Muhabbet Kuşu

Sponsorlu Bağlantılar

TAMER TURK

TAMER TURK

Üye

bu seklide duruyor

avast

avast

Üye
Haaa bu sikinti incinmis

avast

avast

Üye
Bi fikrim yok malesef

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
sen bi eline al kusu elinle kontrol et zaten krılmıssa anlarsin

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
ama once hic yapmiyodu simdi sol ayagini kullanmiyo hic
Bu durumda kuşta B vitamini eksikliği vardır ve rahatsızlığın sonucu olarak kuşun bacakları felç olur.Sarsılmalarda da olduğu gibi bu durum aniden oluşur ve kuş çok korkar.Bir çok muhabbet kuşu felç sebebiyle ince dallara tüneyemez. Pek çok kuş çarpık bacakları yüzünden tüneklere konamaz. Yere düşerler ve topallayarak yürürler.Kuş veterinerleri kuşun içme suyuna eklenebilecek sıvılar verirler.Bu besin ilaveleri bir B vitamini bileşiği içerir.Buna ek olarak kuşlara B vitamini enjekte etmek çoğu zaman fayda sağlar.Lütfen B vitamini eksikliği bulunan kuşu kendiniz tedavi etmeye çalışmayın,her zaman doğru tedaviyi seçmek için kuşlarla ilgilenen bir veterinerle görüşün.

kaankh

Üye
arkadaşlar bana bi yardım edin erkek kuşumu petshopa götürdüm eş seçimi yaptırdım. dişi benim erkeği seçti aldım eve geldim sürekli kafeste durduğu için biraz uçsunlar bizimkiyle diye kafesin kapısını açtım kendi kuşum hemen çıktı bende dişi çıkardım ama dişi uçamıyo yerden azıcık yükseliyo düşüyo bunun sebebi nedir kanatlarında eksik yok çekme kesme herhangi bişeyde yok sadece kuyrugunda eksiklik var ama bu uçmasına engel mi bilmiyorum elden çok korkuyo bide ele alıştırcam ama elimdeyken zıplıyo aç bırakıp yem yedirmeye çalıştım kuş nasıl korktuysa elimden yem bile yemedi uçamamasının sebebi ne olabilir sizce? kanat altında hiç bişey yok tertemiz kuş yağlıda değil kanatlarıda benim kuş gibi duruyo yani kırıkta değil bi yardımcı olursanız resim isterseniz nasıl atıcağımı anlatırsanız atarım.

UpOneTR

UpOneTR

Üye
arkadaşlar bana bi yardım edin erkek kuşumu petshopa götürdüm eş seçimi yaptırdım. dişi benim erkeği seçti aldım eve geldim sürekli kafeste durduğu için biraz uçsunlar bizimkiyle diye kafesin kapısını açtım kendi kuşum hemen çıktı bende dişi çıkardım ama dişi uçamıyo yerden azıcık yükseliyo düşüyo bunun sebebi nedir kanatlarında eksik yok çekme kesme herhangi bişeyde yok sadece kuyrugunda eksiklik var ama bu uçmasına engel mi bilmiyorum elden çok korkuyo bide ele alıştırcam ama elimdeyken zıplıyo aç bırakıp yem yedirmeye çalıştım kuş nasıl korktuysa elimden yem bile yemedi uçamamasının sebebi ne olabilir sizce? kanat altında hiç bişey yok tertemiz kuş yağlıda değil kanatlarıda benim kuş gibi duruyo yani kırıkta değil bi yardımcı olursanız resim isterseniz nasıl atıcağımı anlatırsanız atarım.
Zamanla alişcak her petsopdan alinan kuş ucamaz e haliyle ne zamandir kafeste :) surekli cikar disari seninkine alisinda sanada alisir sorun yok

kaankh

Üye
bana geleli 3-4 gün oluyo benim erkeği açıyorum uçuyo ama o kafesten çıkmıyo galba insandan baya korkmuş kendime alıştırırım o sıkıntı değilde bunlarsizce anlaştılar mı ? benim kuş kafesten uzaklaşınca dişi cik cik diye ötüp duruyo kafese girdiğinde de ayrı tüneklerde duruyolar ama dün dişi yem yerken benim erkek bi kaç kere onu rahatsız etti gagasına kanadına felan vurdu.