[jb] 4.1.2 Galaxy S2 I9100 Omega Rom V19.2 ---yeni--- (kaçmaz 0 Bug..)

Sponsorlu Bağlantılar

Archangelll

Archangelll

Üye
    Konu Sahibi
[jb] 4.1.2 Galaxy S2 I9100 Omega Rom V19.2 ---yeni--- (kaçmaz 0 Bug..)
Evet gençler daha önce paylaştığım Omega ROM u herkes biliyor diye tahmin ediyorum eğer forumu takip ediyorsanız ve beni özellikle ::D şimdi size bu ROM un orijinal JB 4.1.2 Versiyonuna uyarlanmışını tanıtıyorum size bu ROM un tek tek özelliklerini verim diyeceğim ama diğer paylaştığımla aynı üstüne daha bugsuz hali hiç bug rastlamadım ben gerçekten şaşırdım üstüne Project Butter gibi özellikler mevcut dediğim gibi orjinal firmware üstüne yapılmış yinede diğer ROM un özelliklerini kısaca geçeyim :

Özelliklerini sayıyorum:

-JB 4.1.2-Google Apps Jelly Bean 4.2 versiyonu ;)
-Flash Player destekli
-Google Reklamlarını Engelliyor.. Yüklediğiniz uygulamalarda reklam çıkmaz..
-Es File Explorer içinde-Rom Yönetimi..
-ROM ile ilgili tam uyumlu birsürü araç gereç mod ..vb ( En sevdiğim tarafı :D )
-Mesajları MMS ye dönüştürmüyor..
-Arama sonlandırma olayında Delay oranını ayarlayabiliyorsunuz beklemeyi sevmeyenler 0 yaparlar :)
-Rolle Tube diye Youtube programıyla istediğiniz videoyu indirebilirsiniz
-Wallpaper Scrooling var :)
-Güvenli kilit var hesaplarınız çok güvende..
-Şarj Yüzdesi kendiliğinden var
-Ekran kilidi dalgalı ve mürekkep efektli ve takılma yapmıyor yaptığını söyleyen olursa inanmam denedim :)
-Skip Song var-TouchWiz 5.0
-Üst panel ayarlarını yapabiliyorsunuz
-Çoklu pencere bugsuz olduğu gibi çalışıyor hızlı ayrıca-Açılışı çok hoş :D
-Daha birrsürü özellik var ve inanır mısınız Bug 0...
-İnternet indirmeyi hızlandıran program var Download All Files..
-AllSharePlay Gibi uygulamalar var

Resimlerini paylaşayım sizinle yer kaplamasın ve interneti çok hızlı olmayanlar için link halinde koyuyorum :)

Not: Bu ROM diğer paylaştıklarımdan yüksektir ve bizzat benim tarafımdan denenmiştir kullanıyorum şuan diyeceksiniz ki sende hep kullanıyorum diyorsun evet bunu farkedin :D ben sürekli ROM değiştiren biriyim pc de arşivim var dediğim gibi diğer paylaştıklarımdan birini kullanıyorsanız boşverin bunu kurun.
Anlatımı veriyorum sonra link vereceğim :)

Anlatımını veriyorum :

1-İnidrdiğiniz dosyayı telefon hafızasına atın
2-Telefonu CWM (ClockWorkMod) İle açın
3-Wipe Data/Factory resete girin sonra yes deyin
4-Wipe Chache seçin sonra :)
5-Ondan sonra İnstall Zip From (İndirdiğiniz dosyayı nereye attıysanız orayı bulun dosyayı seçin)
6-Bırakın yüklensin sonra arkadaşlar

Not: 1-Telefon Rootlu olmalıdır
2-Bu işlemleri Hafıza kartınızı ve sim kartınızı çıkararak yapın
3-Dosya ve önemli şeylerin yedeğini almayı unutmayın

Not: Rom Yüklerken setup wizzard çıkıyor sakın paniklemeyin bilmeyen arkadaşlar :D ordan ileri diyeceksiniz Power Tuşu ile ses tuşlarıyla seçenek belirleyeceksiniz bunu unutmayın önünüze Default yükleme gelicek onu seçin Light Yada Custom demeyin ki tam yüklesin gerisini anlarsınız zaten sorun değil oralar yani bu hata falan değil sadece geliştirilmiş bir yükleme e tabi ROM kaliteli olunca :D

Link:
Bir beğeniyi çok görmeyin emek var burda :)Eklemem gereken başka birşey yok lütfen bana root yapma ile ilgili sorular sormayın ben sadece işi bilenler için ROM paylaşıyorum hadi herkese kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: kralrxt, kenox, sensiz yaşayamam ve 17 diğerleri

burak.golcuk

Üye
ben su anda kullanıyorum tek kelimeyle mikemmel ... :) burdan indirmemiş olsamda eline saglık :D

• Beğen
Tepkiler: fikret1977cey
custave

custave

Üye
sorunsuz v19 olmuş bide buna liondaki seffaf MultiWindowu yukledimmi akar gider

juan-juan

Üye
arkadaşım rom çok iyi duruon da bu işte yeni olanlar turkbey e mı yonelmeli yoksa bu mu daha iyi

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler eline sağlık.

xfurkan1

Üye
ben bu rom islerinde yeniyimde acaba ben bunu marketteki rom manager ile kurabilirmiyim telefonu rootladim ama nedense cwmda acamiyorum tuslarla (rom manager ile kurdugum.halde) yardiminiz icin simdiden tesekkurler

Archangelll

Archangelll

Üye
    Konu Sahibi
ben bu rom islerinde yeniyimde acaba ben bunu marketteki rom manager ile kurabilirmiyim telefonu rootladim ama nedense cwmda acamiyorum tuslarla (rom manager ile kurdugum.halde) yardiminiz icin simdiden tesekkurler

Evet kurabilirsin install zip de romu telefonda attigin yerde romu bul ve sec sonra Wipe data factory reset ve wipe chache yi secip okey dersen yukler :)

xfurkan1

Üye
simdi rom manager ile cwma gecmeyi basardimda yinede soruyorum rom manager ile yapilabilir mi ?

omerbkts61

Üye
File does not exist! #1 diyor dosyayı indirmek isterken

juan-juan

Üye
archangell anladım seni detaylı bir araştırma yap disoun okey ..
benım aklıkma takılan en önemli konu şu custom romları yukledik dielim ve sevmedk veya hatalardan dolayı tekrar orjinal hali (firmware) 4.1.2 gibi sürümleri yuklersek odinle ilk haline mi döner kerneli, romu vs.. gibi külliyen ilk hali gibi olur mu eğer böyleyse korkmayı gerektiren bir şey deil...

- - - Eklendi - - -

bir de şu zipli dosyayı 11.5 gb lık tel belleğine atıoruz cache vs gibi şeyleri wipe yapınca buna dokunmuyor sadece adı gecen dosyaları silior herhalde ?

apolayn

Üye
Yukleyen arkadaslara bi rica etsem gorusme esnasinda hoparloru acip karsi tarafa ses gidiyormu deneyebilirmi. Bende baska rom yuklu ses gitmiyor. Normal konusurken ve sesli klavyede sorun yok hoparloru acinca karsi tarafa ses gitmiyor

avessm

Üye
diger romlarda hep olan bi ozellik mesajlarin kaydi tutulmamasi malesef bunda tutuyor bunu eksik yapmislar

Archangelll

Archangelll

Üye
    Konu Sahibi
archangell anladım seni detaylı bir araştırma yap disoun okey ..
benım aklıkma takılan en önemli konu şu custom romları yukledik dielim ve sevmedk veya hatalardan dolayı tekrar orjinal hali (firmware) 4.1.2 gibi sürümleri yuklersek odinle ilk haline mi döner kerneli, romu vs.. gibi külliyen ilk hali gibi olur mu eğer böyleyse korkmayı gerektiren bir şey deil...

- - - Eklendi - - -

bir de şu zipli dosyayı 11.5 gb lık tel belleğine atıoruz cache vs gibi şeyleri wipe yapınca buna dokunmuyor sadece adı gecen dosyaları silior herhalde ?

Evet sorun olmuyor wipe yapabilirsin bide diger konudada haklisin orjinali yuklersen korkacak bisi yok :)

avessm

Üye
sorumla ilgili bi cevabiniz varmi benim icin onemli tsk

Archangelll

Archangelll

Üye
    Konu Sahibi
diger romlarda hep olan bi ozellik mesajlarin kaydi tutulmamasi malesef bunda tutuyor bunu eksik yapmislar

Mesaj ayarlarından bunu yapabilirsiniz bende tutmuyor çünkü teşekkürler :)

AYNA

AYNA

Üye
benim bir kaç sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.
1) bu rom orjinalden daha mı stabil yani pil durumunda daha uzun gitme olur mu?
2) bu romun içerisinden samsungun hub ları gibi gereksiz programlar çıkarıldı mı? mesela işime yaramayacak programlar var arka fonda çalışıp şarj yiyorlar boyuna.
3) birde bunu yaptıktan sonra begenmedik diyelim orjinal fw yi tekrar yükleyebiliyor muyuz sorunsuz bir şekilde?
4) kernel nedir hiç anlamıyorum?

Üst Alt