Haber Nokia-symbian neden öldü

Sponsorlu Bağlantılar

Rygebin

Rygebin

Üye
Yönetim kurulu insaflı davranmış nokia patentlerini ms satmamış.
Onu da yapsa Nokia toparlanamazdı zaten :ehe :ehe
Blackberry gibi olurlardı blackberry öldü diyebiliriz artık :ehe

asigsasi

asigsasi

Üye
konu dışına çıkmayalım :polis:

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve kaankulahli
punisioner92

punisioner92

Üye
Önceden 2016'yı bu forumca dört gözle beklerdik ama zaman geçtikçe herkesin umudu azalmaya başladı. Bilmiyorum ama sanki bir şeyler olacak gibi geliyor bana 2016'da.
hl 3 teki gibi olur muhtemelen

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
En iyi Elop ölü Elop [emoji23] [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: yasin213

Emre

Üye
Nokia ilk cihazını tanıtınca elop ve microsoftun yüzündeki ifadeyi görmek için sabırsızlanıyorum :ehe

• Beğen
Tepkiler: yasin213 ve Murdoc Massaka

polattt47

Üye
Nokia ilk cihazını tanıtınca elop ve microsoftun yüzündeki ifadeyi görmek için sabırsızlanıyorum :ehe
çoğu kişi nokıa dan umudu kesmiş durumda telefon cıkarsa dahi diger markalardan farklı olması gerekir.Buda gerek işletim sistemi gerekdonanımı gerek özellikleriyle farklı ve iddialı bir telefon cıkarması anlamına gelmektedir. Zaten diğer markalar androidin suyunu cıkardılar. Androidli bir telefon cıkarıpta ilerleyeceklerini zannetmem.Nokıa Symbian projesinde akıllı hamleler yapamadı bana göre Eger akıllı davransaydı bugün symbian androidi ezebilirdi hızlıca geliştirmeliydi.Şimdiye symbian^7 kullanıp symbian^8 güncellemesini heycanla bekliyor olabilirdik.Bence Symbian bir gün geri döndügünde elop ve microsoftun yüzündeki ifadeyi görmek için sabırsızlan ;)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Symbiana azda olsa sahip çıkılsaydı harika bir sistemdi symbian.hele şu belle geldikten sonra çok şık olmuştu ne güzel ev ekranları vardı,çeşit çeşit cfv ler.vs vs.

• Beğen
Tepkiler: Murdoc Massaka

Emre

Üye
her şey elop ve microsft yüzünden oldu zaten şirketin mobil birimi satıldı. patentleri kiralandı.

Nokia'nın bundan sonra yapacağı tek şey jolla'yı satın alıp Salfish OS işletim sistemini geliştirmek android olması şart yoksa barınamazlar.

Abstract_Loco

Üye
her şey elop ve microsft yüzünden oldu zaten şirketin mobil birimi satıldı. patentleri kiralandı.

Nokia'nın bundan sonra yapacağı tek şey jolla'yı satın alıp Salfish OS işletim sistemini geliştirmek android olması şart yoksa barınamazlar.

Androidlede barınamazlar. İşletim sistemi şart kardeşim. Android kullanıp uygun fiyatlı kaliteli cep telefonu üreten bi ton firma çıktı ortaya nokia farklı olarak ne ekleyecekki kendi adını çürütür en fazla.. Ki fazla çürütme hakkıda kalmadı yani zaten mimlendi symbiana kestiği destek yüzünden.. Samsung boşuna mı tizen tizen diye uğraşıyo yoksa androidin en güçlü kullanıcısı durumundayken.

• Beğen
Tepkiler: polattt47

Emre

Üye
MS anlaşma da Nokia akıllı telefonlar yapamazsınız diyor. Nokia jolla, akıllı telefonlar yapan bir şirket satın aldığında ne olur?

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL
yasin213

yasin213

Üye
Başka şirkete ürettirebilir diye biliyorum. Hatta Meizu'ya ürettirecek haberleri vardı. Belki Jolla'ya ürettirebilir?

savaza

savaza

Üye
Hayırlısı

Rygebin

Rygebin

Üye
Başka şirkete ürettirebilir diye biliyorum. Hatta Meizu'ya ürettirecek haberleri vardı. Belki Jolla'ya ürettirebilir?
Jolla'ya ürettir ise müthiş olur. Salfish os'la çok güzel bir yazılım ortaya çıkardılar.

Hasand.

Hasand.

Üye
Bir ara meizuyu satin aldı haberı cıktı ama nokia ışı belı olmaz

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
yasin213

yasin213

Üye
Jolla'ya ürettir ise müthiş olur. Salfish os'la çok güzel bir yazılım ortaya çıkardılar.
Sailfish ile MeeGo'nun şu yönden benzer olduğunu düşünüyorum. İkisinin de altyapısı sağlam (Sailfish zaten MeeGo'nun düzenlenmişi). Fakat güncellemeler gerekli bana göre. Bu iş için para ve reklam lazım. Nokia'nın maddi katkısıyla ve marka bilinirliğiyle güncellemelerle gelişmiş, belirli bir kısmın değil de herkesin bildiği bir işletim sistemi haline gelebilir Sailfish.

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Nokia N9 bari çöp olmasın güzelim cihaz

Üst Alt