Haber Samsung Galaxy Note 5 resmi olarak duyuruldu

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 5 resmi olarak duyuruldu
Samsung'un merakla beklenen yeni akıllı telefonu Galaxy Note 5 resmi olarak tanıtıldı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Samsung Galaxy Note 5, 5.7 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 piksel (2K) çözünürlüğünde 518 ppi Super AMOLED ekran ile bizleri karşılıyor. 153.2 x 76.1 x 7.6 mm ölçülerine sahip olan telefonun ağırlığı ise 171g.

Gücünü 2.1GHz saat hızında çalışan toplamda 8 çekirdeğe sahip 64-bit ARM Cortex-A57 ve ARM Cortex-A53 tabanlı Exynos 7 Octa 7420 yongasetinden alıyor. Grafik birimi olarak ARM Mali-T760 MP8 bulunuyor. 4GB sistem belleği (RAM) ve 32GB dahili hafıza ile gelen Note 5'in batarya kapasitesi ise 3000 mAh.

Samsung Galaxy Note 5'in arka tarafına baktığımızda 16MP çözünürlüğünde f/1.9 OIS destekli kamera yer alıyor. Ön yüzünde ise 5MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

Android 5.1 işletim sistemi üzerinde TouchWiz arayüzü ile çalışan Galaxy Note 5 bugün ön siparişe sunuluyor. Telefonun satışı ise siyah, beyaz ve altın renk seçenekleri ile 21 Ağustos tarihinde başlayacak.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve teknolojibaronu

triss

Üye
kaç lira olur ki 3000 olur mu

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Türkiye'de 21 ağustotamı satışa sunulacak

0MG90

0MG90

Üye
Keşke arkası deri olsaydı, 3000mAh'ta şaka gibi

• Beğen
Tepkiler: Deathwings3
burak1553

burak1553

Üye
Hafıza kartı yok ve batarya 3000 mah ve çıkmıyor note serisine ters bir durum

gökhan_er

Üye
Türkiye'de 21 ağustotamı satışa sunulacak
Ağustotamı değil Ağustos'tamı olacak lütfen türkçe'mize sahip çıkın yavaş yavaş bu ülkede türkçe bozuluyor. Tamam yerine ok yazmanız bile Türkçe'nizi bozuyor artık mesajlarınıza bakın lütfen Kısa yazıyım diye yazdığınızda sürekli dilimizi kaybediyoruz , imla kurallarına'da lütfen dikkat edin bu oldukça gerekli birşey.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Çöp bildiğin hafıza kart desteği yok batarya desen çıkarılamıyor bataryayı düşürmüşler lg g4 akar :good:

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Z3 Plus : 2930 mAh
M9: 2840 mAh
S6 Edge : 2550 mAh
M9 Plus : 2840 mAh
NOTE 5 : 3000 mAh :cool
Gayet güzel cihaz. Premium'a yeni hava katacak kapasiteye sahip. Yeni S-pen ve multitask özelliklerinide şimdi izliyorum.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Resmi video:

• Beğen
Tepkiler: gökhan_er

gökhan_er

Üye
Resmi video:

Teşekkürler fakat ben Note 4'ten geçilecek kadar güzel bir fark görmedim yani Note 4'ü olan bir kullanıcı'nın geçmesi gereksiz diye düşünüyorum :)

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Ağustotamı değil Ağustos'tamı olacak lütfen türkçe'mize sahip çıkın yavaş yavaş bu ülkede türkçe bozuluyor. Tamam yerine ok yazmanız bile Türkçe'nizi bozuyor artık mesajlarınıza bakın lütfen Kısa yazıyım diye yazdığınızda sürekli dilimizi kaybediyoruz , imla kurallarına'da lütfen dikkat edin bu oldukça gerekli birşey.
'yazıyım' değil yazayım. Türkçe kelimesinde 't' harfinin büyük yazılması gerektiğini, yerinde koymadığınız noktalama işaretlerini ve 'birşey' hatasını saymıyorum bile. Bir şeyleri korumaya önce kendimizden başlayalım vesselam. :)

• Beğen
Tepkiler: Buraxlive, Tr_SERGEN, burak1011 ve 1 kişi daha
AHKE

AHKE

Üye
hafıza kartı destegi yok pil cıkarılamıyor birde 3000 mah bunlar cok buyuk eksisi note 5 in
ben sadece tasarım ve touchwizin akıcılıgını begendim

gökhan_er

Üye
'yazıyım' değil yazayım. Türkçe kelimesinde 't' harfinin büyük yazılması gerektiğini ve yerinde koymadığınız noktalama işaretlerini saymıyorum bile. Bir şeyleri korumaya önce kendimizden başlayalım vesselam. :)
benimde Türkçem iyi değil ancak düzeltmeye çalışıyorum öneriniz için teşekkürler fakat çoğu üye hızlı yazıyım diye;
Tamam = ok
Teşekkürler = thank
gibi saçma ingilizce kelimeler kullanmakta :) ona hitaben söyledim zaten.

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
benimde Türkçem iyi değil ancak düzeltmeye çalışıyorum öneriniz için teşekkürler fakat çoğu üye hızlı yazıyım diye;
Tamam = ok
Teşekkürler = thank
gibi saçma ingilizce kelimeler kullanmakta :) ona hitaben söyledim zaten.
Doğrudur :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Yeni s-pen

• Beğen
Tepkiler: Koradam
Bülent872

Bülent872

Üye
Z3 Plus : 2930 mAh
M9: 2840 mAh
S6 Edge : 2550 mAh
M9 Plus : 2840 mAh
NOTE 5 : 3000 mAh :cool
Gayet güzel cihaz. Premium'a yeni hava katacak kapasiteye sahip. Yeni S-pen ve multitask özelliklerinide şimdi izliyorum.

Öyle bi yazmışsın ki hepsinin arasında dağla kadar fark var neyse ben Samsung'dan nefret eden birisi olarak Note5'in tasarımı olsun her yönden beğendim muhakkak eksik yönleri vardi adı üstünde Samsung ama bu cihaz bi başka s6+ gibi gereksiz olmamış.

gökhan_er

Üye
Öyle bi yazmışsın ki hepsinin arasında dağla kadar fark var neyse ben Samsung'dan nefret eden birisi olarak Note5'in tasarımı olsun her yönden beğendim muhakkak eksik yönleri vardi adı üstünde Samsung ama bu cihaz bi başka s6+ gibi gereksiz olmamış.
Sizin fikriniz olduğu için fikrinize karışamam ancak;
''Samsung'tan Nefret eden biri olarak'' diyip Tasarım olsun her yönünden beğendim demişsiniz. Sizin fikriniz tabiki ancak Galaxy Note 5 ile çoğu Samsung cihazın aynı tasarıma sahip olduğunu düşünürsek Samsung'tan nefret ediyor olmanız zor :)

0MG90

0MG90

Üye
Telefonu çıkarmak için çıkarmışlar sadece. Çok fazla eksiklik var. Z2'de bile 3200mAh batarya var.

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe, murooo55 ve gökhan_er
Bülent872

Bülent872

Üye
Sizin fikriniz olduğu için fikrinize karışamam ancak;
''Samsung'tan Nefret eden biri olarak'' diyip Tasarım olsun her yönünden beğendim demişsiniz. Sizin fikriniz tabiki ancak Galaxy Note 5 ile çoğu Samsung cihazın aynı tasarıma sahip olduğunu düşünürsek Samsung'tan nefret ediyor olmanız zor :)

''Çoğu samsung cihazın tasarımı aynı'' note5 e benzeyen 100 samsung modeli arasından 80 tane örnek verirsin yani :)

Üst Alt