Vodafone Bilgi Mesajları

Sponsorlu Bağlantılar

dedeminoglu

dedeminoglu

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone Bilgi Mesajları
Merhaba arkadaşlar...önceden vodafone nin spor,baz istasyonu v.b ile ilgili telefonlarımıza bilgi mesajları gelirdi.Hatta telefonun ana ekranında hücre bilgi çubuğu olurdu.Ama uzun zamandan beri bu sitemin çalışmadığını farkettim.Acaba iptal mi oldu?Bilgisi olan var mı?

bilge_adam

bilge_adam

Üye
paralı oldu kardeşim paralı oldu. O yüzden fazla ön planda değil ve nerdeyse kullanan yok gibi

murat.122a

murat.122a

Üye
kardeşim kaldırdı paralı falan olmadı paralı olan paketler ayrı

dedeminoglu

dedeminoglu

Üye
    Konu Sahibi
paralı oldu kardeşim paralı oldu. O yüzden fazla ön planda değil ve nerdeyse kullanan yok gibi
yuhh yaa herşey para olmuş kardeşim ya...daha neler görecez...önceden maç sonuçları falan gelirdi..baz istasyon yer bildirimi gelirdi...ben de ilden ,le farklılık falan mı gösteriyor diye düşünmüştüm...

- - - Eklendi - - -

kardeşim kaldırdı paralı falan olmadı paralı olan paketler ayrı
peki diğer gsm şirketleri de mi kaldırdı...

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Hayır turkcell de devam ediyor

Umut

Umut

Üye
En son 1 ay önce kullandığımda, Turkcell'de maç skorları ve yer bilgisi mesajları gelmeye devam ediyordu. Şuan Vodafone'da bildiğim kadarıyla 050 nolu yer bilgisi ve 099 nolu baz istasyonu kodunu gösteren bilgi mesajları hala geliyor. Ancak dikkat etmen gereken nokta şu: Bilgi mesajları, hat sadece 2G modunda olduğunda geliyor. Aynı şekilde hücre bilgi ekranını açık yaptığında, ekranda beliren baz istasyonu adları da sadece 2G modunda çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: dedeminoglu
dedeminoglu

dedeminoglu

Üye
    Konu Sahibi
En son 1 ay önce kullandığımda, Turkcell'de maç skorları ve yer bilgisi mesajları gelmeye devam ediyordu. Şuan Vodafone'da bildiğim kadarıyla 050 nolu yer bilgisi ve 099 nolu baz istasyonu kodunu gösteren bilgi mesajları hala geliyor. Ancak dikkat etmen gereken nokta şu: Bilgi mesajları, hat sadece 2G modunda olduğunda geliyor. Aynı şekilde hücre bilgi ekranını açık yaptığında, ekranda beliren baz istasyonu adları da sadece 2G modunda çalışıyor.
yazdıklarını çok iyi anladım kardeşim..zaten ben telefon olarak nokia 6300 kullanıyorum ve oda 2G..baz isatayon kodları da doğru şekilde grilmiş vaziyette fakat tüm bunlara rağmen bilgi mesajları gelmiyor....sen geliyor diyorsun..yukardaki yorumlarda iptal edilmiş deniliyor..karışık bi durum...

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
vodafone da yok. Turkcell de var ..kesin bilgi budur , iki hattı da kullanıyorum.

Umut

Umut

Üye
vodafone da yok. Turkcell de var ..kesin bilgi budur , iki hattı da kullanıyorum.

Madem Vodafone'da yok, bana neden hala mesajlar geliyor? Yukarıda dediğim gibi sadece 050 ve 099'dan mesajlar geliyor ve hattın 2G modunda olması lazım.

yazdıklarını çok iyi anladım kardeşim..zaten ben telefon olarak nokia 6300 kullanıyorum ve oda 2G..baz isatayon kodları da doğru şekilde grilmiş vaziyette fakat tüm bunlara rağmen bilgi mesajları gelmiyor....sen geliyor diyorsun..yukardaki yorumlarda iptal edilmiş deniliyor..karışık bi durum...

Peki Bilgi Servisi "Açık" mı yoksa "Konu Dizini" şeklinde mi ayarlı?

murat.122a

murat.122a

Üye
ben vodafone kapatdı diye biliyordum ama bana gelmiyor

dedeminoglu

dedeminoglu

Üye
    Konu Sahibi
Madem Vodafone'da yok, bana neden hala mesajlar geliyor? Yukarıda dediğim gibi sadece 050 ve 099'dan mesajlar geliyor ve hattın 2G modunda olması lazım.

Bilgi Servisi "AÇIK" konumunda ve ben de 050 ve 099 ayarları kayıtlı...

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye

bana gelmiyor nedense 2g kullanıyorum o dediğin numaralar ekli üstelik ama gönderen yok bana gelmediği için gelmiyoor diye bildiriyorum.uzun süredir de bu konu tartışıldıı vodafone kapattık bunu dedi m.h leri, ben daha lig varken ayarladım turkcelle gelirken vodafone mac sonuçları gelmedi gelen sadece mng uzantılı şebeke baz istasyonlarıdır.

murat.122a

murat.122a

Üye
kapandımı kapanmadımı bilgi verecek yokmu

dedeminoglu

dedeminoglu

Üye
    Konu Sahibi
Umut arkadaş bu servis hala devam ediyor diyor..ama diğer arkadaşlar bu servis tarihe karıştı diyor...benim telefona baz istasyon bildirimi bile gelmez oldu...

Umut

Umut

Üye
bana gelmiyor nedense 2g kullanıyorum o dediğin numaralar ekli üstelik ama gönderen yok bana gelmediği için gelmiyoor diye bildiriyorum.uzun süredir de bu konu tartışıldıı vodafone kapattık bunu dedi m.h leri, ben daha lig varken ayarladım turkcelle gelirken vodafone mac sonuçları gelmedi gelen sadece mng uzantılı şebeke baz istasyonlarıdır.

Demekki aynı şeyden bahsediyoruz. Önceki mesajında komple bitmiş gibi Vodafone'da yok yazmıştın, şimdi ise sadece baz istasyonu mesajları geliyor diyorsun... Ayrıca baştaki MNG ilçe-semt adı (Profilinde Antalya yazıyor, muhtemelen Manavgat'ın kısaltması olabilir), sonra gelen numara da Cell ID'yi (Baz istasyonu kodu denilebilir) ifade ediyor.

Umut arkadaş bu servis hala devam ediyor diyor..ama diğer arkadaşlar bu servis tarihe karıştı diyor...benim telefona baz istasyon bildirimi bile gelmez oldu...

Sendeki sorunu ben de anlamadım. MINYON'a da mesaj geliyormuş. Belki sizin oralarda bölgesel bir sorun olabilir, ama o da düşük bir ihtimal.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Demekki aynı şeyden bahsediyoruz. Önceki mesajında komple bitmiş gibi Vodafone'da yok yazmıştın, şimdi ise sadece baz istasyonu mesajları geliyor diyorsun... Ayrıca baştaki MNG ilçe-semt adı (Profilinde Antalya yazıyor, muhtemelen Manavgat'ın kısaltması olabilir), sonra gelen numara da Cell ID'yi (Baz istasyonu kodu denilebilir) ifade ediyor.

Sendeki sorunu ben de anlamadım. MINYON'a da mesaj geliyormuş. Belki sizin oralarda bölgesel bir sorun olabilir, ama o da düşük bir ihtimal.

evet yazdım öyle çünkü , mng manavgat doğrudur ama şebeke mesajı gelse ne olur, kim ne anlar ondan , bilgi mesajı derken hava durumu futbol basketbol vodafone kampanya mesajları , bunları önce yaparken şimdi ne futbol ne hava ne de başka bir şey, futbol bilgilendirme mesajı gelmiyor bu kesindir.ve futbol kanalı şebekesel bir problem olacağını sanmıyorum.üstteki mesajımda da m.h nin ağzından bu servisimiz kapatılmıştır dedi.artık bilmiyorum.

dedeminoglu

dedeminoglu

Üye
    Konu Sahibi
Mesela dün kasımpaşa-gs maçı vardı..ve benim telefonda bilgi mesajları açık konumdaydi ama hic mesaj gelmedi..099 futbol...

Umut

Umut

Üye
Mesela dün kasımpaşa-gs maçı vardı..ve benim telefonda bilgi mesajları açık konumdaydi ama hic mesaj gelmedi..099 futbol...

099 kodu futbol maçları için değil ki zaten. Sanırım eskiden Telsim zamanında, 090 kodu futbol maçları içindi. Şuan aktif değil diye biliyorum.

dedeminoglu

dedeminoglu

Üye
    Konu Sahibi
""Hücre bilgi servisi şu an
kullanıma kapalı durumdadır ve
alternatif olarak Vodafone'a
hizmet veren servisler
bulunmaktadır."" KAYNAK: forum.vodafone.com.tr/

Üst Alt