Tema Nasıl Yapılır ? (Carbide UI Theme Edition)

Sponsorlu Bağlantılar

abrajhan

Üye
abi büyüksün çok sağol yha :D yha benim telefonum 6680 ben sadece basit tema yapabiliyorum diğerlerini neden yapamıyorum ? bi yolu var mı varsa söylersen sevinirim

denizci35

denizci35

Üye
daha başka s60v3 için kolay yapılan sertifikalı program yok mu

bediruhud

bediruhud

Üye
Cokdandır gıremyordum sıteye gene cok paylaşımcı ve yararlısın abı emegıne ellerıne saglık ;);)

djee_erkek

Üye
ya abi çok sağol sayende programım oldu ve kayıtlı ama senin şu son sertifika olayını biraz daha açarmısın ve şu temayı sis. e dönüştürme olayındaki sağdaki butonlar işaretli nasıl oldu o sana zahmet be bu işi öğrenmem lazım dediğin gibi PiZeRo marka olmuş ne yapsa tutuyo niye TÜRK ler de anılmasın abi gezmediğim site kalmadı senin gibi detaya giren yok sağol emeğine

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ya abi çok sağol sayende programım oldu ve kayıtlı ama senin şu son sertifika olayını biraz daha açarmısın ve şu temayı sis. e dönüştürme olayındaki sağdaki butonlar işaretli nasıl oldu o sana zahmet be bu işi öğrenmem lazım dediğin gibi PiZeRo marka olmuş ne yapsa tutuyo niye TÜRK ler de anılmasın abi gezmediğim site kalmadı senin gibi detaya giren yok sağol emeğine
Evet bu geniş açıklama Türk forumlarında sadece Maxicep'te yer alıyor. çünki pek tema yapan yok..
Sertifika için birinci sayfada oldukça geniş anlatım yapmıştım.. Carbide tema programı tematı oluşturan için kendisine özel sertifika üretiyor. süresini kulllanan belirliyor.. biraz kurcalarsan sonuca ulaşacağına eminim.. oluşturulan sertifika ile yapılan tema en sonda sis oluştur derken imzalanıyor..

Pizero nun forsu eskidendi. Nserisi ilk çıktığında bu işten anlıyan pek yoktu.. fakat onun vardı.. oda bunu kullandı.. kendi sitesinde başta temaları ücretsiz verdi. sonra paypall sistemini de kullanarak paraya dönüştürdü.. artık kimse pek rağbet etmiyor temalarına. çünki çok daha iyi tema ustaları çıktı piyasaya.. vede ücretsiz dağıtıyor bu emektarlar yaptıklarını..;)

• Beğen
Tepkiler: serotonin
kemal21

kemal21

Üye
ben temayı kaydetmeye çalışınca sis dosyası oluşmuyor şimdiden teşekkürler

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ben temayı kaydetmeye çalışınca sis dosyası oluşmuyor şimdiden teşekkürler

sis dosyası oluşmuyorsa, temayı yaparken kullandığın ikon. vb gibi bir imaj uyumsuz olabilir.. veya illustrator kullanıyorsan herhangi bir efekt uyumsuz olabilir.. veya 3cü party ikonlarda bir sorun vardır..
hata mesajını incelemek gerek..

• Beğen

bora_16

Üye
saol

mhmtozturk

mhmtozturk

Üye
eline yüregine saglık bende tema yapıyorum anlatımın çok şahane yok böyle bianlatım daha başka biyerde herşey için teşekürler emege saygı..

--------------- Ekleme ---------------

carbide de kendimiz nasıl şablon oluşturabiliriz acaba ??

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
carbide de kendimiz nasıl şablon oluşturabiliriz acaba ??

İşte güzel bir soru... :oke:

carbide tema programı tema yapmak için bir aracı aslında.. eğer elinizde uygun svg formatında resimler var ise tema yapabilirsiniz.. veya tema malzeme bölümünde verdiğim malzemeler ile yine tema oluşturursunuz..
yok herşeyi kendim yapacağım.. benim ikonlarım olacak.. derseniz ki esas olması gereken budur.. o zaman corel draw, illustrator, inkscape, sketsa, freehand gibi SVG formatında imaj dizayn edip üretebilen bir prgramı yeterli anlamda kullanmanız gerekir.. tavsiye edeceğim program illustrator cs4 tür. ikonları ve diğer elemenleri birkez dizayn ettinizmi her temanızda kullanabilirsiniz ve size özel olur.. tıpkı benim yaptığım gibi.. ilk başta kendime kare kenarları yuvarlak buton ikonları dizayn ettim.. birkaç gün sürdü tabiiki. sonra bu ikon kalıbının reklerini değiştirerek sürekli kullanıyorum...

• Beğen
heyooo_xxx

heyooo_xxx

Üye
peki bu temanın arka plan resmi nasıl eklenior? ben kendi istediğim resim üzerine tema yaparken elimdeki resmin formatını hangi formata ve nasıl çeviricem bi açıklarsanız sevinirim çunku bu konuda çok takıldım :S

• Beğen
Tepkiler: woo3
a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
peki bu temanın arka plan resmi nasıl eklenior? ben kendi istediğim resim üzerine tema yaparken elimdeki resmin formatını hangi formata ve nasıl çeviricem bi açıklarsanız sevinirim çunku bu konuda çok takıldım :S

ekran çözünürlüğü ne ise örneğin 240 x 320 ebatında png, jpg veya esas önerim svg formatında bir resmi sürekle bırak şeklinde backround kısmına taşıyabilirsin. daha önce de söylemiştim.. tercihan svg resim olmalı çünki diğer formatlardaki resimlerin telefonda görünmesinde problem olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: woo3 ve serotonin
heyooo_xxx

heyooo_xxx

Üye
peki svg formatına hangi prog ile çevirceM?

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
peki svg formatına hangi prog ile çevirceM?

Birinci sayfadan itibaren konunun bu mesajına kadar anlatım var.. sorduğun soru ise birinci sayfada açıklamalar kısmında mevcut. resimlerin svg ye çevrilmesi için çeşitli programlar var.. fakat kullanışlı değil.. çevirmek yerine orjinal svg resimler kullanmak gerek.. nerden bulurum dersen.. tema malzeme kısmına bir bak.. yüzlercesi var.. :oke:

• Beğen

clark53

Üye
çok çok sağol kardeş bunda temada ana sayfasında gif resimlerini oynatırmı yani hareketli tema yapmak mümkünmü acaba sadece tema içinmi bu program yoksa duvar kağıdı falanda yapabiliyormuyuz? ben ownskin.comdan yapıyordum ama orasıda uzantısını flash olarak kaydedebiliyorsun. telde kullanamıyordum :((( sadece bekleme modunda oluyor :(( bakalım bide bunu deneyim inşallah beceririm :))

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
çok çok sağol kardeş bunda temada ana sayfasında gif resimlerini oynatırmı yani hareketli tema yapmak mümkünmü acaba sadece tema içinmi bu program yoksa duvar kağıdı falanda yapabiliyormuyuz? ben ownskin.comdan yapıyordum ama orasıda uzantısını flash olarak kaydedebiliyorsun. telde kullanamıyordum :((( sadece bekleme modunda oluyor :(( bakalım bide bunu deneyim inşallah beceririm :))

Normalde hareketli resimleri temada kullanamayız. fakat ownskin'in bunun için eklenti programı var. bu sitede yaptığınız hareketli temaları yüklemek için önce o eklentiyi yüklemek gerek..

• Beğen
Catty

Catty

Emekli Yönetici
Sağol abi süper olmuş eline sağlık.

ozbrk

ozbrk

Üye
başka bi indirme linki

Forum nokıaya uye olamıyorum ımdaaaaat (emeğine sağlık )

Ownskin . Com da tema yapınca animator diye bi programı ve ardarda iki program daha yüklemek gerekiyo

askim822

askim822

Üye
TEMA YAPIM BÖLÜMÜ'nün açılmasını ben önermiştim. Sağolsun başta Ahmet abi sonra diğer arkadaşlar bu konuyu açmışlar. Konu rayına oturmuş ve bir çok deneyimli, meyilli arkadaş burada buluşmuş. Aralarında paylaşım, yardımlaşma sağlanıyor. Bunu görmek beni gerçekten çok mutlu etti. Diyeceksiniz bu konuyu açtırdın tek bir mesajın paylaşımın neden yok bu konuda diye. Sebebi ise bu öneriyi yaparken boş vaktim ve maxicep'e ulaşım imkanım vardı. Şimdilerde ise çok nadir ve kısa olduğu için yazamadım diye bir mazeret üretebilirim kendimce. TEŞEKKÜRLER MAXI THEMA TEAM

By_MeDCeZiR

Üye
arkadaşlar bana bu tema yapma programının şekilli açıklamasını bilyosanız söylermisiniz veya türkçe yaması varmı varsa bi arkadaştan link bekliyorum program=(Carbide.ui Theme Edition 3.4).....!!!

Üst Alt