Nokia N8 Flash Player Yokmu Yardim

Sponsorlu Bağlantılar

sezgin_06

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N8 Flash Player Yokmu Yardim
Arkadaslar Nokia N8 telefonum var ancak arıyorum arıyorum 1 türlü internetten video izleyebilecegim bir sis tabanlı çalısan flash player bulamıyorum bu telefon bu kadarmı dandik nokia bu kadarmı dandikki 1 flash player üretememis bu telefona Lütfen yardımcı olun kesin olarak Flash Playerı var veya yok diyin varsa size zahmet 1 upload edin yoksa kırıp atacagım bu telefonu.Tesekkurler.
NOT:Telefonum symbian belle işletim sistemli.

soyupakhasan

soyupakhasan

Üye
googleye flash player archive yaz uygun olani bul vardir orda

bayon

Üye
telefonun da belle refresh yüklü değil mi

M@cros

M@cros

Üye
Arkadaslar Nokia N8 telefonum var ancak arıyorum arıyorum 1 türlü internetten video izleyebilecegim bir sis tabanlı çalısan flash player bulamıyorum bu telefon bu kadarmı dandik nokia bu kadarmı dandikki 1 flash player üretememis bu telefona Lütfen yardımcı olun kesin olarak Flash Playerı var veya yok diyin varsa size zahmet 1 upload edin yoksa kırıp atacagım bu telefonu.Tesekkurler.
NOT:Telefonum symbian belle işletim sistemli.

kcr

Üye
Adobe Symbian için flash player desteğini çekeli uzun zaman oldu. Bu sebeple Symbian maalesef flash videoların bir kısmını açabiliyor. Flash player olarak daha fazlasını bekleme. Alternatif olarak Opera mobile ile bir yöntem var. Denedim; gerçekten çalışıyor. Video indirme linkini orijinal taracıyıya yapıştırıp tıkladığın zaman -flash player ile değil ama cihazın media oynatıcısı ile- indirirken izleyebiliyorsun. Videonun sol üst köşesinden çözünürlüğü de seçebiliyorsun. Öncelikle şu dosyayı E'ye indir:

"Opera Mobil'de adres çubuguna Opera:config yaz ve git.
Oradaki aramaya User yaz sonra User JavaScript'e tik koy User JavaScript File yazan yere E:\ yaz.
User JavaScript on HTTPS'e tık koy; böylece https'de de calışır." (Not: burakkk97 adlı arkadaştan alıntıdır)

• Beğen
Tepkiler: burakkk97
Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
html 5 videoları açar youtube alkışlarlayaşıyorum.com/m/video bunlara ufak örnek yani aslında kaliteli siteleri açıyo benimde bi sorum olacak tel 701 ve bazı mp4 videolarda ses var görüntü yok bunu convertersız nasıl çözerim

kcr

Üye
html 5 videoları açar youtube alkışlarlayaşıyorum.com/m/video bunlara ufak örnek yani aslında kaliteli siteleri açıyo benimde bi sorum olacak tel 701 ve bazı mp4 videolarda ses var görüntü yok bunu convertersız nasıl çözerim

Mobil sürümlerde listelenmeyen videoları göstermesinin yanında çözünürlük seçeneği sunması önemli. Ses olup görüntü olmaması ya da tam tersi ise videoyu oynatabilmek için sistemde bulunması gereken görüntü/ses kodeğinin eksik oluşundan/bulunmayışından kaynaklanan bir sorun. Kodek güncellemesi gelmeyeceği için de konvert dışında yapacak bir şey yok maalesef...

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
peki coreplayer tarzı bi program var mı

kcr

Üye
Dönüştürmek içinse bilmiyorum.

Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
yok içinde kodec olan bi program smartmovie ucplayer denedim onlarda açamadı

kcr

Üye
Sistemin kendisinin açamadığını onlar da açamıyor, evet. O programlar zannedersem önceki symbian sürümlerinin eksiğini tamamlamakta işe yarıyor; Belle'de değil.

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Sistemin kendisinin açamadığını onlar da açamıyor, evet. O programlar zannedersem önceki symbian sürümlerinin eksiğini tamamlamakta işe yarıyor; Belle'de değil.
Evet haklısın zaten çoğu video oynatıcı hatta %99 u sistemin codeclerini kullanıyor mp4 te eksik kalması ilginç geldi bu zaman a kadar attığım tüm mp4 uzantıları açıldı avi falan deseydin tamam dı ama mp4 ilginç geldi görüntü olmaması

Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
Evet haklısın zaten çoğu video oynatıcı hatta %99 u sistemin codeclerini kullanıyor mp4 te eksik kalması ilginç geldi bu zaman a kadar attığım tüm mp4 uzantıları açıldı avi falan deseydin tamam dı ama mp4 ilginç geldi görüntü olmaması
bende geçen gün rastladım pcde açıyo fakat telde görüntü yok ses var

kcr

Üye

bende geçen gün rastladım pcde açıyo fakat telde görüntü yok ses var

Buradaki sorun görüntü kodeğinin başka bir video kodek formatıyla kaydedilmiş/dönüştürülmüş olması. Program için önemli olan uzantıdan ziyade dosyanın içeriğidir. Uzantılar aynı kodekler farklı olsa da pc'deki programlar kodek altyapısı zengin olduğu için sorunsuz oynatabiliyor. Telefonda (pc'ye kıyasla) böyle bir zenginlik olmadığından görünürde uzantı aynı olsa bile kodeki tanıyamadığı zaman görüntü/ses hatasıyla oynatıyor.

kaantalha

Üye
Yani bunu hic bi turlu duzeltemeyiz dimi ?Yani bunu hic bi turlu duzeltemeyiz dimi ?

sezgin_06

Üye
    Konu Sahibi
Telefonum son surum guncel ancak film sitelerine girdiğimde operadan felan indirmeden film izliyemiyoruz sacmalı bu nokia akıllı telefon dıe cıkarttıgı telefon youtubeden baska vıdeo acmıyor

Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
Telefonum son surum guncel ancak film sitelerine girdiğimde operadan felan indirmeden film izliyemiyoruz sacmalı bu nokia akıllı telefon dıe cıkarttıgı telefon youtubeden baska vıdeo acmıyor
dediğim gibi tel sadece html 5 videoları açar bu teknoloji şuan googleın sunduğu yeni bi teknoloji belki ileride daha fazla site açabilecek

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
bende samsung galaxy s5300 var her sıedekı vıdeoyu acıyo. nokıa cop dıyomda ınanmıyo arkadaslar

Bilgehan94

Bilgehan94

Üye
bende samsung galaxy s5300 var her sıedekı vıdeoyu acıyo. nokıa cop dıyomda ınanmıyo arkadaslar
nokia iskelet olarak samsunga göre çöp buna katılıyorum ama bence android hala bi symbian değil

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye

Üst Alt