yok artık 41mgpksel nokia

Sponsorlu Bağlantılar

polluxea♪

polluxea♪

Üye
dostum 4 cekirdek photoshop'mu calıstıryo sadece...adamlar hem 2gb'lık oyun oynayıp hem flash desteklis sitelerde süper hızlı gezip hem en üst düzey müzik dinleyip hemde e posta alıp gönderyo ki bunlar en alt yaptıkları şeyler...nokia politikası dyosunda hiç bi yararını görmedik daha bu politikanın sen gördüysen söyle bana daha 1 aya kadar belle belle dyo inliyodu forumun yarısı aha geldi kimse memnun degil ha tabii olan da var ama konu o degil..konu cagımızda ki telefonları sırf bi kamerayla süsleyip piyasaya süren nokia baska bsey degil....apple samsung ve htc'nin kullandıgı donanımın kacta kacını kullanyo bu nokia ?? hepsini kameraya harcıyo sanırım..sanki telefon degilde kamera alyoruz telefon özelliğide yan özellikler gibi cidden baska bsey degil..samsun 2 gb ram kullanyo telefonlarında farkındamısınız ?? adamlar sallıycak barcelonayı htc 4 çekirdek 1,5 gb ram telefonla gelcekk...nokia da fotograflarını ceker artık :) ;)

----------Eklendi @ 23:15:27 ---------- Yazıldı @ 23:15:06 ----------

orası öyle tabii zevk meselesi :)

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
polluxea♪;4409765' Alıntı:
akıllı telefonda çekirdekten ram'den bahsetmeyip neyden bahsetcez dostum pardon da ?? bi kamera gördünüz hemen yelkenler fora oldu :) yine yakcaksınız başınızı bunu bilin ama :) herkesin kendi seçimi tabii :)

Görende telefonda 680 mhz işlemci 256 mb ram 32 mb ekran kartı var sanacak . 1.3 Ghz işlemci 512 ram ve 128 mb (256 da olabilir) ekran kartı var

polluxea♪

polluxea♪

Üye
dostum en büyük fandroid degil tek büyük var o da gercekler

FastBreaker

FastBreaker

Üye
polluxea♪;4409800' Alıntı:
dostum 4 cekirdek photoshop'mu calıstıryo sadece...adamlar hem 2gb'lık oyun oynayıp hem flash desteklis sitelerde süper hızlı gezip hem en üst düzey müzik dinleyip hemde e posta alıp gönderyo ki bunlar en alt yaptıkları şeyler...nokia politikası dyosunda hiç bi yararını görmedik daha bu politikanın sen gördüysen söyle bana daha 1 aya kadar belle belle dyo inliyodu forumun yarısı aha geldi kimse memnun degil ha tabii olan da var ama konu o degil..konu cagımızda ki telefonları sırf bi kamerayla süsleyip piyasaya süren nokia baska bsey degil....apple samsung ve htc'nin kullandıgı donanımın kacta kacını kullanyo bu nokia ?? hepsini kameraya harcıyo sanırım..sanki telefon degilde kamera alyoruz telefon özelliğide yan özellikler gibi cidden baska bsey degil..samsun 2 gb ram kullanyo telefonlarında farkındamısınız ?? adamlar sallıycak barcelonayı htc 4 çekirdek 1,5 gb ram telefonla gelcekk...nokia da fotograflarını ceker artık :) ;)

peki burda htc nin çekirdek aşkı nedir söyler misin ? 4 çekirdeği ben telefonda ne yapıcam ya ? call of duty modern warfare 3 mü kurucam.

polluxea♪

polluxea♪

Üye
sırf cekirdek degil dostum :) htc one-x'te inç basına düsen pixel sayısı 360ppi....808'de ki çözünürlük kaç ??? 1,5 gb ram var one-x'de 808 kac ?? piyasada ki en iyi grafik kartını kullancak 808'ki kac ?? yanlıs anlamayın bn burda fandroidcilik yapmyorum zaten android telefonumda yok sadece gercekleri söylüyorum nokiayı elestiryorum o kadar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
ya gerek yoksa adam neden koysun bataryayı sömürsün diyemi bugün tam 7saat aralıksız internetteydim n8le dedigiz çift çekirdekli cihazlar iki saat dayanıyormu acaba çok merak ediyorum

polluxea♪

polluxea♪

Üye
dostum o sana göre :) ben hersey yaparım ;) çekirdek lazım degil madem buyur 808 gelir yaknda güle güle kullanırsınız ;)

_ardaa

_ardaa

Üye
Halen ram ve işlemci diyor, oyun için üretilmedi ki bu telefon multimedya telefonu donanımı da yetiyor neden daha fazla yükseltip batarya sarfiyatı yapsın ki, pc de de aynı oyunu yaptılar 4 çekirdek dediler hatta amd 8 çekirdek çıkarı ama çift çekirdek bir işlemci kadar performans veremiyor neden çünkü henüz yazılım hazır değil pc de de 8 çekirdek fazladan enerji sarfiyatından başka birşey değil.

Siz de her çekirdeğe paraları bayılın bakalım 4 çekirdekle uzaya çıkacaksınız sanki yine aynı oyunlar yine aynı uygulamalar ne olacak menü tuşuna basmadan menüye mi girecek yada 1 milisaniyede mi menüye girecek ne değişecek merak ediyorum bataryanın çabuk bitmesinden başka.

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9, Amaru Shady, Bomb City ve 1 kişi daha
polluxea♪

polluxea♪

Üye
dostum sizde 808 alıp fotograf cekmeye devam edin baska bsey demyorum ;) o donanımın oyunları uygulamarı simdiden hazır siz sanyomusunuz ki bsey yok ortada....android market nokia store degil hergün her saat yenilenyo nokia storeda ilk uygulamalr duruyo hala böyle bsey yok yani :D

FastBreaker

FastBreaker

Üye
Halen ram ve işlemci diyor, oyun için üretilmedi ki bu telefon multimedya telefonu donanımı da yetiyor neden daha fazla yükseltip batarya sarfiyatı yapsın ki, pc de de aynı oyunu yaptılar 4 çekirdek dediler hatta amd 8 çekirdek çıkarı ama çift çekirdek bir işlemci kadar performans veremiyor neden çünkü henüz yazılım hazır değil pc de de 8 çekirdek fazladan enerji sarfiyatından başka birşey değil.

Siz de her çekirdeğe paraları bayılın bakalım 4 çekirdekle uzaya çıkacaksınız sanki yine aynı oyunlar yine aynı uygulamalar ne olacak menü tuşuna basmadan menüye mi girecek yada 1 milisaniyede mi menüye girecek ne değişecek merak ediyorum bataryanın çabuk bitmesinden başka.

aynen öyle. nokia 808 e karşı htc one x in savunulması saçma. ondada abartı olan çekirdek sayısı.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
ayrıca o htc one x teki 360 ppi ekran sadece özel testlerde farkedilir insan gözü 252ppi den sonrasını algılayamaz isterse 1000ppi olsun ben görmedikten sonra

polluxea♪

polluxea♪

Üye
dostum ben one-x le 808 i karsılastrmam hakaret olur one x'e zaten ;) ben sadce elestiryorum baska bsey degil...hala sevyorum nokiayı ama böyle varamycak byere görceksnz

hakan_710

hakan_710

Üye
polluxea♪;4409800' Alıntı:

peki sen bu kadar bilgili ve bi sürü ihtiyacı olan (mail atmak,oyun oynamak, sorunsuz internet kullnmak isteyen) bir kullanıcısın ne duruyosun sat n8 ini al samsung yada ne istiyosan işte. nokia zorla bunu alın demiyo ki bu bir zevk meselesi ben 8-9 yıldır nokia kullanıyorum ve başka bir telefona ısınamadım nedense .bundan sonraki telefonumda kesinlikle nokia olacak. burda zevklerimizi tartışmaya, şu daha ii demeye, cihazlarımızı övmeye yada kötülemeye gerek yok çünkü bundan bizim bi kar amacımız yok.

• Beğen
Tepkiler: Tuba
polluxea♪

polluxea♪

Üye
algıladıgnın en üst sevyesi her zaman en iyisidir...fotograflara zoom yapnca,video izleynce,oyun oynayınca farkedersn onu dostum :)

FastBreaker

FastBreaker

Üye
polluxea♪;4409850' Alıntı:
dostum ben one-x le 808 i karsılastrmam hakaret olur one x'e zaten ;) ben sadce elestiryorum baska bsey degil...hala sevyorum nokiayı ama böyle varamycak byere görceksnz

yoo gayette karşılaştırdın. ekranlarını ramlerini.

polluxea♪

polluxea♪

Üye
dostum bende senin gibi düşünyorum kmsenin kullandıgı telefon ilgilendrmez zaten kmseyi orda sorun yok...ben zaten one x alcam onu beklyorum..bnm söylemeye calıstıgım su,rakipleri baska yerdeyken nokia nye hala bi kameradır tutturmus gidiyo onu dyorum..nokia 808'de gecen yılın teknolojisini kullanyo resmen nye aynı yıla gelmyo rakipleryle söylemeye calıstıgım o

----------Eklendi @ 23:28:17 ---------- Yazıldı @ 23:27:02 ----------

farklarını söyledm sadece dostum...sence iki telefonun rekabet edicek bi noktası varmı ya da karsılastırılcak ?? ha 808 kamerada ezer gecer tamam... ama baska 1 tane söyleyemezsin bana :)

_ardaa

_ardaa

Üye
polluxea♪;4409864' Alıntı:
dostum bende senin gibi düşünyorum kmsenin kullandıgı telefon ilgilendrmez zaten kmseyi orda sorun yok...ben zaten one x alcam onu beklyorum..bnm söylemeye calıstıgım su,rakipleri baska yerdeyken nokia nye hala bi kameradır tutturmus gidiyo onu dyorum..nokia 808'de gecen yılın teknolojini kullanyo resmen nye aynı yıla gelmyo rakipleryle söylemeye calıstıgım o

Tamam da arkadaş bunca zamandır symbian kullanıyorsun bu bir oyun telefonu değil multimedya telefonu eski n serisi yani şuan ki donanımı yetiyor neden daha fazla donanım koyup hem fiyatı arttırsın hem de batarya sarfiyatı yapsın ki?

Adamlar bakın oyun canavarı yaptık demiyor ki kamera canavarı yaptık diyor, alınan görüntüleri işleyecek donanıma sahipken üstüne hiç gerek yok, 1500tl civarı olur Türkiye fiyatı ama 4 çekirdek olsaydı(bu kısma hastayım:D) o cihaz yine aynı performansla aynı işleri yapacaktı ama bu sefer fiyatı 2000tl ve üstü olacaktı, sence öyle olması daha mı iyi

polluxea♪

polluxea♪

Üye
dostum nokia telefonların suan da ne 2 cekirdek üstü ne 1 gb ram üstü bseyi calıstırcak uygulama oyun vs. bseyi o alt yapısı zaten yok ki :D sende haklısın :D kendi capnda uygulamarla takılyo zaten 1 cekirdek bile fazla dogru söylüyosun...androidde oyunların 1gb altı olmadıgı için,uygulamaların adam gibi oldugu cocuk oyuncagı olmadıgı için bu kadar donanıma ihtiyacı var...sadece kameraya o donanım bile fazla bu tasarrufu için kutlamak lazm nokiayı sana katılyorum :alkis

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Nokia tek umudu multimediaymış gibi davranıyor. :hmmm

• Beğen
Tepkiler: klongs ve polluxea♪
polluxea♪

polluxea♪

Üye
işte bnm kafamda bi adam geldi :alkis sırf kamera baska bisey yok..... :D

Üst Alt