Yarışmalar İçin Belirlenen Ödüller ve Ödüllerin Verilebilmesi için Geçerli Olacak Kriterler..

Sponsorlu Bağlantılar

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yarışmalar İçin Belirlenen Ödüller ve Ödüllerin Verilebilmesi için Geçerli Olacak Kriterler..
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi forumda düzenlenen hemen hemen her yarışmada ödül var. Ödül vermekten kaçındığımızdan değil, ancak ödül konusunun da artık bir düzene girmesi gerektiğini düşündüğümüzden, ödüllere bir sabitlik getirmeyi ve hangi şartlarda ödülleri verebileceğimizi belirlemeyi uygun bulduk.

Yarışmalarda Verilecek Ödüller

Yarışmalarda sabit ödül, üyelerimizin kullandıkları GSM hattına yüklenecek 7 lira konuşma bakiyesi olarak belirlenmiştir. Bu ödül, forum içerisinde sürekli yapılan ( avatar, imza, profil müziğini vb. konu edinen) yarışmalar için sabit olacaktır.

Sabit ödül dışında, üyelerimizin bilgi, beceri ve yeteneklerini konu alan ( maxi-mani, maxi-güldürü vb.. ) yarışmalarda ise, ödül, GSM hattına yüklenecek 10+ lira bakiye veya 2 adet MaxiCep Bloknot* olarak belirlenmiştir. Yarışma sonucunda her iki ödülün verilebileceği gibi sadece bir tanesi de verilebilir. Bu nedenle, yarışmadan önce ödülü netleştirmek için yönetimle iletişime geçmeniz yerinde olacaktır. Ancak, ödülü netleştirme sırasında yarışmaların ( bir ay gibi ) belirli bir süre aralığı ile yapılmış olması hususu dikkate alınacaktır. Yani bir hafta arayla bu tür büyük ödülle düzenlenen yarışmalara aynı ödül vermek yerine sabit ödül ( 5 lira ) verilebilecektir.

* 2 adet MaxiCep Bloknot alt taban olarak belirlenmiştir. Ödülün verileceği zaman üyeyle iletişime geçildiğinde, üyenin bloknotları yararlı olarak dağıtabileceğini beyan etmesiyle duruma göre daha fazla bloknot gönderilebilecektir.

Ödüller Hangi Şartlarda Verilecek?

Yukarıda belirttiğim ödülllerin yarışma sonunda kazanana verilebilmesi için şu durumlar gereklidir:

• Yarışmaya en az 10 üyenin katılması ( yarışmacılardan birinin elenmesi durumu gözönüne alınmayıp ödül yine geçerli olacaktır. ),
  • Yarışma sonucuna dair üyelerde şüphelerin oluşmaması, ( şüphenin giderilememesi gibi bir durum olursa ödül verilmeyecek ),
  • Yarışmayı kazanan üyenin sahte ( fake ) hesapla kendisine oy toplamamış olması,
  • Yarışmayı kazanan üyenin sahte ( fake ) hesap olmaması,
  • Yarışmada, yarışmayı düzenleyen kişi tarafından yarışmaya özgü olarak belirlenen kurallara/kıstaslara aykırı durum olmaması gereklidir.
Not: En az 10 üye katılımının sağlanamadığı yarışmalar olabilmektedir. Bu durumda ödülün geçerliliği, yarışmanın üyeler tarafından beğenisi dikkate alınıp yönetim tarafından belirtilecektir..

Yarışmalarda hepinize başarılar arkadaşlar. :)

İyi forumlar.

Güncelleme: 01 / 07 / 2011

• Beğen
Tepkiler: 0MG90, yeas07, symacr ve 22 diğerleri

arslansem

arslansem

Üye
Son 2 yarışmada ben ödül koyunca yönetim bana kıyamadı herhalde :ehe
Belli bir düzen getirilmesi kesinlikle gerekliydi.Daha kaliteli ve çekişmeli yarışmalar olması dileğiyle... :oke:

canturgay

canturgay

Üye
yarışmalarla ilgili benimde bi önerim olacak .mevcut bi yarışma varken yeni bi yarışmaya başlanması hem yarışmaya hem de oylamaya katılımı azaltıyor bence... o yüzden bu konu hakkındada bişeyler düşünülebilir:)

arslansem

arslansem

Üye
yarışmalarla ilgili benimde bi önerim olacak .mevcut bi yarışma varken yeni bi yarışmaya başlanması hem yarışmaya hem de oylamaya katılımı azaltıyor bence... o yüzden bu konu hakkındada bişeyler düşünülebilir:)

Kesinlikle katılıyorum :oke:

caglet

caglet

Üye
Çok iyi düşünülmüş...

Aynı anda 2 yarışma açılmaması katılımı artırır ancak .. kim hangi sırayla açıcak bu sorun olabilir.. bence aynı anda birkaç yarışma açılabilir...

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Aynı anda iki yarışmanın olmaması dediğiniz gibi katılımı arttırır ancak imza yarışmasını beğenmeyen bir arkadaş avatar yarışmasına ya da mani yarışmasına gitmek isteyebilir. Üyelerin tercihini de bakmak lazım bu konuda. :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
güzel bir açıklama olmuş teşekkürler..

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Güzel oldu :) benim hedefim bloknot :eller:

Denetim_Masası

Denetim_Masası

Üye
güzel kurallar belirlemişsiniz ;)

A s i R u h

A s i R u h

Üye
güzell... bi dahaki imza yarışmasına katılmak istiyorum bakalım...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Gerekliydi bir kuralın olması,teşekkürler.

Pisigo12

Pisigo12

Üye
Bilgilendirme için teşekür ederim

fearles32

fearles32

Üye
çok iyi düşünülmüş

wildtiger223

wildtiger223

Üye
düşüncem yanlışsa özür dilerim abilerim.ben puan verilen yarısmalara arkası olan kazanır gözüyle bakıyorum bu yüzden yarısmalar bence mantığa bilime dayanmalı. Mesela bir abimiz cevabını bıldigi bır mantık oyunu yarısması yapar herkes sadece 1 cvp hakkına sahip olur ve doğru cevabı verene ödül verilir ama yarısmayı hazırlayan bırısi ile anlasip cvp ı ona verip sen bil ödül senin olsun baskasi alamasın gibi bir hile yapmamalı

• Beğen
Tepkiler: GhostMahir
Mert

Mert

Üye
düşüncem yanlışsa özür dilerim abilerim.ben puan verilen yarısmalara arkası olan kazanır gözüyle bakıyorum bu yüzden yarısmalar bence mantığa bilime dayanmalı.
Bence yanlış düşünüyorsun. Hadi arkası olana fazladan 5 kişi oy verdi diyelim. Sizin çalışmanız 1. liğe hakediyorsa zaten o 5 kişi hiç etkilemez bile:)

• Beğen
Tepkiler: steelstil
wildtiger223

wildtiger223

Üye
etkilememeli iste daha iyi değilmi sadece bilen, akıl yürutebilen ,yorum yapabilen , mantığını kullanabilen kazanmalı ama puanlılarda dedigin gibi 5 kisi oy verse kafadan 50 puan yani cevresi olan kazanıyor gercekten hakedenler 2. Planda kalıyor öle diil mi? Ben bunları bır yarismaya katılıp kaybettikten sonra yazmadım (hic yarısmalara katılmadım şimdiye kadar). Bu alanda da beni yanlıs anlamayın isterim

Mert

Mert

Üye
E o zamanda çok sıkıcı geçer yarışmalar:D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Demek ki cevre yapacakmissin :D

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
etkilememeli iste daha iyi değilmi sadece bilen, akıl yürutebilen ,yorum yapabilen , mantığını kullanabilen kazanmalı ama puanlılarda dedigin gibi 5 kisi oy verse kafadan 50 puan yani cevresi olan kazanıyor gercekten hakedenler 2. Planda kalıyor öle diil mi? Ben bunları bır yarismaya katılıp kaybettikten sonra yazmadım (hic yarısmalara katılmadım şimdiye kadar). Bu alanda da beni yanlıs anlamayın isterim

Bunu düşünerek yeni ödül sistemi getirildi konuda bahsediliyor ...

Çevre gerektiren, popülarite gerektiren yarışmalar ile emek isteyen yarışmaların ödül oranları birbirinden ayrıldı ...

Avatar yarışması 5 TL ödüllü iken bir şiir yarışması, slogan yarışması 10 TL+Bloknot Ödüllü oldu :)

wildtiger223

wildtiger223

Üye
E o zamanda çok sıkıcı geçer yarışmalar:D

sıkıcı olmaz neden olsun güzel bir mantık oyunu bulunur herkes düşunür bi cvp verir. hem üyelerin düşünce oranlarını arttırır. Herker merakla hangı düsüncenin doğru olduğunu bekler...?

Üst Alt