Uygulama S3'e Odin'le Jelly Bean Tr Güncellemesi,Root Etme ve Servis yok Sorunu Çözümü 3ü 1 Arada.

Sponsorlu Bağlantılar

comez1

comez1

Üye
    Konu Sahibi
S3'e Odin'le Jelly Bean Tr Güncellemesi,Root Etme ve Servis yok Sorunu Çözümü 3ü 1 Arada.
Merhaba.
Orijinal Samsung Galaxy S3 Jelly Bean Güncellemesi,Root Etme ve S3 Ve Not II Telefonların Şebeke yok sorununun Çözümlerini Anlatıcam Sırasıyla.

Güncellemeyle Başlıyalım:
İlk Önce Orijinal Samsung Jelly Bean 4.1.2 Güncellemesini İndiriyoruz.

Part 1 :
Part2:

Bununla Beraber Odin.3.04 Versiyonunu İndiriyoruz.

Bu Güncelleme sırasında hiçbir verimiz kaybolmayacak sadece versiyon güncellemesi yapıcaz.

1.Üstte verdiğim linklerden ihtiyacımız olan programları indiriyoruz.
2.Ondan sonra telefonumuzu Yükleme Moduna alıcaz bunun için ses kısma+home tuşu+güç tuşuna sırasıyla basılı tutup bekliyoruz.
3.Yükleme Modu gelicektir.
4.Sonra ses açma tuşuna basarak ileri seçeneğini tıklamış oluyoruz.
5.Bundan sonra usb kablomuzu takarak odin programını açıyoruz.
6.Odinin içinde sol alt Message bölümünde Added! Yazısını görüyorsanız telefonunuz bağlı demektir.
7.Bundan sonra PDA yı seçip indirip rardan çıkarttığınız Güncelleme dosyasını seçiyoruz dikkat edin tar. Uzantılı olucak.
8.Start la güncellemeyi başlatabilirsiniz.
9.Güncelleme bitiminde telefon kendiliğinden açılıcaktır.
10.Güncelleme işlemi bu kadar.

NOTLAR:
1.Şarjınızın %50 den fazla olduğuna emin olun.
2.Verdiğim Linklerden programları indirip rardan çıkartıp hazır hale getirin sizin için rahatlık sağlar.
3.Telefonu yurt dışından getirilmiş telefonlar IMEI numarası sorunu yaşarız diye çekinmeden yapabilirler alt konuda o sorunun çözümündende bahsedicem.

Şimdide root etmeyi anlatıcam.
Root ne demek kısaca onu anlatiyim.
Root: Telefondaki tüm yetkilere sahip olmanız demek.
Kolay bir işlemdir gözünüzde büyütmeyin sadece talimatları sırasıyla takip etmeniz yeterli.
İlk olarak programları indirerek başlıyalım.
Odin.1.85 =
Root dosyası =

1.Telefonunuzu kapatın.
2.Ondan sonra telefonumuzu Yükleme Moduna alıcaz bunun için ses kısma+home tuşu+güç tuşuna sırasıyla basılı tutup bekliyoruz.
3.Yükleme Modu gelicektir.
4.Sonra ses açma tuşuna basarak ileri seçeneğini tıklamış oluyoruz.
5.Bundan sonra usb kablomuzu takarak odin programını açıyoruz.
6.Odinin içinde sol alt Message bölümünde Added! Yazısını görüyorsanız ve Odini açtığınızda ID:COM bölümünde sarı ışığın yanması gerekli.
7.Bundan sonra PDA yı seçip indirip rardan çıkarttığınız dosyayı seçiyoruz dikkat edin tar. Uzantılı olucak.Root dosyasını direkt paylaştım rardan çıkartmanıza gerek yoktur.
8.Start la başlatabilirsiniz.
9.Bitiminde telefon kendiliğinden açılıcaktır.
10.Yükleme işlemi bittiğinde telefon tekrardan başlıyor. Eğer menüde
SuperUser uygulamasını görürseniz, telefonunuz root olmuştur.

Şimdide sıra servis sorununu çözmeye geldi.
Yine en başta gerekli içerikleri yaplaşiyim.
Apk dosyası=http://adf.ly/NvOcs
Busy Box =
Buys indirip kurduktan sonra Advanced seçeneği ile İnstall yapın.
Ve telefonunuz Rootlu olmalıdır Üstte nasıl yapılıcağı ve gerekli içerikler mevcut.
Buda gayet basit bir işlem üstteki içerikleri tamamladıktan sonra apk yi telefonunuz kurun ve açın offline ve online seçenekleri vardır wireless ınız yoksa bile yapabilirsiniz.

1.Programı açtığınız root ve busy box varmı kontrol eder varsa işleme devam edebilirsiniz.
2.Online olarak aşşağıda 2 seçenek gelicektir. V4 ve V5 patchleri telefonunuz için uygun olan patch uygulamada yazar üst kısımda.
3.Patchi arttırın ve bekleyin yüklendikten sonra telefon restart yapıcaktır. Ve şebekeniz gelmiş olur.
4.Programın yapımcısı ben değilim yapımcı ücretsiz olarak yayınlamış ama yinede içinizden gelirse kendisine paypal yoluyla bir yardım edebilirsiniz programın içersinden.

İndirmelerde Hotfile kullanmanızı istedim çünkü premium olmasa bile 2mb indirme hızı sunuyor.Başka yerlerden 50 Kb hızla indirmekle uraşmak zor olur.30 dakikada 1 dosya uyarısı gelirse modemi kapatıp açmanız yeterli olucaktır.

Bir teşekkür'ü çok görmezseniz sevinirim.Umarım işinize yarar.

• Beğen
Tepkiler: Nextman

ordoseclorum

Üye
bu konu için Allah razı olsun benim bir sorum olacak galaxy s 3kullanıyorum ancak imei orijinal değil bu durumda ne yapmam gerekiyor?

kosigin

kosigin

Üye
Normal anlatilanlari yap sebeke icinde ariza yamayi yükle

PremiumWork

PremiumWork

Üye
Güzel konu :tşk:

comez1

comez1

Üye
    Konu Sahibi
İlk güncellemeni yap, ımeı numarası servis yok gibi bir sorun çıkartıcak karşına ondan sonra root işlemini yap busyboxu kurup arıza patchle giden şebekeyi geri getirebilirsin.

ordoseclorum

Üye
biraz yeniyim ama kusura bakmayın telefonu ikinci el aldım imeI kontrol ettiğim de pilin altında ki imei ile ekrana çıkan birbirini tutmuyor başka bir telefonunkini çakmışlar aslında telefon şu an rootlu 4.1.2 ama kies güncellemesi görmüyor ben telefonu tertemiz yapıp rootlamak istiyorum şimdi dostlar tüm bu işlemleri yapınca şebeke sorunu vs olmadan kullanabilirim değil mi?

- - - Eklendi - - -

yada şöyle sorayım benim asıl amacım telefonu temizlemek çünkü aldığım kişi bir sürü şey yüklemiş ben fabrika ayarlarına dönsem imei sorunu yaşarmıyim yaşarsam root da gider mi gitmez ise sadece servis sorununu çözen programla imei sorununu halledebilirmıyim ?

comez1

comez1

Üye
    Konu Sahibi
Bak kardeşim ilk fabrika ayarlarına çevir ımeı giderse gitsin ondan sonra anlattığımın gibi güncelle,root et ve şebeke sorununun çözümünü uygula sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam et tek fark android sürümün jelly bean e yükselmiş olucak.

erdal145

Üye
Sabitlenmesi gereken bi konu.
eline sağlık.

ordoseclorum

Üye
henüz yapmadım akşam ilk işim olacak ama çok yararlı bir konu kesinlikle sabitlenmeli

comez1

comez1

Üye
    Konu Sahibi
bende sabitlenmesi gerektiğini düşünüyorum.umarım bir yetkilinin dikkatini çeker ve sabitler.Yorumlarınız için teşekkürler.

ordoseclorum

Üye
peki bu işlemleri yaptıktan sonra kies telefonumuzu güncellemesi sorunu kalkar mi ortadan?

comez1

comez1

Üye
    Konu Sahibi
Yalan olmasın denemedim onu yeni bir güncelleme gelene kadarda denemyi düşünmüyorum.

ordoseclorum

Üye
Veeee sonunda bütün işlemleri yaptım herseyiyle sorunsuz oldu telefonum Allah ne muradın varsa versin kardeşim .

mrdn_4747

mrdn_4747

Üye
Bunlar note 2 icinde gecerlimi aceba

saynesim

saynesim

Üye
Emeğine sağlık

ordoseclorum

Üye
şimdi fark ettim Bluetooth sorunu oluştu diğer herşey gayet iyi acaba neden oldu yada nasıl düzeltirim? başka cihazla eşleşme yapıyor ama gönderme yapmak istediğim de cihazı görmüyor diğer cihaz da beni görmüyor ayarlar görünür olduğu halde

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Emeğine sağlık

bashland

bashland

Üye
ordoseclorum rica ederim.
Evet not II içinde geçerli bir durum.
Bluetooth sorunu yaşamadım bu nedenden dolayı bir fikir belirtemem araştırırsan belki karşına bişeyler çıkar.
Ve tüm yorumlara tekrar teşekkürler.

Güncel ve geçerlidir.

mesaş silme yokmu ya :hmmm:ehe

comez1

comez1

Üye
    Konu Sahibi
Güncel.

jr_jamis

Üye
iide verdiin dosyada .tar yokii
cache,recovery bu ikisi var gardaş