! ! ! Pokemon Cyristal Versiyon 128x160 (Gorev ve oyun anlatımlı) ! ! !

Sponsorlu Bağlantılar

_furcht_

_furcht_

Üye
sagol süpersinnn

beta85

beta85

Üye
çok saol bu oyunu bulmuitum ama ekran işinin çözememiştim senin sayende çözdüm ellerine sağlık :yuru

emre50

Üye
ellerine sağlık birader... oyun süperin ötesindeee...

aycanyaksi

Üye
telefona olduğu gibimi atıyoruz? anlamadım?

semihtoprak

Üye
hocam ellerine sağlık
wallahi çok güzel olmuş fakat benim bir ricam olacaktı
hocam ben pokemon yellow oynuyorum da (bir başka sürüm) orada da snorlaxlı bir bölüm war ben orayı geçemedim eğer buradaki bilgiler gibi bir şeyler war ise elinde onuda yazablirmisin bir zahmet walla 1 haftadır can sıkıntısından 50 lwl e 2-3 tane pokemon kastım
bir yardım edebilirmisin lütfen

--------------- Ekleme ---------------

wallahi inanır mısın 6-7 tane forum sitesine yazdım fakat sitelere uğrayan olmadığı için hepsi fos çıktı tek ümidim sensin...

Alın Arkadaşlar bunlar da benden olsun ama bunlarda alıntıdır

Pokemon Red & Blue Tam Çözüm
>Pallet şehri<

Oyuna Pallet şehrinde başlıyoruz . Burada ilk pokemonumuzu Prof. Oak tan alıcaz. İlk önce kuzeydeki çimlik alana girin . Prof. Oak gitmenize izin vermeyip sizi laboratuvarına götürecek . Burada üç pokemondan birini seçmek zorundasınız . Bunlar Squirtle (su) , Bulbasaur (çim) , Charmander (ateş) . Siz hangisini alırsanız Gary element olarak üstün olanını alıcak . Daha sonra Gary ile bi savaş yapıyosunuz . Kolay savaşı kazanınca pokemonunuz bir level daha büyüyor. Şimdi kuzeye gidiyoruz ...
>Viridian şehri yolu<

Yolda gördüğünüz ilk çocuk size POTION vericek . Yolda önünüze çıkan pokemonları yakalayamıyosunuz . Bu yüzden onları sadece yenin . Eğer pokemonunuzun canı azalırsa eve gidin . Anneniz onları iyileştirecek ...

>Viridian şehri<
Viridian şehrine gelince PCa (pokemon center) gidin . Sonra Mart a gidin . Kadın size bişey vericek . Onu alın. Pewter şehrine geri dönün . Aldığınız şeyi Prof. Oak a verin. O da uzun bi konuşmadan sonra size PokédeX i vericek . Lab. dan çıkın . Gary nin evine gidip kızkardeşiyle konuşun . Size MAP vericek . Viridian şehrine geri dönün ve mart a gidin . Burada poketopları alın. Pokemonunuz şu an L12 den yüksekse batıya gidin ve Gary ile savaşın . Buradaki alanda Spearow ve Nidoran gibi pokemonlar yakalayabilirsiniz ...
>Viridian ormanı<
Ormanda 3 çalıştırıcı var . Hepsi çok kolay . Eğer Charmander ı aldıysanız daha da kolay olacak . Ama Bulbasaur yada Squirtle ı aldıysanız da kolay olucak korkmayın . Önce batıya gidin ve poketopu alın . Sonra ilerleyin ve ilk antrenörle savaşın . Onun pokemonları : Weedle L6 , Caterpie L6 . Buradan yol boyunca kuzeye gidin . İleride bir obje daha bulacaksınız . Size ormanda bi Pikachu yaklamanızı tavsiye ederiz . Yolun sonunda Pewter şehri ...

>Pewter şehri<
Bu şehirde Brock la savaşmalısınız . Squirtle ve Bulbasaur la savaş çok kolay olacak . Ancak Charmander ı aldıysanız gelişmiş bi Caterpie yada Weedle la ancak yenebilirsiniz . Yenice BOULDER BADGE i alıyosunuz . Bu pokemonunuzun gücünü biraz arttırıyor ve FLASH ı kullanmanıza imkan sağlıyor . Mart tan birkaç malzeme alıp doğuya ilerleyin . Burada antrenörleri yenip bi Jigglypuff yakalayın . Ve Mt. Moon da yakalayabileceğiniz çok pokemon olduğu için bol bol poketopu alın . Burda Cerulean şehrine kadar başlangıç pokemonunuzu en az L20 civarına getirin ...

>Mt. Moon<
Mt. Moon çok uzun . İçeride birçok obje ve antrenör var . Roket takımının üyeleri oyunda ilk kez burada ortaya çıkıyorlar . Ama korkmayın yenmek için çok kolaylar . Tünel sonunda Super Nerd ile savaşın . İki fosilden birini seçiceksiniz . Helix : Omanyte , Dome : Kabuto . Ancak bu objelerden birini alınca bilgisayarınıza koyun ve Cinnabar Adası na gelinceye kadar geri almayın . Bu tünelde yakalayabileceğiniz pokemonlar : Zubat , Clefairy , Geodude , Paras ...

>Cerulean şehri<
Viridian ormanında bir Pikachu yakaladıysanız Misty i yenmek çok kolay olucak . Charmander ı seçtiyseniz çok zor olucak . Misty nin pokemonları L18 Staryu , L21 Starmie . Yenince CASCADE BADGE i alıcaksınız . Bunu alınca L30 a kadar olan pokemonlar sizi dinliyor . Aynı zamanda CUT ı da kullanabileceksiniz . Kuzeybatıdaki ilk eve gidip bahçedeki RARE CANDY i alın ...

>Bill'in evine doğru<
Cerulean şehrinden kuzeye gidip Gary ile savaşın . Daha sonra köprüdeki herkesi yenerek NUGGET i alın . Bunu şehre geri dönünce satın çünkü 5000 $ ediyo . Batıdaki çimlik alana gidip bi çim pokemonu yakalayın . Doğuya doğru ilerleyip yoldaki bütün antrenörleri yenip Bill'in evine gidin . Bill ile konuşup SS ANNE biletini alın . Şehre geri dönün . Önünde polis bulunan evin önündeki polisin çekilmiş olduğunu göreceksiniz . O eve girin . Arka bahçeye çıkın ve hırsızı yenip DIG i alın . Güneye doğru ilerleyin . Tünele girip çıktıktan sonra yolun sonunda Vermillion şehrine geliceksiniz ...

>Vermillion şehri<
Pokemerkezin yanındaki evden OLD ROD u alın . Pokemon Fan Club başkanından BIKE VOUCHER ı alın ve Cerulean şehrindeki bisikletçiye verin . BIKE ı alıcaksınız . Geri dönüp Lt. Surge ile savaşın . Onu yenince THUNDER BADGE i alıyosunuz . Gemiye binin ...

>SS.ANNE<
Burada amaç gemideki herkesi yenip kaptandan CUT ı almak . Ayrıca kitchen da çöp kutularından birinde bir GREAT BALL bulucaksınız ...

>Digllet's Cave<
Buradan Diglett's Cave e girin . Bir Diglett yakalayın . Yolun sonundaki binadan Flash ı alın . Şehre geri dönüp kuzeydeki yoldan sağa dönün ...
Kaya tüneline doğru
Burada birçok antrenör var hepsini yenin. Doğuya ilerleyin. Çimlik alanda pokemonlara bakın. Pokemon merkezine giderek pokemonlarınıza sağlık verin.

Kaya Tüneli

Tünelden önce güneye gidip elektrik santralinde bi voltorb yakalayın . Ona Flash öğretin . Tünele girince bunu kullanın . Tünel uzun ve zor değil. Tünelde Onix ve Machop yakalayabilirsiniz.
Lavander Şehri
Tünelden çıkınca güneye ilerleyip şehre ulaşın. Antrenörlerle savaşmayın . Pokemonlarınıza sağlık verin . Batıya ilerleyip antrenörlerle savaşın. Yolun sonu Celadon şehri .....

Celadon Şehri

Yapacak biriki işimiz var. Cut yapabilen bi pokemonla birlikte salona gidiyoruz . En kolay yol soldaki koridordan içeri girmek. Erika nın pokemonları Victrebell L29 , Tangela L24 , Vileplume L29 . Gökkuşağı rozetini alıyoruz. Sonra pokemon besleme merkezine (mart ın yanındaki bina) _arkadan_ giriyoruz . İki kapı sonra Eevee yi alıyoruz. Bunu ateş su veya yıldırım taşıyla üç tane değişik pokemon yapabiliyoruz. Tavsiyem yıldırım . Ateş yaptım çok kötü oldu. Sonra game cornera gidip roketi yeniyoruz. Postere tıklayıp içeri giriyoruz . Burası çok uzun . Tüm roketleri yeniyoruz . Lift *** i alıp asansörle en üst kata çıkyoruz. En son Giovanni yi yeniyoruz . Silph scope u alıyoruz. Lavender şehrine geri dönüyoruz ....

Lavander Şehri 2

Pokemon kulesine gidiyoruz. Hasta ruhlu çalıştırıcıları yenip bi hayaletle karşılaşıyoruz. Silph scope sayesinde Marowak a dönüşüyor. Onu yakalayamıyoruz . Öldürüyoruz . En üst kattaki amcadan pokefluté ı alıyoruz. Güneye gidip uyuyan pokemonu Snorlax ı yakalıyoruz çünkü bu pokemondan oyun boyunca sadece 2 tane çıkıyo. Batıya gidip Saffron şehrine gidiyoruz.....

Saffron Şehri

İlk önce fighting dojo gym e gidiyoruz , herkesi yenince mitmonchan veya hitmonlee yi seçiyoruz . Sonra Roketlerin merkezine gidiyoruz. Burası çok uzun o yüzden anlatmıyorum ama sonunda Gary le karşılaşıyosunuz . Onu yenince yakınındaki arkadaş bize Lapras ı veriyor . Sonra Giovanni yi yenip yanındaki amcadan master ball ı alıyoruz. Artık salona gidebiliriz. Burada bi bulmaca var baya zor . Yarım saat uğraşın çözünce Sabarina ile karşılaşıyoruz. Ortadaki bölmede oturuyor. Onu yenince marsch nişanını alıyoruz . Fuschia şehrine doğru yola çıkıyoruz. (Lavender şehrinin güneyi) ......

Fuschia Şehri

Yolda çok fazla antrenör var kendilerine kuşsever diyolar :))))) Ay ben ölmiim :))) hehehehe ... Evet sonunda şehre ulaşıyoruz. İlk önce salona gidip Koga yı yeniyoruz. DİKKAT Salonda gizli duvarlar var . Koga nın pokemonları L35 L40 arası . Onu yeniyoruz. 6 tane rozet oldu ...... Safari bölgesine gidiyoruz. Burada gizli evi ve warren's teethi bulana kadar tekrar gidiyoruz. Gizli evden SURF ü alıyoruz . Lapras a veya Blastoise e öğretiyoruz. Büssürü de pokemon yakalıyoruz. Güneydeki eve gidip Warren a dişlerini verip STRENGTH i alıyoruz. Sonra Pokemon merkezi nin güneyindeki evden FLY ı alıyoruz. Bi kuş yakalayıp FLY öğretiyoruz . Pewter şehrine uçuyoruz. Müzenin arka tarafındaki ağacı kesip çocukla konuşuyoruz. O da bize pedestal (????) veriyor.

Cinnabar Adası

Pallet Şehrine uçuyoruz. oyunumuzu kaydedip güneydeki gölden SURF le adaya geliyoruz . Pokemon merkezinin solundaki yere fosili veriyoruz. (3.kapı) Mart a gidiyoruz. Geri dönüp pokemonumuzu alıyoruz . Tekrar aynısını yapıp Aerodactyl ı alıyoruz . Pokemonlarımıza sağlık verip bir iki tane burn heal alıyoruz. Kaydediyoruz . Yıkılmış salona gidiyoruz. Heykele gidip tıklıyoruz. Merdivenleri çıkıp tekrar heykele tıklıyoruz. Tekrar merdivenleri çıkıp soldaki çıkışa gidin. 1. kattasınız ancak buraya daha önce gelmediniz . Scientist leri yenerek secret *** i alın. Binadan çıkın ve tekrar girin . Bu kez Blaine le dövüşebilirsiniz. Blaine in pokemonları L40 civarı . Yenince VOLKAN nişanını alıyoruz. Artık Sea foam Adalarına gidebiliriz ......

Seafoam Adaları

Fuschia şehrine uçun. Pokemonlarınıza sağlık verip bir uyutma gücüne sahip pokemonu yanınıza alın. Biçok Ice heal , max potion ve ultra ball alın . 2 tane deescape rope alın . Bi ateş (Ponyta) bide iyi levelli Pikachu veya Raichu yu yanınıza alın . Bide surf pokemonu (bende Blastoise) ile STRENGTH pokemonu alın. Gidebildiğiniz kadar güneybatıya gidin , sonunda iki mağara girişi olan bi yere geliceksiniz. Üsttekine girin . Kaydedin . Kayaları boşluklara atın . En son kattaki boşluğa iki kaya atın. Üstüne atlayın. Surf ile kuzeye gidin üstünde bi pokemon olan adaya geliceksiniz. Bi ateş pokemonuyla onu zayıflatın sonra uyutun ve ultra ball ları atmaya başlayın . Benim onu yakalamam 12 tane ultra ball aldı . Evet Articuno efsanevi buz pokemonu yakaladık . Escape rope u kullanın ve kaydedin .

Viridian Şehri 2

Viridian Şehrine uçun . Salona gidin . Squirtle ve Bulbasaur burayı paramparça edecek güçte . Charmander L50 bi Fearow la birlikte çok güçlü olur. Giovanni nin pokemonları Dugtrio , Kangaskhan , Nidoking , Nidoqueen ve iki tane daha. Kazanınca yeşil dünya nişanını alıyoruz . Bu sayede bütün pokemonlar bizi sapına kadar dinliyo . 8 rozeti aldık , pokemon ligine .....
Pokémon League/Victory Road
Yolda Gary i yenmelisiniz . Baya zor olabilir . Bir tane SURF bir tane de STRENGTH li pokemon alın yanınıza . Burda bir iki püf vereceğim. 1) Burada Moltres var , kesin yakalayın çünkü oyunda sadece bi tane var. 2)Savaşlardan kaçmaya çalışın çünkü onlar olmadan bile bu iş yeterince zor. 3)Bir kaya görürseniz onu kesinlikle boşluğa atın . Burayı geçince Indigo Plateau ya geliyoruz ......

Elit Dörtlü

Markete gidip bisürü ötesi full restore alın , yanınıza pokéflute u alın . En güçlü pokemonlarınızı yanınıza alın çünkü burası pokemon ustalarının ustası olacağınız yer . L60 ın üstünde olmalarına dikkat edin . İlk önce Lorili (SU) :
Pokemonları : Dewgong Cloyster Slowbro Jynx Lapras || Tavsiye : Ateş pokemonu kullanın.
Sonraki Bruno (KAYA)
Pokemonları : Onix Hitmonchan Hitmonlee Onix Machamp || Tavsiye : Blastoise yada Venusaur .
Sonraki antrenör Agatha (HAYALET) :
Pokemonları : Gengar Golbat Haunter Arbok Gengar || Tavsiye : Pisişik pokemon Alakazam iyi bir seçenek .
Sonuncu Lance (Dinazor):
Pokemonları : Gyarados Dragonair Drogonair Aerodactyl Dragonite || Tavsiye Articuno en iyisi .
Şu an Pokemon ustalarının ustasısınız ........

ALARM !!! Bu bölümden sonrası oyunu bitirmek isteyenler içindir . " Pokemon ustasının ustası oldum daha ne " diyosanız bundan sonraki bölümü sadece okuyun !!
Yenebileceğiniz bi kişi daha var . GARY Yanlız dikkatli olun bu maç yaptıklarınızın en zor ötesi olacak . Yenince en büyük oluyosunuz . Şimdi 151 pokemonu yakalamaya çalışın

Pokemon Yellow Tam Çözüm
Pallet Town
Evden çıkın ve ağaçlık bölgeye doğru yürüyün.Meşhur Pr.Oak sizi durduracak. Konuşurken sizin için bir Pikachu yakalayacak.Onu takip edin.(Zaten başka şansınız olmayacak.)Sizi labaratuvarına götürecek.Orada masada bulunan poke topuna gelip alın.Gary gelip sizi ittirecek ve o alacak.Sonra Pr.Oak'ın yanına gidin. O size Pikachu'yu verecek.Labaratuvardan çıkmak için hareketlenin.Bu sefer Gary sizi durduracak ve sizden bir savaş isteyecek ve reddedemeyeceksiniz.Onu yenin ve Şehirden çıkın.Oradaki yolu takip ederek Viridian City'ye gelin.

Viridian City
Büyük bir ihtimalle Pikachunuz güçsüzleşmiş olacak o yüzden Poke yazan Pokemon Hastenesine girin ve karşınızdaki hemşireye(Joy) gidin sizin pokemonunuzu iyileştirmesini isteyip istemediğinizi soracak.Evet deyin.İyileştirdikten sonra Mart yazan yere girin.Oradaki adam sizi durduracak ve size OAKS PARCEL diye birşey verecek.Tekrar Pallet Town'a geri dönün.

Pallet Town
Pr.Oak'ın labaratuvarına girin.Oak ile konuşun ve OAKS PARCELİ ona teslim edin. Bu sırada Gary tekrar gelecek.Oak size POKEDEX verecek.Alın ve tekrar Viridian City'ye gidin.

Viridian City
Pokemonunuzu iyileştirin.Mart denilen yere gidin ve tezgahta bekleyen adamdan POKE BALL alın.Daha sonra yukarıdaki yoldan büyük bir ormana gidin.(Viridian Forest)

Viridian Forest
Burada bir Caterpie yakalamanız ve Metapot yaptıktan sonra Butterfree yapmanızı tavsiye ederim.Eğer isterseniz ki bu sizin için daha iyi olur Butterfree yi bir L daha geliştirerek Confusion saldırısını öğretin çünkü ilk GYM lideri Brock'u ir Pikachu ile yenmeniz oldukça zor olacak.Yukarı doğru gidin ve Pewter City'ye ulaşın.

Pewter City
Her şehire geldiğinizde olduğu gibi pokemonunuzu iyileştirin(bunu daha sonra yazmayacağım).Daha sonra şehrin üst kısmında olan GYM'e girin.Orada Brock'u yenin ve ilk rozetinizi alın.Şehrin sağ tarafındaki yoldan ilerleyin karşınıza çıkan kişilerle savaşın.Sonunda MT.MOON a geleceksiniz.Bu mağarayı geçin.Sağa doğru ilerleyin ve Cerulean City'ye gelin.

Cerulean City
Yukarı doğru gidin oradaki adamlarla savaşın ve en sonunda bir ev çıkacak karşınıza o eve girin.Orada duran Pokemon ile konuşun sizin evdeki bilgisayara gidip çalıştırmanızı isteyecek ve bir makineye girecek.Bilgisayarı çalıştırın ve biraz bekleyin.Pokemon makinenin öbür tarafınfan bir insan olarak çıkacak ve size teşekkür için SS.ANNE adlı gemiye bir bilet verecek.Tekrar aşağı inin.İnerken üst tarafta bulunan adamdan CHARMANDER alın.Aşağı inin ve BULBASAUR alın.Daha sonra MISTY ile savaşın.İkinci rozetinizi alın.Biraz yukarıda evin önünde duran polis kapıdan çekilmiş olacak.Oradan girin ve arka kapıdan çıkın.ROCKET ile savaşın.Ondan DIG i alın.Aşağı inin karşınıza bir ev çıkacak.Onun içine girin ve merdivenlerden aşağı inin.O uzun tüneli geçin,evden çıkın.Aşağı doğru ilerlemeyi sürdürün.Yeni şehir olan VERMILION CITY'ye gelin.

Vermilion City
Aşağı doğru inin ve oradaki gemiye binin.Orada Kaptanın odasını bulun ve ondan CUT alın.GYM'in oraya gidin oradaki ağacı CUT ile kesin:içeri girin.Çöp tenekelerinde iki tane anahtar bulun.Eğer birinciyi bulduktan sonra ikinciyi bulamazsanız birinciyi bir daha aramanız gerekecek ve aynı yerde olmayacak. LG.SURGE ile savaşın ve rozetinizi alın.Daha sonra şehrin ortasındaki MEMUR JENNY'den SQUIRTLE alın..Tekrar Cerulean City'ye geri dönün. En sağdaki ağacı cut ile kesin.Oradan karanlık mağaraya gidin.Mağarayı geçin ve LAVENDER TOWN'a gelin.

linkleri bulamadım ama google dan küçük bir araştırma sonucu siz bulabilirsiniz:D

Dark_Knight61

Dark_Knight61

Üye
Paylaşım İçin Teşekkürler.

yhoos

yhoos

Üye
Kanky bu oyun sony erıcsson da sıyah ekran gelıyo kalıyo settınıng button dedım ondan sonra sıyah ekran geldı bunun bı yolu var mı dır ?

heyooo_xxx

heyooo_xxx

Üye
emeğine sonsuz teşekkürler gerçekten uğraşmıssın çok saol :alkis

acmelih

Üye
save sorunu varmı bundada

crematory_bursa

Üye
7.nişanda kırmızı gyrados ile nasıl karşılaşırız

blackss11

Üye
saol arkadaşım bizim için üşenmeden bide oyunu anlatmışın

warlikeboy

Üye
paylasım güzel tesekkurler ama bir yardım isticem. mt. silver a giriyorum içerisi karanlık ben ash i nerde bulucam burda?

mdemir35

Üye
bi türlü puzzle çözemedim gitti

kbacaksz1

Üye
walla helal biladerim acaip bi oyun

kbacaksz1

Üye
yaw ben dans eden agacı bulamıorm .???

yaw kardes kimono girls nerde bulamadım onu

D€aDMaN

D€aDMaN

Üye
:tşk:

hellboy530

hellboy530

Üye
çok sağol ya

alporen-1995

Üye
ben oynamaya başladım su yüzmek iiçin olan itemi kullandım ama yüzmüo sorun cıkarıo