Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

bayon

Üye
Türkçe en çok kullanılan 5. dil diye görmüştüm edebiyat dersinde bence durum o kadarda vahim değil yani

braayn

braayn

Üye
wp 10 ne zaman full gelir ozaman amiral gemime kurarım . :)

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Windows 10 tam sürümü ile artık telefonumu değiştirim bende

efeler12

efeler12

Üye
Ben sonraki sürümler çıkana kadar beklerim telefonun bi 4 sene daha ömrü var

emz

emz

Üye
Türkçe en çok kullanılan 5. dil diye görmüştüm edebiyat dersinde bence durum o kadarda vahim değil yani

Dolaylı tümleç, nesne, özne, yüklem,fiilimsi, edat, bağlaç, gizli özne, zarf, ve ayrıca Türkçedeki söz sanatları pek hafife alınacak gibi değil. Daha ben yapamıyorum ygs de çıkıyor cortana nasıl başarıyor? Bizim dilimiz çok sanatlı, çok süslü. Her denileni anlaması çok zor. Bayağı bir zaman lazım. İngilizce gibi kalıplar yok.çok yaratıcı bir dile sahibiz. O nedenler tam alışması uzun sürecektir. Alpha beta sürüm derken en az 1-2 yılı olacaktır diye düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz:)

• Beğen
Tepkiler: zbahadir
StartTheGame

StartTheGame

Üye

Bence Özbekistan , Türkmenistan gibi Türk ülkeleri olmasa durum bundan da vahim...

dakamon

dakamon

Üye
@bulutsuzgece @papakudioflu Milletin aklına cortanayı soktunuz gidin uyuyun şimdi :D sabaha kadar millet konuşsun dursun :D Gelmeyecek çok üzülecek millet :D hahaahha :D

• Beğen
Tepkiler: skynet, ON9 ve emz
emz

emz

Üye
Anlatım bozukluklarını unuttuk :ehe

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Cortana ismi değiştirilebilir miydi? Hani kendi vereceğimiz bir isim daha esprili olurdu. :D
Bir düşünün neler neler çıkar? Telefonuna hey Cortana yerine, şşşş fıstık yada gız Kadriyeee veya selamûn aleykûm bacım diyerek seslenenler... :D

• Beğen
Tepkiler: skynet, mzcoools, zaakaan ve 1 kişi daha
StartTheGame

StartTheGame

Üye
  • Beğen
Tepkiler: BomberMAn_01
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Burası yeri değil ama yine de söyleyeyim. Türkçe Cortana yolda olabilir. En yüksek oy alan Türkçe listeden kaldırıldı, bu da geleceğinin habercisi olabilir.

Dostum bizim tahminler tuttu sanırım @papakudioflu :haha:

Bilgi için teşekkürler @Sensation

İllegal yollardan oyların çoğunluğu nedeni ile kaldırılmış.
-
-
-
-
-
-
-

Atmasyon yaptım

cortana.uservoice.com'a Türkçe Cortana için konuyu açan arkadaşa mail atmışlar ve mailde:
''Fikriniz inceleme altına alınmıştır ve kısa bir süre sonra tekrardan yayınlanacak.''
demişler.
Hayırlısıyla inşallah gelir :)

• Beğen
Tepkiler: zaakaan, bulutsuzgece ve Sensation
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
cortana.uservoice.com'a Türkçe Cortana için konuyu açan arkadaşa mail atmışlar ve mailde:
''Fikriniz inceleme altına alınmıştır ve kısa bir süre sonra tekrardan yayınlanacak.''
demişler.
Hayırlısıyla inşallah gelir :)
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: zaakaan, BLasTeaR ve Dexter Morgan
dakamon

dakamon

Üye
Hadi lan MS yap bi güzellik :D

• Beğen
Tepkiler: zaakaan
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Tüm forum aynı anda aynı şeyi düşünelim, sinerji yapalım, Cortana ve Güzel bir W10M için el ele tutuşup ...
En iyisi dua edelim yeter. :D

• Beğen
Tepkiler: emz, skynet, StartTheGame ve 4 diğerleri
sat s3 al

sat s3 al

Üye
Arkadaşımda Lumia 1520 var gelmesini 4 gözle bekliyor :dance:

Üst Alt