Haber WP8.1 Update2 (GDR2) Güncellemesine İlişkin Haber ve Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Yok. Çok çok uzun zaman önce taşımıştım ama sonra tekrar aveaya dönmüştüm.
Yani şu an herhangi bir numara taşıma söz konusu değil :hmmm
Tamamdır sorun o işte. Müsait bir zamanda arar sana uzun uzun bunun nasıl olduğunu anlatırım.

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Benim anlamadığım şey, hızlı ayarları sağa yada sola kaydırarak çoğaltma patentli de, Komple o işlem merkezini yukardan aşağı çekerek açma patentli değil miydi? Onu verdin diğer sistemlerin aynısını yapmış oldun zaten. ??? Yoksa onun patenti sende de sağa kaydırmanın başkasında mı? O zaman sağa kaydırmaz üzerine basılı bekleyip aşağı sarkarak diğerlerinin açılmasını sağlarsın. Yada kutucukların kendi içinde arkasının dönmesini sağlarsın. Her birinin arkasında da diğer ayar olsa 4 + 4 = 8 ayar. Çözüm çok. Ama patent sorunu olduğunu sanmıyorum. Kolaya kaçılıyor gibi hissediyorum... :trip:

• Beğen
Tepkiler: pirenuri, emz, 4MaGuS ve 4 diğerleri
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Benim anlamadığım şey, hızlı ayarları sağa yada sola kaydırarak çoğaltma patentli de, Komple o işlem merkezini yukardan aşağı çekerek açma patentli değil miydi? Onu verdin diğer sistemlerin aynısını yapmış oldun zaten. ??? Yoksa onun patenti sende de sağa kaydırmanın başkasında mı? O zaman sağa kaydırmaz üzerine basılı bekleyip aşağı sarkarak diğerlerinin açılmasını sağlarsın. Yada kutucukların kendi içinde arkasının dönmesini sağlarsın. Her birinin arkasında da diğer ayar olsa 4 + 4 = 8 ayar. Çözüm çok. Ama patent sorunu olduğunu sanmıyorum. Kolaya kaçılıyor gibi hissediyorum... :trip:

Ayarları yana kaydırmanın patentli olduğunu sanmıyorum.
O şekilde gelmezse muhtemelen birebir Android'den kopyalamış demesinler diye gelmez.
Ancak sizin de belirttiğiniz gibi getirmek istedikten sonra mutlaka çaresi bulunur.

emz

emz

Üye
Bazen ilginç bir durum oluyor.
Avea hattan kaynaklı sanırım.
Arama yapmaya çalışınca arama yapmıyor (ara deyince direk "bitirildi" diyor) ya da gelen bir mesaja cevap yazmaya çalışınca "gönderilemedi" diyor.

Şebekeyi kapatıp açınca yada 3G'den 2G'ye çevirip tekrar 3G yapınca (ki o zaman da bir nevi şebekeyi kapatıp açmış oluyorsun) düzeliyor.
O yüzden bana lazım oluyor sık sık :kıskıs:

Abi birebir aynısını yaşıyorum. Çözüm olarak o var bir tek. Bazen 3G duruyor internete basıyorum girmiyor. Hemen bir değişim düzeliyor. Çözüm o.

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Abi birebir aynısını yaşıyorum. Çözüm olarak o var bir tek. Bazen 3G duruyor internete basıyorum girmiyor. Hemen bir değişim düzeliyor. Çözüm o.

Maalesef öyle.
Ya şebekeyi kapatıp açmak (yada değiştirip düzeltmek) yahut da telefonu yeniden başlatmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: emz
emz

emz

Üye
Maalesef öyle.
Ya şebekeyi kapatıp açmak (yada değiştirip düzeltmek) yahut da telefonu yeniden başlatmak gerekiyor.

Abi o en son çözüm. Ben önce şebekeyi açıp kapatıyorum ( uçak modu ile ), ardından 2G-3G deniyorum olmadı soft reset ile deniyorum düzeliyor. Bazen hatta internette gezinirken tak diye bağlanılamadı, sayfa yüklemedi diyor çıldırtıyor. Hiçbir nedeni yok :(. Ayrıca 2G - 3G arasında bağlanırken çok sürüyor, gereksiz yere hatsıza geçip bağlanıyor. Ona daha pratik bir yol bulmalılar. İos öyle değil. Demek ki bir çözümü var. Gerekli bence :)

4MaGuS

4MaGuS

Üye
şu mobil veri içerisindeki 2g-3g seçeneği wp9 ile gelmesi düşünülen live tile değişikliği ile ana ekranda uygulama içine girmeden kontrol etme özelliği ile değiştirililemez mi aslında tüm ayarlar için bu yapıla bilir

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye

Sana katılıyorum patent sıkıntı olmaz illa bir açık vardır

Tüm dünya susuyor Gazze Feryat ediyor

dakamon

dakamon

Üye
Arama yapmaya çalışınca arama yapmıyor (ara deyince direk "bitirildi" diyor) ya da gelen bir mesaja cevap yazmaya çalışınca "gönderilemedi" diyor.

Şebekeyi kapatıp açınca yada 3G'den 2G'ye çevirip tekrar 3G yapınca (ki o zaman da bir nevi şebekeyi kapatıp açmış oluyorsun) düzeliyor.

Onu bende çok önceden yaşıyorum

4MaGuS

4MaGuS

Üye

gdr2 ile gelicek galiba

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
serinaga

serinaga

Üye

Benim hatta Avea bu 8.1 Preview yüklediğimden beri dediğin sorunu zaman zaman yapıyor. Şimdi Gdr1 yüklü ve aynı sorunu bazen yapmaya devam ediyor, ben de en pratik yol uçak moduna alıp tekrar açıyorum düzeliyor, ama çok can sıkıcı :ah

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bu gibi şeyleri emin olun Microsoft sizden bizden çok istiyor. Fakat oturmuş bir piyasada her tarafı lisans ve patentler sarmış. Yani tüm köşe başları tutulmuş.

Microsoft gibi bazı değerlere aşırı bağlı bir firma da kopyacı yaftasını yememek için ince eleyip sık donuyor olmalı. Yoksa kopyalar birinin patentini mahkemesini sonuçlanana kadar da çözümünü bulur üç beş de tazminat öder. Oldu bitti:)

Abi dediğinde haklısın sana katılıyorum fakat ms yazılım şirketi Nokıa ise patent şirketi gibi birşey.Nokıa'nın sahip olduğu patentleri kullansa hiç kimse çakma/kopyacı diyemez zaten dışarda gezen herhangi biri nokıa ms ye temelli satıldı diye biliyor.Bence ms pek fazla ince eleyip sık dokumuyor abi bence ms insanları zıvanadan çıkarmak için herşeyi yapıyor...Sizin dediğinize örnek youtube var.O dava muhabbetlerinden sonra Microsoft hala kendi bir youtube programı çıkarmadı yoksa çıkardıda ben mi görmedim acep?

dakamon

dakamon

Üye
Abi dediğinde haklısın sana katılıyorum fakat ms yazılım şirketi Nokıa ise patent şirketi gibi birşey.Nokıa'nın sahip olduğu patentleri kullansa hiç kimse çakma/kopyacı diyemez zaten dışarda gezen herhangi biri nokıa ms ye temelli satıldı diye biliyor.Bence ms pek fazla ince eleyip sık dokumuyor abi bence ms insanları zıvanadan çıkarmak için herşeyi yapıyor...Sizin dediğinize örnek youtube var.O dava muhabbetlerinden sonra Microsoft hala kendi bir youtube programı çıkarmadı yoksa çıkardıda ben mi görmedim acep?
Şimdi patentleri donanımsal ve yazılımsal patentler olarak ayırmalısınız bu haliyle düşünceniz yanlışa düşüyor bence. Nokia bence daha çok donanımsal patenleri olan bir firma MS ise daha çok yazılımsal patenleri olan firma.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Şimdi patentleri donanımsal ve yazılımsal patentler olarak ayırmalısınız bu haliyle düşünceniz yanlışa düşüyor bence. Nokia bence daha çok donanımsal patenleri olan bir firma MS ise daha çok yazılımsal patenleri olan firma.
Sende biliyorsun adaşım ios ve androit yokken Nokıa'nın symbian'ı vardı şahsen bu konuda pek bilgim yok ama düşüncem şu yönde onlardan önce bir sistemi vardı ve elbet onların bile kullandığı bir sürü patenti vardır nokıa'nın ms de nokıanın patentlerini aldığına göre kullanabilir o yüzden hiç bir sistem ses çıkaramaz diye düşünüyorum ama patentlerin bile 2 ye ayrıldığını bilmiyordum bilgilendirdiğin için sağolasın :)

dakamon

dakamon

Üye
Sende biliyorsun adaşım ios ve androit yokken Nokıa'nın symbian'ı vardı şahsen bu konuda pek bilgim yok ama düşüncem şu yönde onlardan önce bir sistemi vardı ve elbet onların bile kullandığı bir sürü patenti vardır nokıa'nın ms de nokıanın patentlerini aldığına göre kullanabilir o yüzden hiç bir sistem ses çıkaramaz diye düşünüyorum ama patentlerin bile 2 ye ayrıldığını bilmiyordum bilgilendirdiğin için sağolasın :)
Bide Ögür abinin dediğine katılıyorum MS istese bazı istenilen şeyleri getirir sisteme ama taklitçi damgası yememek için gelecek özellikleri WP arayüzüne en uygun şekilde getirmek için böyle bekletiyor bizi. Mesela bildirim merkezindeki hızlı ayarların sayısını arttırıp bide kaydırmalı yapabilir ama hemen androidten aldı diyeceklerdir bunun olmaması için yeni şeyler bulmak istiyor olabilir. Bu yüzden bekletiyor olabilirler.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
O resim çakma.
Ama sonuçta ona benzer bir şekilde olacak :tebessüm:

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

banada değişik geldi ama yinede paylaşayım dedim

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Üst Alt