Öneri Samsung Galaxy Note 4 Burn İn Sorunu?

Sponsorlu Bağlantılar

Süper Amoled Ekran Teknolojisinden Memnun Musun?

• Kullanılan toplam oy
    7
CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
10 saatten olsa, her 10 dk bir dokunsan saate 6 defadan 60 kere dokunman lazım

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
[emoji1]

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Vardır bir yonetimi. Belki root ile ekranı surekli acik birakma yontemi vardır.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
10 saatten olsa, her 10 dk bir dokunsan saate 6 defadan 60 kere dokunman lazım
Amoled ekran yanigi olanlara samsung yenisini veriyor diye duymustumda benim kasada darbeler var yansada yenisini alsam diyorum.. :D

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Telefonun ekranını yakmak için uğraşıcan yani. Neyse sen yak, hatta resminin olduğu fotoğrafı açıpta yakki sürekli telefon kapalı olsa bile kendi fotonu görürsün

[emoji23]

• Beğen
Tepkiler: beytullah6767
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Telefonun ekranını yakmak için uğraşıcan yani. Neyse sen yak, hatta resminin olduğu fotoğrafı açıpta yakki sürekli telefon kapalı olsa bile kendi fotonu görürsün

[emoji23]
Geçenlerde beyazlar sarıya kaçtı sonra kendilinden duzeldide ne oldugunu hala anlamadim :D

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Türkiye için duyduysan sıkıntı yok dostum. Biliyorsun türkiyede olan samsung servisleri çok sıkıntılı.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Türkiye için duyduysan sıkıntı yok dostum. Biliyorsun türkiyede olan samsung servisleri çok sıkıntılı.
Kendi bayisinden alirken guya biz orjinal magzayiz ucretsiz kasko veriyoruz diyorlar. Orjinal magazanin bir farki olmazsa insanlar media markt vb yerlerden alirmis.

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Hayırdır, sen resmini "sony" olarak değiştirmissin hacı??

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yanık şöyle bir sey sanirim

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Nevet...

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Wah wah, kimlik problemi yaşamıyon dimi??? [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
evet arkadaşlar daha önceden de belirtiğim gibi burn sorunu yeni nesil samsunglarda da mevcud (bkz s5,note 4) bu fotoğrafı bugün 16:00 gibi kayseri vatan da çektim s view coverın logoları ve saat kalıcı hale gelmiş note 4 ise bir animasyon oynuyor ama statü bar sabit kalmış ondada statü bar beya ekranda nereden geçtiği açık belli oluyor ama s5 in ki daha net olduğu için onun fotoğrafını çektim

• Beğen
Tepkiler: omeremre23
omeremre23

omeremre23

Üye
    Konu Sahibi
peki ips gibi diğer ekranlardada burn in sorunu oluşur mu?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ips ler diye genellemek doğru olmaz çünkü zibilyon tane ips çeşiti var ama örneğin g2 lerde ekran parlakken telefon ısınırsa sararma oluşabiliyor ama bu sorunu garanti karşılıyor

omeremre23

omeremre23

Üye
    Konu Sahibi
Mağazda bulnunan cihazlar tanıtım amaçlı sürekli demo oynatıyor. Bu cihazların ekran parlaklıkları maxsimumda oluyor ve neredeyse bütün gün açık kaldıkları için burn in tarzı sorunlarla karşılaşmaları normal. Ama gerçek hayatta bu tarz bi sorunun olması neredeyse imkanısz. Neden diyecek olursanız, zaten telefon ekranı bir süre sonra otomatik olarak kapanıyor. Diyelim geliştirici seçeneklerinden şarz olurken ekranın kapanmasını iptal ettik parlaklığı sonuna kadar açtık. Bu seferde telefon ekran zaman aşımı süresi bittiğinde (genelde 2 dakika oluyor) ekran parlaklığı otomatik olarak düşük bir seviyeye geliyor ekran açık kalmaya devam ediyor. Düşük parlaklıkta ısı olmayacağından burn in tarzı bir sorunda olmuyor. Sonuç olarak oled ekranlı tv'lerde sorun olabilcek bu durum cep telefonlarında herhangi bir soruna yol açmıyor.

Üst Alt