Monte s5620 Samsung Galaxy s4 Android Tema(by demyan mod)

Sponsorlu Bağlantılar

makkaveli

makkaveli

Üye
1) bataryam dolu
2) mfjf1 senin verdiğini indirdim ve plus yükledim, türkçe oldu tmm
3) modu kurdum, kelimeler ingilizceydi, config xmlden düzenleyip attım tlfona
4) yerleri karışınca da yeniden kurayım dedim, kapattım, moda alayım dedim girmedi, açılmadı sonra da,
5) uydurma derken?, uydurmuyorum, doğru bunlar, config.xmlde yazanlar türkçe değildi, yeminlee

özetle senin verdiğin şeyleri indirdim yani, sana lafım yok, sadece ne yapmak lazım diyorum

makkaveli

makkaveli

Üye
servise verdim yaptılar, fabrika yazılımı yüklendi, jtjl yapayım derken gene error verdi ve gene kapandı, ya anlamadım naptı bu srvis, firmware atılmaması için bootloader kilit mi koydu bilmiyoırum, offf offf ooffff :///

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
servise verdim yaptılar, fabrika yazılımı yüklendi, jtjl yapayım derken gene error verdi ve gene kapandı, ya anlamadım naptı bu srvis, firmware atılmaması için bootloader kilit mi koydu bilmiyoırum, offf offf ooffff :///
peki ya Q klavye mi şu an kullandığın sürüm

makkaveli

makkaveli

Üye
genelde kullandığım sürüm jtjl2, en çok onu kullandım, servisten alınca da xxje4 vardı, hemen jtjl2 yapayım dedim, *2767*3855# attım formatı, sonra kablo hazırda bekliyodu, multiloader de hazırdaydı, hepsi doğpru seçiliydi, çok dikakt etmiştim, çünkü mfjf1 olayında olduğu için çok dikkat ettim, her şey yerli yerindeydi, BRCM2153 Seçiliydi, yanlışlık yoktu yani, download tıkladım, boot dosyaların birkaçını yükledi, port error verdi, sonra tekrar download tıkladım warning security yazdı, ya önceki attığım firmwarelerde bootu 2 saniyede yükler ve diğerlerine geçerdi, bu son 2 firmwarede bootu yavaş yükledi ve sonuç kapanma, açılmıyor şuan

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
genelde kullandığım sürüm jtjl2, en çok onu kullandım, servisten alınca da xxje4 vardı, hemen jtjl2 yapayım dedim, *2767*3855# attım formatı, sonra kablo hazırda bekliyodu, multiloader de hazırdaydı, hepsi doğpru seçiliydi, çok dikakt etmiştim, çünkü mfjf1 olayında olduğu için çok dikkat ettim, her şey yerli yerindeydi, BRCM2153 Seçiliydi, yanlışlık yoktu yani, download tıkladım, boot dosyaların birkaçını yükledi, port error verdi, sonra tekrar download tıkladım warning security yazdı, ya önceki attığım firmwarelerde bootu 2 saniyede yükler ve diğerlerine geçerdi, bu son 2 firmwarede bootu yavaş yükledi ve sonuç kapanma, açılmıyor şuan

şimdi herhangi bir firimware yükler iken takip eymen gereken ilk adım bu linkdeki anlatım olacak
http://www.maxicep.com/samsung/s5620jtjl-samsung-monte-orjinal-yatay-ekran-qwerty-klavye-441077.html
ve masa üstünde sadece o firimware olacak acaba başka firimwarenin dosyalarını filan mı karıştırdım mesela ben jtjl yi yüklerken mfjf nin dosyalarını karıştırmıştım yani masa üstünde 2 yada 3 farklı tane firimware olunca birbirine karışıyor böyle bir sorun olmasın

makkaveli

makkaveli

Üye
şimdi herhangi bir firimware yükler iken takip eymen gereken ilk adım bu linkdeki anlatım olacak
http://www.maxicep.com/samsung/s5620jtjl-samsung-monte-orjinal-yatay-ekran-qwerty-klavye-441077.html
ve masa üstünde sadece o firimware olacak acaba başka firimwarenin dosyalarını filan mı karıştırdım mesela ben jtjl yi yüklerken mfjf nin dosyalarını karıştırmıştım yani masa üstünde 2 yada 3 farklı tane firimware olunca birbirine karışıyor böyle bir sorun olmasın

kardes yuklemeyi biliyorum da, 2 dir boottan sonra error veriyor, yani bootu herhangi bir fwnin bootu olsa bile digerlerine amss,apps vsvs ye sira gelmiyor, bottan sonra error ve sonra da acilmiyor, 2 oldu bu olay ve yarin alcam telefoni, neden error veriyor ki, kablo da kisa, elim kolum degse nyse, kablo kisa takiyorum hemen ready monte geliyor, yanlis boot secsem de sorun degil orasi, onemlisi boottan sonra error diyor, warning security fail diyor, kapaniyor ve bi daha acamiyorum, bugune kadar tonla fw yukledim, bu son 2 de boyle oldu, yanlis dosya secsem, boot ilk sirada yani dusun, hemen boot bitmeden yarida error veriyo

makkaveli

makkaveli

Üye
kardes tlfonu aldim ve suanki fw xxje4, tlfonu ilk aldigimdaki fw :), yeni usb kablo alacagim, belki kablo elektriklenme gibi bi durum olmustur, sormustum tlfoncuya, kabloda sıkınti olabilir, kablolardan elektrik felan cikma durumu olabilir dediler, hayirlisi artik

makkaveli

makkaveli

Üye
kardeş oldu bu sefer, sorun kabloda demek, kablonun bir tarafı açıktı, içi görünüyodu, daha önce de o kabloyla atmıştım ama bir şey olmamıştı, demek son 2 ye kısmetmiş :D, yeni kablo aldım bugün ve denedim hemen, oldu valla :D

Criver

Üye
kardeş hepsini yaptım, çok beğendim, çok saol ama, hafızakartını taktım, route66 yı yükledim, telefonu bağladım, hafıza kartını seçtim,
route66 yı çalıştırdım, samsung s5620 bilgi geldi tanındı sandım ama, giriş yapacağım hesabıma pcden, en az bir kere route66 yı çalıştırınız diyor, kabloyu çıkardım, telefondan çalıştırıyım dedim, boş bir küçük dikdörtgen çıkıyor ama için boş, 2. girişte açılır gibi oluyor, garip bir yazı yazıyor, yazı aynen şöyle "One or more resource files are missing. Please use the ROUTE 66 Sync software included on the CD/DVD to reinstall the application" yazıyor, pcde tanımıştı, s5620 yazıyordu, nasıl kuracağım, çok acil yardım, adım adım kurmayı anlatın bana, route 66 yoksa, temaya gerek olmuyor zaten, nolur acil yardım, nasıl yapacağım, nasıl yükleyeceğim :( :(
Hadızaya attım res dosyalarını android hero mod olmadı :(

- - - Eklendi - - -

Tamam yaptım :D Res dosyalarını attıktan sonra telefonu yeniden başlatmak gerekiyormuş :kop:

Allah razı olsun harika oldu ayarlarla falan uğraştın aynı seninki gibi oldu :D (aynısı değilde :D) Benzeri :D

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
kardeş oldu bu sefer, sorun kabloda demek, kablonun bir tarafı açıktı, içi görünüyodu, daha önce de o kabloyla atmıştım ama bir şey olmamıştı, demek son 2 ye kısmetmiş :D, yeni kablo aldım bugün ve denedim hemen, oldu valla :D
sizin adınıza sevindim hele şükür hayırlı olsun kardeşim güle güle kullanın :)

- - - Eklendi - - -

Hadızaya attım res dosyalarını android hero mod olmadı :(

- - - Eklendi - - -

Tamam yaptım :D Res dosyalarını attıktan sonra telefonu yeniden başlatmak gerekiyormuş :kop:

Allah razı olsun harika oldu ayarlarla falan uğraştın aynı seninki gibi oldu :D (aynısı değilde :D) Benzeri :D
cümlemizden hocam açıkçası şaşırdım siz eski kulağı kesik ustalardan değil misiniz ? hala bu telefonu mu kullanıyor sunuz ? valla ne diyeyim ben gına geldim hatuna verdim monteyi de kurtuldum :) neyse şaka bir yana o res dosyasının içinde gadget diye swf uzantılı dosya var onu pc de açın resimde işaretli yere basılı tutarak , tema ve menu ayarlar bölüm gelecektir orada tüm istediğiniz ayarlar mevcut kurcalayın bendeki temanın aynısı olacaktır
[/URL][/IMG][/URL][/IMG]

makkaveli

makkaveli

Üye
monte de tam android havası var yaw :D, niye android yapmadılarsa :D, JTJL2 kullanıyordum, şuan JPKC1 var, JTJL2 nin aynısı ama gelişmişi (bana göre tanımı bu :D ), el yazısıyla yazı yazma var, üstelik de kullanıcı hafızam 240 mb oldu :D, tlfon uçuyor şuan :D, klavye de jtjl2 nin aynısı fakat, tuşa basınca bastığın tuşu mavi oluyor :D daha bir hoş :D

3 tane dezavantajı var tabii

* türkçe değil, tabi benim için sorun değil, son 2 gündürr türkçe kullanmıyorum, değişik oluyor :D, nasılsa ezber :D

* türkçe sözlük yok, benim için gene sorun değil, zaten kullanmıyordum.
* google maps v2.3.2 ..bu sorun ama :D, v3.0.2 versiyonu var ama rapidshare hata veriyor, hotfile de telif hakkı diyor, varsa google maps v3.0.2 jar 240x400... varsa zippyshare llink atabilir mi, adam gibi çalışan tek link zippy :s

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
şimdi java destekli tr sözlük buluruz ve google maps3.0 ı da buluruz onlar sorun değil firimware nasıl resim video filan yok mu?

makkaveli

makkaveli

Üye
firmware güzel, video hazırlayıp koyarım youtube, link de veririm videonun, google maps 3 ün 240x400 ü ama, tam ekran şart, ama jtjl2 den daha hızlı, içeriği %80 aynı, %20 luk kısma da
- diller: ingilizce - arapça - arapçaya benzeyen başka bir dil - fransızca
- el yazısı
- tuşa basınca mavi olması
- menü ayarlarında müzikle ilgili bir şey var, ülke ve il seçiyosun, türkiye var, il olarak yaklaşık 10 il var, şansıma gaziantep varmış :D, seçtim onları ben de,
- widget olarak yeni eklenenler var, tuhaf olanı kuran var, widgetlerde var yani :), o müzik dediğim ülke ve sehir dediğimin de widgeti var,
- ama hafızasının 240 mb çıkması baya hoşuma gitti :D, herkes de 240 olur mu bilemem ama, denemk lazım, video yapacam...tabi şuan 227 mb boş var :D oyun yüklemeydi kaldırmaydı derken :D
- palringonun versiyonu da 1.88 den 1.94 şuan, yükldiğimde 1.94 dü , gene tam ekran ve türkçe seçiliyor.
- Menüdeki IM tıklayınca normalde direkt palringo giriyordu, burda tıklayınca liste açılıyor, şey gibi .. iç içe dosya gibi.. XXJE4 sürümde ım tıklayınca palringo ve yahoo geliyo ya alt alta, bunda yahoo gelmiyor, palringo var sadece, sonra bir daha tıklayıp giriyosun

ama baya hoşuma gitti, görev yöneticisi manuel açılmıyor gene, jtjl2 gibi boş yer olmayınca açılıyor, tabi bunda açılır mı bilemem :D, hafıza 240 mb :D, hafıza kartı takın, tüm indirilenleri hafıza kartı seçin, görev yöneticisini akıllı kilit açmayla hallettim, nette dolaşırken msj gelince kitleyip m çiziyrum, sonra mail geldi exchange "e" çiziyorum, rehber "r" .. baya kullanışlı yani, klavyesi de ne bilim, aynı ama sanki jtjl2 deki ufak sorunlar, 2-3 kere yazma gibi sorunlar yok gibi, daha rahatım :)

Criver

Üye
sizin adınıza sevindim hele şükür hayırlı olsun kardeşim güle güle kullanın :)

- - - Eklendi - - -

cümlemizden hocam açıkçası şaşırdım siz eski kulağı kesik ustalardan değil misiniz ? hala bu telefonu mu kullanıyor sunuz ? valla ne diyeyim ben gına geldim hatuna verdim monteyi de kurtuldum :) neyse şaka bir yana o res dosyasının içinde gadget diye swf uzantılı dosya var onu pc de açın resimde işaretli yere basılı tutarak , tema ve menu ayarlar bölüm gelecektir orada tüm istediğiniz ayarlar mevcut kurcalayın bendeki temanın aynısı olacaktır
[/URL][/IMG][/URL][/IMG]

Yaptım saolasın :D Telefon konusuna gelince değiştirmek nasip olmadı :D Tablet aldım onla idare ediyorum :D

makkaveli

makkaveli

Üye
arkadaşlar size sorum olacak, ben montemi aldığımda 2010 du, geldiğinde kutulu geldi, usb - kulaklık - şarj cihazı vardı, kullanım kılavuzu vardı ve türkçeydi, jelatinler duruyodu tlfonda, kies cd si de vardı, *#06# deki imei ve batarya altındaki imei birbirini tutuyodu ve imei sorgulamada samsung s5620 yazıyordu, tlfonu öyle 1,5 yıl felan kullanmıştım, sonra imei çalındı, nasıl çalındı artık bilemiyecem, artık birinin (eş, dost, arkadaş vsvs ) eline verdim de o sırada aldı mı artık siz düşünün, çalındı işte, sonra imei değiştirdim, saçma bi nokia imei attılar, öyle de 1 yıl kullandım, gene çalındı, en son da gene attırdım, bu sefer de samsng e250 imei var, şimdi e250 nin ki var, bu tlfon geldiğinde imei s5620 yazıyordu, kutudakiyle, bataryanın altındaki ve sorguladığım imei aynıydı...

gelelim soruma.. bu tlfon orijinal midir ?

derHENKERS

Üye
Monteyi sevmem amam elina sağlık

makkaveli

makkaveli

Üye
arkadaşlar, cvp versenize :D, tlfonum orjinalmidir ?

makkaveli

makkaveli

Üye
hadi bakalım, videoyu bugün ekleyecem youtube

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar, bana s5620 de tk file kullanmayı anlatırmısınız, bir türlü halledemedim yaw, pcde tk file v2.2 yüklü, tlfondan da *#7092463*# > Device Test > 6. Common > Usb Configiration > Tk File (On) yaptım, pcye bağladığımda media player, samsung kies, yığın bellek... hangisi olarak bağlayacam, görmesini nasıl sağlayacam, tk file de com port kaç olacak, nasıl bağlayacam, anlatabilirmisiniz .s operayı widget yapacam da

Üst Alt