Nokia N97 , 5800 , 5530 Dokunmatik Cep Telefonları Karşılaştırma

Sponsorlu Bağlantılar

hilmi1985_06

Üye
arkadaşlar n97 yi öven arkadaşa bir link koyuyumda nokia nın orjinal sitesinden kıyaslama yapsın ne özellik var veya yok ögrensin ben 5800 kullanıyorum ve n97 le arasında 2 fark var 1.si dahili hafızası yüksek ki 5800 yanında verilen 8 gb lık hafıza kartı çok çok fazla bile ben daha 3 cg doldurumadım toplamda 4-5 mb civarından hesap yaparsak 2000 tane falan mp3 alıyor doldurabilene helal olsun 2.ci özellik farkı ise n97 5 megapiksel 5800 ise 3.2. pek bir fark yok bunları kullanmadan kafama göre yazmıyorum babamdada n97 var onuda kullandım ama fiyat aralıgına bakarsak şuanki fiyat farkı tam 2 katı bence n97 ye o kadar para verilmez çünki fiyat olarak degicek bir özellik farkı yok kamerada 5 ve 3.2 arasında çok bir görüntü kalitesi yok tek fark hafızası 32 gb ama 5800 da 8 gb hafıza kartı hediyeli 16 gb kadarda destekli bence bu hafıza çok fazla bile dolduramazsınız bu winrar meselesine gelincede programı var bende yüklü winrar dosyalarını açabiliyorum benimki 3. parti en son sürüm ve gayet memnunun arkadaşımızın bahsettiği kapalı alanlardaki gps falanda mevcut gps ve sesli navigasyon sınırsız ve ücretsiz...

enjo3

Üye
karşılaştırma guzel ama 5800 kutu içindeki malzemelrin yarısından çoğu çıkmıyor

hilmi1985_06

Üye
karşılaştırma guzel ama 5800 kutu içindeki malzemelrin yarısından çoğu çıkmıyor

yazan arkadaşıma; kişisel deneyimlerini aktarıyorsun aldıgın yere baglı büyük ve garanti kapsamı güzel firmalar var reklam olmasın isim vermeye gerek yok ama kimliği belirsiz küçük dükkanlardan alırsan adam sana klonlanmış çin telefonunuda email numarası degiştirilmiş yurt dışı telefonuda kakalar ;) sonra bilmediğin gibi kötüler durursun

S'nek Valesi

S'nek Valesi

Üye
Çok Teşekkürler.

WitchKing

Üye
teşekkürler..

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica arkadaşlar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
kardeşim mesajlar atıyosunuz ama her alanda n97 hepsini yer geçer bi kere klawyesi var + 5 megapiksel kamera 32 gb kendi hafızası + 16 gbde hafıza kartı tak sorunsuz kullan bence n97

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Evet ama para olarakta hepsini geçer ne kadar para o kadar çok özellik n97 tabikide

S'nek Valesi

S'nek Valesi

Üye
.Evet..

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Öncelikle Nokia N97 bir amiral gemisidir. Bu da demek oluyor ki çıktığı yıldan itibaren Nokia'nın en iyi telefonudur. Şimdi N900 ve N8 geliyor N97'den daha iyi tabi ki hatta X6'da süper ve favori telefonum N97 ile kapışır. Ömür boyu Nokia'nın en iyi telefonu N97 zaten olamaz. Ama 5800 ve 5530 ile kıyaslanamaz bazıları arada dahili hafıza, klavye ve kamera farkı var diyorlar ama bilmiyorlar ki işlemci/hız gibi bir faktörü. N97'nin çalıştırabildiği yüksek kaliteli oyunları veya programları 5800 çalıştıramaz kasar çünkü zaten normalde de kullananların dediğine göre 5800 takılan yavaş bir telefonmuş. Şahsen ben de bunu gördüm canlı olarak ayrıca dokunmatik ekran ise diğer telefonlara kıyasla baya bir kötü kalıyor. Ama bağımsız değerlendirmeye alırsak 5800 çok güzel ve zengin bir telefon özellikle fiyatına göre baya baya iyi, ancak n97 klasmanında değil. N97 çok hızlı bilgisayar gibi bir telefon ama bencede N97 pahalı baya 800-900 tl fiyat aralığını hakediyor bence. Ben N73ME kullanıyorum iyi telefon kamerası süper ama gerçekten yavaş bir telefon bazen delirtiyor. Ben de N97'ye baya benzeyen Nokia C6'yı bekliyorum. Aslında X6'yı bekliyordum ama piyasaya baya bir tuzlu giriş yaptı. Nokia C6 Türkiye'de 600 tl civarı bir fiyattan satılacakmış zaten yurtdışında 300 dolar. 5mp flaşlı kamera, dokunmatk ekran, wifi, klavye, 3g özelliklerine göre gayet iyi fiyat.

frmc32

frmc32

Üye
n97:off:

emr-erock

emr-erock

Üye
nokia n97 8 gb dahili hafızalıdır
nokia 5800 80 mb dahili hafızalırıdr
KarşılaşTırma yaparken bunları Atlamışın ....

SilentOne

SilentOne

Üye
n97 mini alırım bn alıcasamda

Üst Alt