Nokia 701 VS N8 izlenimlerim ( 701 almayı düşünenlere )

Sponsorlu Bağlantılar

mensir

mensir

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 701 VS N8 izlenimlerim ( 701 almayı düşünenlere )
1 senedir N8 kullanıcısıyım eşime de Nokia 701 aldım. N8 i ne iphone ne Htc VB hiç bişi ile değiştirmeyi düşünmedim. Yalnız 701 içerisinde bulunan donanımın İphone 4 ayarında olması beni bu karara itti.

512 Rem 1Gb İşlemci ve Belle üçlemesi uyumu mükemmel.
Ekranda menülerin aşağı yukarı kayması N8 de takılmalarla ilerlerken 701 de yağ gibi
N8 de kullandığım programlar çok olmasa da 701 de daha hızlı
N8 in köşeli yapısına göre 701 in oval ve daha ince olması telefonu kavramakta çok etkili
qwerty klavye anna N8 ve belle 701 de boyut olarak aynı olmasına rağmen yazı dilini ikisinde de ingilizce yapınca 701 de daha rahat
en parlak ekran ve 1gb işlemcinin şarj süresi beni endişelendirse de boşuna olduğu ortaya çıktı.
N8 kamerası 701 e göre çok çok güzel bu su götürmez bir gerçek
N8 Ses yüksekliği 701 den daha fazla
701 de entegre halde nfc bulunması da 1gb işlemci bulunması da ileri zamanlardaki teknoloji ve güncelleştirmeler açısından iyi tabi

sırası ile 5800 N8 ve 701 tanıma fırsatım oldu N8 bir ayrıcalık bence ama yinede değiştirmek isteyecek arkadaşların bilgisi olsun istedim.
ayrıca düşüncelerim 701 i alırken su yönde idi

İphone 4 512 rem 1 gb işlemci 5mp kamera 16 hafıza 1675.TL
701 ise 512 rem 1 gb işlemci 8 mp kamera 8 hafıza 950.TL ( Hafıza 32 lık kartla arttırılabiliyor)

Sonuç rahat şık hızlı İlgilenenlere duyurulur ........!

• Beğen
Tepkiler: kaqan18, n000k, squadrone ve 1 kişi daha

Navy Blue

Navy Blue

Üye
Bir Yanlışın var arkadaşım 701'in kamerası 8 megapiksel :)

EFG_07

EFG_07

Üye
telefonu kullanmadım ancak özellikleriyle gayet iyi gibi ayrıca nokia bir çok ürettiği telefonda olduğu gibi bu telefonda da malzeme kalitesine önem vermiş

distakjo

distakjo

Üye
her zaman demişimdir. Ayfonu ayfon yapan uygulamalar. Drop test lerde gördük ne mal olduğunu. EFG_07 Kardeşimin dediği gibi nokia malzemeye hep önem veriyor. ( konu saptı biraz iphone nokia karşılaştırması oldu ama, yeri gelmişken söyleyim dedim)

mensir

mensir

Üye
    Konu Sahibi
Iphone ve Nokia kavgası acmak degıl amacım ama dedıgın gıbı N8 defalarca dusmesıne ragmen cızık bıle almadan aya kalkan bır telefon Bızzat kullanımımdan bılıyorum !

tuzluca76

tuzluca76

Üye
Bir daha nokia almakmı ? Aklımın ucundan bile geçicek şey değil.

• Beğen
Tepkiler: fatih_347
polluxea♪

polluxea♪

Üye
701 güzel telefon evet...ama bnm son nokia telefonum N8 ve öylede kalır..bundan sonra ki terchm htc olcak

• Beğen
Tepkiler: mkryvz ve fatih_347
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
701 almayı düşünüyordum. Çok iyi oldu. Artık vazgeçmem.

Galaxy SII bir kampanya ile 1000 TL sınırına gelirse bende bu telefonu almayı düşünüyorum. Bakalım bende senin gibi diyebilecek miyim?

mensir

mensir

Üye
    Konu Sahibi

Çoğu kişi bunu nokia nın satış ve pazarlama teknikleri için strateji oluşturmasına bağlıyor. Belle konusunda şu var 701 de stabil çalışan belle hala neden n8 e c7 verilmiyor. Hatırlarsanız anna yı kendımız yukledıkten sonra nokıa pıyasaya surmustu. Aynı sey Forum da cogu arkadasın nokıa ya actıgı telefonlarda once yenı telefonlarını tanıttıklarını belırtmıs. Kendılerıne gore yaptıkları hesaplar sonucudur bu. Nokia telefonundan sıkıntı ceken cok az kısı var Musterıyı bu karara ıten daha sonrakı guncellestırme problemlerı bence !

ahmetdemircim

Üye
kardeş belle'li n8 ile 701 i yarıştırmak lazım. belle n8 dede çok iyi çalışıyor. anna'dan çok daha hızlı

pRime.

pRime.

Üye
701 gerçekten şahane bir telefon.

atakan25

atakan25

Üye
701 özellik olarak şahane ama n8 inde farklı bir havası var

Lenneth

Üye
Almaya deger tek Symbian telefon 701.

valent

valent

Üye
Şuan için yeni bir telefon almak istesem tercihimi 701 den yana kullanırdım rem ve işlemciden dolayı.Ama N8 den sonra 701 kamerası vasat kalır

valent

valent

Üye
Mesela N8 de oyunlar klasörüne girdiğimde (otuzdan fazla oyun var) 3 saniye kadar bekletiyor ayrıca ilk girişte aşağı kaydırdığın zaman hafif takılıyor hemen düzeliyor.Bunu başka klasörlerde yapmıyor.701 de böyle birşey olacağını sanmıyorum

hell yeahh

Üye
iosla symbian karsılastırması yapın anca böyle cözülür bu sorun 21.yüzyılda symbian kullanıyoruz
edit:n8 kullanıcısıyım

• Beğen
Tepkiler: tuzluca76
ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
bende düşünüyorum bu 701 ama sesi n8 den düşük yazmışsın şuan 5800 var arkadaştada n8 var n8 in sesi çıkmıyorki zaten ( benim için düşük ) 701 çok mu az kalıyo yanında ?

kraldost

kraldost

Üye
samsungun telefonlarını bedavada verseler kullanmam sevmiyorum

• Beğen
Tepkiler: mkryvz

Üst Alt