Nokia 2730c aldım birkaç sorun yaşıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Win10 32 GB alana yetermi?

Media player derken telefonun kendi varsayılan medya oynatıcısı. Nasi anlamadın?

Umarım algılar bilgisayar algilamazsa orjinal kablo alacağım ama orjinal kablodada algilamazsa para boşa gider.

Bilgisayarın BİOS undan USB bootu aktif etmek lazımmış USB den kurulum için. Lenovo IdeaPad 3 biostan nasıl USB boot açacağım?
Google amcaya sor galiba F8 ile bios menüsüne giriyordu . Sonrasını bende bilmiyorum.

Temasını carbide ui ile yapabilirsin.

Win 10Pro 25 gb yer kaplıyormuş.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Google amcaya sor galiba F8 ile bios menüsüne giriyordu . Sonrasını bende bilmiyorum.

Temasını carbide ui ile yapabilirsin.

Win 10Pro 25 gb yer kaplıyormuş.
Tmm sağol. Denemeye korkuyorum çift işletim sistemini ama basitmiş. Birde USB boot ayarını yapmaya korkuyorum çünkü bios menüsünden anlamam yanlış işlem yaparsam bios menüsünde sıkıntı olur. Birde telefona yazılım atmaya korkuyorum ya açılmazsa? Bazıları Nokia telefonuna yazılım atınca sorun yaşamışlar zor kurtarmislar telefonu. Neyse çift işletim sistemini yaparım zaten basit işlem. Gerekirse yazılim atmam telefona sorun olmaz ama gene atacağım bu yazılım olayını iyice araştırıp. Birde sen orjinal kablo ile mi bağlıyorsun bilgisayara?
Birde telefonu yazılım atıp son sürüm yapınca ne gibi farklılıklar olur yeni özellikler gelirmi?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Tmm sağol. Denemeye korkuyorum çift işletim sistemini ama basitmiş. Birde USB boot ayarını yapmaya korkuyorum çünkü bios menüsünden anlamam yanlış işlem yaparsam bios menüsünde sıkıntı olur. Birde telefona yazılım atmaya korkuyorum ya açılmazsa? Bazıları Nokia telefonuna yazılım atınca sorun yaşamışlar zor kurtarmislar telefonu. Neyse çift işletim sistemini yaparım zaten basit işlem. Gerekirse yazılim atmam telefona sorun olmaz ama gene atacağım bu yazılım olayını iyice araştırıp. Birde sen orjinal kablo ile mi bağlıyorsun bilgisayara?
Birde telefonu yazılım atıp son sürüm yapınca ne gibi farklılıklar olur yeni özellikler gelirmi?
İyi bildiğim piranha veya gosmart kablo ile bağlıyorum. Gir bios'a yahu . Anlaşılmayacak bir olayı yok gayet açık ve net .

Telefon acayip bir şey olurr öyle böyleee değill . Güncelleme çok büyük yenilikler getirir MESELA YANİ

Genellikle hata düzeltmeleri vs oluyor. Yeni özellik olmaz.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
İyi bildiğim piranha veya gosmart kablo ile bağlıyorum. Gir bios'a yahu . Anlaşılmayacak bir olayı yok gayet açık ve net .

Telefon acayip bir şey olurr öyle böyleee değill . Güncelleme çok büyük yenilikler getirir MESELA YANİ

Genellikle hata düzeltmeleri vs oluyor. Yeni özellik olmaz.
Tamam sağol. Birde Nokia 2730 da ev ekranı özelliği olmadığından orange home screen yapacagim telefona orange home screen yaparsam birşey olurmu? Zaten orange home screen yapma olayı baya basit oxycube ile isasettings teki variant defaults u değiştiriyorsun ve orange home screen geliyor.
Yapayimmi orange home screen? Sende X2 de dene orange home screeni bak bakalım nasıl oluyormuş bana söyle.
Orange home screen nasıl yapılır linki:

Orange home screen variant defaults.wbxml dosya linki:

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Tamam sağol. Birde Nokia 2730 da ev ekranı özelliği olmadığından orange home screen yapacagim telefona orange home screen yaparsam birşey olurmu? Zaten orange home screen yapma olayı baya basit oxycube ile isasettings teki variant defaults u değiştiriyorsun ve orange home screen geliyor.
Yapayimmi orange home screen? Sende X2 de dene orange home screeni bak bakalım nasıl oluyormuş bana söyle.
Orange home screen nasıl yapılır linki:

Orange home screen variant defaults.wbxml dosya linki:
Yapma bunu önce yazılım yükle sonra yaparsın

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Yapma bunu önce yazılım yükle sonra yaparsın
Tamam yazılım attıktan sonra yaparım. Bazıları orange home screeni ppm ye gömüp flashliyor bende öyle yapayimmi hem yazılım atmış olurum hemde orange home screen hazır olur. Ama ppm ile orange ev ekranı yapmak sıkıntılı en iyisi oxycube ile yapmak. Birde lütfen sende X2 de dene bak orange home screen nasılmış artıları falan ne bı kurcala banada soyle mesela orange ev ekranı kisisellestiriliyormu neler var falan bak.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Tamam yazılım attıktan sonra yaparım. Bazıları orange home screeni ppm ye gömüp flashliyor bende öyle yapayimmi hem yazılım atmış olurum hemde orange home screen hazır olur. Ama ppm ile orange ev ekranı yapmak sıkıntılı en iyisi oxycube ile yapmak. Birde lütfen sende X2 de dene bak orange home screen nasılmış artıları falan ne bı kurcala banada soyle mesela orange ev ekranı kisisellestiriliyormu neler var falan bak.
Mühendislikte kural vardır bir şey çalışıyorsa değiştirme.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Zaten ppm olayını yapmam. Oxycube ile yaparım. Neyse sen X2 de dene orange ev ekranını çok merak ettim neler var falan diye.
Mesaj birleştirildi:

Çift işletim sistemini yapiom. İnşallah olur baglanma olayı inşallah olurda kurtulurum su yazılımsal sorunlardan.

Son düzenleme:
  • Düşünceli
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi tam çift işletim sistemi yapayım dedim gıcık bir sorunla karşılaştım. Disk yöneticisinden c diskini kucultmeye çalıştığında maximun 4324 MB yani 4 GB kucultebiliyorum. 4324 MB ın fazlasından rakam yazınca küçültmüyor ne yapacağım şimdi?
Bu arada neden iki gün aktif değildin?

• Şaşırdım
Tepkiler: gonyalı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Şimdi tam çift işletim sistemi yapayım dedim gıcık bir sorunla karşılaştım. Disk yöneticisinden c diskini kucultmeye çalıştığında maximun 4324 MB yani 4 GB kucultebiliyorum. 4324 MB ın fazlasından rakam yazınca küçültmüyor ne yapacağım şimdi?
Bu arada neden iki gün aktif değildin?
4 gb aşağısı zaten olamaz. Sabit depolama da böyle.

Diğer soruna cevap vermeyeceğim :/

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
4 gb aşağısı zaten olamaz. Sabit depolama da böyle.

Diğer soruna cevap vermeyeceğim :/
E ama millet çift işletim sistemi yaparken 4 GB dan fazla küçültüyor.
Herhalde farklı bir olay olduğundan iki gün maxicep de yoktun. Cidden ne oldu?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
E ama millet çift işletim sistemi yaparken 4 GB dan fazla küçültüyor.
Herhalde farklı bir olay olduğundan iki gün maxicep de yoktun. Cidden ne oldu?
Disk formatlama biçimini ntfs den fat 32 yap . @PALA. Daha iyi bilir.

Arkadaşım sana ne ! Her gün giremeyebilirim . Girmek zorunluluğum yok.

PALA.

PALA.

Üye

Eğer nokıa telefonlar üzerinden format atılıyorsa, muhtemelen sanal DVD sınırı varsa 4,7 GB kullanımda yaklaşık 4,377 GB olabilir.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi

Eğer nokıa telefonlar üzerinden format atılıyorsa, muhtemelen sanal DVD sınırı varsa 4,7 GB kullanımda yaklaşık 4,377 GB olabilir.
Siz sanırım olayı yanlış anladınız. C diski derken Nokia telefonun değil bilgisayarın yerel diski diyorum. Ve bilgisayarın yerel diskini NTFS den fat32 nasıl çevireceğim?

PALA.

PALA.

Üye
Siz sanırım olayı yanlış anladınız. C diski derken Nokia telefonun değil bilgisayarın yerel diski diyorum. Ve bilgisayarın yerel diskini NTFS den fat32 nasıl çevireceğim?
C diski NTFS haricinde bir disk sistemine çevrilemez. Yeni nesil bir disk yapılandırması var ama onun konuyla alakası yok.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
C diski NTFS haricinde bir disk sistemine çevrilemez. Yeni nesil bir disk yapılandırması var ama onun konuyla alakası yok.
Tamam. Asıl mesele şu. Çift işletim sistemi kurmak için bilgisayarın c diskini disk yöneticisinden bölmemiz gerekiyor. Bende bölmeye kalkıştığımda 4324 MB yani 4 GB sınır var ve ben 4324 MB dan fazla değer yazınca bölemiyorum. Benim 32000 MB yani 32 GB bölmem lazım. Acil yardım.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Tamam. Asıl mesele şu. Çift işletim sistemi kurmak için bilgisayarın c diskini disk yöneticisinden bölmemiz gerekiyor. Bende bölmeye kalkıştığımda 4324 MB yani 4 GB sınır var ve ben 4324 MB dan fazla değer yazınca bölemiyorum. Benim 32000 MB yani 32 GB bölmem lazım. Acil yardım.
Şimdi anlaşıldı . Harbiden niye öyle saçmaladı ya ? Windows kırulum ekranından bile bölüyorduk istediğimiz gibi

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Tamam. Asıl mesele şu. Çift işletim sistemi kurmak için bilgisayarın c diskini disk yöneticisinden bölmemiz gerekiyor. Bende bölmeye kalkıştığımda 4324 MB yani 4 GB sınır var ve benim 32000 MB yani 32 GB bölmem lazım. Acil yardım

Şimdi anlaşıldı . Harbiden niye öyle saçmaladı ya ? Windows kırulum ekranından bile bölüyorduk istediğimiz gibi
O zaman kurulum ekranından bolerim. Doğru ya kurulum ekranında bölme vardı.
Mesaj birleştirildi:

Birde birşey diyeceğim. Bu nokia yazılımında ppu dosyası var PPM değil PPU dosyası! Neyse bu ppu dosyasını Phoneix ile açınca duzenleyip telefondaki bir çok fonksiyonu açıp kapatabiliyoruz. Mesela USB ile şarj seçeneğini açıp kapatabiliyoruz bende USB şarj seçeneğini açacağım ve Java TCK flag ayarları ile oynayıp Java uygulamalarını minimize edebileceğim. Böyle yapayimmi? Maxicep ye S40 larda minimize yapma konusu var dedgigim gibi ppu yu phoneix ile açıp Java TCK on yapiyorlar ve Java uygulamaları minimize oluyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
O zaman kurulum ekranından bolerim. Doğru ya kurulum ekranında bölme vardı.
Mesaj birleştirildi:

Birde birşey diyeceğim. Bu nokia yazılımında ppu dosyası var PPM değil PPU dosyası! Neyse bu ppu dosyasını Phoneix ile açınca duzenleyip telefondaki bir çok fonksiyonu açıp kapatabiliyoruz. Mesela USB ile şarj seçeneğini açıp kapatabiliyoruz bende USB şarj seçeneğini açacağım ve Java TCK flag ayarları ile oynayıp Java uygulamalarını minimize edebileceğim. Böyle yapayimmi? Maxicep ye S40 larda minimize yapma konusu var dedgigim gibi ppu yu phoneix ile açıp Java TCK on yapiyorlar ve Java uygulamaları minimize oluyor.
Evet yapabilirsin. Yazılım atmayı başar . İstediğin gibi oyna

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Evet yapabilirsin. Yazılım atmayı başar . İstediğin gibi oyna
peki ppu ile oynarsam bişe olurmu? Ve ppu ile oynayıp usb ile şarj seçeneini aktif edersem microusb ile şarj olurmu? Insallah olur. Bırde su orange ev ekranını dene x2 de lütfen çok merak ettım

Üst Alt