Nokia 2730c aldım birkaç sorun yaşıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 2730c aldım birkaç sorun yaşıyorum
Nokia 2730 aldım ama bazı sorunlar var. Sorunlar ise:
Media player skinini değiştiremiyorum. Müzik çalar ayarlarında tema kısmında Standart ve Black var. Temaya göre ayarlandı seçeneğide yok. Nasıl değistireceğim?

Telefonu MicroUSB girişinden nasıl şarj edeceğim. MicroUSB şarj bağlayınca lütfen bekleyiniz diyor ve PC Suite,Baskı ve medya,Veri depolama gibi seçenekler çıkarıyor ama şarj etmiyor sadece bilgisayara bağlamak için herhalde ama benim MicroUSB dende şarj etmem lazım. Eskiden bende Nokia 7230 vardı MicroUSB ile şarj oluyordu ama nedense 2730 da olmuyor.

MicroUSB ile bilgisayara bağlayınca Bilinmeyen aygıt diyor Nokia Suite ve PC Suite algılamıyor. Birçok kablo denedim olmadı biligisayara bağlamak için orjinal kablomu lazım. Sürücüde kurdum ama olmadı.

Yardımlarınızı bekliyorum. Birde önerilerinizide bekliyorum mesela telefon için uygulamalar,temalar vb. gibi öneriler

Son düzenleme:

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Arkadaşlar merhaba sonunda S40 sızlığa dayanamayıp Nokia 2730 aldım ama bazı sorunlar var. Sorunlar ise:
Media player skinini değiştiremiyorum. Müzik çalar ayarlarında tema kısmında Standart ve Black var. Temaya göre ayarlandı seçeneğide yok. Nasıl değistireceğim?

Telefonu MicroUSB girişinden nasıl şarj edeceğim. MicroUSB şarj bağlayınca lütfen bekleyiniz diyor ve PC Suite,Baskı ve medya,Veri depolama gibi seçenekler çıkarıyor ama şarj etmiyor sadece bilgisayara bağlamak için herhalde ama benim MicroUSB dende şarj etmem lazım. Eskiden bende Nokia 7230 vardı MicroUSB ile şarj oluyordu ama nedense 2730 da olmuyor.

MicroUSB ile bilgisayara bağlayınca Bilinmeyen aygıt diyor Nokia Suite ve PC Suite algılamıyor. Birçok kablo denedim olmadı orjinal kabloda biligisayara bağlamak için orjinal kablomu lazım. Sürücüde kurdum ama olmadı.

Telefonu açınca şebekenin gelmesi baya uzun sürüyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Birde önerilerinizide bekliyorum mesela telefon için uygulamalar,temalar vb. gibi öneriler
Telefon sıfırlama istiyor. Phoneix ile bağlanabilirsen yaparsın factory reset yapacaksın. Her şeyi silecek. Bazı modellerinde donanımsal olarak micro usb ile şarj imkanı malesef yok. Müzik teması seçeneği ?

Yazılım tarihi versiyonunu öğren. En güncel yazılımı mı bak ? Değilse en güncel yazılımı yükle.

Dediğim gibi phoneix üzerinden factory reset yapacaksın sıfır açılır gibi olacak cihaz

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Normal ince uçlu alet ile şarj etmen lazım.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Telefon sıfırlama istiyor. Phoneix ile bağlanabilirsen yaparsın factory reset yapacaksın. Her şeyi silecek. Bazı modellerinde donanımsal olarak micro usb ile şarj imkanı malesef yok. Müzik teması seçeneği ?

Yazılım tarihi versiyonunu öğren. En güncel yazılımı mı bak ? Değilse en güncel yazılımı yükle.

Dediğim gibi phoneix üzerinden factory reset yapacaksın sıfır açılır gibi olacak cihaz
Ama telefon bilgisayara bağlanınca algılamıyor bir çok kablo denedim gene bağlanmadı. Fabrika ayarına döndürden sıfırladım birde.

Fabrika ayarlarından sıfırlayabildim sadece. Bilgisayara bağlayınca algılamadığından Phoneix ile factory reset yapamam. Şu anda durumu iyi cihazın şebeke gelmesinin uzun sürmesi kısa süreye düştü. Birde cihazın şarjının uzun dayanması için ne yapabilirim telefonu 2g ye aldım şarj uzun gitsin diye başka ne yapabilirim?
Mesaj birleştirildi:

Normal ince uçlu alet ile şarj etmen lazım.
Zaten ince uçlu şarj ile şarj ediyorum
Mesaj birleştirildi:

Çok eski bi telefon normaldir bende de Samsung tuşlu var küçücük 1saat sürüyor şebeke gelmesi
Bence alakası yok çünkü 2220s da şebeke anında geliyordu hemde aynı hat ve 2730 da kullandığım sim kart ile. Farklı durum bence
Mesaj birleştirildi:

Arkadaşlar birkaç sorum daha var

Nokia 2730c'in orjinal MicroUSB kablosunu nerden bulabilirim?

RTSP akışı ile video izlerken video sesinde cızırtı,takılmalar ve görüntüde takılmalar oluyor bunu nasıl çözebilirim? Birde RTSP akışı ile izlediğim videolar telefona göre uyumlu 3GP 128x96 ayarlarında.

Şarjın uzun gitmesi için ne yapabilirim orjinal batarya yok cihazda birde. 2G moduna aldım şarj uzun gidiyor 2G ile ama başka nasıl şarjın uzun dayanmasını sağlayabilirim?

3 farklı Opera Mini versiyonu ile internete girerken bazenleri bir sitede bir bağlantıya tıkladığımda 404 hatası veriyor her sitede oluyor. Hergün birkaç kez oluyor hemde siteyle alakalıda değil operanın kendi uyarısı olarak oluyor

Yardımları eksik etmeyin yardım edenlere teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ama telefon bilgisayara bağlanınca algılamıyor bir çok kablo denedim gene bağlanmadı. Fabrika ayarına döndürden sıfırladım birde.

Fabrika ayarlarından sıfırlayabildim sadece. Bilgisayara bağlayınca algılamadığından Phoneix ile factory reset yapamam. Şu anda durumu iyi cihazın şebeke gelmesinin uzun sürmesi kısa süreye düştü. Birde cihazın şarjının uzun dayanması için ne yapabilirim telefonu 2g ye aldım şarj uzun gitsin diye başka ne yapabilirim?
Mesaj birleştirildi:

Zaten ince uçlu şarj ile şarj ediyorum
Mesaj birleştirildi:

Bence alakası yok çünkü 2220s da şebeke anında geliyordu hemde aynı hat ve 2730 da kullandığım sim kart ile. Farklı durum bence
Mesaj birleştirildi:

Arkadaşlar birkaç sorum daha var

Nokia 2730c'in orjinal MicroUSB kablosunu nerden bulabilirim?

RTSP akışı ile video izlerken video sesinde cızırtı,takılmalar ve görüntüde takılmalar oluyor bunu nasıl çözebilirim? Birde RTSP akışı ile izlediğim videolar telefona göre uyumlu 3GP 128x96 ayarlarında.

Şarjın uzun gitmesi için ne yapabilirim orjinal batarya yok cihazda birde. 2G moduna aldım şarj uzun gidiyor 2G ile ama başka nasıl şarjın uzun dayanmasını sağlayabilirim?

3 farklı Opera Mini versiyonu ile internete girerken bazenleri bir sitede bir bağlantıya tıkladığımda 404 hatası veriyor her sitede oluyor. Hergün birkaç kez oluyor hemde siteyle alakalıda değil operanın kendi uyarısı olarak oluyor

Yardımları eksik etmeyin yardım edenlere teşekkür ederim.
Şarjın uzun gitmesi için batarya değiştirmelisin. Deji batarys al bl-4d veya bl-5d .

Rtsp akışında takılma varsa interneti 3G alacaksın .

Orjinal Micro-Usb kablosu Nokia'nın herhangi bir orjinal kablosunu dolap uygulamasında bulabilirsin. Ca-153 , Ca-101 .

Pc'ye driver kurdun mu ? Pc kaç model ?

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Şarjın uzun gitmesi için batarya değiştirmelisin. Deji batarys al bl-4d veya bl-5d .

Rtsp akışında takılma varsa interneti 3G alacaksın .

Orjinal Micro-Usb kablosu Nokia'nın herhangi bir orjinal kablosunu dolap uygulamasında bulabilirsin. Ca-153 , Ca-101 .

Pc'ye driver kurdun mu ? Pc kaç model ?
3G ikende RTSP akışında takılma vardı.

Driver kurdum bir tane ama belki uyumlu olmayan kurmuşumdur. Yarın denerim kablo ve driver.
PC modeliyle alakası yok bence işletim sistemi versem yeterli işleyim sistemi Windows11 ama insider versiyonu acaba Windows 11 in insider versiyonunda olduğumdan dolayımı algılamadı? Windows un insider versiyonu resmi yayınlanmayan güncellemeyi direk PC veriyor ve bu hatalra neden oluyor bence bundan dolayı da telefonu PC görmuyor olabilir

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
3G ikende RTSP akışında takılma vardı.

Driver kurdum bir tane ama belki uyumlu olmayan kurmuşumdur. Yarın denerim kablo ve driver.
PC modeliyle alakası yok bence işletim sistemi versem yeterli işleyim sistemi Windows11 ama insider versiyonu acaba Windows 11 in insider versiyonunda olduğumdan dolayımı algılamadı? Windows un insider versiyonu resmi yayınlanmayan güncellemeyi direk PC veriyor ve bu hatalra neden oluyor bence bundan dolayı da telefonu PC görmuyor olabilir
Çok alakası var. Yeni pc'lerde Eski donanımlara uygun altyapı olmayabiliyor.

Win10 eski donanım konusunda başarılı driver desteği var.

Win11 destek konusunda bilemiyorum , yükleyemedim.

Driver için nokia pc suite kurmalısın. Kablo sürücüsü , fuse uygulaması (telefon bağlantısını denetler)

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Çok alakası var. Yeni pc'lerde Eski donanımlara uygun altyapı olmayabiliyor.

Win10 eski donanım konusunda başarılı driver desteği var.

Win11 destek konusunda bilemiyorum , yükleyemedim.

Driver için nokia pc suite kurmalısın. Kablo sürücüsü , fuse uygulaması (telefon bağlantısını denetler)
Alakası var ise bilgisayar modeli Lenovo IdeaPad 3 2020-2021 versiyonu olsa gerek

• Beğen
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Nokia pc suite kur bakalım. Olacak mı ?
Cevap uzun süre sonra oldu ama.
PC Suite kurdum gene olmadı. Birde birkaç sorunum daha var.

Cihaz son sürüm değilmiş 9.41 sürümü var son sürüme güncellersem ne farklılıklar olur?

4 tane driver denedim yine bilgisayar görmedi bilinmeyen aygıt bildirimi verdi

3G ye alınca şebeke gelmesi uzun sürüyor şebeke gelince gidip geliyor internete girince gidiyor şebeke bu yüzden 2G de tutuyorum.

Nadiren flash .SWF içeriklerini görüntülerken flash oyunu falan oynarken ses gidiyor ama tamamen ses gidiyor telefonun ses kısıp açma yeri açılmıyor video müzik oynatırken izin yok diyor telefonu yeniden başlatınca sorun gidiyor.

Telefonun yön tuşlarına yada git menüsünde kısayol atarken Java uygulaması seçmek için uygulama listesine girince resimdeki şey çıkıyor ve tuşlara basınca tepki vermiyor bı tek kırmızı tuşa basılı tutunca kapatıyor o kadar
Resim linki:

Az önce birini ararken Aranıyor yazıp kişinin numarasının olduğu kutucuk arkaplanında telefona desteklenmeyen uzantılı dosya atınca çıkan soru işareti resmi vardı hemen düzeldi tema ile alakalı değil ve garip normalde kırık beyaz bişe çıkması lazımken soru işareti çıktı.

Media player skini nasıl değistirecegeim deismiyor Media player skini kısmında Black ve standart var sadece

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Aldığın telefon problemli bence. Satın aldığın adama geri götürüp paranı geri al. Telefon almadan önce uzun uzun kurcala ve almaya karar verdiğinde de satana sor bir sorun olursa geri verebilir miyim diye. Eğer kabul etmezse o cihazdan uzak dur.

• Beğen
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Aldığın telefon problemli bence. Satın aldığın adama geri götürüp paranı geri al. Telefon almadan önce uzun uzun kurcala ve almaya karar verdiğinde de satana sor bir sorun olursa geri verebilir miyim diye. Eğer kabul etmezse o cihazdan uzak dur.
Sorun olursa yazılım atarim

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çok haklısın telefonun yazılımını baya oynamışlar.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sorun olursa yazılım atarim
Zaten en baştan onu yapman gerekli. Telefon yazılımını oynamışlar. Phoneix üstünden bazı fonksiyonları açıp kapatmak mümkün.
Yazılım atabileceksen en güncel tr yazılımını bul ve at. Sen de rahatla bende rahatla .

Elime çok güzel bir evrak geçti yakında paylaşacağım. Flash ile alakalı sorunu halletmiş olacağım.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Zaten en baştan onu yapman gerekli. Telefon yazılımını oynamışlar. Phoneix üstünden bazı fonksiyonları açıp kapatmak mümkün.
Yazılım atabileceksen en güncel tr yazılımını bul ve at. Sen de rahatla bende rahatla .

Elime çok güzel bir evrak geçti yakında paylaşacağım. Flash ile alakalı sorunu halletmiş olacağım.
nasıl bir evrak? Birde 2730 V10.47 tr yazılım nerden bulacağım ve bilgisayara bağlayınca görmüyor.
Birde bendeki 2730c-1 illaki 2730c-1 yazılımını bulmak gerek yoksa 2730 yazılımı 2730 ve 2730c-1 ye oluyormu?
Acil v10.47 tr yazılım lazım, program ve yapılış videosu veya yazısı lazım

Cihazın model flaan filan Bilgilerini vereyim
Nokia 2730c-1
RM-578
Product code hangisi oluyor CODE yazan yerdemi?
CODE yazan yerse CODE: 0596009

Son düzenleme:
  • Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
nasıl bir evrak? Birde 2730 V10.47 tr yazılım nerden bulacağım ve bilgisayara bağlayınca görmüyor.
Birde bendeki 2730c-1 illaki 2730c-1 yazılımını bulmak gerek yoksa 2730 yazılımı 2730 ve 2730c-1 ye oluyormu?
Acil v10.47 tr yazılım lazım, program ve yapılış videosu veya yazısı lazım

Cihazın model flaan filan Bilgilerini vereyim
Nokia 2730c-1
RM-578
Product code hangisi oluyor CODE yazan yerdemi?
CODE yazan yerse CODE: 0596009
2730c-1 RM kodu gerekli ve code gerekli zaten vermişssin. Driver sorununu çözmen gerekli. Rm-578 imiş

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
2730c-1 RM kodu gerekli ve code gerekli zaten vermişssin. Driver sorununu çözmen gerekli. Rm-578 imiş
Bu arada senin S40 görev yöneticisi konusunu yabancılarda öğrenmiş
Aha al bak resimleri

Bu arada rm kodu falan arattım yazılım buldum ama türkçe değil herhalde birde yazılım atmayacağım büyük ihtimalle ama belki atarım

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

10 LİRAYA SATIYOR :)

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Vietnam dili buldum .Latin alfabesi bunu yükleyebilirsin.
BEST programı yazılım yükleme konusunda iyidir. Phoneix'e göre daha gelişmiştir.,

Vietnam latin alfabesi olan dil dosyası .

Son düzenleme:

Üst Alt