Haber Samsung Galaxy S6'nın Bataryası Şişti!

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
Valla s6 alaçam ama inş pişman olmam ya

Koradam

Üye
Pişman olmazsin al gitsin
İPhone 6 Plus ilk çıktığında 128gblik modeli çöküp kapaniyordu bence bu tur sorunlar daha büyük sorun .Sony kasa açıklığını kabullenip değişim yapmıyordu burada önemli olan ücretsiz destek ;)

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Çökme yapıp kapanması mı büyük sorun yoksa cebinde patlaması mı? Kaç tane olay oldu cebinde patlayıp insanların vücudunda yanıklar oldu. Anlamadığım şey bu kadar şişmiş batarya nasıl patlamamış

Luck Star

Luck Star

Üye
Her marka ve modelde bu tip sorunlar olabiliyor tamamen şans. S6 da ram yetmeme , ekranda leke , ölü pixel ve konuda gördüğünüz batarya şişme sorunu ile gündeme geldi ancak bunların sizde olma ihtimali çok düşük illa hepsinde olan kronik bir sorun değil. Sadece ram yetmeme sorununa güncelleme gerekiyor.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Her marka ve modelde bu tip sorunlar olabiliyor tamamen şans. S6 da ram yetmeme , ekranda leke , ölü pixel ve konuda gördüğünüz batarya şişme sorunu ile gündeme geldi ancak bunların sizde olma ihtimali çok düşük illa hepsinde olan kronik bir sorun değil. Sadece ram yetmeme sorununa güncelleme gerekiyor.

Aynen genelde 200 mb filan bos ram kaliyor ama sanirim samsungun kaderi bu note4 tede ayni sorun Mevcut

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Almayın arkadaşlar pişman olursunuz, S6, Note 4, Nexus 6, G4 hepsinde sorunlar cıktı şikayet üzerine şikayet geliyor
sony de sorun yok google huawei veya sony ile nexus girişiminde olacak Motorola nexus 6 ile rezil oldu cihaz satışı durduruldu,

tercihlerinizi OnePlus, Z2, veya Z3 ile yapın zaten şuan sorun cıkarmayan sony kaldı başka varsa bilmek isterim ;)

PriZm

PriZm

Üye
Note 4'de ne sorun çıkmış çok merak ediyorum?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Almayın arkadaşlar pişman olursunuz, S6, Note 4, Nexus 6, G4 hepsinde sorunlar cıktı şikayet üzerine şikayet geliyor
sony de sorun yok google huawei veya sony ile nexus girişiminde olacak Motorola nexus 6 ile rezil oldu cihaz satışı durduruldu,

tercihlerinizi OnePlus, Z2, veya Z3 ile yapın zaten şuan sorun cıkarmayan sony kaldı başka varsa bilmek isterim ;)

Sorundan kastin ne?
Milyonlarca cihaz icinden bir tane sorunlu cihaz çıkınca bütün cihazlar sorunlumu oluyor?

avast

avast

Üye
Hangi adam bunu boyle paketledi kontrolden nasil gecti bu cihaz :D

Luck Star

Luck Star

Üye

Note 4 ile g4 te ne sorunu çıkmış merak ediyorum. Sony daha kutudan bile kusurlu çıkabiliyor lenste baloncuk, kasa açıklığı, sim kart okumama vs. Ancak bunlar Sony alınmaz dedirtmiyor... Almayın demek yanlış olur.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
buradan anlaşılan olay şu, telefonlar gelişiyor ancak batarya teknolojisi yerinde sayıyor.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Burada bir yorum yapmıştık, üreticiler göz boyamak icin cihazlara güc vuruyor sorunlar cıkacak hepside bu işin altında kalacaktır
Cihazdaki güc ile batarya uyum sorunu var, yazılımı söylemiyorum bile.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
The Pancar

The Pancar

Üye

Üstteki yorumundan sonra diyeceklerin çok önemli değil benim için
Burada bir yorum yapmıştık, üreticiler göz boyamak icin cihazlara güc vuruyor sorunlar cıkacak hepside bu işin altında kalacaktır
Cihazdaki güc ile batarya uyum sorunu var, yazılımı söylemiyorum bile.

kamuraN021

kamuraN021

Üye
Bana pekte inandırıcı gelmedi bataryanın bu kadar şişmesi büyük ihtimalle patlardı ki arka cam Gorilla Glass 3 diye biliyorum bu kadar bükülmede kırılması lazımdı yani gerçekte olabilir bilemeyiz
Bana pekte inandırıcı gelmedi bataryanın bu kadar şişmesi büyük ihtimalle patlardı ki arka cam Gorilla Glass 3 diye biliyorum bu kadar bükülmede kırılması lazımdı yani gerçekte olabilir bilemeyiz

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Bu bildiğin S6 flex olmuş :ehe

• Beğen
Tepkiler: breakerecho
hikmet366

hikmet366

Üye
Bu telefona ne oldugunu arastırdım samsung yenısını vermıs

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Yenisi verildiyse hiç sıkıntı değil. Ancak batarya sorununa genel bir çözüm bulmalı firmalar batarya kalitesini geçtim artık da ömrü çok kısa yani yeni bir teknolojileri falan vardır illaki geçenlerde gördüm diye hatırlıyorum yeni bir batarya türü yapıldı diye, zaten telefon normal kullanımda 4-5 günü çıkarsın yeter. Benim eski Samsung Monte telefonumun şarjının 6 gün gittiğini görmüştüm bikeresinde ki genelde 4-5 gün giderdi tamam Java sistem ama genede sonuçta yapmışlardı. Bence sadece mAh değerini yükseltmek de tek başına çok yeterli değil batarya teknolojisinin komple yeni bir nesle geçmesi lazım çünkü adam 4000 mAh koysa ilerde ekran 4k olcak chipset gücü artacak hadi chipsetler işlemci nanometresi olayı var da ekranlar mahvedicek gene yüksek bataryaları. Şuanda piyasada batarya konusunda en iyi firmalardan biri Sony ancak normal kullanımda maksimum 2 günü çıkartıyorum Xperia Z2 ile, ama oyunlara internete bi kaptırayım ertesi sabaha %5 şarj kalıyo bütün gece açık duruyo ama sabah %4 olmuş şekilde biraz bildirimlere bakıyorum takıyorum gene şarja. Bu kadar özelliği barındıran modeller arasında en iyi değerler bunlar ki belki de en iyi değer bilemicem, işte bu en iyisi olmamalı bundan iyi bataryalar da çıkmalı. Sistemin(aslında Timescape arayüzünün) pil kullanımı falan çok iyi zaten ama dediğim gibi daha iyisi olmalı 4K video çekmek gibi gereksiz şeylere kascaklarına batarya olayına kasmalılar. Iphone'a girmiyorum bile kullanan ona değil o kullanıcılarına sahip resmen hergün şarj cihazlarıyla geziyorlar ya da mekana oturunca direk şarj cihazı istiyolar. Yıl 2015 bunları aşması lazım firmaların. Çünkü fiyatlar maşallah aldı başını gidiyor. Eskiden 2000 tl seviyesini zar zor geçen amiral gemileri özellikle bu yıl 3000 tl seviyesine baya bir yaklaşmış vaziyetteler ama ne hikmetse geçen seneki teknolojinin ufak makyajlanmış halleri resmen yeni modeller.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Üstteki yorumundan sonra diyeceklerin çok önemli değil benim için
burada insanlar bildiklerini konuşmazsa sitenin bir amacı yok ozaman?
Dersinki sen konuşma boşyere kendimi yormam elbette

Bunun nedeni nedir ne oldu bu cihaza? bunu kim acıklayabilir?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Oovv hemde nexus hata affetmez yazık olmuş.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Sorundan kastin ne?
Milyonlarca cihaz icinden bir tane sorunlu cihaz çıkınca bütün cihazlar sorunlumu oluyor?
Tabiki bir tane cıkınca hepsi aynı olmaz fakat gelecegi görmek cok basit ki
pc toplayıp dagıtan biri olarak az da olsa tahmin edebiliyoruz, lollipop kurulu müzik dinleyin o arada internete girip tam yarım saat takılın bakalım ne oluyor
ama costom rom olmayacak.

Birde bu konudaki yorumlara bir bakın ne olmuş
Haber - Nexus 6 ve nexus 9 duyuruldu | Sayfa 6 - MaxiCep

Üst Alt