Haber Nokia geri dönüyor!

Sponsorlu Bağlantılar

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Nokia geri dönüyor!
Microsoft’un Nokia markasını standart cep telefonlarında kullanmayı bırakacağını açıklamasının ardından Finli marka için yeni bir dönemin kapıları açıldı. Nokia, markasını ve fikri mülkiyet portföyünü isimli yeni bir şirkete lisanslayacağını açıkladı. Söz konusu şirket Nokia markasını taşıyan Android telefonların gelişimini ve satışını üstlenecek.

Merkezi Finlandiya’da bulunan HMD global’ın yönetimini Arto Nummela üstlenecek. Eski bir Nokia çalışanı olan Nummela, şirketin mobil cihaz ve servisler biriminin Microsft’a satılmasının ardından Redmond merkezli şirkete katılmıştı. Yeni şirket, Microsoft ile Nokia isimlerinin standart telefonlarda kullanılması ve bazı tasarım hakları konusunda koşullu bir uzlaşmaya vardı. Haziran sonunda tamamlanması beklenen sürecin ardından Nummela CEO koltuğuna oturacak.

Foxconn’un sürece dahil olması da işin ilginç yönleri arasında yer alıyor. Foxconn’un iştiraklerinden biri olan FIH Mobile, Nokia’nın eski standart telefon üretimi işinden geriye kalanları satın almak için Microsoft’a 350 milyon dolar ödeyecek. HMD global ve FIH Mobile arasında Nokia markalı cep telefonları ve tabletlerin üretimini desteklemek için küresel ölçekli bir anlaşma yapılmış durumda. Nokia N1 tablet de Foxconn tarafından Nokia ve HMD global desteğiyle üretilmişti. Dolayısıyla Microsoft denklemden ayrılmış olsa da, bağlayıcı yeni işbirliklerinin kurulduğu söylenebilir.

Nokia, HMD global’ın yönetim kurulunda bir üye ile temsil edilecek ve zorunlu marka gereksinimleri ile performansla bağlantılı provizyonları belirleyecek. Ortaya çıkan yeni yapının Nokia’nın tasarım uzmanlığını ve Foxconn’un üretim tecrübesini birleştireceği söylenebilir.

Perde arkasındaki süreç biraz karışık olsa da, Nokia Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerle mobil pazarına döneceğini resmen açıklamış oldu. Standart cep telefonlarının da dahil olduğu bu yeni yapı, Android işletim sistemli bir Nokia telefon hayalini kuranları mutlu edecektir.

via:

0MG90

0MG90

Üye
Gelecekler inşallah. 2016'da geri dönecekler, dönecekler diye yazdı herkes kaldı neredeyse 6 ay. Bakalım ne olacak.

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@lumiacı "Peki wp devri bittimi" ..

WP devri bitmez.
Az da olsa, çok ta olsa onları sevenlerde var.
Tıpkı ne olursa olsun Iphone olsun veya Android olsun diyenlerde var.
Diğer yandan bu konu iki ayrı kategoriden oluşuyor.
Gelecek günlerde aşağıdaki sorular cevap bulacak..

Windows Phone cihazlar mı?
Windows Phone İşletim sistemi mi?
Yoksa her ikisi birden mi?
Bakalım yaşayıp göreceğiz.

• Beğen
Tepkiler: lumiacı

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Tabikisi

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çok bekledik umarım değer . Güzel bir ortaklık kurmuşlar .

yeumyang

yeumyang

Moderator
Hadi bakalım beklemedeyiz

sony z3 compact ile makıcep uygulamasından gönderildi

lumiacı

Üye
@lumiacı "Peki wp devri bittimi" ..

WP devri bitmez.
Az da olsa, çok ta olsa onları sevenlerde var.
Tıpkı ne olursa olsun Iphone olsun veya Android olsun diyenlerde var.
Diğer yandan bu konu iki ayrı kategoriden oluşuyor.
Gelecek günlerde aşağıdaki sorular cevap bulacak..

Windows Phone cihazlar mı?
Windows Phone İşletim sistemi mi?
Yoksa her ikisi birden mi?
Bakalım yaşayıp göreceğiz.
İnsallah. Gercekten cok severek kullaniyorum cahazimi. Ms iyi yada kotu bir sekilde goturuyor ama mobili bitirirmemeli.

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
EFSANE GERİ DÖNÜYOR...

0343434

0343434

Üye
Tablette yaptıkları gibi bir satış politikası izlerler ise bu dönüşün çok bir anlamı olmayacak.

iPhone 6 ile uygulamasından gönderildi.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Tablette yaptıkları gibi bir satış politikası izlerler ise bu dönüşün çok bir anlamı olmayacak.
Kabul ediyorum dünya pazarına açılmasına bile , 3-4 ülkede piyasaya girmeli rekabet ortamında kendini görmeli.

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Nokia Geri Dönse Bile Çok Uzun Zaman Alacak

Emre

Üye
    Konu Sahibi
HMD Nokia'nın şirketi mi acaba? :hmmm

man20

man20

Üye
Nokia'yı seviyorum ama tutunması çok zor. Tek çaresi, tasarım, renk ve efsane bir kamera yapmak. Artık herkes kameraya göre telefon alıyor.

• Beğen
Tepkiler: 0343434
cyborg78

cyborg78

Üye
Microsoft, Nokia'nın telefon bölümü ve isim hakları 350 milyon dolara Tayvan merkezli elektronik firması Foxconn'a sattı.

furyzer0

furyzer0

Üye
Bence gayet rahat tutunur sonuçta bir çok kişi Nokia istiyor ve malesef Nokia bir suru android OEM lerinden yalnızca biri olacak bundan dolayı insanlar nokia alırken android cihaz aldığı için tereddüt edeceklerini sanmıyorum

Sent from mTalk using lumia950

Emre

Üye
    Konu Sahibi
0343434

0343434

Üye
Bence gayet rahat tutunur sonuçta bir çok kişi Nokia istiyor ve malesef Nokia bir suru android OEM lerinden yalnızca biri olacak bundan dolayı insanlar nokia alırken android cihaz aldığı için tereddüt edeceklerini sanmıyorum

Sent from mTalk using lumia950

Zaten zarar etmekten başka bir işe yaramıyordu. İyi oldu en azından Microsoft gibi bir firma rlinde değil.

iPhone 6 ile uygulamasından gönderildi.

Üst Alt