Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye

papakudioflu

papakudioflu

Admin
@bulutsuzgece bombanın pimini çekti. Geri sayım başladı. :kac:

• Beğen
Tepkiler: zaakaan, bulutsuzgece, skynet ve 1 kişi daha
dakamon

dakamon

Üye
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
şimdi koskoca MS Türkiye ekibi Türkiye turu yapıp W10u ve Cortanayı tanıtırken Cortananın İngilizce olması hoş olmaz tabi, bence Türkçe Cortana beta olarak gelecek ve tanıtımlarını da bu beta üzerinden yapacaklar. takvimin bu şekilde denk gelmesi tesadüf olamaz!
MI ACABA???? :zong:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Cadı avı başladı:kop:

@bulutsuzgece

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr, suyunsesi ve bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
@bulutsuzgece bombanın pimini çekti. Geri sayım başladı. :kac:

Bakalım gelecek hafta perşembe-cuma Preview verilirse anlarız neyin ne olduğunu :kıskıs:

şimdi koskoca MS Türkiye ekibi Türkiye turu yapıp W10u ve Cortanayı tanıtırken Cortananın İngilizce olması hoş olmaz tabi, bence Türkçe Cortana beta olarak gelecek ve tanıtımlarını da bu beta üzerinden yapacaklar. takvimin bu şekilde denk gelmesi tesadüf olamaz!
MI ACABA???? :zong:

Geçen hafta Ali Kemal'le telefonda konuşurken söylediğim sözler :pro:

Sözün kısası: Bütün işaret ve gelişmeler Türkçe Cortana'nın yolda olduğunu gösteriyor.
Ancak önümüzdeki hafta veya haftalarda verilecek önizlemede hemen gelir mi bilinmez.
Sonuçta final sürümünde Türkçe Cortana'nın da yer alacağına kesin gözüyle bakabiliriz.
Önizleme sürümlerinde test edilip geliştirilmesi adına daha erken verilirse tadından yenmez elbette.

Şu an muhtemelen Türkçe Cortana belli başlı diyaloglara ve cevabı kolay ve kesin olarak verilebilen sorulara cevap verebiliyordur.
Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden test sonuçları toplanarak Türkçe Cortana'nın sohbet şekli, ilgi alanları ve cevaplama yetenekleri finale kadar biraz daha geliştirilecektir.

Hadi bakalım yeni önizleme ola, hayrola... :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, zaakaan, suyunsesi ve 2 diğerleri
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Türkçe Cortana beta olarak gelirse en ucuzundan ikinci el bir Lumia alır W10 yüklerim sırf Cortana için :)

yeminli06

yeminli06

Üye
Bakalım gelecek hafta perşembe-cuma Preview verilirse anlarız neyin ne olduğunu :kıskıs:

Geçen hafta Ali Kemal'le telefonda konuşurken söylediğim sözler :pro:

Sözün kısası: Bütün işaret ve gelişmeler Türkçe Cortana'nın yolda olduğunu gösteriyor.
Ancak önümüzdeki hafta veya haftalarda verilecek önizlemede hemen gelir mi bilinmez.
Sonuçta final sürümünde Türkçe Cortana'nın da yer alacağına kesin gözüyle bakabiliriz.
Önizleme sürümlerinde test edilip geliştirilmesi adına daha erken verilirse tadından yenmez elbette.

Şu an muhtemelen Türkçe Cortana belli başlı diyaloglara ve cevabı kolay ve kesin olarak verilebilen sorulara cevap verebiliyordur.
Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden test sonuçları toplanarak Türkçe Cortana'nın sohbet şekli, ilgi alanları ve cevaplama yetenekleri finale kadar biraz daha geliştirilecektir.

Hadi bakalım yeni önizleme ola, hayrola... :tebessüm:

Yeni ön izleme ne zaman gelecek bir bilgi var mı ortada

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Yeni ön izleme ne zaman gelecek bir bilgi var mı ortada
Preview için aylık güncelleme yayınlayacaklarını bazen daha kısa aralıklarla da yeni sürümleri sunacaklarını söylemişlerdi. Bu durumda 12 Mart saat 19-21 arası için muhtemel diyebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: zaakaan, yeminli06 ve suyunsesi
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Türkçe Cortanayı bırakın erken beta olarak vermeyi, üzerinde çalışmaların olmasının ihtimali dahi çok güzel bir gelişme bence.
MS Türkiye bu konuda IOS'un Siri'sinden erken davranabilirse ve güzel de bir reklam yapabilirse Windows Phone için ciddi bir dönemeç olur diyorum. Üzerine birde bu tanıtım ve reklamlarda 3D Touch olursa, Türkiyedeki diğer işletim sistemlerini barındıran telefonlardan birini yeni almış pek çok insanın ufak bi "noluyoz a..q" yaşamasına yolaçacaktır diyorum. :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, zaakaan ve Esendağlı
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

• Beğen
Tepkiler: zaakaan
papakudioflu

papakudioflu

Admin
  • Beğen
Tepkiler: zaakaan
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bir Sonraki güncelleme daha fazla cihazı destekleyecek diyor. Hadi bakalım kızılca kıyamet yakın meşaleleri yakın:ehe
Onların yakını ile bizim yakınımız çok farklı, onların yakını bir türlü gelmiyor da:)

braayn

braayn

Üye
wp 10 final sürümü bekleyenler olarak kafamız rahat ne zaman verirseniz verin :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Seni de final sürüm yaklaşımca görürüz :)

Final sürüme gerek yok, önümüzdeki önizlemede Türkçe Cortana verilirse o zaman görürüm ben onu :kıskıs:
Bakalım o zaman da "yok ben önizleme yüklemem, W10 finali bekliyorum" diyebilecek mi :)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, YasirTaHazal ve BomberMAn_01

zbahadir

Üye
Ben artık beklemekten vazgeçtim. Önce gelsin görelim sonra düşünürüz. Türkçe Cortana beklentileri için henüz çok erken. Yıl ortası diye düşünüyordum ama öyle görünüyor ki inşallah yıl sonuna razıyım ben. :)

Üst Alt