Muhabbet Kuşu

Sponsorlu Bağlantılar

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
Muhabbet Kuşu
selam arkadaslar ben bi haftaya Muhabbet Kuşu alacam bi iki sorum var size :D 1erkek muhabbet kusu nerden anlasilir 2 yavru olan da nasil anlasiliyor hangi cins konusa biliyo sorularimi cevaplarsaniz cok iy olur :D simdi muhabbet kuslari hakkinda konusalim o kuslari cok seviyorum ya insllh alacam haftaya :D bu arada aklinda isim olan varsada soylesin ya suan aklimda bi isim yok :D

kfahaa

kfahaa

Üye
selam arkadaslar ben bi haftaya Muhabbet Kuşu alacam bi iki sorum var size :D 1erkek muhabbet kusu nerden anlasilir 2 yavru olan da nasil anlasiliyor hangi cins konusa biliyo sorularimi cevaplarsaniz cok iy olur :D simdi muhabbet kuslari hakkinda konusalim o kuslari cok seviyorum ya insllh alacam haftaya :D bu arada aklinda isim olan varsada soylesin ya suan aklimda bi isim yok :D
alıcaksan erkek al ama 2-3 aylık olsun eğitceksen gagasının rengi maviye yakınsa erkek pembeye yakınsa dişi kuş büyüdükçe gagasının rengi daha çok belli olur gözünün etrafında iris olmaması lazım ufak istiyorsan yani belli olur zaten ufak olduğu kafasının üstündeki çizgiler çok sık olur gözü simsiyah olur alınca en az 1-2 hafta evde kafesin yerini değiştirmeyin ve kuşu çıkarmayın ilk önce kendinize alıştırın misket alın beraber oynayın muhabbet kuşları sever topla oynamayı size alışınca 5 cm uzağına veya daha yakınına işaret parmağınıza gelmesini sağlayın bıkmadan yapın yavaş yavaş atlamaya başlar daha sonra mesafeyi arttırın tabi bunu 1 günde yapmayın zamanla 3-4 günde elinize gelmeye alışır 1 ayda da elinize istediğiniz uzaklıktada olsa gelir elinize gelmesi için ilgisini çekmeniz lazım önce hangi elinize gelmesini istiyorsanız kolunuzu ve elinizi düz tutup parmağınızı şıklatın sonra işaret parmağınızı kaldırın gelir bunları yaparkende onun ismini söyleyin ve onunla konuşursanız belkide konuşabilir ben konuşturamadım ama ele gelme olayını tamamen çözdüm :)

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
alıcaksan erkek al ama 2-3 aylık olsun eğitceksen gagasının rengi maviye yakınsa erkek pembeye yakınsa dişi kuş büyüdükçe gagasının rengi daha çok belli olur gözünün etrafında iris olmaması lazım ufak istiyorsan yani belli olur zaten ufak olduğu kafasının üstündeki çizgiler çok sık olur gözü simsiyah olur alınca en az 1-2 hafta evde kafesin yerini değiştirmeyin ve kuşu çıkarmayın ilk önce kendinize alıştırın misket alın beraber oynayın muhabbet kuşları sever topla oynamayı size alışınca 5 cm uzağına veya daha yakınına işaret parmağınıza gelmesini sağlayın bıkmadan yapın yavaş yavaş atlamaya başlar daha sonra mesafeyi arttırın tabi bunu 1 günde yapmayın zamanla 3-4 günde elinize gelmeye alışır 1 ayda da elinize istediğiniz uzaklıktada olsa gelir elinize gelmesi için ilgisini çekmeniz lazım önce hangi elinize gelmesini istiyorsanız kolunuzu ve elinizi düz tutup parmağınızı şıklatın sonra işaret parmağınızı kaldırın gelir bunları yaparkende onun ismini söyleyin ve onunla konuşursanız belkide konuşabilir ben konuşturamadım ama ele gelme olayını tamamen çözdüm :)
cok saol valla cok yardici oldun bu arada misketi yutmasin ya :D insallh konusmayida ogretiriz

• Beğen
Tepkiler: kfahaa
kfahaa

kfahaa

Üye
:) bu arada ne kadara aldin kafesle beraber
kafesi 15 tl ye aradım buldum :) 2 tünek 1 suluk 1 ymlik 1 örtü 1 halka oyuncak
kafes ve içindekiler 20 tl tuttu kuşuda 20 tl ye aldım 40 tl toplameğer kuş konuşsun ilgi gösteririm bıkmam diyorsan ayna ve kendini görebilecek parlak yerlerden uzak tutacaksın
kendini görürse senle ilgilenmez artık

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
kafesi 15 tl ye aradım buldum :) 2 tünek 1 suluk 1 ymlik 1 örtü 1 halka oyuncak
kafes ve içindekiler 20 tl tuttu kuşuda 20 tl ye aldım 40 tl toplameğer kuş konuşsun ilgi gösteririm bıkmam diyorsan ayna ve kendini görebilecek parlak yerlerden uzak tutacaksın
kendini görürse senle ilgilenmez artık
ucuz almis gercekten :) yemi ne kadara :D

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
yok tv nin yukarsina asacam tv sesi ona gitsinki konusmayi ogrensin bi iki kelime :D

• Beğen
kfahaa

kfahaa

Üye
5-6 lira kilosu

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
ikisinin fiyatini biliyor musun sizin orda nekadara bu arada sen hangini kulaniyosun :D

kfahaa

kfahaa

Üye
bide gaga taşını unutma oda 1-2 tl almazsan ölür kuş

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
hm bi kilo al bi yil bitmez :D

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
gaga tasi nedir ne gorevi yapiyo

kfahaa

kfahaa

Üye
gaga tasi nedir ne gorevi yapiyo
gagasının aşırı uzamasını engeller çok uzarsa yem yiyemez ölür ve kalsiyum ihtiyacını karşılarkuşa tuzlu birşey asla vermeaklıma geldikçe buraya yazarım ben

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
hm tskler bi bilgi daha edindim :) seninkinin adi nedir bi de sana alismis demi birlikte oynuyonuz falan :D

• Beğen
kfahaa

kfahaa

Üye
ballı kraker mi ne diyorlar kafesin üstüne asıyorsun yemin bir plastik üzerine yapışmış hali onu almana gerek yok bide banyoluk diye birşey var onuda alma

yunus4554

yunus4554

Üye
    Konu Sahibi
hm arpa versem bisi olurmu acaba :D

• Beğen