Mahalle baskısı odunla kovaladı!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
POWER

POWER

Üye
    Konu Sahibi
Mahalle baskısı odunla kovaladı!!!
Sincan’da, biri 18 diğeri 17 yaşındaki iki sevgili, iddialarına göre el ele tutuştukları için aralarında kadınların da bulunduğu mahallelilerin saldırısına uğradı.

21 Mayıs’ta Sincan Mevlana Mahallesi’nde meydana gelen olayda, ÖSS’ye hazırlanan 18 yaşındaki E.Y., aynı dershanede birlikte eğitim gördüğü kız arkadaşı 17 yaşındaki N.E.’yi alarak, babasına ait otomobille gezmeye çıktı. Evlerinin yakınında bulunan bir sitenin arazisine aracı park eden iki genç, el ele tutuşarak kaldırıma oturdu. Villa tipi evlerin bulunduğu bölgede delikanlı ile kız arkadaşının yanına, elinde kalın bir sopa bulunan 35 yaşlarında sakallı bir kişi geldi.

Fuhuşla suçlandılar

İddiaya göre gençlere, "Ne yapıyorsunuz l.. burada" diyerek bağıran saldırgan, elindeki sopayla genç kızın bacaklarına vurmak istedi. Delikanlı, sopayı tutarak kız arkadaşını korudu. Saldırgan, bunun üzerine sopayla bu kez delikanlının kafasına vurdu. Bu sırada çevrede bulunan evlerden gelen ve aralarında kadınların da bulunduğu yaklaşık 30 kişi, gençleri kuşattı. Elindeki sopalarla E.Y.’ye vurarak, "Burada fuhuş yapıyorsunuz değil mi?" diyen grup, gençleri kovalamaya başladı. Saldırganlar, kaçmaya çalışan E.Y. ve N.E.’yi taş yağmuruna tuttu. Bu sırada genç kız ayağından yaralandı.

Otomobili polisle aldılar

Otomobili olay yerinde bırakıp kaçan iki genç eve sığındıktan sonra ailelerince Sincan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kanlar içinde kalan delikanlının kafasına 15 dikiş atıldı ve 24 saat doktor gözetimi altında tutuldu. Genç kız ise ayağındaki yaralar tedavi edildikten sonra evine gönderildi. Olay yerinde kalan otomobil ise polis nezaretinde alınabildi. Olayın ardından delikanlının ailesi Fatih Karakolu’na giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.

Kaçmasam ölürdüm

Polise olayı anlatan delikanlı, "Kaçmasaydım öldürüleceklerdi" dedi. Hürriyet’in sorularını yanıtlayan ve yaşadığı günü hiç unutmadığını söyleyen delikanlı, olayı şöyle anlattı: "Kafama sopayla vurulduğunda bayılıyorum zannettim. Kadınların da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişi bizi kovalıyor ve arkamızdan taş atıyordu. Yüzüm kanlar içinde kalmıştı; ancak kız arkadaşıma sürekli koşmasını söylüyordum. İkimizde çok korktuk. Eğer birimiz yere düşseydik kesin öldürürlerdi. Eve nasıl geldiğimizi hatırlamıyorum."

Adeta ’recm’

E.Y.’nin annesi S.Y. ise, Sincan’da hayati tehlikelerinin olduğunu ve evlerini taşımaya hazırladıklarını söyledi. S.Y. şunları söyledi: "Oğlum eve geldiğinde kanlar içindeydi. Hemen hastaneye götürdük. Ne olduğunu anlatamıyordu. Çok korkmuş görünüyordu. İlk önce kaza yaptığını düşündük. Tedavisinin ardından olayı anlatınca şok geçirdik. İki genç el ele tutuştu diye adeta recm edilerek öldürülmek istendi. İki kişiyi öldürmeye çalışan bu insanlar hala aramızda yaşıyor."

İşte polis ifadesi

OLAY sonrası genç kız şikáyette bulunmazken, E.Y.’nin ailesi, ilk şoku atlattıktan sonra 25 Mayıs’ta Sincan Fatih Merkez Karakolu’na giderek suç duyurusunda bulundu. E.Y.’nin tutanaktaki ifadesi aynen şöyle: "21.05.2008 günü saat 16.30 sıralarında 06 ... ... plakalı aracımla 1990 doğumlu N.E. isimli açık adresini bilmediğim (0546 ...) numaralı cep telefonunu kullanan kız arkadaşımla birlikte araç içinde gezdiğimiz sırada, Törekent içinde tam olarak adresini bilmediğim 17. cadde üzerinde bir yerde aracı park ettim ve kız arkadaşımla kaldırımda oturduğumuz sırada, 35 yaşlarında, sakallı, eşkaline dikkat etmediğim bir şahıs gelerek, ’Ne yapıyorsunuz burada?’ diyerek üzerimize yürüdü. Kız arkadaşım araca binmek istedi. Yüzünü göremediğim birkaç kadın, kız arkadaşımı kovaladılar. Bu sırada sakallı şahıs sopayla kafama vurdu. Kaçmaya başladım. Kafamın kanadığını görünce yerden bir taş alarak geri gelmek istedim. Olay yerinde 10-15 kişi görünce geri döndüm. Sincan Devlet Hastanesi’nden doktor raporumu alarak karakola geldim. Olaydan dolayı beni darp eden şahıslardan davacı ve şikáyetçiyim. Yakalandıklarında gerekli cezanın verilmesini istiyorum."a

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
2002'den önce Ankara gibi Türkiye'nin başkenti olan bir yerde bu tarz olaylar oluyor muydu? Bilen varsa eklesin gerçekten merak ediyorum :)

_KadirşinaS_

Üye
İyi de bu mahalle baskısı değil ki. Bizim insanımız hep böyleydi.Ayrıca bu haber buram buram porvakasyon kokan bir haber. İfadelere dikkat "sakallı bir adam, elinde sopa, fuhuşla suçlama".Ben bu haberdeki çiftin bu kadar masum olduğuna da inanmıyorum. Sizce sokak ortasında bir çiftin, vasfı ne olursa olsun (nişanlı,eş), sahip olduğu özgürlüğe dayanarak istediği gibi hareket etmesi normal mi? Özgürlükler başkalarının özgürlüğünü kısıtlamamalı.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İyi de bu mahalle baskısı değil ki. Bizim insanımız hep böyleydi.Ayrıca bu haber buram buram porvakasyon kokan bir haber. İfadelere dikkat "sakallı bir adam, elinde sopa, fuhuşla suçlama".Ben bu haberdeki çiftin bu kadar masum olduğuna da inanmıyorum. Sizce sokak ortasında bir çiftin, vasfı ne olursa olsun (nişanlı,eş), sahip olduğu özgürlüğe dayanarak istediği gibi hareket etmesi normal mi? Özgürlükler başkalarının özgürlüğünü kısıtlamamalı.

Almanya'da vasıfsız insanların telefon kulübesinde sex yaptığını gördüm. Orada özgürlük var mı? Var. O zaman buradakinde bir sorun yok. Keza ben hiç kulübe de böyle bir olay görmedim.

Sokak ortası vs diyorsun da aşkın mekanı olmaz. (Cinsellik demiyorum bak dikkat buna) Taksime gel 100 çiftin 90'ı istiklal caddesinde sarmaş dolaş veya öpüşerek yürüyordur.

O sakallıyı İstiklal'e alalım. ;)

kyoman

kyoman

Üye
Bende olsam bende taşlardım ... :)

_KadirşinaS_

Üye
Almanya'da vasıfsız insanların telefon kulübesinde sex yaptığını gördüm. Orada özgürlük var mı? Var. O zaman buradakinde bir sorun yok. Keza ben hiç kulübe de böyle bir olay görmedim.

Sokak ortası vs diyorsun da aşkın mekanı olmaz. (Cinsellik demiyorum bak dikkat buna) Taksime gel 100 çiftin 90'ı istiklal caddesinde sarmaş dolaş veya öpüşerek yürüyordur.

İstiklal'de sarmaş dolaş yürüyen 90 çift bunu makbul hale getirmez. Ayrıca İstiklal ile kıyaslarsak bize Almanya da yetmez direk Hollanda ile kıyaslamamız gerekir. İstiklal'in nasıl bir yer olduğu belli. Bu kadar istisnai bir örnek vererek bu konu masumlaştırılamaz. İstanbul da normal insanların (ar ve namus anlayışı normal demek istedim) yaşadaığı yerlerde bu tepkiler hep veriliyordu , yine aynıdır. O 90 çiftten bir tanesini gerçek İstanbul'a alalım;)

Altun.

Altun.

Üye
Törekent adrese bakarmısınız belkide herşeyi ifade ediyor

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İstiklal'de sarmaş dolaş yürüyen 90 çift bunu makbul hale getirmez. Ayrıca İstiklal ile kıyaslarsak bize Almanya da yetmez direk Hollanda ile kıyaslamamız gerekir. İstiklal'in nasıl bir yer olduğu belli. Bu kadar istisnai bir örnek vererek bu konu masumlaştırılamaz. İstanbul da normal insanların (ar ve namus anlayışı normal demek istedim) yaşadaığı yerlerde bu tepkiler hep veriliyordu , yine aynıdır. O 90 çiftten bir tanesini gerçek İstanbul'a alalım;)

Gerçek istanbul? İstanbulun merkezi Beyoğlu... ;)

KAFKAS KARTALI

Üye
BEN ANKARA DA İKAMET EDİYORUM.
ÖYLE KOLAY KOLAY KİMSENİN TAŞLANDIĞINI FALAN GÖRMEDİM DUYMADIM.
ANCAK BU KIZILAY DA DAHİL OLMAK ÜZERE BİRBİRLERİYLE ÖYLE AÇIK AÇIK DUDAK DUDAĞA ÖPÜŞEN OLURSA
O ZAMAN TAŞLA SOPAYLA DEĞİL YUMRUKLA TEKMEYLE KARŞILAŞIR.
BİR KERE O SAKALLI MAKALLI HİKAYE.
YANİ ABARTMA.
KİM MAĞDUR DURUMDAYSA ONU GÖKLERE ÇIKARTIYORLAR.
ÜSTELİK BU ÖPÜŞME OLAYINA BENDE KARŞIYIM.
ÖPÜŞÜYORSAN GİT EVİNDE ÖPÜŞ.
MİLLETE GÖSTERİŞMİ YAPIYORSUN.İŞTE BEN ÖPÜYORUM SİZ ÖPEMEZSİNİZ FALAN FİLAN.

VÜCUDU AÇMAKLA OLUNUYORSA MEDENİ DESENE HAYVANLAR İNSANLARDAN DAHA MEDENİ

kurt bey

kurt bey

Üye
2002'den önce Ankara gibi Türkiye'nin başkenti olan bir yerde bu tarz olaylar oluyor muydu? Bilen varsa eklesin gerçekten merak ediyorum :)

Gerçek istanbul? İstanbulun merkezi Beyoğlu... ;)

Ahmet sen okulunu oku,cinselliğini doya doya yaşa ama ülkemizi kendi değer yargılarınla karşılaştırma. Bu ülke hala müslüman hala Türk ve hala manevi değerlerine sahip çıkan gençler var. Sokaklarda sevişen insanlar görmek istriyorsan git almanyada yaşa,
2002 den önce bu ülkede bu tür olaylar olmuyormuydu yani? bunumu iddaa ediyorsun el insaf :)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Kurtoğlu ülke müslüman? Bende anayasa var şuan da kütüphanemde ülkenin dini gibi bir ibare göremiyorum. Ülke müslüman değil, müslüman çoğunluğa sahip. Bu islamiyet şartlarına göre yönetileceğini, yaşanacağını göstermez.

Herkes istediği gibi yaşayabilir. Bu ülkenin dini yoktur çünkü. ;)

kurt bey

kurt bey

Üye
Kurtoğlu ülke müslüman? Bende anayasa var şuan da kütüphanemde ülkenin dini gibi bir ibare göremiyorum. Ülke müslüman değil, müslüman çoğunluğa sahip. Bu islamiyet şartlarına göre yönetileceğini, yaşanacağını göstermez.

Türkler müslümansa burasıda bir türk yurduysa bu ülke müslümandır ahmet,anayasada geçmemesi bu gerçeği yok saymayı gerektirmez, İslami kurallarla yönetilmiyor olmasıda halkın her gördüğünü sineye çekmek zorunda olduğu anlamına gelmez;)

Yasminozz

Yasminozz

Üye

ülkenin dini var mı yok mu yu bırak bizim dinimiz var çok şükür...ve türkiye nin %80 lere 90 lara yakınında dini var ve o da müslümanlık... ;)

istiyen istediği gibi yaşayabilir diye de bişi yok...örf,adet,ahlak,şeref,haysiyet die bişi vardır ve bunlar genel toplum kurallarıdır...ve isteyen istediğini yapamaz....

konuya gelince bende uydurma bi olay olduğunu düşünüyorum....eğer doğruysa da tabiki de yanlış bi olay ama bende hiç tasvip etmiyorum aşığız seviyoruz adı altında daha 14-15 yaşlarında ki kişilerin adeta afedersiniz ama sevişircesine dolaşmalırını..artık ahlak diye bişi kalmamış..3 günde sevgili değiştirir olmuşlar ve bunun adı aşk olmuş...her değiştirdiği sevgilisiyle öpüşmeye kalkan insanın adı başka olur zaten...

kusura bakmayın ama modern olcağız anlayışlı olcağız hangi çağdayız özgürüz vs.. die yaklaşırsak her olaya ülke zaten fuhuş yuvasına döner ( ki pek farkı yok gibi sanki artık :ss :ss :ss)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Türkler müslümansa burasıda bir türk yurduysa bu ülke müslümandır ahmet,anayasada geçmemesi bu gerçeği yok saymayı gerektirmez, İslami kurallarla yönetilmiyor olmasıda halkın her gördüğünü sineye çekmek zorunda olduğu anlamına gelmez;)

İlginçtir ki ülkeyi kuranlar senin kadar iyi düşünememiş. Ülkenin müslüman olduğunu unutup belirtmemişler 1924'te.

Gerçi çok bir şey değişmez kurucunun yerine gelen yiyiciler 5-10 yıla kalmadan yeni anayasayla bunu da eklerler. Problem ortadan kalkar.

Kimsenin kimseyi sineye çekmek zorunda olduğunu söylemiyorum ben. Eğer kara çarşaf giyenler veya türban takıpta müslümanım diyenler varsa ve açık konuşayım yarısı benden daha ahlaksızsa bu din değildir.

Müslümanlık işte bu değil. ;)

omayra

Üye
Konya'da üniversitede okuyan gençleri, el ele tutuşarak gezdikleri için sopalarla dövdüler geçen sene. Dekan döven öğrenciler yerine, dövülen öğrenciler hakkında soruşturma açınca, rektör dekan hakkında soruşturma başlattı bildiğim kadarıyla. Sincan gibi, Konya gibi, İstanbul Fatih gibi bazı yerler, ülkenin diğer yerlerinden daha farklı, daha kapalı, kendi kurallarını kendi koyan, ahlaki ve dini değer yargıları daha sert ve dışa kapalı bölgeler. Burada yaşananlar ülke bütününün gerçeği haline gelirse, o zaman geri dönüşü mümkün olmayan bir yola girilmiş olur. Bu tabii benim düşüncem.

Bundan 4-5 sene öncesine kadar İzmir'de sarıklı cübbeli insanlar görmezdim hiç. Şimdilerde bazı semtlerde halvar, sarık, cübe giyen adamlar görüyorum. Ellerinde kehribar tesbihler... Bu mudur İslamiyet?!

_KadirşinaS_

Üye
Sizler niçin kıyafet konusuna bu kadar takılıyorsunuz onu anlayamıyorum. Burada yapılmış yanlış bir harekete verilmiş bir tepkinin doğruluğu yanlışlığı tartışılıyor. Niçin olaylar hep türbana,cübbeye geliyor bir türlü anlamadım. Omayra demişki bunlar ülke geneline yayılırsa geri dönüşü olmaz bir yola girilir. Bu bu ahlak ve edep ülke geneline zaten yayılmış durumdaydı ve o zaman hiç böyle sorunlar çıkmıyordu veya en aza inmişti. Ne zaman ki bu ahlak bütünlüğü dağılmaya başladı. İşte biz o gün geri dönüşü olmayan bu yola girdik...:oke:

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
o olaydaarkadaşların soylediği gibi başka şeyler var...el ele tutan insana ne diye saldırsınlar canım....

onca insanın işi gücü yok 18-17 yaşındakı insanları mı dövsünler...

keyif için olmadığı kesin....

mutlaka başka birşeyler var

snacker

snacker

Üye
bu olayda yalnıslık olmasin

_KadirşinaS_

Üye
Nasıl yani?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...