Windows 10 KULLANICILAR KULÜBÜ [SORU(N)LAR-ÇÖZÜMLERİ]

Sponsorlu Bağlantılar

WINDOWS 10'A HER AÇIDAN BAKILDIĞINDA HANGİ PUANI VERİRSİNİZ? (5 çok iyi, 1 çok kötü)

• Kullanılan toplam oy
    139
exp_l0it

exp_l0it

Üye
Windows 10 da dvd sürücü kapagı her 15 dk bir kendi kendine çıkıyor.
kablo ve soketlerini bir kontrol edin sorun yoksa yazılımsaldır, combofix ile belki düzeltebilirsiniz yoksa sıfırlama yapmanızı öneririm.
Selamlar, bir soru soracağım.
Dizüstü bilgisayarıma upgrade yapmayı düşünüyorum.
Bu sebeple HDD'mi değiştireceğim.

Şimdi yeni HDD'mi takar takmaz direkt Windows 10 kurabilir miyim ? (Windows 7 Home Premium Ürün anahtarım var.Ve şu an ki bilgisayarımda Windows 10 'a geçmedim)
bildiğime göre direk kurunca ve hesabı açınca lisanslaması gerek. amma öyle olmaz zannetmem, w7 üzrinden tekrar upgrade yapmayı deneyin daha sağlıklı olur bence

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
w7 üzrinden tekrar upgrade yapmayı deneyin daha sağlıklı olur bence

İşte yeni HDD üzerine sıfırdan temiz bir kurulum istiyordum aslında.
Windows 10 indirme aracı ile Bir DVD oluşturmuştum. (Windows 7 Home Premium Ürün anahtarım dahil). Bu DVD ile yeni HDD'ye format atmayı deneyecektim.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
İşte yeni HDD üzerine sıfırdan temiz bir kurulum istiyordum aslında.
Windows 10 indirme aracı ile Bir DVD oluşturmuştum. (Windows 7 Home Premium Ürün anahtarım dahil). Bu DVD ile yeni HDD'ye format atmayı deneyecektim.
w10 anahtarın zaten cd üzerinde giriliyse direk 10 kur. elinde anahtar yoksa diye 7den yükselt dedim. ben 10 formatı atıp tekrar aynı hesabı açtığımda girmedi anahtarı

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
w10 anahtarın zaten cd üzerinde giriliyse direk 10 kur. elinde anahtar yoksa diye 7den yükselt dedim. ben 10 formatı atıp tekrar aynı hesabı açtığımda girmedi anahtarı

Tamamdır teşekkür ederim.
Umarım her şey yolunda gider ve daha yüksek donanım, yeni bir işletim sistemiyle yola devam ederim.

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97
csbaz

csbaz

Üye
Win 7 Homa Basic laptopumu Win 10 Homa a güncelledim.Güncelledikten sonra steam a , league of legends e ve chrome a girmiyor.Ama microsoft edge ye giriyor.Sorunu çözemiyorum yardım edebilir misiniz ?

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Win 7 Homa Basic laptopumu Win 10 Homa a güncelledim.Güncelledikten sonra steam a , league of legends e ve chrome a girmiyor.Ama microsoft edge ye giriyor.Sorunu çözemiyorum yardım edebilir misiniz ?
uyumluluk modunu denediniz mi?
bende hepsi sorunsuz çalışmıştı, daha sonra sıfırlamayı deneyin, yükseltmede bazen sorunlar çıkabiliyor...

csbaz

csbaz

Üye
uyumluluk modunu denediniz mi?
bende hepsi sorunsuz çalışmıştı, daha sonra sıfırlamayı deneyin, yükseltmede bazen sorunlar çıkabiliyor...
Uyumluluk modu nedir usta ve nasıl açabilirim ?

Windows'un kendi ayarlarından nasıl sıfırlayacağım ?

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Uyumluluk modu nedir usta ve nasıl açabilirim ?

Windows'un kendi ayarlarından nasıl sıfırlayacağım ?
w7 modunda açma işte usta, hiç kullanmadıysan uygulama sağ tıkla uyumluluğa gel.
başlangıç ve kurtarmada olması gerek sıfırlamanın şu an w10 kullanmadığım için tam yerini söyleyemiyorum

csbaz

csbaz

Üye
w7 modunda açma işte usta, hiç kullanmadıysan uygulama sağ tıkla uyumluluğa gel.
başlangıç ve kurtarmada olması gerek sıfırlamanın şu an w10 kullanmadığım için tam yerini söyleyemiyorum
Sıfırlamada herkes boot hatası alıyor yada %99 da kalıyor hocam yapmaya kurkuyorum.

csbaz

csbaz

Üye
sıfırlama bende yaptım usta bende sorun çıkmadı :D

direk format at sıkıntı olur diyosan dosyaları sakla dersin..
Sıfırlamanın hangi seçeneğini yaptın ve hangi windows 10 sürümünü kullanıyorsun

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Sıfırlamanın hangi seçeneğini yaptın ve hangi windows 10 sürümünü kullanıyorsun
w10 x86 ilk çıktığındaki yapı. yeni yapıya güncellemeden sildim geri. kendime bilgisayar alınca kurucam bunda biraz ağır. tam sıfırlama, dosya yoktu pcde.
pro x86

csbaz

csbaz

Üye
w10 x86 ilk çıktığındaki yapı. yeni yapıya güncellemeden sildim geri. kendime bilgisayar alınca kurucam bunda biraz ağır. tam sıfırlama, dosya yoktu pcde.
pro x86
Herkes betalarda o hatayı alıyor ama yakın yorumlarda herkes teşekkürler diyor.İnşallah o hatayı almam deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97
0MG90

0MG90

Üye
Selamlar, bir soru soracağım.
Dizüstü bilgisayarıma upgrade yapmayı düşünüyorum.
Bu sebeple HDD'mi değiştireceğim.

Şimdi yeni HDD'mi takar takmaz direkt Windows 10 kurabilir miyim ? (Windows 7 Home Premium Ürün anahtarım var.Ve şu an ki bilgisayarımda Windows 10 'a geçmedim)
Vatan'dan alma kazık orası

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Vatan'dan alma kazık orası
Yanlız o 3.5 inç bi disk laptopa takılmaz
Arkadaşın seçtiği HDD laptopa takilabilecek en hızlı hddlerden birisi
7200 rpm ve 2.5 inç bi disk
Ben geçen dadik bi sorun yüzünden format atmak zorunda kaldım

Ssd yi secure erase yaptıktan sonra
Usb ye uefi kurulum için iso yu yazdırdım
Kurdum
Açıldıktan sonra özellikler sekmesine baktığımda aktive olmuştu
Dedigim gibi anakart numarasına göre aktivasyon işlemi çalışıyor

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye

Kurdum
Bakmamıştım ona, yinede ben oradan almam

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Canlar minibok Almaya karar verdim . 11 ile 13 inç arası
Win 7 li atom ve seleron işlemci win 10 güncellemesi alıyor mu malum 14 inç altı pc ler sürücü dvd yok

0MG90

0MG90

Üye
Canlar minibok Almaya karar verdim . 11 ile 13 inç arası
Win 7 li atom ve seleron işlemci win 10 güncellemesi alıyor mu malum 14 inç altı pc ler sürücü dvd yok
Windows10 flaş bellek ile atılır da siz hangi minibook alacaksınız?

exp_l0it

exp_l0it

Üye

Kurdum
o aktivasyon işlemi bende çalışmadı işte. sahte olduğundan mı acaba :hmmm crackle yaptıydım

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
size bir şey söyleyeyim iyi dileyin !
şimdi bende win 8 lisanlı olan sürüm vardı ben 8.1 pro olana geçtim dolayısı ile lisansım cd den formatladığım için ve pro sürüme geçtiğim için gitti bende kms auto ile lisans yaptım o şekilde kullanıyordum buraya kadar faso fiso şimdi anlatmak istediğim

windows 10 pro sürümü yine cd den yükledim ve yine lisans olayını kms auto ile yaptım burası da normal herkesin yaptığı şeyler

şimdi kulağınızı açın ve bir de bunu yapın ayarlar bölümünden pc nizi fabrika ayarlarına geri çevirin her şeyi sıfırlayın deyin bakın ne olacak
kms auto ila kaçak proğramın verdiği lisansı orjinalmiş gibi algılıyor win10 daki key lisanslı görünüyor yani bir daha kms auto ile lisans yapmanıza gerek yok yani virüs olarak görünen bu uygulamayı bir daha kurmanıza da gerek yok bilginize

Üst Alt