Nokiayı Neden Hala satın Alıyoruz...!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MrExpert

MrExpert

Üye
    Konu Sahibi
Nokiayı Neden Hala satın Alıyoruz...!
Evet bu yazıyı yazmak için yaklaşık 3,5 aydır forum da konu ve yorum okuyorum ve genelde symbian 3 , andorid ve cep telefonu genel bölümünde yaptığım bir araştırmaya göre ;

1-Nokia tarihtede olduğu gibi şimdide türkiye geniş bir müşteri kitlesine sahip çünkü yıllardır nokia sağlamdır tapusu beynımızdeydi..

2-Birçoğumuzun belkide ilk telefonu benımde olduğu gibi nokia dır çünki diğer markalar daima çin malıdır izlenimi vardı..

3- Nokia yıllardır sadık müşterileeriyle dalga geçercesine modeller çıkardı 3310 gibi cihazlardan milyonlarca sattı ...

4-Nokia liderdi ve herzamn böyle kalacağını sanıyordu 6600 da dönüm noktası oldu ve yine milyonlarca satmayı başardı ve müşterilerinde hep bir beklenti oluşturdu n serisinde olduğu gibi ve müşterilerini n8 çıkarak can alıcı bir noktadan kamera unsurundan vurdu n95 olduğu gibi ve donamımda yazılımdada hep diğer markalardan daha kötü ve yavaş sitem kurmasına rğmen biz nokia cılar genelde onu bir numara yaptık ...

5- Nokia da biz 448 mhz lik n97 e 1000 küsür liralar verdik aa rakipleri 680- 1000 mhz işlemci kullanıyordu ama biz yine nokia alıyorduk ve nokia bu zamnlarda n95 , n97 , x6 , 5800 gibi cihazlarla 1-2 yıl oyalamayı başardı ve biz yine nokia aldık diğer markalar hep kötüydü ....

6-Ve yıl oldu 2011 ve nokia bu sefer 680 mhz lık işlemcili 256mb ramli n8 , c6-01 , c7 , e7 gibi telefonlarla karşımıza çıktı ve bunlara karşın rakipleri 1.2 ghz çift çekirdekli en az 512 ramli telefonlarla androidle beraber nokia yı solladı ve nokia bu açığı kapatmak için sözde bir anna türküsü uydurdu ve nokia müşterilerini bir beklentiye soktu gelince nooldu bir hiç makyajlanmış bir s60v5 haksızmıyım ve şimdide 1ghz işlemcili 500 , 603 ,701 i çıkardı ve biz bir heycan nokia cı olarak ara modellere yulendkk sonrada uygulama kıtlığından şikayet ettik andridde vr bizde niye yok dedik...
Ve nokianın en büyük yalanıda symbian çok donanım istemiyor...

7- Ve yıl 2012 diğer markalar 4 çekirdekli telefonlarını tanıtırken nokia belle ve wp li 1,2 ghz li tek çekirdekli modellerini küfür edercesine tanıttı.. Ve 808 in sözde 41 megapixellik kameralı cihazı tanıtarak n8 olduğu gibi ilgiyi üstüne çekmeye çalışıyor Ve nokkia sadık müşterilerini yine ayakta uyutuyor onune attığı bir kaç modelle uyutmaya çalışıyor ve yine yavaş kötü cihazları ssatıyor....

Sonuç olarak ben bir fandroidçi değilim ama artık nokia nın ne olduğunu anlamalıyız ios ve android aldı başını gidiyor 4 çekidekli mobiller üretiyor nokia hala tek çekirdeklilerle bizi oyalıyor...

Yazmayı unutmuşum ama symbian donanımı az kullana bilir ama yinede arm serisi işlemci kullanmayı bbırakmalı....

Biraz kendi tecrubem birazda okuduklarımda bir sentez oluşturdum.....
Yazımı okuma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler... :)

• Beğen
Tepkiler: ladrex84, .Murat. ve klongs

klongs

klongs

Üye
tebrikler bu forumda ilk defa tarafsız bir gözle nokiaya bakan nokia kullanıcısı gördüm

FastBreaker

FastBreaker

Üye
İsteyen alır,isteyen almaz. zevk meselesi arkadaşım bu :) biz burada kimseye zorla aldırtmamazlık yapamayız ki,sen doğruları yazmışsın eline sağlık :) ama gel gelelim diğer markalarda 4 4lük değil. Bu pazar stratejisi. Yazın daha yeni modeller gelicek o zaman yine aynı muhabbetler dönücek biliyorum.

MrExpert

MrExpert

Üye
    Konu Sahibi
İsteyen alır,isteyen almaz. zevk meselesi arkadaşım bu :) biz burada kimseye zorla aldırtmamazlık yapamayız ki,sen doğruları yazmışsın eline sağlık :) ama gel gelelim diğer markalarda 4 4lük değil. Bu pazar stratejisi. Yazın daha yeni modeller gelicek o zaman yine aynı muhabbetler dönücek biliyorum.

evet bu bir kişisel zevk ancak nokia bunu kötüye kullanıyor birazda...

turker10

turker10

Üye
güzel kardeşim herkes her telefonu görüyo özelliklerini biliyor gidip nokia alana nokia seni ayakta uyutuyo nasıl dersin tamamen zevk meselesi.....

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
sadece konu başlığını okuyup mesaj yazıyorum alma yani nokia kimseye silah zoruyla telefon satmıyo isteyen alır istemeyen almaz nokianın ekmeğiyle oynama kazanıversinler azcık

• Beğen
Tepkiler: FastBreaker
S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
Sırf çekirdeğe takıldınız gidiyorsunuz . Çekirdek bir işe yaramaz Apple bile dört çekirdek çıkarmadı . Çünkü her sistem Android gibi donanım tüketmiyor bunuda anlamadınız . Oyun + uygulama kıtlığı var sadece o kadar . Wp de düzelir zaten oda .

klongs

klongs

Üye
Sırf çekirdeğe takıldınız gidiyorsunuz . Çekirdek bir işe yaramaz Apple bile çift çekirdek çıkarmadı . Çünkü her sistem Android gibi donanım tüketmiyor bunuda anlamadınız . Oyun + uygulama kıtlığı var sadece o kadar . Wp de düzelir zaten oda .

apple iphone 4s te çift çekirdek çıkardı

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Çünkü NOKIA olduğu için :oke: :oke: (konu başlığına cevaptır).

MrExpert

MrExpert

Üye
    Konu Sahibi
Sırf çekirdeğe takıldınız gidiyorsunuz siz Çekirdek bir işe yaramaz Apple bile çift çekirdek çıkarmadı . Çünkü her sistem Android gibi donanım tüketmiyor bunuda anlamadınız . Oyun + uygulama kıtlığı var sadece o kadar . Wp de düzelir zaten oda .

mesele çekirdek değil sadece android cihazlardaki oyun oynatma kalitesine bakın birde symbiandakilerin oynatma kalitesine tarafsiz bir şekilde bakın...

Dimi3

Dimi3

Üye
Öncelikle yazdığın çoğu şeye katılıyorum. Ancak symbian gerçekten gereksiz yere güç harcamıyor. Saydığın diğer sistemler donanımın yarısını sömürürken nokia var olan sistemle çalışmaya devamediyor ve net donanım bir nevi eşitlenmiş oluyor. Bence en büyük yapılması gereken değişiklikler şunlar:

Flash player: hepimizin en büyük sorunlarından biri. Diyeceksiniz ki lite yetiyor, gerçekçi olun arkadaşlar. Benim gibi pcniz 1 seneden beri yoksa çok iyi anlayacaksınız beni..

Uygulama (oyun): tam bir facia. 0 ya bildiğin 0. 2010un oyunlarıyla yetiniyoruz arkadaşlar. Yeterli diyeceksiniz ama mantıklı olun, yeterli mi sizce ?

Arm işlemci: nokianın 2010dan beri bu işlemciyi kullanması da hata bence. Daha güçlü işlemci modelleri kullanmalı. Ama yok illa arm kullanıp " bakın 1,3 ghzlık telefon yaptım" diyecek.

Görsel şölen: belle ile bu sorunu çözmeye başladı, carla, donna derken tamamlar. Ancaaak neden adam gibi hazırlamadı da n8 vb cihaz kullanan şahısları cihazı adam gibi kullanabilmesi için 2-3 yıl bekletiyor ? Ama yook. Adam gibi yaparsa diğer cihazlar nasıl satacak d'imi ?

Sonuç: 603 kullanıyorum ve telefonumdan memnunum. Ancak eksiklikler çok. Ölü sisteme yatırım yaptık çünkü. Adamlar yavaştan bize symbianı bitirdiğini söylüyorsa ve biz de gidip bu cihazları alıyorsak ve üstüne üstün daha sonra da bu durumdan şikayet ediyorsak suç bizimdir arkadaşlar. Kimse bize silah zoruyla bu telefonları aldırmadı. Beklentilerimizin olması gerek, bu normal. Ama şikayet etmeye hakkımız yok malesef..

• Beğen
Tepkiler: eç038
saynesim

saynesim

Üye
Nokia varken diğer markalar yoktu şöyle düşünmek lazım nokia her tür kesime hitap ediyor fakiri zengini yoksulu garibanı her insanın ihtiyacını gören çok büyük telefon üreticisidir iphone ne yapıyor 2 model çıkarıyor parası olan alıyor parası olmayan uzaktan zenginin elindeki telefona bakıyor düşünüyor acaba benimde böyle bir telefonumda olacakmı diye bu nasıl şey anlamıyorum kesinlikle nokia dünyanın en iyi markası ve tektir biz telefon alırken yok anna yok belle gelecek diyemi alıyorduk hayır adamlar aynı cihazda değişik yazılımlar çıkarıyor daha ne yapsın nokia saygılarımla herkese iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 737108
yaren_dede

yaren_dede

Üye
c601 kullanıyorum herhangi bir sorunda yok telde menüsü kolay olduğu içinde nokia tercih ediyorum yada alışkanlık diyelim ama geçen gün androit kullanan arkadaşta maçkolik uygulaması gördüm ve teli değiştiresim geldi yaklaşık 15 sene sonra adamlar gerçekten güzel uygulamalar ve oyunlar çıkarıyor ama yinede nokia yani yapıcak birşey yok

fatih54102

fatih54102

Üye
secret ağır nokia taraftarısın ve bir şey dahasında burda söylenmez.

MrExpert

MrExpert

Üye
    Konu Sahibi
Nokia varken diğer markalar yoktu şöyle düşünmek lazım nokia her tür kesime hitap ediyor fakiri zengini yoksulu garibanı her insanın ihtiyacını gören çok büyük telefon üreticisidir iphone ne yapıyor 2 model çıkarıyor parası olan alıyor parası olmayan uzaktan zenginin elindeki telefona bakıyor düşünüyor acaba benimde böyle bir telefonumda olacakmı diye bu nasıl şey anlamıyorum kesinlikle nokia dünyanın en iyi markası ve tektir biz telefon alırken yok anna yok belle gelecek diyemi alıyorduk hayır adamlar aynı cihazda değişik yazılımlar çıkarıyor daha ne yapsın nokia saygılarımla herkese iyi forumlar

bu konunda nokia hariç marka yazmicam dedim.... ama her kesime hitap eden 3 dev marka var 3 dev markanında nokia gibi 150 tl yede modeli var 1500 tl yede nokia gibi her kesime hitap eden markalar var...

fatih54102

fatih54102

Üye
arm konusuna gelince. Armden başka kullanamaz armde 64bit 32bit patenti yok zaten bu yüzden bilgisayar programlarını direk açamıyoruz. Zaten başka kullanırsa symbianıda baştan yazması lazım.

MoonLife01

MoonLife01

Üye
nokia 808 neden yalan olsun adamların arkasında kos koca carl zeiss var araştırma yap bir daha öle ac konunu :W

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
bu konuları bilerek'mi açıyosunuz beğenmeyen gider istediğini alır.hicbır şirket telefon alırken bize bu telefonu alırsan ilerde şu yazılımı şu özellıği,şu donanımı saglayacagız diye sözleşme'mi imzalıyor.o günün şartlarına göre beğenıp alıyoruz,beğenmeyen degiştırsın ,begenip alana'da kimse bu forumda küçük düşürücü laf söyleyemez.sakin olayım diyorum bıktırdınız artık yeteeer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt