EKRAN KARTI DRİVERİ GÜNCELLEYİNCE SİYAH EKRANDA KALIYOR

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Anladım az sonra atarım güncelleştirme yapıyor 2 saattir
ASRock 775i65GV adı
Az hızlı olabilir misin az sonra kapatacağım kusura bakma sıkboğaz ediyorum ama :)

MaxipmaN

Üye
Anladım az sonra atarım güncelleştirme yapıyor 2 saattir
ASRock 775i65GV adı
Az hızlı olabilir misin az sonra kapatacağım kusura bakma sıkboğaz ediyorum ama :)
Anakartın sitesine baktım hep xp driverleri var. 2005 anakartı olduğundan 2009 başında yaygınlasmaya baslayan windows 7 zamanında güncelleme almamıs.
Aygıt yoneticisinden denedin mi?

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
NOT : 32 bit ' e çevireceğim ona göre bulursan sevinirim . 64 bittendir diye umuorum bilgisayar normal işlemlerde bile aşırı ağır hareket ediyor. Xp 32 bitte bu kadar değildi
Aygıt yöneticisinde zaten güncel diyor
32 bite çevirmemin bir nedeni de oyunları açmaması . XP de oynadığım oyunlar açılmaz oldu yükseltmesem daha mı iyiydi ne :D

MaxipmaN

Üye
Ram 1gb idi degil mi?
Hatirladigim kadariyla 32bit daha az ram yiyordu.
Fakat olayın 32bit ile pek ilgisi yok firmanin sitesinde en sonki isletim sistemi windows xp.

Yabancı forumlara bir bakmak gerekecek benim dilim kotu ama bakacagim bisey bulursam yazarim

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yani problem anakart mı ?
eğer yeni bir anakart almam gerekecekse en uygun ve bu aygıtları düzgün çalıştırabilecek olanı nerden bulabilirim?

MaxipmaN

Üye
eğer yeni bir anakart almam gerekecekse en uygun ve bu aygıtları düzgün çalıştırabilecek olanı nerden bulabilirim?
Ddr2 olmalı ki biraz daha yeni olacağindan driver desteği sansni yuksek olur.
Asus ve gigabayte olmasi bu sansi artirir.
Fakat soyle bi puf nokta var. Alacagin anakart 65nm islemci desteklemeli( islemci modelini de aida64ten yaz bakalim) ve agp ekran kartı destekleyen anakart bulman gerekir. Fx5500 agp slotuna takılabilir cunku
Ddr2 olmalı ki biraz daha yeni olacağindan driver desteği sansni yuksek olur.
Asus ve gigabayte olmasi bu sansi artirir.
Fakat soyle bi puf nokta var. Alacagin anakart 65nm islemci desteklemeli( islemci modelini de aida64ten yaz bakalim) ve agp ekran kartı destekleyen anakart bulman gerekir. Fx5500 agp slotuna takılabilir cunku
Bu tip bir anakart bulman zor simdi ethernet modelini buldum driver var mi bakacagim

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Peki uygun anakart bulduk diyelim bilgisayarcıda taktırmak ne kadar iyi bir fikir ? çünkü bu bilgisayarın ekran kartını ve 2GB ramini kaybettim bilgisyarcıda dilim yandı bir kere :D
BIOS güncellemesi vs. işe yarar mı ?

MaxipmaN

Üye
Peki uygun anakart bulduk diyelim bilgisayarcıda taktırmak ne kadar iyi bir fikir ? çünkü bu bilgisayarın ekran kartını ve 2GB ramini kaybettim bilgisyarcıda dilim yandı bir kere :D
Bilgisayarcılar çok çakal harddisk maduruyduk biz de dune kadar.

En altta windows 7 64 bit linki var dene istersen.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Wİn 7 64 bitte mi kalıyım 32 bite mi ineyim ne dersiniz ?

MaxipmaN

Üye
1gb ram var ise 32bit
Bios driveri goremedim windows 7 icin

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Eyvallah Allah razı olsun ilgilendiğin için gece yarısı uğraştırdım seni hakkını helal et :D

MaxipmaN

Üye
Eyvallah Allah razı olsun ilgilendiğin için gece yarısı uğraştırdım seni hakkını helal et :D
Helal olsun, en buyuk problem bios driver. Onu kurmadan da sistem kararli calismaz .
Xp icin bulunur ama 7 icin durum karamsar gibi.
Sen formatı at ta olmadı driver icin bilgisayarciya danisirsin ama 30tl falan verme cok olur.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
formatı attım 32 bit ooldu ; vga yerine nvidia geldi ama videoyla Ethernet hal sorunlu

MaxipmaN

Üye
formatı attım 32 bit ooldu ; vga yerine nvidia geldi ama videoyla Ethernet hal sorunlu
videolarda bilgisayar fx5500den yararlanır. driveri kurduysan ve pc ekran kartını formattan sonra sorunsuz tanıdıysa sorun olmamalı.
ethernete bakayım bir var mı yoksa driver programı ile dene
nvıdıa driveri kurmadıysan bu siteden vga driverinı deneyebilirsin, ethernet için de lan driver kur
ayrıca bios drvieri de kurmanı öneririm
inşallah güvenilir bir sitedir zaten pek alternatif site de yok

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hangi site lin gozukmuyor

MaxipmaN

Üye
pardon ekleyeyim bir saniye

yalnız seninki 775i65gv, benim bu verdiğim linkte 775i65g yazıyor. gv olarak ta bulmaya çalışayım

Yönetici tarafından düzenlendi:
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
yeni güncelleme xp yi desteklemiyordur yüksek ihtimal

xp için son güncelleme 2008 yılında cıkmış daha yenisi yok
yeni sürüm için win 7 yükle :D
bu ekrn kartının en güncel driverini bulabilir misin ben win 7 yaptım da şimdi ekran kartını kaldırıp geri yükleyeceğim
Aygıt yönwticisinde detaylarda kod28 yazıyor işe yarar mı bilmem de
Arkadaşlar @MaxipmaN ın gösteridiği driver sayfasından 2 driver buldum donanım kimliği ile tarattım ; ethernette sorun kalmadı da video denetleyici yazılımı yüklendi bu sefer de "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" diye bir hata veriyor bios sıfırla falan demişler yaptım,kaldırdım tekrar kurdum ama hala aynı

MaxipmaN

Üye
Ben uzun zamandir amd ekran kartı kullandığımdan onu duymadım.
Fx5500 icin driver nvidianın resmi sitesinden indirebilirsin 32 bit olarak. Mantıken fx5500 ile alakalıdır o hata herhalde.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ekran kartına bir driver bulup kurdum ; video denetleyicisinde Intel yazıyor markayla alakalı olabilir mi?

cihanata_1

cihanata_1

Üye
slimdrivers adlı driver bulma progrmını deneyebilirsiniz uygun driver için(program ücretsizdir) :)

Üst Alt