General Mobile 4G [V2 Çıktı]General Mobile 4G Wileyfox Swift Rom (Custom Rom) (Cihaza Ait İlk Custom Rom)

Sponsorlu Bağlantılar

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
[V2 Çıktı]General Mobile 4G Wileyfox Swift Rom (Custom Rom) (Cihaza Ait İlk Custom Rom)

Merhabalar hocalarım, bugün sizlere dünyanın ilk Cynogen Os'lu cihazlarından olan Wileyfox Swift cihazının sistem yazılımını ''General Mobile '' cihazına test ettik ve sorunsuz çalıştığını gözlemledik.

Açıklama: Yeni versiyon gelmiştir, Daha güncel ve daha hatasız olduğunu gözledim linklere eklendi . Kurulumunda fark yok ..

Dikkat!!!: İşlemler root gerektirmez . Lütfen yanlış bilgi vermeyin!!

Test için Yardımları Geçenler:
Mete Berk Ergun
Hakan Kocatepe

Teşekkür ederiz. Bu çalışma umarım yeni rom çalımalarını doğurur. Kendimde bir proje oluşturmak istiyorum , umarım başarılı olur.

1-Ota Update
2-Rom'un Resimleri ve Videosu
3-Rom Dosyaları ve Bilgisayar için Driverlar
4-Rom'un Yüklenişi
5-Rom'un Özellikleri
6-Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Not: Cihaz Wileyfox Swift olarak gözükmektedir ve resmi firma tarafından verilen Ota Update'lerini almaktadır.

Ota Update

Rom'un Resimleri ve Video

Video:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Rom Dosyaları ve Bilgisayar İçin Driver :

Wileyfox Swift Rom:

Adb Driver :

Minimal Driver :

Rom'un Yüklenişi:
(Telefonumuzun yazılımının yedeğini mutlaka cwm recoveryden (philzi touch) alın . Anlatımlar mevcut)
Mutlaka verdiğim driverlar kurulu olsun

İlk önce bu dosyayı indiriyoruz ve bilgisayarımızda boş bir dizine atıyoruz.

Rar'ı açıp bu dosyayı buluyoruz.

Ok'la gösterilmiş olan ''dizine çıkar'' a basıyoruz.

Boş bir klasöre çıkıyoruz (ben yeni bir klasör açtım herhangi bir klasörde olur)

Bu işlemlerden sonra geldik telefona :D. Telefonu ayarlar)hakkında)geliştirici seçeneklerine 5 kez basıypruz ve ayarlar sekmesine geri dönüyoruz.

Orada gelişitirici seçeneklerini göreceğiz ona tıklıyoruz ve OEM kilidini açıyoruz.
(Mutlaka açın yoksa telefonunuz brick olur servise vermek zorunda kalırsınız).

Cihazımızı kapatıyoruz ve ''ses açma ve power tuşuna ''general mobile ' yazısı gelene kadar basıyoruz.

Daha sonra karşımıza ''komut yok'' ekranı çıkacaktır. Power tuşuna basılı tutarken bir kez ses arttırma tuşuna basıyoruz.

Karşımıza gelen yazılardan tuşlar vasıtasıyla reboot to boatloader yazısına gelip power tuşuna basıyoruz

Meraklanmayın karşınıza ''General Mobile'' yazısı gelecektir. Telefonunuza bilgisayara bağlayın

Fastbootdowloand klasöründeki 8939_fastboot_all_images isimli .bat dosyasına basın ve yaklaşık 5 dakika süren işlemi bekleyin işlem tamamlanacaktir.
Rom'un Özellikleri

Bootloader ekranı WILEYFOX'un ekranıdır.
Telefon kapalı vaziyette pil simgesi değişmiştir.
AudioFx (Ses düzeyini arttıran program direk gömülü olarak gelmekte)
Müzik çalarken şefaf kilit ekranı

Çift Simli cihazlarda çalışmaktadır. (Tek simli cihazlarda da sorunsuz çalışıyor.)

Cynogen Os'un getirmiş olduğu tema değiştirme ve tema ekleme desteği.
Bildirim barında özelleştirmeler.
Bildirim Işığı seçenekleri. (Bütün Renk tonları ve fonksiyonları mevcut)

Trebuchte launcher ana launcher'dır
Root izni (direk)
Bazı akıllı hareketler

Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Rom'u yüklediğinizde alt kısımda aşağıdaki resimdeki gibi bir yazı belirir. Bu yazıyı Ota'dan gelen güncellemeyle gitmektedir. Yapmayı ihmal etmeyiniz.

Rom Dosyaları ve Bilgisayar İçin Driver :

Wileyfox Swift Rom V2:

Wileyfox Swift Rom:

(Needrom linki olduğundan dosyayı indirebilmek için siteye üyeliğiniz bulunması gerekir.)

Alternatif link :
Adb Driver :

Minimal Driver :

Rom'un Yüklenişi:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: RetaXter ve byAndroid

byAndroid

byAndroid

Üye
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli

mskblt

Üye
Tişikkirlir Sipirmin :D

• Beğen
lord_keles

lord_keles

Üye
sayın kaankulahli '''cihazına birkaç ayar düzeltmesiyle sunulmuş bulunmaktadır.''' bu ayar duzeltmeleri neler acaba ?

• Beğen
ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

Üye
Ooo
Süper miş

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
sayın kaankulahli '''cihazına birkaç ayar düzeltmesiyle sunulmuş bulunmaktadır.''' bu ayar duzeltmeleri neler acaba ?
Hocam , port rom çalışması oldğundan yani orjinal dosyaları telefon tam olarak çalıştırmadığından bazı düzeltmeler uygulandı. Mesela Build.no'nun paremetresinin değiştirilmesi. System.imgde bazı değişikler sadece küçük uyumluluk bazında gelişmeler yapıldı. Ama bu Ota'dan güncelleme almasına engel değil. Ota'dan Android 6.0 ı bile alabilir.

lord_keles

lord_keles

Üye
Hocam , port rom çalışması oldğundan yani orjinal dosyaları telefon tam olarak çalıştırmadığından bazı düzeltmeler uygulandı. Mesela Build.no'nun paremetresinin değiştirilmesi. System.imgde bazı değişikler sadece küçük uyumluluk bazında gelişmeler yapıldı. Ama bu Ota'dan güncelleme almasına engel değil. Ota'dan Android 6.0 ı bile alabilir.

Anladım hocam birde yaptıgınız ufak degişiklikler ota guncellemeleri ile eski haline gelipde cihazın soft brick olma ihtimali yokmu ?

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: lord_keles
kelleci6464

kelleci6464

Üye
Çok teşekkürler kaan Külahli başarılarının devamını dilerim

• Beğen
Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkürler kaan Külahli başarılarının devamını dilerim
Rica ederim ama Ben oluşturmadım romu sadece yardımcı oldum . Mete hocam sağolsun , telefonumuza emekleri çok oldu. Bu romdan yola çıkarak yeni romlar oluşturmayı deneyeceğim bakalım :)

byAndroid

byAndroid

Üye
Xda da konusunu gördüm siz misiniz onlar :D yoksa yabancı bir developer mı? bu arada cherry mobile g1 de android 6.0 almamış baktığım kadarıyla

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
Xda da konusunu gördüm siz misiniz onlar :D yoksa yabancı bir developer mı? bu arada cherry mobile g1 de android 6.0 almamış baktığım kadarıyla
Alacak bu hafta içinde Cherry Mobile. Mete Berk Ergun :Sadronis hocam kendisi. Xda da ki konuya yazmadım ama bizzat hocamla konuştum :)/

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
byAndroid

byAndroid

Üye
Bende sadronisi sen sandım :D

korkuluk5252

korkuluk5252

Üye
bu ekrandaki cyanogen preview - 12.1 ..... yazan yazı gitmiyor mu

bu arada ellerine sağlık teşekkürler

Rygebin