En ağır virüs bulaştı galiba.

Sponsorlu Bağlantılar

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
birde su programı dene istersen Microsoft'un sitesinde var linki bilmiyorum microsoft fixit diye bir program sistemde ne turlu bir arıza sorun varsa bulup düzeltir denemekte fayda var

hocam o virüsten ziyade eksik sistem dosyasıdır driverdir eklentidir falan onları bulmaya yardımcı oluyor.pek işimi görmez.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
@Akif_52 arkadaşım, bu tür saçmalıklarla uğraşma'yın!

• Sistemin Windows 7 ve altı ise ComboFix'i indirip çalıştır o emin ol gereğini yapar ( nod32, bitdefender, spybot ve çeşitli antispyware'den bazısının bulamadığı, bazısının silemediği bir takım zararlıları ..lip atan tapılası bir malware program )
  • Tarayıcın için muhakkak Adblock, Adguard (reklam engelleyici) vb eklentiler kullanmalısın ki asıl linkleri görebilesin, ayrıca bazı sitelerde reklamların çoğu virüs/trojan'dır! O yüzden her tarayıcı'nın Web Mağazında abp diye arama yapıp eklentiyi kurun.
  • Antivirüs konusuna gelince; Kişisel bilgisayarınızı adam gibi kullanmasını bildikten sonra virüs programlarına gerek yoktur!
  • Ben mesela antivirüs kullanmıyorum. Sadece Microsoft'un sistem dahilindeki Windows Defender ile Windows SmartScreen işimi fazlasıyla görüyor, ek olarak CCleaner'ı da unutmamak gerek. Yeter ki Güncellemeler daima açık olsun.
  • Bu söylediklerimi yaparsanız aciliyet gerektirmeyen durumdan dolayı uzunca bir süre format atma gereği duymazsın'ız ;)
Yine takıldığın'ız bir yer olursa sorabilirsiniz.

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Hocam bunlar şart combofix yukledim virüs artık pc yi win 2000 diye gösteriyor oysaki win 8.1 kullanıorum combofixte destekliyo ama yukleyemedik iste suan flasha dosya transferlerini yapıyorum bile.biriki şeyi daha yapıp formatıda yarın atarız artık.virüsten benim hp te yaniyo.

soğutucu kazik geldi Ne diyim ramazan yeni bitti durduk yere insanın ağızını bozuyorlar.

antivirüs kısmına katılmıyorum.360 gayet dozunda koruyor.tık kayma göremezsin sistemde.bozmuyor ve tam koruma sağlıyor.bu ikisi ihiçbir anti v. de yok göremedim yani.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Hocam bunlar şart combofix yukledim virüs artık pc yi win 2000 diye gösteriyor oysaki win 8.1 kullanıorum combofixte destekliyo ama yukleyemedik iste suan flasha dosya transferlerini yapıyorum bile.biriki şeyi daha yapıp formatıda yarın atarız artık.virüsten benim hp te yaniyo.

soğutucu kazik geldi Ne diyim ramazan yeni bitti durduk yere insanın ağızını bozuyorlar.

antivirüs kısmına katılmıyorum.360 gayet dozunda koruyor.tık kayma göremezsin sistemde.bozmuyor ve tam koruma sağlıyor.bu ikisi ihiçbir anti v. de yok göremedim yani.

Peki, bildiğiniz yola devam edin o zaman.

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Peki, bildiğiniz yola devam edin o zaman.

analamadım ? yanlisimi düzeltin lutfen.
@kralberk13 @kanat_58 @BLasTeaR

arkadaşlar sistem sıfırlayın a bastım diyorki : " devam etmek için windows kurulum veya kurtarma medyasını yerleştirin. "

ne yapmam lazım ?

kralberk13

kralberk13

Üye
senden format dvd sini istiyo veya format içeren bir flaş bellek

kralberk13

kralberk13

Üye
napçaksın söyliym internetten win 8.1 pro format indirceksin dvd veya flaş belleğe yazıp atçaksın bukadar win7 de döne bilirisn sana kalmış hem format atma tecrüben olur

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
napçaksın söyliym internetten win 8.1 pro format indirceksin dvd veya flaş belleğe yazıp atçaksın bukadar win7 de döne bilirisn sana kalmış hem format atma tecrüben olur

flash dolu dvd de yok..

kralberk13

kralberk13

Üye
ozaman yarını beklickesin kırtasiyeden boş dvd alıp ona yazdırıp atçaksın

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
ozaman yarını beklickesin kırtasiyeden boş dvd alıp ona yazdırıp atçaksın

indirme linki atarmısın ? birde nasıl yazıcam yükleyince dosyaları pc ye atacak direk cdye indiremezmiyiz :D

kralberk13

kralberk13

Üye
elinde format dvd si bulunsun her ihtimale karşı ayrıca belki bu konu yardımcı ola bilir virüs bulaştı - MaxiCep
konuyu incele yardımcı olmazsa yardımcı olmaya çalışırım

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
son yorumda ne demiş anlamadım doğrusu.

kralberk13

kralberk13

Üye
ayrıca format cd sığmaz dvd olması lazım
f8 ile bilgisayarı güvenli modda aç sistem geri yükleme yap d diskine girmeden tarat pc yi esed nod 32 günceli ile sonra pc yi yeniden başlat ve normal kullanıma hazır bilgisayarın

yani diyorki pc kapat açılırken f8 ile pc yi güvenli modda başlat sistem geri yükleme yap d diskine girmeden tarat pc yi esed nod 32 günceli ile sonra pc yi yeniden başlat ve normal kullanıma hazır bilgisayarın

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
eset nod32 yok yukleyemiyorum da.

alın gözünüz doysun.ben istemiyormuyum yüklemeyi ?

kralberk13

kralberk13

Üye
biraz ağır konuşmuşsun bizim gözümüzün doyması söz konusu değil win 8.1 de combofix olmaz ozaman başka virüs programıyla taratçaksın

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
önerin varmı

kralberk13

kralberk13

Üye
şuan ne yüklü

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
hiçbirşey ve delirme noktasındayım sekme ac 2-3 tane virüs sayfası acılıyor