Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası [Forumu Düzenleme Önerilerim Bu Başlıkta]

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası [Forumu Düzenleme Önerilerim Bu Başlıkta]
Yetkili olduğum iki bölümden biri olan başlıktaki forumda gördüğüm bazı sorunlar var..Eminim henüz farkedemediklerim/farkedeceklerimde olacaktır..

Buldukça tespit ettikçe bu konuda paylaşıp siz değerli adminlerime daha düzenli temiz bir Kültür Sanat bölümü sunmaya çalışacağım..
Gelelim ilk kategoriye:

----1----[Tamam]
Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Eğitim ve Öğretim => Kitap Özetleri

Kitap Özetleri sayfasında sizlerinde görmüş olduğu üzere Sanat - Roman - Hikaye - Bilgi - Yerli/Yabancı yazarların kitaplarının özetleri bulunmaktadır.. Yani bu konunun içeriğini tanımlamak gerekirse Genel Sanat ve Kültürel bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Lakin bulunduğu bölüm Eğitim ve Öğretim. Yani okul - ders - sınav vs içerikli bir bölümle pek alakalı değil..

Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Sinema - Kitap - Şiir ==> Kitap

Bu sayfada yine yukarıdaki gibi her çeşitten kitabın söyleşileri tanıtımları vs. bulunmaktadır yani Kitap Özetleri'yle çok uyumlu bir bölümdür.

Kitap Özetleri forumu Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Sinema - Kitap - Şiir ==> Kitap buraya yani kitap bölümünün içine alt başlık olarak taşınabilir..

----2----[Tamam]
Forumdaki bir eksiğimizi daha görmüş bulunmaktayım.
Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Biyografi Bölümü

Burada ünlülerin sanatçıların yazılı anlatımları, bilgileri, çalışmaları mevcut.
Ama ünlülerimizin birde gelecek planlarını, yapacakları yeni çalışmaları, kısacası kendi özel hayatını kendi ağzından dinlediğimiz kültürel bir öğe forumumuzda eksik..

Röportajlar..

Biyografi bölümüne alt forum olarak Röportajlar bölümünün eklenmesini rica ediyorum..

Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Biyografi Bölümü ==> Röportajlar şeklinde olacak..

----3----[Tamam]
Müzik
Bu bölümde şarkı sözleri, albümler, gitar akorları, enstrümanlar ve video klipler paylaşılmaktadır.. Önerim, müzik bölümünün kategorisiz index bölümünü hedef alıyor.. Video kliplerin paylaşıldığı yerde görüyorum ki remix-dubstep-performanslar vb. videolarda paylaşılıyor.. Forumumuzda video kliplerin paylaşıldığı tek yer burası olduğu için sanatçıların orjinal/official video kliplerinin remix-dubstep-elektro-bass vb. müziklerden ayrılmasını istiyorum..

Müzik bölümünün indexinde sadece official klipler olsun geri kalanların tamamı müzik içine açılacak yeni alt başlıkta paylaşılsın..
Başlığın adı konusunda bir sonuca varamadım ama Diğer Müzikler olabilir ya da seçimi size bırakıyorum..

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Diğer arkadaşlarında görüşlerini aldıktan ve inceledikten sonra gerekli düzenlemeleri yapalım fevzi.

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Biyografi her zaman röportaj şeklinde olmayabiliyor, bunun dışındaki diğer tavsiyelere katılıyorum.

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Biyografi her zaman röportaj şeklinde olmayabiliyor, bunun dışındaki diğer tavsiyelere katılıyorum.
Uğurcum sanırım beni tam anlayamadın :)

Örnek ünlü olarak Hadise'yi ele alalım:
Biyografi bölümü: Sanatçının doğum yeri, tarihi, geçmişi, oyunculuk/sanat yaşamı hakkında ''Yazılı'' bilgilerin yer aldığı bölüm.
''Biyografi her zaman röportaj şeklinde olmayabiliyor.'' Bu yorumuna ait sayfamız zaten Biyografi bölümü :) Yani sanatçı hakkında yazılmış olanların yer aldığı bölüm.

Benim önerim ise biyografi bölümü içerisine ayrı bir kategori(Alt Ana başlık) olarak Röportajlar bölümünün açılmasıdır..
Burada ise sanatçı hakkında ''Yazılmayanlar'' yer alacak. Yani video olarak hazırlanmış röportajlar..
Karşılıklı konuşma şeklinde sanatçının özel hayatını hobilerini günlük yaşamını sanat hayatını iş hayatını kendi ağzından anlattığı bir bölüm olacak.

İşte örnek:

Harika olmazmı :)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Anladım. Suç bende yanlış yazdım. Tam yazarken hoca geldi ondan :D
Diyorum ki:Biyografi yaşanmış ve yaşanan hakkında bilgi veriyor. Ama röportaj daha çok ne var ne yok tadında. Hani, röportajın amacı hep kişinin geçmişi olmayabiliyor. Yani röportajın biyografiye alt başlık olması yerine yeni başlıkta açılabilir.

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Anladım. Suç bende yanlış yazdım. Tam yazarken hoca geldi ondan :D
Diyorum ki:Biyografi yaşanmış ve yaşanan hakkında bilgi veriyor. Ama röportaj daha çok ne var ne yok tadında. Hani, röportajın amacı hep kişinin geçmişi olmayabiliyor. Yani röportajın biyografiye alt başlık olması yerine yeni başlıkta açılabilir.
hah şimdi daha iyi anlattın :)
Evet haklısın ama forum indexi fazla uzamasın diye böyle bir yapılandırmaya gittim..
Birde şöyle bir tanımlamaya bağlantılı olarak:
Röportajda bir biyografi çeşididir aslında. Biri geçmişe ait sabit kıpırtısız cansız biyografi biri ise güncel canlı biyografi.. Yaklaşık olarak böyle..
Tabiki adminlerimiz Index üzerinde oluşturmak isterlerse sorun yok orasıda olur dediğin gibi :spr

minoo

minoo

Üye
Kitap özetleri ile ilgili verdiğin öneriye tamamen katılıyorum.

minoo

minoo

Üye
Biyografi bölümüne alt forum olarak Röportajlar bölümünün eklenmesini rica ediyorum..

Bu fikrine de katılıyorum. Ama açılmış röportaj konuları var mı? Yani yeni alt başlık açılır ama içini doldurabilmek önemli.
Eğer daha önce varsa onları taşıyabiliriz o zaman sıkıntı olmaz ama yoksa yeni açmak gerekecek :dry:

İçecek Tarifleri gibi. Ben açtırmıştım bunu Ozan'a söyleyip. Yemek tariflerinde çok içecek tarifi vardı, taşıdım hepsini ve doldu :ehe

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Pek var gibi görünmüyor :zzz:
Doldururuz partner:good:

minoo

minoo

Üye
Fazla yoksa biyografi bölümünde takılsın röportaj konuları bir şey olmaz Cezb.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
çok karışır :hmmm

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Yeni önerimi 3 numara olarak ilk mesaja yazmış bulunmaktayım :)
Bu arada 1 ve 2 konusunda herkes hemfikir sanırsam Reşwan adminim mikrofon sende :)

- - - Eklendi - - -

Satış bölümünde uzun zamandır gözlemler yaptım.. Neler yazılmamış, yapılması gerekenler neler diye iyiden iyiye herşeyi elekten geçirdim ve bir sonuca ulaştım.. Harika oldu beğeneceğinize eminim :)
Detaylı olarak son toparlamaları yapıp sunacağım..

ANIL

ANIL

Admin
Bende bir öneride bulunayım müzik bölümü hakkında 'Son albümler' bölümünde açılan konular için kategori eklense güzel olur diye düşünüyorum. Bir çok tarz var fakat yaygın olanlar eklenebilir. Rock/Pop/Rap/Metal/Arabesk vs gibi...

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Bende bir öneride bulunayım müzik bölümü hakkında 'Son albümler' bölümünde açılan konular için kategori eklense güzel olur diye düşünüyorum. Bir çok tarz var fakat yaygın olanlar eklenebilir. Rock/Pop/Rap/Metal/Arabesk vs gibi...

Aynen böyle çok daha iyi ve düzenli olur.

• Beğen
Tepkiler: ANIL
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Harika düşünmüşsün Anıl :oke:

• Beğen
Tepkiler: ANIL
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Müsait bir zamanada inşallah ilgileneyim arkadaşlar sizde son rötuşları yaparsınız arada :)

• Beğen
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Yetkili olduğum iki bölümden biri olan başlıktaki forumda gördüğüm bazı sorunlar var..Eminim henüz farkedemediklerim/farkedeceklerimde olacaktır..

Buldukça tespit ettikçe bu konuda paylaşıp siz değerli adminlerime daha düzenli temiz bir Kültür Sanat bölümü sunmaya çalışacağım..
Gelelim ilk kategoriye:

----1----
Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Eğitim ve Öğretim => Kitap Özetleri

Kitap Özetleri sayfasında sizlerinde görmüş olduğu üzere Sanat - Roman - Hikaye - Bilgi - Yerli/Yabancı yazarların kitaplarının özetleri bulunmaktadır.. Yani bu konunun içeriğini tanımlamak gerekirse Genel Sanat ve Kültürel bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Lakin bulunduğu bölüm Eğitim ve Öğretim. Yani okul - ders - sınav vs içerikli bir bölümle pek alakalı değil..
Buradaki Kitap Genel'e hitap ettiği ve çoğunluğu öğrencileri alakadar edeceğinden bu başlıkta açılmıştır içerik açıklaması ise (Her türden çeşitli kitap özetlerini burada bulabilir, ekleyebilir ve olanlara yorumda bulunabilirsiniz)şeklinde olduğu için her tür kitap'a yer verilmiş.
Bu bölüm zaten alt kategori olarak belirlenmiş, ayrıca 3. bir alt kategori olması bölümün aktifliğini düşürecek bulunmasıda zorlaşacaktır.
Kitap için en uygun yer Kültür - Sanat Başlığı altında olabilir.

Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Sinema - Kitap - Şiir ==> Kitap

Bu sayfada yine yukarıdaki gibi her çeşitten kitabın söyleşileri tanıtımları vs. bulunmaktadır yani Kitap Özetleri'yle çok uyumlu bir bölümdür.

Kitap Özetleri forumu Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Sinema - Kitap - Şiir ==> Kitap buraya yani kitap bölümünün içine alt başlık olarak taşınabilir..

Konu içeriklerine baltığımda bir birinden bağımsız duruyor.
Kitap özetleri; genel olarak tanıtım yapılmış bir alan.
Kitap; söyleşi, araştırma, anlatım içerikli konuları barındırıyor.
Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Sinema - Kitap - Şiir ==> Kitap Bu bölümde sıkıntı yok, diğer bölüm ise arkadaşların önerilerine bakarak değerlendirebiliriz yani Kültür - Sanat Başlığı altında olabilir.
----2----
Forumdaki bir eksiğimizi daha görmüş bulunmaktayım.
Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Biyografi Bölümü

Burada ünlülerin sanatçıların yazılı anlatımları, bilgileri, çalışmaları mevcut.
Ama ünlülerimizin birde gelecek planlarını, yapacakları yeni çalışmaları, kısacası kendi özel hayatını kendi ağzından dinlediğimiz kültürel bir öğe forumumuzda eksik..

Röportajlar..

Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Biyografi Bölümü ==> Röportajlar şeklinde olacak..

Röportajlar kategorisi benide sarmadı açıkcası kaç tane sanatçının röpörtajı vardırki acaba ? bölümün pek aktif olmayacağını düşünüyorum.

----3----
Müzik
Bu bölümde şarkı sözleri, albümler, gitar akorları, enstrümanlar ve video klipler paylaşılmaktadır.. Önerim, müzik bölümünün kategorisiz index bölümünü hedef alıyor.. Video kliplerin paylaşıldığı yerde görüyorum ki remix-dubstep-performanslar vb. videolarda paylaşılıyor.. Forumumuzda video kliplerin paylaşıldığı tek yer burası olduğu için sanatçıların orjinal/official video kliplerinin remix-dubstep-elektro-bass vb. müziklerden ayrılmasını istiyorum..

Müzik bölümünün indexinde sadece official klipler olsun geri kalanların tamamı müzik içine açılacak yeni alt başlıkta paylaşılsın..
Başlığın adı konusunda bir sonuca varamadım ama Diğer Müzikler olabilir ya da seçimi size bırakıyorum..

Müzik için belirttiğin başlık açıldı taşıma işlemleri senden :) Müzik

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Buradaki Kitap Genel'e hitap ettiği ve çoğunluğu öğrencileri alakadar edeceğinden bu başlıkta açılmıştır içerik açıklaması ise (Her türden çeşitli kitap özetlerini burada bulabilir, ekleyebilir ve olanlara yorumda bulunabilirsiniz)şeklinde olduğu için her tür kitap'a yer verilmiş.
Bu bölüm zaten alt kategori olarak belirlenmiş, ayrıca 3. bir alt kategori olması bölümün aktifliğini düşürecek bulunmasıda zorlaşacaktır.
Kitap için en uygun yer Kültür - Sanat Başlığı altında olabilir.

Konu içeriklerine baltığımda bir birinden bağımsız duruyor.
Kitap özetleri; genel olarak tanıtım yapılmış bir alan.
Kitap; söyleşi, araştırma, anlatım içerikli konuları barındırıyor.
Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası ==> Sinema - Kitap - Şiir ==> Kitap Bu bölümde sıkıntı yok, diğer bölüm ise arkadaşların önerilerine bakarak değerlendirebiliriz yani Kültür - Sanat Başlığı altında olabilir.

Kabul hocam Kültür Sanatta olur eğitimden çok daha uygun kitap özetleri için :oke:

- - - Eklendi - - -

Röportajlar kategorisi benide sarmadı açıkcası kaç tane sanatçının röpörtajı vardırki acaba ? bölümün pek aktif olmayacağını düşünüyorum.
O zaman Röportajları ''Magazin'' sınıfında ele alarak Haberler/Maxi Magazinde paylaşırım..

- - - Eklendi - - -

Müzik için belirttiğin başlık açıldı taşıma işlemleri senden :)Müzik
Eyvallah :oke: Hemen bölüm için bir bilgilendirme yayınlıyor ve bir karınca edasında gücüm yettiğince orayı toparlıyorum :oke:

- - - Eklendi - - -

Yeni düzenlemelerde görüşmek dileğiyle :D

- - - Eklendi - - -

Not: Diğer Müzikler bölüm açıklamasını şu şekilde yenileyebilirmisin hocam:
Remix, Dubstep, Elektro party ıx, Soundwobb, Drum'n Bass, ELECTRO, Film & dizi müzikleri vs Karışık klipler paylaşılabilir. Not: Mp3 paylaşımı yapmak yasaktır

Bu ayrıntıyıda belirtelim daha iyi olur.. Şimdi film ve dizi müzikleri içinde bir bölüm? diyesim geldi ama neyse :D

- - - Eklendi - - -

================================
http://www.maxicep.com/site-hakkinda/maxi-komedi-2-716706.html
Hocam bu öneri konusunda son yazdığım mesaj itibari ile ısrarcıyım bu mutlaka olmalı :eller:
Çünkü film parodyleri klip parodyleri şov parodyleri hal parodyleri emin ol o başlık bir günde yıkılacaktır :evet:

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Not: Diğer Müzikler bölüm açıklamasına bir ekleme daha yapmalıyız:
Remix, Dubstep, Elektro party ıx, Soundwobb, Drum'n Bass, ELECTRO, Film & Dizi müzikleri, Canlı performanslar vs Karışık klipler paylaşılabilir. Not: Mp3 paylaşımı yasaktır
Çünkü performans orjinal şarkının canlı hali olduğu için üyelerin kafası karışıp müzik bölümüne paylaşım yapabilirler lakin canlı performans official değildir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt