Tema Nasıl Yapılır ? (Carbide UI Theme Edition)

Sponsorlu Bağlantılar

abadon

Üye
Allah rızası için bir yardım!!!! kaç gündür bu program üzerine çalışıyorum. tüm eksik programları tamamladım. tüm her şeyiyle anlattığınız şekilde hiç bir basamağı atlamadan yaptım. Ama programda bakıp gördüğüm .sis dosalarını bir türlü bulamıyorum ve görünmüor. Gizli dosadır belki diye görünür de yaptım ama yok yok yok... Nasıl yapacağım bir yardım ederseniz sevinirim.

saruhan111

Üye
Allah rızası için bir yardım!!!! kaç gündür bu program üzerine çalışıyorum. tüm eksik programları tamamladım. tüm her şeyiyle anlattığınız şekilde hiç bir basamağı atlamadan yaptım. Ama programda bakıp gördüğüm .sis dosalarını bir türlü bulamıyorum ve görünmüor. Gizli dosadır belki diye görünür de yaptım ama yok yok yok... Nasıl yapacağım bir yardım ederseniz sevinirim.
herşeyi doğru yaptıysan carbide programı " workspace" diye klasor oluşturur , onu bul, uzantısını bilmiyorsan windowsun ara komutunu kullan o sana bulur:)) onun içinde ismini verdiğin tema .sis uzantılı olarak vardır(tabi herşeyi doğru yaptıysan)

--------------- Ekleme ---------------

svg iconları oluşturdum, gercektende kaliteli bi format ,temayı yaptım temanın screenshotlarını printscreen yapmadan nasıl alabilirim, printscreen yapınca; eğer .png olarak kaydettiğimde problem yok ama .jpeg olarak kaydettiğimde resmin kalitesi düşüyo, bu da temanın kalitesini değil ama, görüntü olarak hoş olmuyor, gerçekten bilen yazsın lütfen

abadon

Üye
Çok teşekkür ederim. Bende "D" olmadığı için "C" ye kurmuştum. Uğraştım olmadı. Hardiske kurmayı denedim düzeldi. Yardımın için teşekkür ederim. Ellerinize sağlık program çok güzel. İyi geceler...

saruhan111

Üye
s60 tema yapmanın bu kadar kapsamlı olduğunu tahmin etmiyordum:islik, gerçek anlamda a dan z ye tamamen kendine ait bir tema oluşturmak ciddi bir zaman ve emek ister , carbide gerçekten profesyonel, ama burda en onemlisi temaya başlamadan önce bütün iconları , (sanırım 300den fazla )hazırlamak gerekiyo, en ince ayrıntısına kadar düşünmek gerek, örneğin hesap makinesinin +,-,* gibi butonlarına kadar:box,eğer bu bir meraksa yapmaya değer, ama amaç net dünyasında ün yapmaksa hiç gerek yok, çünkü yaptığınız temayı herhangi bir sitede upload ettikten sonra teşekkür etmesini bilmeyenlerin sayısı %95, teşekkür eden %5 lik kısım ise, senin gibi tema yapan , bu işin ne kadar zor olduğunu bilen kişiler, özellikle zedge, upload ettiğim temaların içinde yaklaşık 40.000 download edilmiş olan var ama teşekkür sayısı sadece 15-20 civarı, hevesli arkadaşların şevkini kırmak istemem ama gerçek bu

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
arkadaslar ben temayı yapıyorum fakat resmı ekleyınce tam ekran deılde bu sekıl yarım ekran cıkıyo bakarmısınız bı yardımcı olurmusunuz naısl haletcem
Background -> Background-> Idle background bölümüne koymanız gerekiyor resimleri.

realflippy

Üye
eLine saqLık urasmıssın ama deqdi ben dier hic bir yerdeki anlatımlardan bi b*k anlamadım ama walla sen anlattın :D ama bana sertifika num. gelmedi aktivasyon mesjı geldi onyladm siteye grdi otomatk ama beqliorum tık yok :D

kasatura52

kasatura52

Üye
çok teşekkürler .çok iyi bi konu hazırlamışsın emeğine sağlık çok süper açıklamalar ve anlatım yapmıssın

--------------- Ekleme ---------------

hazırlanmış bir temayı sis uzantılı olanları nasıl edit leyebiliriz yardım .s.s

ertglslk

Üye
valla çok saolabi ben çok aradım bu programları sen olmasan bulamazdım bazılarında program vargerisi yok çoook saol abi

kaan18

Üye
ben birşey soracağım. benim elimde bir tema var . temada siyah rengi egemen. bu yüzden örneğin kalan lirayı öğrenmek için *123# yaptığımda kalan tl gözükmüyor.orada çıkan rengi değiştirme olanağım varmı?

trkhan

Üye
slm hocam temayı yapıyorum programda tüm iconları degiştirmeme ramen bazı iconlar değişiyor bazıları ise aynen kalıyor buda kötü bir görüntü oluşturuyor bunu nasıl düzeltebilirim şimdiden teşekkürler...

quietLyo6

Üye
Merhaßa 0nceLıkLe emegın ıcın cok tesekkur ettım :)

ben onceden yapılan bır temayı bu proqramla nasıl acıcam bı turlu cozemedm yardım edermısınz :)

prototytype

Üye
Témàyı hzRLadm fâkát kayıt edemiyorm :S .sis şekLñDé :S

gecemasalcisi

gecemasalcisi

Üye
merhaba, ben carbide programına dair bilgileri bu başlık altında okuduktan sonra indirdim ve kullanıyorum ama profesyonel anlamda değil. sormak istediğim birkaç soru vardı. 5800 için tema yapıyorum ve telefonuma yükledikten sonra bütün ikonları program üzerinde değiştirmeme rağmen menü ekranındaki yuvarlak internet ikonu, kare şeklindeki uygulama ikonu ve müzik çalar simgesinin ikonu değişmemiş oluyor. başkalarının temalarını da indirdim telefonuma ve yükledim, incelediğimde birkaç temada bu ikonlarının değiştirilebildiğini gördüm.. bunun özel bir yolu varsa ve anlatırsanız çok sevinirim. ikinci olarak da ön izlemisini koyduğum temayı yaptım ancak yeşille işaretlediğim kısma dair değişikliği de yapamıyorum carbide üzerinden, bunu nasıl yapabilirim? ve verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkürler.

Uploaded with

beltza

Üye
Evet.. versiyonu s60 2nd edition fp1&fp2 olarak seçilirse 6600 serisi telefonlara tema yapılabiliyor.. fakat istediğin gibi olmuyor.. bazen hata veriyor.. resimler ikonlar tam olmuyor.. ekranda düzgün görünüyor.. telefona yükleyince ikonlar basık çıkıyor..

bende deniyorum temayı yapıyorum ama telefonda bozuk dosya uyarısı veriyor
nasıl yapacağımı anlatabilirmisin
şimdiden teşekkürler

titanli

Üye
valla bravo:hmmm

sevimlibrad

sevimlibrad

Üye
zedgedeki hepsi indiana yobazları ve digerlei haklısın tşk etmezler yandaslırına destanşar yazarlar.bence temanı parayla sat ben öyle yapacagım için kalite temalarımı asla yayınlamıyorum

jeki01

jeki01

Üye
güzel paylaşım ve anlatım.
indirmek lazım hemen.

HelpMan

Üye
zedgedeki hepsi indiana yobazları ve digerlei haklısın tşk etmezler yandaslırına destanşar yazarlar.bence temanı parayla sat ben öyle yapacagım için kalite temalarımı asla yayınlamıyorum

maxicep gibi güzel bir paylaşım sitesinde, paylaşım yapmayı düşünmeyip ben kazanmak için uğraşıyorum. emeklerimi size vermem diyorsunuz.

Öyleyse burda ne işiniz var soruyorum. ?

Eminim tatmin edici bir cevabınız yoktur.

ReDMeMooo

ReDMeMooo

Üye
helal olsun kardeşim ya. binlerce teşekkür. teşekkür et butonu defalarca çıksa defalarca hiç bıkmadan tıklardım. saol

rosemrah

Üye
allah razı olsun kardeş çok güsel anlatmışsın zamanını harcamışsın .....
ama bi sorun da şu dil konusu türkçe destekli olmuyormu bu prog daha bi süper olurdu yawww. yine de saol kardeşşş

Üst Alt