Nokia C7 DustoJniK V.6 [ 111.030.0609 ] Yeni CFW 19.03.2012....

Sponsorlu Bağlantılar

DustoJniK

DustoJniK

Üye
    Konu Sahibi
Peki yeni widgetleri eklemek istediğimiz zaman nasıl yapıcaz, program listesinde görünmediği için silemiyoruz. Aynı widgetin farklı görünümünü kurunca da güncelleme hatası veriyor !

Widgetler Roma gömüldüğü için yani soft formatta gitmez. Bu yüzden Aynı widgetin şeffafını yükleyemezsin z ye müdahele edilmediği için. Orjinal widget istekleri çok olduğu için orjinal widget yükledim. Fakat Widgetler roma gömülmese idi yani soft formatta gitmiş olsaydı muhtemelen c de olurdu. Bu da ne demek örn: Orjinal widgetin şeffafı yüklemek istiyorsan eğer herhangi bir dosya yöneticisi programıyla birlikte Yüklemek istediğin widgetlerin mif uzantılı dosyalarını C:/resource/Apps nin içine atmanız yeterliydi. Widgetler telefonu yeniden başlattığınızda şeffaf olacaktı.

----------Eklendi @ 09:30:32 ---------- Yazıldı @ 09:29:21 ----------

Arkadaşlar bende temalara girmiyor acaba sizdede öyle bir sorun varmı lütfen cevap verin.......!!!!!!!!!!!!!!

Büyük ihtimalle yüklemede bir hata yapmışsın sen yinede bir soft format at telefonuna yanı ( *#7370# ) yap bakalım.

By_DİYAR

By_DİYAR

Üye
Widgetler Roma gömüldüğü için yani soft formatta gitmez. Bu yüzden Aynı widgetin şeffafını yükleyemezsin z ye müdahele edilmediği için. Orjinal widget istekleri çok olduğu için orjinal widget yükledim. Fakat Widgetler roma gömülmese idi yani soft formatta gitmiş olsaydı muhtemelen c de olurdu. Bu da ne demek örn: Orjinal widgetin şeffafı yüklemek istiyorsan eğer herhangi bir dosya yöneticisi programıyla birlikte Yüklemek istediğin widgetlerin mif uzantılı dosyalarını C:/resource/Apps nin içine atmanız yeterliydi. Widgetler telefonu yeniden başlattığınızda şeffaf olacaktı.

----------Eklendi @ 09:30:32 ---------- Yazıldı @ 09:29:21 ----------

Büyük ihtimalle yüklemede bir hata yapmışsın sen yinede bir soft format at telefonuna yanı ( *#7370# ) yap bakalım.

hocam teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. sorunu çözdüm sorun temalarda hiç tema olmadığı için girmiyormuş bende yenir tema yükledim ve temalar kızmı açıldı. :)

----------Eklendi @ 09:57:52 ---------- Yazıldı @ 09:56:55 ----------

abi bu x-plore bende de yüklenemedi diyor ne yapacağız çözen varmı acaba....???

DustoJniK

DustoJniK

Üye
    Konu Sahibi
Peki yeni widgetleri eklemek istediğimiz zaman nasıl yapıcaz, program listesinde görünmediği için silemiyoruz. Aynı widgetin farklı görünümünü kurunca da güncelleme hatası veriyor !

Önceki CFW deki Digital saat widgeti şu an elimde mevcut değil fakat onun bir değişiği elimde mevcut ve sorunsuz kurulabilir buyur resim ve link:

[/URL]

----------Eklendi @ 10:13:03 ---------- Yazıldı @ 10:11:45 ----------

hocam teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. sorunu çözdüm sorun temalarda hiç tema olmadığı için girmiyormuş bende yenir tema yükledim ve temalar kızmı açıldı. :)

----------Eklendi @ 09:57:52 ---------- Yazıldı @ 09:56:55 ----------

abi bu x-plore bende de yüklenemedi diyor ne yapacağız çözen varmı acaba....???

Başka bir dosya yöneticisi yükle telefona sonra :
C:/sys/hash/X-plore.exe dosyasını sil tekrar yüklemeyi dene bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Burak.Eren
By_DİYAR

By_DİYAR

Üye
Önceki CFW deki Digital saat widgeti şu an elimde mevcut değil fakat onun bir değişiği elimde mevcut ve sorunsuz kurulabilir buyur resim ve link:

----------Eklendi @ 10:13:03 ---------- Yazıldı @ 10:11:45 ----------

hemen deniyorum yazarım sonucu..

hocam peki senin bu resimde akranda kilit ve ekran döndürme var onu nerden bulabilirim size zahmet...

By_DİYAR

By_DİYAR

Üye

sorun çözülmüştür Allah razı olsun ......

DustoJniK

DustoJniK

Üye
    Konu Sahibi

sorun çözülmüştür Allah razı olsun ......
bol kullanımlar...

mezoart

mezoart

Üye
Çok teşekkürler dostum, en kısa zamanda flash atıp deneyeceğim. :sarıl:

Flagellvm.Dei

Flagellvm.Dei

Üye
Social açılmıyor bende, bu sorunla karşılaşan var mı ?
Önceki orjinal sürümde sorun yoktu

DustoJniK

DustoJniK

Üye
    Konu Sahibi
Social açılmıyor bende, bu sorunla karşılaşan var mı ?
Önceki orjinal sürümde sorun yoktu

Social = Sosyal demek istedin heralde. Sosyalin açılmama diye bir sorunu yok sorun sende olabilir. Telefona soft format at bakalım.

By_DİYAR

By_DİYAR

Üye
hocam rom pather yamalrı otomatik başlata almıyor otomatik başlatı ektif ettiğim halde yine aynı acaba bir çözümü varmı ....

DustoJniK

DustoJniK

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu kapatıp açtığın zaman otomatik başlat değişmez fakat yamaların aktifliği gider. Sistemin açılmasında etki yapmaması için Donma vs.vs. Sıkıntı yok yani....

By_DİYAR

By_DİYAR

Üye
teşekürler....

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
Yeni flash atmaya başladım inşallah beğenirim :)
-Şimdi yükledim gayet güzel ama tek sorunum bilgisayara bağlayınca N8 olarak gözüküyor yardım edermisin dustojnik ?

DustoJniK

DustoJniK

Üye
    Konu Sahibi
Yeni flash atmaya başladım inşallah beğenirim :)
-Şimdi yükledim gayet güzel ama tek sorunum bilgisayara bağlayınca N8 olarak gözüküyor yardım edermisin dustojnik ?

N8 Usb bağlantısı biraz daha güçlü olduğu için sadece Modem olarak N8 sürücüsünü ekledim. Yine de usb modem C7 yi görecektir İlk taktığından güçlendirilmiş N8 Modemi gözükür sonra C7 olacaktır. Fakat Nokia suite de falan olsan telefonun yine C7 Gözükür. Sadece bağlantı güçlü olsun diye dediğim gibi N8 modemi gömdüm. Yani bu bir sorun değil...

Artı olarak: X-Plorenin CFW ye güncelleme dosyalarını koymayı unutmuşum bu bir hata ve bunun içinse herkesten özür diliyorum. Bu sorunu ortadan kaldırmak ise çok basit:

Başka bir dosya yöneticisi yükleyin :
C:/sys/hash/X-plore.exe dosyasını silin tekrar X-plore'yi yükleyin yüklenecektir..

• Beğen
Tepkiler: emelli
warrose

warrose

Üye
Eline sağlık çok güzel olmuş bişey soracam widgetleri şeffaf yapmak istiyorum nasıl yapabilirim

DustoJniK

DustoJniK

Üye
    Konu Sahibi
Widgetler ROMa gömüldüğü için değiştirilemez fakat yükleyeceğin şeffaf widgetler direk asıl widgete etki ediyorsa widgetler şeffaf olur etki etmiyorsa eğer yüklenemez önceki sayfalarda bir saat widgeti paylaştım bu ve bunun gibi.....

Otuz

Üye
n8 in alt yapsını kullanmışsın dosyalar içindeki verilerle biraz adam oldu lakin eskisinin yerini tutamamz önceki sürüm çok iyiydi

rmxman

Üye
hocam merabalar bende gayet iiyi çalışıyor hiçbr sıkıntı yok xplorer de dahi lakin program dosyasını içindeki belle klasör yaması ve sys belle 3.0 dosyalarını nereye atıcaz? biraz geniş açıklama yapabilirseniz size minettar olcam şimdiden tşk. saygılar.. ;)

DustoJniK

DustoJniK

Üye
    Konu Sahibi
önceki sürüm den ziyade bu sürüm daha geniş kapsamlı ve hızlıdır size yakın zamanda bir kaç mod daha paylaşacağım ilk defa telefon kullanıyorum diyeceksiniz. Beklemede kalın. Telefondan yazıyorum kusura bakmayın...

Üst Alt