Öneri iphone 7 hakkında bir kaç soru..

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
iphone 7 hakkında bir kaç soru..
merhaba arkadaşlar. birkaç ay sonra yeni telefon almayı planlıyorum. ve iphone almak istiyorum. çünkü her şeyden önce, apple'nın servisi çok daha iyi. samsung'un servisi berbat. iphone 6S plus almayı düşünüyordum ama 7 çıktıktan sonra fikirlerim değişti. aldıktan sonra en az şöyle 2 3 yıl sonra bile çıkan oyunları kasmadan oynayabileceğim bir telefon istediğim için, 6S'in ömrünün biraz daha kısaldığını düşünüyorum. 6S te 2, 7 de 4 çekirdekli işlemci var. bu yüzden iphone 7 almayı düşünüyorum. ama..
jack girişi yok, telefon şarjdayken kulaklık girişi olmadığı için büyük sorun yaşarım. ya da en basiti arabada müzik dinlemek istesem ya da başka bir şey olsa jack girişi yok. dönüştürücüden haberim var ama onu öyle her zaman yanımda taşımak istemiyorum. kablosuz kulaklığı da aşırı pahalı geliyor.
bunun dışında iphone 7'nin pili iyi gitmez diyorlar. benimde elimden telefon düşmez. oyun oynarım whatsapp, facebook, instagram, youtube vb. uygulamalarda çok takılırım.
aslında şu jack olayı olmasaydı şuan bu konuyu bile açmamıştım ama jack girişi benim için önemli ve tabii performansta.
merak ettiklerim,
iphone 6S plus 64 ya da 128 lik alsam beni oyun, hız performansı, şarj konusunda 2-3 yıl mutlu edebilir mi?
genel olarak kaç yıl götürür?
apple kaç yıl destek verir?
sorularım bu kadar arkadaşlar. başka telefon önermeyin çünkü androidden sıkıldım. ben artık bir uygulamaya tıklayınca anında açabilen bir cihaz istiyorum. şimdiden teşekkürler.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
6S Plus 2-3 yıl değil 4-5 yıl daha götürür görünen o dur ki :hmmm
iPhone 7 de 2-3 yıl değil en aşağı 5 yıl.
Bence eğer 7 almak gibi bir durum varsa o alınması çok çok daha mantıklı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
6S Plus 2-3 yıl değil 4-5 yıl daha götürür görünen o dur ki :hmmm
iPhone 7 de 2-3 yıl değil en aşağı 5 yıl.
Bence eğer 7 almak gibi bir durum varsa o alınması çok çok daha mantıklı olacaktır.
öneriniz için teşekkürler. benim için dediğim gibi 2-3 yıl oyunları kasmadan açsın, genel olarak takılmasın yeter. iphone 6s plustan yana gönlüm ama ilerde yavaşlatırlarsa hiç iyi olmaz benim için. zaten 6s plus batarya olarakta daha iyi. ve en azından jack girişi var :) yoksa iphone 7 varken neden 6s plus alayım ki :)

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Takılmaları şu an iPhone 5 bile yapmıyor emin ol ;) şarj önemli ise Plus modellerini tavsiye ederim. 6s Plus seni 3-4 sene kasmadan rahat götürür. Hem fiyatları da biraz düşer yakında. Ama fiyat sorun değil diyorsan 7 Plus tavsiye ederim. Uzun vadeli olarak rahat edersin. Hem jack hem de şarj girişi için aksesuarlar çıkmaya başladı bile. Kablosuz kulaklıktan ucuz olanlar olacaktır mutlaka. Jack işini de bu şekilde çözebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: FK5896 ve lvnt34
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Takılmaları şu an iPhone 5 bile yapmıyor emin ol ;) şarj önemli ise Plus modellerini tavsiye ederim. 6s Plus seni 3-4 sene kasmadan rahat götürür. Hem fiyatları da biraz düşer yakında. Ama fiyat sorun değil diyorsan 7 Plus tavsiye ederim. Uzun vadeli olarak rahat edersin. Hem jack hem de şarj girişi için aksesuarlar çıkmaya başladı bile. Kablosuz kulaklıktan ucuz olanlar olacaktır mutlaka. Jack işini de bu şekilde çözebilirsiniz
abimde 5s var ios 10 yükledikten sonra yavaşlamalar oldu dedi. ama son güncellemeleri yaptı mı bilmiyorum. eğer 6s plus o kadar idare edebilecekse 7 ye hiç gerek yok :)

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
abimde 5s var ios 10 yükledikten sonra yavaşlamalar oldu dedi. ama son güncellemeleri yaptı mı bilmiyorum. eğer 6s plus o kadar idare edebilecekse 7 ye hiç gerek yok :)
Hocam takılmalar konusunda endişen varsa video karşılaştırmalar var. Onları izlersen biraz fikir sahibi olabilirsin.

• Beğen
sLeepLe

sLeepLe

Üye
5s kullanıyorum ios10 var kaymak gibi takılma yok 3. Güncellemesini aldı 6s plus da seni en az 3 sene götürür . Ama imkanın varsa 7 plus öneririm bende jak sorun etme aparatlar çıkıyor illaki sana uygun bir aparat bulursun

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Hocam takılmalar konusunda endişen varsa video karşılaştırmalar var. Onları izlersen biraz fikir sahibi olabilirsin.

5s kullanıyorum ios10 var kaymak gibi takılma yok 3. Güncellemesini aldı 6s plus da seni en az 3 sene götürür . Ama imkanın varsa 7 plus öneririm bende jak sorun etme aparatlar çıkıyor illaki sana uygun bir aparat bulursun
önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. artık duruma göre hareket ederim. iphone 7 plus 128 gb almak isterdim ama o kadar param çıkacağını sanmıyorum büyük ihtimal 6s plus alıcam pil konusunda sıkıntı yaşamamak için.

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe ve . . . EmreG . . .
Nirvana92

Nirvana92

Üye
kardeşimde 4s var order & chaos adlı oyunu oynuyo sıfır kasma ile hangi telden oyun oynarsan oyna bataryası çok çabuk bitecektir sonuçta bunlar oyun konsolu değil kasma konusunda endişen olmasın 6 da işini görür

• Beğen
İhtiyar.

İhtiyar.

Üye
Arkadaşlara katılıyorum, oyunlarda kasma problemi yok denecek kadar az.E zaten iPhone destek servisi diğerlerinden daha iyi . [emoji846]

#

• Beğen
seco_can_can

seco_can_can

Üye
hocam konu ile alakası yok ama iphone 5 kullanıyorum şuan ios 10 da kaymak gibi kullananları anlamıyorum telefon kağnı gibi sıfırladım silip tekrar kurdum ama 5 bitmiş

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. iphone 7 alabilirim ancak 7 plus şuan zor gibi görünüyor. bende note 4 kullanıyorum 1 yıldan fazla oldu. büyük ekrana alıştım. bu yüzden 6s plus 128 gb modelini almayı düşünüyorum. iphone 7 daha iyi biliyorum ama hem ekranı daha küçük hem batarya kapasitesi daha az. ama işlemci yönünden içimden bir ses 7 al diyor :) bu arada geçende bir teknoloji marketinde 7 inceledim. hızı gayet iyiydi takır takır açıyordu programları. sonra sahibinden.com'un uygulamasına tıkladım 5 saniye sonra açıldı. bu sizce uyguluma kaynaklı mı yoksa ios kaynaklı mıdır? bazı test videolarında 6s'in 7 den çoğu uygulamada bir tık daha hızlı çalıştığını gördüm.
son olarak samsungun servisinden memnun kalmadığım için tüketici hakem heyetine başvurdum. 2-3 aya bedel iadesi alıcam büyük ihtimalle. o zamana kadarda fiyatlar biraz düşer herhalde :)

seco_can_can

seco_can_can

Üye
Apple güncelleme leri bile yeni modele yapıyor hocam bence al 7 yi son güncellemelere bakıyorum 7 için iyileştirme yapılmış

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Apple güncelleme leri bile yeni modele yapıyor hocam bence al 7 yi son güncellemelere bakıyorum 7 için iyileştirme yapılmış
şu bedel iadesini alayımda o zaman daha iyi karar verebilirim hocam. birde bu aralar iphone 7 patlama haberleri yaygınlaşıyor biraz tedirginim.

hbwolf

Üye
6s sana istediğin zamanadan daha fazla süre gider emin olabilirsin :)

İnternet whatsapp sosyal medya sms gibi şeyleri günlük olarak normal şekilde kullandığım zaman 1 gün rahat çıkarıyor üstüne apple watch kullanıyorum bluetooth sürekli açık o şekilde bile rahat bir gün gidiyor.

Sanırım telefonunu en az 3 yılda bir değiştiriyorsun o zamana kadar destek kesilmez hatta değiştirdiğin zaman bile devam eder :)

Eğer yoğun kullanıcı isen muhtemelen tüm model telefonlar sana aşağı yukarı aynı saat sürede sana dayanacaktır :)

Plus almanı tavsiye ederim ben Note 4'ten 7 ye geçtim memnunum ekran küçük olduğu için bunu tercih ettim.

• Beğen
sLeepLe

sLeepLe

Üye
7 de yeter sana 6s plus da yeter ama bence 7 alacaksan biraz daha sabredip 7 plus almanı öneririm ekran küçültmemiş olursun rahat edersin. Ben alalı 1,5 hafta oldu çok memnunum

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
6s sana istediğin zamanadan daha fazla süre gider emin olabilirsin :)

İnternet whatsapp sosyal medya sms gibi şeyleri günlük olarak normal şekilde kullandığım zaman 1 gün rahat çıkarıyor üstüne apple watch kullanıyorum bluetooth sürekli açık o şekilde bile rahat bir gün gidiyor.

Sanırım telefonunu en az 3 yılda bir değiştiriyorsun o zamana kadar destek kesilmez hatta değiştirdiğin zaman bile devam eder :)

Eğer yoğun kullanıcı isen muhtemelen tüm model telefonlar sana aşağı yukarı aynı saat sürede sana dayanacaktır :)

Plus almanı tavsiye ederim ben Note 4'ten 7 ye geçtim memnunum ekran küçük olduğu için bunu tercih ettim.
telefon elimden düşmüyor kolay kolay oyun delisiyim :) plus almam benim için daha iyi olacak ama bir yandan da cebe sığmıyor diye düşünüyorum.. 0.8 inç çokta değil aslında.. şuan ki kullandığım telefon 5.7 inç bu haliyle bile plustan daha küçük olduğu halde bazen taşımak sorun olabiliyor. keşke plus olmayan modelleri 5 inç olsaymış tam isabet olurmuş :)
7 de yeter sana 6s plus da yeter ama bence 7 alacaksan biraz daha sabredip 7 plus almanı öneririm ekran küçültmemiş olursun rahat edersin. Ben alalı 1,5 hafta oldu çok memnunum
2-3 aya 3600 lere düşeneceğini sanmıyorum. düşerse alırım :)

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
sLeepLe

sLeepLe

Üye
Benim cebime sığıyor 1-2 pantolonumda otururken sıkıntı oluyo onda da çıkarıyorum cebimden :D şuanda 7 plus 32 gb peşin fiyatı 3700 küsür Turkcell de gördüm taksitli 4000 lirayı buluyo

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Benim cebime sığıyor 1-2 pantolonumda otururken sıkıntı oluyo onda da çıkarıyorum cebimden :D şuanda 7 plus 32 gb peşin fiyatı 3700 küsür Turkcell de gördüm taksitli 4000 lirayı buluyo
32 gb mümkün değil yetmez bana şuanki telefonumun hafızası 64 gb o bile dolmak üzere birde ios yavaşlayan bir sistem olmadığı için format atmayacağımdan bir sürü uygulama ve dosyalar birikir 128 anca kurtarır beni [emoji1]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sLeepLe

sLeepLe

Üye
32 gb mümkün değil yetmez bana şuanki telefonumun hafızası 64 gb o bile dolmak üzere birde ios yavaşlayan bir sistem olmadığı için format atmayacağımdan bir sürü uygulama ve dosyalar birikir 128 anca kurtarır beni [emoji1]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O zaman size başka bir yol bulmak lazım hocam :D

• Beğen

Üst Alt