Telefon Tavsiyesi 'Nokia 808 PureView' vs 'iPhone 4S'

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Türe

Türe

Üye

Bahsettiğim kısım şu kısımdı ;

"birincisi dünyanın en saçma ve gereksiz karşılaştırması olmuş. konuyu açan kişi de kusura bakmasın ama bunu açmasının amacı ancak ve ancak kavga çıkarmaktır. 808'in multimedya telefonu olduğu nokia tarafından açıklanmıştı bu cihaz oyun ve uygulama için üretilmedi. bunu bilerek böyle bir karşılaştırma konusunu buraya açıyorsanız amacınız kavga çıkarmaktır.

ikinci ve son olarak fotoğrafçılıkla, multimedya ile işi olan adam 808 alır, oyunla, uygulamayla, internetle işi olan adam gider iphone alır açık ve net.
"

Tartışma çıkacak gibi seziyorum :hmmm

Pardon ben resimleri sandım kusuruma bakmayın :tebessüm: Ben de aynı şeyi dile getirdim , Serdar abi de . Multimedya isteyen 808 , oyun uygulama destek isteyen iphone alır ;)

• Beğen
Tepkiler: Ashirogi.Muto

Ashirogi.Muto

Üye

Pardon ben resimleri sandım kusuruma bakmayın :tebessüm: Ben de aynı şeyi dile getirdim , Serdar abi de . Multimedya isteyen 808 , oyun uygulama destek isteyen iphone alır ;)

Önemli değil oluyor böyle yanlış anlaşılmalar :tebessüm:

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

Önemli değil oluyor böyle yanlış anlaşılmalar :tebessüm:

Doğruyu anlamadı elin Süleymanı
[Aldırma olur böyle şeyler]
Türe imiş de soyadı
[Hayatta oluyor böyle şeyler]
Tartışma bitmiştir dedi
[Her zaman böyle söylerler]
Konuyu kilitlemeliyim dedi
[Özellikle bunu söylerler]
:ehe

• Beğen
Tepkiler: MasteLaa

mesut1979

Üye
eger sirf kameraya önem veren adam gider 808 alir onun disinda alinacak bir özelligini göremiyorum 808 in multimedya özeligi zaten iphone 4s dede var.

Türe

Türe

Üye
Doğruyu anlamadı elin Süleymanı
[Aldırma olur böyle şeyler]
Türe imiş de soyadı
[Hayatta oluyor böyle şeyler]
Tartışma bitmiştir dedi
[Her zaman böyle söylerler]
Konuyu kilitlemeliyim dedi
[Özellikle bunu söylerler]
:ehe

:zzz:

franzliszt

franzliszt

Üye
hayret uzuuun uzuuun benle tartışanlar bugün doğruları söylüyorlar takdir ettim :))

franzliszt

franzliszt

Üye
nokia güzel ataklarını eskiden kalma yöntemleriyle satmaya çalışınca olmuyor , ben nokiayı şu kamera açısından takdir ediyorum muazzam akıllıca yapılmış ama symbian ile olmamış hiç olmasa meego ile verseydi veya windows -- ozaman cihaz tutardı bu cihazı peynir gibi sattıracak işlemler ;

-çoklu çekirdekli cpu
-çok kanallı gpu
-ppi oranı yüksek en az 1280*720 lik amoled ekran

eğer böyle gelseydi telefon alemine şoku yaşatırdı payını toplardı ama 700 dolara bu sistemle alıcısı daha düşük olacaktır, ben asla o kadar para vermem o paraya ben sony nex ,alpha gibi dslr alırım madem foto zevkim var .

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Nokia PureView 41MP kamerasıyla akıllı telefon dünyasının en önemli gelişmelerinden biri oldu. iPhone 4 S'in satışlarının da gösterdiği gibi ne kadar çok tercih edilen bir telefon olduğunu bilirsiniz.

Fakat Nokia 808 PureView'in Symbian işletim sistemine sahip olması Nokia'nın yaşattığı en büyük hayal kırıklıklarından biri oldu diyebiliriz. Ancak sizce 41 MP kamerası ile yine de iPhone 4 S'in ekran dizaynını ya da yarım milyon uygulama ordusunu arkada bırakmaya değer mi? Cevabı ayrıntılarda bulacağız.

Bana göre konu başında yazılanlar bu konunun tartışma'ya meyil vereceğini göstermiyor, çünkü konuda kesinlilik yok! kötüleme yok, küçük düşürme vs yok.. tam amaçlı karşılaştırma içine girmemiş. Ufak tefek ayrıntılara değinmişler ve ayrıca bu karşılaştırmayı arkadaş değil başkası yapmıştır, başkası karşılaştırmıştır gerek duymuştur ki karşılaştırmıştır artık nerden ve nasıl alındıysa da.. gerekli veya gereksiz bir konu fark etmez, konuya saygı duymak gerek olumsuz ise şikayet ederek fazla uzamasına engel olabilirsiniz. Konuyu açan arkadaşa kasıtlı açmışsın diyerek üstüne gitmemek gerek.
Benim gördüğüm'de zaten her iki telefon kendi segment'lerinde anlatılmış.
Konuya yeteri kadar açıklama getirilmiş. Keyifli forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt