LG Optimus Black Paylaşım Alanı

Sponsorlu Bağlantılar

paganini58

paganini58

Üye
ani bu v10c y, download edeceğim sonra bunu kuracağım sonrasında fabrika ayarlarına döneceğim tamamdır üstad (:

aynen öyle kardeşim. bu arada benim için bir görüntülü görüşme denemesi yaparmısın nova romla ben denememiştim sıkıntı oldu v10c yi tekrar yükledim düzeldi eğer sende bir problem olmaz ise o harika roma tekrar döneceğim sana zahmet bir deneyi ver beni yönlendir. sıkıntı arıyorum görüntülü arama bağlantısını oluşturuyor görüntü kardşıdan geliyor fakat seste problem var aynısını yaşar isen beni yönlendir kardeşim.

belkide bu yüzden nova8 den vazgeçeceğim....

----------Eklendi @ 17:16:56 ---------- Yazıldı @ 17:15:19 ----------

ya bide bu 2.3 nerde kaldı bence bu iş biraz fazla uzadı ...

technoshark

technoshark

Üye
Tamam kardeşim fırsatım olursa denerim diyeceğimde çevremde 3G ile konuşacağım kimsede yok ki :S

en kötü ihtimal sen ararsın beni?

paganini58

paganini58

Üye
olur tabiki neden olmasın :) ilk fırsatta deneyelim....

ermisares

ermisares

Üye
Hazır konu 3G'den açılmışken bu telefonun 3G'si nereden açılıp, nereden kapanıyor?

paganini58

paganini58

Üye
Hazır konu 3G'den açılmışken bu telefonun 3G'si nereden açılıp, nereden kapanıyor?
ayarlarda kablosuz ağlara gir orada şebeke modu var ordan yalnızge 2g hatları kullan dersen 3g yi devre dışı bırakmış olursun saygılar...

o.basar86

o.basar86

Üye
Arkadaşlar bu cihaza android 2.3 güncellemesi ne zaman gelecek ? Bilgi var mı bununla ilgili ?

paganini58

paganini58

Üye
Yok kardesim mailde attim hala ses yok bir ay daha beklerim dahada.gelmez ise Elveda LG yapacak bisey yok.

mcan3883

Üye
sonuçta çözülmeyecek bir problem değil kardeşim ya paranı alırsın ya da cihazın sıfırını garanatide proble çıkarırlar ise muhakkak tüketiciyi koruma derneğine kadar götür işi umarım en kısa zamanda hallolur...
kardeş kusura bakma ama ben bu işlerde yeniyim optimus black aldım turkcell romdan kurtulmak için kdz ile v10b yükledim telefon düzeldi radyo geldi derken farkettim ki şebekeden veri servisleri açık olmasına rağmen nete girmişyor ancak wifi den bağlanıyor delirecem ne olursun bana yardım et

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
bizim optimus black versiyonları v10a yeni gelenler ise v10b. farklı olay ne göremiyorum

----------Eklendi @ 08:30:04 ---------- Yazıldı @ 08:28:21 ----------

kardeş kusura bakma ama ben bu işlerde yeniyim optimus black aldım turkcell romdan kurtulmak için kdz ile v10b yükledim telefon düzeldi radyo geldi derken farkettim ki şebekeden veri servisleri açık olmasına rağmen nete girmişyor ancak wifi den bağlanıyor delirecem ne olursun bana yardım et
kardeş yeniden yapılandırma ayarı yap internet ayarlarını orada apn gözükmez mutlaka.

• Beğen
Tepkiler: technoshark

mcan3883

Üye
bizim optimus black versiyonları v10a yeni gelenler ise v10b. farklı olay ne göremiyorum

----------Eklendi @ 08:30:04 ---------- Yazıldı @ 08:28:21 ----------

kardeş yeniden yapılandırma ayarı yap internet ayarlarını orada apn gözükmez mutlaka.
kardeş yapılandırma ayarlarını turkcell otomatik gönderemiyor kablosuz ayarlarında veri servisi falan etkin ama nete girmiyor ve "wi-fi bağlı değilken veri servisi kullanılamaz" diye bir uyarı veriyor ne olursun yardım et

emrykn

Üye
v10c yüklü bende buna hangi rom u atayım ? Link verebilirmisiniz ?

Birde rom'dan sonra tekrar geri dönüşü nasıl yapıcam orjina v10c yi nasıl yükleyebilirim Lg'nin kendi update programı ile mi ?

paganini58

paganini58

Üye
v10c yüklü bende buna hangi rom u atayım ? Link verebilirmisiniz ?

Birde rom'dan sonra tekrar geri dönüşü nasıl yapıcam orjina v10c yi nasıl yükleyebilirim Lg'nin kendi update programı ile mi ?
evet kendisi otomatikman yükler...

paganini58

paganini58

Üye
Arkadaşlar günden güne dikkatimi çekiyor paylaşımlar azaldı sanırım artık yavaş yavaş sıfırı tüketmeye başladık. Şu gün itibari ile hala 2.3'ten bir ses seda yok hepsiburada da gördüm sgs 9001 türkiyeye giriş yapmış böyle giderse lgden cayacam arkadaşlar. Yurt dışı sitelerinide aklımız yettiğince takip ediyorum p990'a mod geliştiriyorlar 2.3 yapmışlar filan ama p970 için bir numara yok nova dan başka cymod çıkmadı bilmiyorum soğuyorum. Bir kılıf alacak oluyorum internetten alıyorum görmeden alıyorum 20 lira veriyorum kargo parası ile geliyor hoşuma gitmiyor filan samsunga bakıyorsun aradığın herşeyi buluyorsun. Ya bizim millet neden tek elci biraz rabet görse şu cihaz aradığımız ve istediğimiz herşey olacak ama olmuyor arkadaşlar LG gene süper cihaz yapsa bile acı gereçek ama samsungların gerisinde kaldık arkadaşlar...

----------Eklendi @ 23:27:00 ---------- Yazıldı @ 22:45:03 ----------

Şu an itibar ile gördüm arkadaşlar burayı bir inceleyin yanlış anlamadı isem 2.3 yapmışlar ben şimdi indirip kuruyorum deneyimleri paylaşırım umarım olur...

huseyinos

huseyinos

Üye
Arkadaşlar günden güne dikkatimi çekiyor paylaşımlar azaldı sanırım artık yavaş yavaş sıfırı tüketmeye başladık. Şu gün itibari ile hala 2.3'ten bir ses seda yok hepsiburada da gördüm sgs 9001 türkiyeye giriş yapmış böyle giderse lgden cayacam arkadaşlar. Yurt dışı sitelerinide aklımız yettiğince takip ediyorum p990'a mod geliştiriyorlar 2.3 yapmışlar filan ama p970 için bir numara yok nova dan başka cymod çıkmadı bilmiyorum soğuyorum. Bir kılıf alacak oluyorum internetten alıyorum görmeden alıyorum 20 lira veriyorum kargo parası ile geliyor hoşuma gitmiyor filan samsunga bakıyorsun aradığın herşeyi buluyorsun. Ya bizim millet neden tek elci biraz rabet görse şu cihaz aradığımız ve istediğimiz herşey olacak ama olmuyor arkadaşlar LG gene süper cihaz yapsa bile acı gereçek ama samsungların gerisinde kaldık arkadaşlar...

----------Eklendi @ 23:27:00 ---------- Yazıldı @ 22:45:03 ----------

Şu an itibar ile gördüm arkadaşlar burayı bir inceleyin yanlış anlamadı isem 2.3 yapmışlar ben şimdi indirip kuruyorum deneyimleri paylaşırım umarım olur...

Maalesefki sana katılıyorum,
1 ay önce tahtakalede telefon parça aksesuar ve tamirin kalbine yıldız han'a gittim neredeyse tüm dükkanları gezdim optimus black kılıf varmı diye çoğu optimus black deyince ''one yenimi çıkmış'' yok kardeş dedi oysaki tüm dükkanların vitrininde Samsung galaxy SII Led panel kılıf Hard case kulaklıklar ekran çizilmemesi için şeffaf koruyucular gırla kaynıyordu o an anladım Lg ne kadar kalitelide olsa satış sonrası destek reklam pazarlama samsung'a göre çok düşük .
Ama her ne olursa olsun ben telefonumdan gayet memnunum çarşamba günü arkadaşımdan takas teklifi geldi vereceği telefon tam 15 gün önce aldığı I Phone 4 gerçekten samimiyetimle söylüyorum 1 saniye bile düşünmedim ''hayır olmaz ben telefonumdan memnunum hem senin telefonun bundan en az 500 lira fazla adaletsizlik olur'' dedim buda cihazın bana vermiş olduğu bir güvendi sanırım İos'a güvenemedim.
Birde paylaşımın düşme sebebi şu olabilir Arayüzler Romlar türlü türlü program Widget 3d launcher'ler artık bir süre sonra doyum noktasına geliyor bence telefonu çok fazla kurcalıyoruz biraz Pc havası kattık gibi geliyor.

paganini58

paganini58

Üye
arkadaşlar kötü haber sonunda becerdim optimus black iptal oldu. cm7 modu yükledim hayal gibi bir rom açıldı yüzümde gülücükler belirdiği bir anda telefon kendine reset attı bir daha da olmadı arkadaşlar denemediğim rok yüklemediğim işlem kalmadı ama genede LG logosunda takıldı kaldı kurtar modu acil yardım filan hikaye olmadı. bende tam diyordumki modu yükler sizlerle paylaşırım fakat hayal oldu arkadaşlar. atladık arabaya gittik eskişehire verdik telefon tamircisi adama ama çokta yapabileceğini düşünmüyorum. benim tel garantili değil yurt dışından almıştım. işin özü sanırım bu LG Optimus Black ve LG ürünleri için son yorumum telefon sağlam gelir ise hemen bir galaxy i9000 ile takasa girip sıfır garantili ama lanet olası herşeyini rahatlıkla bulacağım satarken zarar etmeyeceğim bir samsung alacağım. hepinize saygılar iyi forumlar diliyorum... internette aynı durumla karşı karşıya kalsak bir samsungu düzeltmenin milyonlarca yolu var resimli anlatımlar filan ama bu LG telefon için çözüm bulamadım arkadaşlar. Hepiniz umarım cihazınızdan en üst seviyede tatmin olursunuz.

b_turker

Üye
Arkadaşlar merhaba.
Konuyu uygun yeremi yazdım bilmiyoum.
Fakat herkesin bilgi sahibi oldugunu gördüm danışmak isterim.
Şimdiye dek galaxy s-s2-desire-milestone kullandım. ve android düşkünü oldum.
dün Vatan computer kampanyasından 813 tl ye optimus black aldım. Bu fiyata kaçmaz dedim.
Fakat bazı sorunlarım var.
1.Ekran kusursuz ok. fakat tüm gece şarj ettim ve sabah elime aldım 3 saat sonra batarya %92 oldu ki hiç arama vs yapmamıştım.
2.üst bölümde bulunan tuş kilidi tuşuna bastığımda ekran 1saniye içersinde açılıyorki buda diğer androi,d cihazlarda görmediğim birşey.
3.ana ekranda lg launcher menü ile dolaşırken ufak tefek kesilmeler takılmalar oluyor.
bu kesilmeler go launcher yüklendiğinde yapmadı.
4.usb bağlandığımda cihazı tanımıyor. usb hata modu açık .
5.diğer telefonlarda usb bağlantı modu seçiliyordu fakat bunda menüde o secenek yok.
BU KONULARDA YARDIMLARINIZI VE TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞMANIZI BEKLİYORUM.

cihazı tüm gün karıştırdım. nova ekran güzel. ama insanın gözünü alıyor. otomatik mod eniyisi gibi gözükyor.
kamera bekleneni pek vermiyor tabi bu cihaz bir fotoğraf makinesi değil ama daha iyi olabilirdi.
game loft oyunlarının dosyalarını pc mde tutarım ve her telefonuma yüklerim. s2 ve galaxy s de sorunsuz çalıştılar.
henüz optimusa yüklemedim. deneyerek dosyalarıda burdan paylaşacağım. fakat böyle bir telefonda galaxy deki gibi 8gb hafıza olmaması çok kötü. çünkü gameloft oyunların herbiri 700 mg olunca yer kalmıyor.
bunların haricinde telefon görüntü olarak ekran olarak çok dikkat çekici. bendeki beyaz modeli ve çok şık.
umarım sorunları halledip kullanırım. yoksa elden cıkarmak zorunda kalıcam.
YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

paganini58

paganini58

Üye
turkcell rom ile sarjdan verim alamazsın romu güncelleyip ya da custom rom kullanıp sarj konusunda dev bir sıçrama olmasa da biraz daha rahatlarsın
tuş kilidi konusunda haklısın ekran biraz geç geliyor olabilir ama bu normal bir sorun değil
Takılmalar Lg launcherin problemi iyi bir launcher değil tercihen Go launcher kullan hiç bir sıkıntın kalmaz
lg united driver dosylarını googleden arat indir sıkıntın kalmaz normal hata ayıklama modunda driver kurmadan da telefonu bütün pcler tanıyor
Usb bağlantı modu androidlerde standarttır bunda da öyle ama senin bilgisayarın telefonu görmediği için seçemiyorsun driver problemini gider rahatlayacaksın.

özetle cihaz samsung galaxys ile eş değerdir hatta tasarım olarak öndedir. fakat türkiyede kalıtsal seçimler vardır bir ara insanların nokiadan başka bir model kullanmadıkları gibi şimdide samsunga düştüler. forumumuzda seni tatmin edecek kadar konu rom var. Ama samsunglar kadar harici donanım bulamazsın bu telefona saygılar...

Üst Alt