Tema Nasıl Yapılır ? (Carbide UI Theme Edition)

Sponsorlu Bağlantılar

wehga

Üye
Jpeg formatındaki resimi nasıl svg yapabilirim?

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Jpeg formatındaki resimi nasıl svg yapabilirim?

Güzel bir soru. :oke: Vector magic bu iş için biçilmez kaftan. sadece jpeg değil her formatta resmi svg
formatına çevirir. Birde vextractor var fakat favorim vector magic. :oke:

• Beğen
Tepkiler: serotonin

wehga

Üye
Öncelikle teşekkür ederim..Dün bircok program indirdim fakat beceremedim çevirmeyi bir de dediğiniz programa bakayım.Kullanımını anlatan bir yer var mı?Ya da cok karısık mı?

Edit:Galiba paralıymıs olmadı bu programla...

sevimlibrad

sevimlibrad

Üye
AHMET ABİM nasılsın uzun zamandır sana yazmadım işi ilerlettim ve senin yazdıklarını tek tek baktım sen haklısın jpgler kücülünce bozluyor yuada kesiliuyor kişilerin kafası oprası ya adobe 500 sanıyordum 1500 tam süürümü degilmi bundan sonraki ay int az kullanıp yukluycem photofiltre kullanıyom nasıl yukarda dedigin magic sihirlimi:)

--------------- Ekleme ---------------

ahmet abi nasılsın

gecenlerde bir arkadqas anlattı tdf hazır dosya ile yaptım 1 dk da hiç hoşuma gitmedi baskasının sablonu ile 1 dk rema ypma işi sence taklit degil mi ahmet abi..vector magic trial abi indireyim mi bir de buy now yeri var orası paralı yerimi

gecenlerde bir arkadqas anlattı tdf hazır dosya ile yaptım 1 dk da hiç hoşuma gitmedi baskasının sablonu ile 1 dk rema ypma işi sence taklit degil mi ahmet abi..vector magic trial abi indireyim mi bir de buy now yeri var orası paralı yerimi

x_ates

Üye
büyüksün hocam valla

xkrc

Üye
Nerden download yapcam anlayamadım kardeşim yardımcı olurmusun.... bide bu proğramı çok aradım her yer üye ol yada şöyle böyle diyor bende üye olmak istemiyorum buraya üyeydim burdan download yapayım dedim... tşkrler

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nerden download yapcam anlayamadım kardeşim yardımcı olurmusun.... bide bu proğramı çok aradım her yer üye ol yada şöyle böyle diyor bende üye olmak istemiyorum buraya üyeydim burdan download yapayım dedim... tşkrler

160 Mb.... burdan nasıl indireceksin.. dosya elinde bile olsa kurduktan sonra ücretsiz lisanslaman gerekiyor NOKIA sitesinden.. yani her durumda siteye üye olman gerekli..

• Beğen

cadigargi

Üye
****** numarası çok ta güzel kopyala yapıştır oluyor bilginize, ben öyle yaptım (vista kullanıyorum)

ismailkk

Üye
ben n70 kulanıyorum ama ancak telefonna atınca dosya bozuk diyor lütfen yardım

demircan67

demircan67

Üye
açıklama mükemmel. ellerine sağlık. bi sorum olacaktı: ben carbide 3.2 kullanıyorum ve tema resmini tam ekran yapamıyorum. yardımcı olursan çok sevinirim hocam, kolay gelsin

emeğin için çok teşekkürler. tema resmini tam ekran yapamıyorum. hep ortada kalıyor. yardımlarınızı bekliyorum, saygılarımla

mcouz

mcouz

Üye
peki bu program TR mi acaba??

desx

Üye
hocam çok güzel bir konu ben tema işinde yeniyim bu cer K E Y dosyasında sorun yaşıyorum nasıl bu dosyaları alabilriz bu konuda yardım eder misiniz:agla

demircan67

demircan67

Üye
arkadaşım cer dosyasını açmak için sana yer göster dediğinde kendisi de yer gösteriyor yeri hiç değiştirme devam et. ama register yapman lazım onu yapamadıysan lisans alamazsın arkadasım

bu arada program ingilizce ve sanırım tek dil seçeneği var. CARBİDE U.I. 3.2

yakamoz03

Üye
iyi akşamlar arkadaşlar.telefonumda smartSIS 2,26 yüklü. ben carbide programıyla smartsis in simgesini değiştirmek istiyorum.programa smartsis i tanıtıyorum ismine SmartSIS uid numarasına 0x20000add yazıyorum ama bir türlü tema yaptıktan sonra temayı telefona yüklüyorum ama smartsis in simgesi değişmiyor.yardımcı olursanız sevinrim.

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Değerli arkadaşlar.. lütfen tema ilgili sorularınızı PM den sormayın. Sorulan soru ve cevabını bir başkalarıda görse ve faydalansa daha iyi olmazmı.. ?:)

Bir arkadaşımızın PMden sorduğu soruya burada cevap vermeye çalışayım..
mulkonotyk' Alıntı:
Öncelikle merhabalar.Açtığınız konuları sürekli olarak takip ettim.Zaten tema nasıl yapılır konunuzu okuduğumda tema yapmak için bi heves oluştu içimde.Temamıda yaptım.Ama tabi ki eksikleri var.İlk sorum Travis icon packi sunmuştunuz.Bende onu indirdim ve temamda kullandım.Ama tek tek Carbide ui içinde renklendirdim.Acaba tüm ikonları aynı anda renklendirmenin bir yolu var mı?2. sorum Adobe İllustrator programını önermişsiniz.Bu programı hiç bir yerden bulamadım açıkçası internetimde sınırlı olduğu içinde indiremedim.Acaba Adobe İllustrator kadar başarılı sayılabilecek ama boyutu daha küçük olan bir program önerebilir misiniz?3. sorum:Backgroundlar.Background bulmakta sorun yaşıyorum açıkcası.Svg olması için uğraşıyorum.Yazdığınıza göre başka formatta olan bir resmi svg formatına çeviren programlar var fakat kalitesini düşürdüğünü yazmışsınız.Böyle sade renkte olan svg resimlerini nerde bulabilir ve bunları benim ekran boyutuma göre ayarlayabilirim.240x320 ebatlarında olarak.Çünkü farklı boyutlarda olduğunda sürükleyip bıraktığımda üst kısım(batarya ve çekme ikonlarının bulunduğu yer) ve alt kısım(yazıların olduğu yer) de boşluk kalıyor ve orasınıda renklendiremiyorum.Umarım fazla soru sormamışımdır.Ama bu işi yapmayı gerçekten çok istiyorum ve hazır yaz tatiline girmişken bu işle uğraşmak istiyorum.Cevap verceğinizi umarak şimdiden teşekkür ediyorum.

1-Tüm ikonları aynı anda renlendirmenin bir yolu yok.. aslında güzel bir soru... bende bu özelliği aramıştım.
2-İllustratorun alternatifi programlar var.. hatta ücretsiz INKSCAPE var. önceki mesajlarımda linkini vermiştim.. Fakat Carbide tasarlanırken sanki adobe ile anlaşmış gibi.. en kolay ve güzel sonuşları illustrator ile alırsınız. Bu forumda illegal içerik paylaşmak yasak olduğu için programı bulmanız konusunda link veremiyorum.. Fakat bazı yazılımlar piyasada, köşebaşlarında el altından satılıyor.. :islik 3-5 liraya.

Arkaplan resmi illaki svg olacak diye bir kaide yok. her format olabilir. yanlız 240x320 ebatında değilde biraz daha büyük bir ebatta resmi arkaplan olarak kullanın. temayı sis'e çevirin.. nasıl durduğuna bakın... neresinde bir sorun varsa o bölgeyi düzeltin.. Ben bir temayı defalarca düzenliyerek editliyorum.. ve yüklüyorum telefona.. başka çare yok çünki.

Keza batarya ve vb gibi ikonların yapımında çok sorun oluyor.. burdan ben ne anlatsam boş.. illaki sizin deneyerek çözüm bulmanız gerekiyor..

Kolay gelsin.. :oke:

• Beğen
a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
iyi akşamlar arkadaşlar.telefonumda smartSIS 2,26 yüklü. ben carbide programıyla smartsis in simgesini değiştirmek istiyorum.programa smartsis i tanıtıyorum ismine SmartSIS uid numarasına 0x20000add yazıyorum ama bir türlü tema yaptıktan sonra temayı telefona yüklüyorum ama smartsis in simgesi değişmiyor.yardımcı olursanız sevinrim.

Bazı cep programlarının UID numaraları versiyonuna göre değişiyor.. en iyisi telefona APP UID VİEWER programını kurmak.. Aşağıdan indirebilirsiniz. Bu programı telefona kurun ve çalıştırın. Telefondaki tüm kurulu programları o anki UID numaralarını listeler.

Ekli dosyalar

• Beğen
EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
Evet.. Ben tema yapmak isteyen herkese ne biliyorsam öğretmeye kararlıyım.. Tema yapmayı bir kaçtane İtalyan'ın tekeline bırakmamalıyız.. İnanıyorum ki eğer öğrenilirse çook büyük yetenekler hünerlerini dökecek.. şimdilik bu kadar yetiştirebildim.. tema yapmak istiyorsanız yukarıdaki kurulumu lütfen inceleyin... sürekli bu konuyu güncelleyeceğim.. özellikle Svg hakkında bilgi toplayın.. İllustrator programını temin edin... bildiğim her soruya cevap vereceğim..
kolay gelsin...:oke:

paylaşımiçin teşekkürler çok haklısın bu kadar yetenekli arkadaşımız varken niyebu tema tekelini italyanlara bırakalım ki...

mulkonotyk

mulkonotyk

Üye
Sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Background sorununu çözdüm.İkonlarıda tek tek renklendiricez artık napalım.Ama şimdi sorunum şurda mesela ben bir background buldum.Arkaplana yerleştirdim.Fakat navi pane denilen kısım(idle de tarihin yazdığı kısım) orayı bir türlü kaldıramadım.Kaldıramadığım içinde arka plana koyduğum resmin üzerinde durdu.Navi pane kısmını nasıl şeffaf yapabilirim?

luque_2535

Üye
Programın adını google'dan duydum . Anlatım arattım ilk çıkan site burası oldu . Öncelikle söyliyeyim rehber çok güzel olmuş . Netten bulduğum temalar genellikle lisans süresi dolmuş yazıp çalışmıyordu ben şimdi 5 yıl lisanslı yapıp kendim kullanıcam sinir küpü olmıcam :) Ellerinize sağlık :oke:

Soruma gelince ; Ben her menüye farklı bi resim koymak istiyorum misalen ; Takvim'e tıklayınca X resmini , Ayarlara tıklayınca Y resmini , Rehbere tıklayınca Z resmini görmek istiyorum . Bunu nasıl yapıcam ?

Misal ; Sağda Settings Menu'ye tıklayıp soldan Settings Menu Element'ten background'u değiştirince , ana ekran görüntüsü dışında sağdaki menülerin hepsi değişiyor , aynı oluyor ..

bduger

Üye
sorunumu foruma da yazdim ama buraya yazmak daha doğru sanırım
carbide UI tehemede temamı yapıyorum telefonumdan sisboom ile GET UID den UID ini buluyorum programın sona third part yazan yere giriyorum fakat simge telefonumda çımıyor yaptığım tüm değişikler çıkıyor fakat simgeler çıkmıyor. mesela batarya simgesini renkleri deiştiriyorum ama masaüstü simgeleri orjinal simgesi çıkıyor lütfen yardım...

Üst Alt