GM Discovery 2 [Custom Rom] Discovery II - Discovery II+ Lollipop Görünümlü Kitkat Rom

Sponsorlu Bağlantılar

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
Beyler ben rootsuz yapılan kısımda takıldım telefon kapalı iken downloada basıp usb takıyorum sadece telf sarj ediyor bişey olmuyor sorun nerde benmi yanlış yaptım

Windows 7 bir bilgisayarda dene

Silinen Üye 2587160

Silinen Üye 2587160

Kapalı Hesap
[REDACTED]

Son düzenleme:
Silinen Üye 2587160

Silinen Üye 2587160

Kapalı Hesap
[REDACTED]

Son düzenleme:
Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
pdanet driver'ı yüklü zaten. bu arada telefonum boot loop oldu hep aynı animasyonu çıkarıyor.. boot etmiyor. yarım edin arkadaşlar

SP Flash tooldan hard format atıcaksın daha sonra recovery kurup bir rom yükle. Rom yükleme sonrasında imei gidebilir. Tekrardan imei yazacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2587160
Silinen Üye 2587160

Silinen Üye 2587160

Kapalı Hesap
[REDACTED]

Son düzenleme:
Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
hocam imei tekrar nasıl yazabilirim ? ayrıca sizinle daha kullanışlı bir yerden iletişime geçsek olur mu ? Facebook: Tayfun Bacakcı

hard format nasıl atacağım, uygulamam gereken adımları bana açıklar mısınız mümkünse ? teşekkür ederim.

İmei yazmak istemiyorsanız şu anda hangi recovery kurulu? Recovery kurulu değilse twrp yükle ve Cache,Cache,Data,System,Custpack kısımlarını formatla 20 dakika sürebilir bu işlem. Ondan sonra temiz rom kurulumu yap

Silinen Üye 2587160

Silinen Üye 2587160

Kapalı Hesap
[REDACTED]

Son düzenleme:
Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
Roma ait son sürüm eklenip ekran görüntüleri güncellenmiştir.

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
muratayozen23

muratayozen23

Üye
Kardeşim öncelikle teşekkürler güzel paylaşım ama şurada sıkıntı yaşıyorum
"Dalvik Cache,Cache,Data,System,Custpack yaparken hata veriyor wipe complete diyor fakat failed uyarısı ile yapmıyor bu işlemleri daha sonra ana menüye geri geldiğimde ise Mount > System,Custpack tickleri zaten tickli değil öyle yuklesem sorun olur diye düşündüğüm den install yapmadım bir yardımcı olur musun bu neden kaynaklanıyor"

Aldığım hatanın ekran görüntüsü

küçük bir soru daha her defasında yeni updateleri yüklerken v1 v2 v3 vs. şu işlemi tekrarlamak gerekli mi "
Wipe >advanced wipe > cache ,dalvik cache, data ,system ,custpack seçeneklerini isaretleyin ."
yoksa arka arakaya install mı ?

Son düzenleme:
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
"Dalvik Cache,Cache,Data,System,Custpack yaparken hata veriyor wipe complete diyor fakat failed uyarısı ile yapmıyor bu işlemleri daha sonra ana menüye geri geldiğimde ise Mount > System,Custpack tickleri zaten tickli değil öyle yuklesem sorun olur diye düşündüğüm den install yapmadım bir yardımcı olur musun bu neden kaynaklanıyor"

Aldığım hatanın ekran görüntüsü

küçük bir soru daha her defasında yeni updateleri yüklerken v1 v2 v3 vs. şu işlemi tekrarlamak gerekli mi "
Wipe >advanced wipe > cache ,dalvik cache, data ,system ,custpack seçeneklerini isaretleyin ."
yoksa arka arakaya install mı ?
hayır gerekmiyor

muratayozen23

muratayozen23

Üye
O tamam peki ilk sorumun cevabı ne olacak peki o hatayı nasıl halledicem ?

Aldığım hatanın ekran görüntüsü ilk mesajımda..

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
O tamam peki ilk sorumun cevabı ne olacak peki o hatayı nasıl halledicem ?

Aldığım hatanın ekran görüntüsü ilk mesajımda..

Romu telefonuna at ama aynı işlemleri çin recoveryden yapıcaksın.
TWRP'den çince recovery yükleyerek şu adımları yapın:

2) Sırası ile en üstten seçenekleri sayarak 3, 2 seçin işlem bitene kadar bekleyin.
3) Çince recoveryde ilk açılış ekranına en alttaki seçeneğe tıklayarak geri dönebilirsiniz.
4) İlk açılış ekrandan sırası ile en üstten seçenekleri sayarak 4, 2 seçin işlem bitene kadar bekleyin.
5) Sonra yanlış yapmamak adına telefonun güç düğmesine basılı tutarak kapatın.

muratayozen23

muratayozen23

Üye
Bahsettiğim hataları aynen geri verdi (çince recoveryde aynı hataları verdi)...

muratayozen23

muratayozen23

Üye
Peki, deneyip sonucu tekrar burada paylaşırım..

muratayozen23

muratayozen23

Üye
Yukarıda bahsettiğim sorunları TWRP 2.8.7.0 ile yaşamadım sorunsuzca yüklendi.. Rom çok güzel akıcı tabi uzun bir kullanımdan sonra değerlendirmek daha doğru olur...
Bir de küçük bir sorunum var ROM rootlu mu onu anlamadım ya da nasıl yapıyoruz o konu da küçük bir açıklama yapabilir misin?

Teknojix

Teknojix

Üye
    Konu Sahibi
Yukarıda bahsettiğim sorunları TWRP 2.8.7.0 ile yaşamadım sorunsuzca yüklendi.. Rom çok güzel akıcı tabi uzun bir kullanımdan sonra değerlendirmek daha doğru olur...
Bir de küçük bir sorunum var ROM rootlu mu onu anlamadım ya da nasıl yapıyoruz o konu da küçük bir açıklama yapabilir misin?

iRoot ile rootlayın.

muratayozen23

muratayozen23

Üye
iroot ile denedim fakat sorun oluyor mesela xmod games algılamıyor rootu...

Üst Alt