Nokia 808 PureView vs Sony NEX-5C DSLR Kamera Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 808 PureView vs Sony NEX-5C DSLR Kamera Karşılaştırması
Evet arkadaşlar bazılarımızın beklediği bir karşılaştırma olduğunu düşünüyorum, özellikle ben 808'in bir DSLR karşısında neler yapabileceğini merak ediyordum. Bir siteden bulduğum karşılaştırmayla gözlerimizi şenlendirelim. :)

Plaj

Nokia 808 PureView

Sony Nex-5C

Kumsal

Nokia 808 PureView

Sony NEX-5C

Balonlar

Nokia 808

Sony NEX-5C

Binalar

Nokia 808

Sony NEX-5C

Dalgalar

Nokia 808

Sony NEX-5C

Yakın çekim

Nokia 808

Sony NEX-5C

Nokia 808

Sony NEX-5C

Sonuçların bu kadar yakın olması beni çok şaşırttı. Siz ne düşünüyorsunuz?
Daha fazla resim mevcut ancak sayfanın açılması çok uzun süreceğinden onları eklemedim.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve lolaman

lolaman

lolaman

Üye
808 daha iyi görünüyor vay be adamlar yapmış usta.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
yok daha iyi değil ama neredeyse başabaş resimler. özellikle makroda baya iyi. :)

cmmndtr

Üye
bana 808 daha canlı ve net gibi geldi :hmmm

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
yok daha iyi değil ama neredeyse başabaş resimler. özellikle makroda baya iyi. :)

Bana çoğunda Nokia iyi gözüktü.Makroda diğer makine hafif titremiş gibi gözüküyor.Olympus en kötü makinelerimizle bile yarışamaz diyordu ama tükürdüklerini yalayacaklar gibime geliyor.Birde gelmesi beklenen 12 MP Pureview'leri bekliyorum.Görüntüsü daha iyi olacak diyorlar.Bir telefonda daha iyi nasıl fotoğraf çekilebilir düşünemiyorum bile.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
bana 808 daha canlı ve net gibi geldi :hmmm
bazı fotoğraflarda evet.

- - - Eklendi - - -

Bana çoğunda Nokia iyi gözüktü.Makroda diğer makine hafif titremiş gibi gözüküyor.Olympus en kötü makinelerimizle bile yarışamaz diyordu ama tükürdüklerini yalayacaklar gibime geliyor.Birde gelmesi beklenen 12 MP Pureview'leri bekliyorum.Görüntüsü daha iyi olacak diyorlar.Bir telefonda daha iyi nasıl fotoğraf çekilebilir düşünemiyorum bile.

ben daha çok başabaş gördüm ancak gece çekimlerinde verdiği performans inanılmaz.

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye

bazı fotoğraflarda evet.

- - - Eklendi - - -

ben daha çok başabaş gördüm ancak gece çekimlerinde verdiği performans inanılmaz.

Çok yakınlar ama Nokia nedense çok az daha başarılı geldi 1-2 fotoğrafta.Diğerleri zaten neredeyse aynı.Makro çekimde Sony makinenin çekiminde bir sorun olduğunu düşünüyorum.Titremiş gibi gözüküyor.

random1

random1

Üye
arada çok ince fark var ama bana göre sony daha canlı çekmiş.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi

Çok yakınlar ama Nokia nedense çok az daha başarılı geldi 1-2 fotoğrafta.Diğerleri zaten neredeyse aynı.Makro çekimde Sony makinenin çekiminde bir sorun olduğunu düşünüyorum.Titremiş gibi gözüküyor.

doğrudur.

bu karşılaştırma cep kamerası en kötü kamerayı geçemez diyenlere gelsin. :)

• Beğen
Tepkiler: Niizuma.Eiji
Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Nex, Sony Kompakt sınıfı DSLR değil :) Tek esprisi lensi değiştirilebiliyor. Kısaca Sony'nin DSLR-Like denilen sınıfı diyelim :)

kaankrc

Son çekimler makro değil.Sadece yakın çekim.

Bir de fotoğrafları gerçek boyutla incelemek lazım. O zaman kim ne kadar iyi ortaya çıkar. Birde tripod ile hareketsiz bir yeri çekip karşılaştırılmalı bu net olarak bir kıyaslama olmamış.

Buradaki gibi bir inceleme yapsalar daha iyi olurdu :)

Nokiafanboy

Nokiafanboy

Üye
Macroda 808 ezdi gecti.

klongs

klongs

Üye
sony den daha iyi beklerdim

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
808 olayı bitirmiş iyi olduğunu biliyordum da bu kadarını beklemiyordum

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
Nex, Sony Kompakt sınıfı DSLR değil :) Tek esprisi lensi değiştirilebiliyor. Kısaca Sony'nin DSLR-Like denilen sınıfı diyelim :)

kaankrc

Bir de fotoğrafları gerçek boyutla incelemek lazım. O zaman kim ne kadar iyi ortaya çıkar. Birde tripod ile hareketsiz bir yeri çekip karşılaştırılmalı bu net olarak bir kıyaslama olmamış.

Hocam onun makro çekim olmadığını biliyorum, konuda makro çekim başlığı altında incelendiği için öyle demiştim :)

• Beğen
Tepkiler: Hex4d0r
lolaman

lolaman

Üye
makro dediğin böyle olur :ehe =

Uploaded with

• Beğen
Tepkiler: Hex4d0r
Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
İşte makro :)

lolaman

lolaman

Üye
son resimdeki arı galiba limona benziyo :D

• Beğen
Tepkiler: Niizuma.Eiji
pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi

kaankrc

bu makineler kompakt dslr diye geçiyor ve onlar kadar iyi çekimler yapıyorlar dslr like değil.

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar karşılaştırmanın yapıldığı site çince oradan anladıklarımla koydum resmi.

• Beğen
Tepkiler: doctorrr
doctorrr

doctorrr

Üye
teşkürler sağol :)

Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye

bu makineler kompakt dslr diye geçiyor ve onlar kadar iyi çekimler yapıyorlar dslr like değil.

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar karşılaştırmanın yapıldığı site çince oradan anladıklarımla koydum resmi.

Çince ve anladıklarımla kelimelerini aynı cümle içinde mi duydum :aha:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt