Çin Üretimi Telefonları Tartışıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

processus

Üye
arkadaşlar
ben de trident benzeri çinmalı orite tel kullanıyorum
ademaltıntas arkadasın da dediği gibi siz milyarlar verip de satınaldıgınız sony ler , nokia lar , samsung lar nerede yapılıyor sanıyorsunuz ????
isterseniz çin malı ürünlere laf atmada önce arka kapağı çıkartıp batarya ve anakart üzerinde ne yazıyor dikkatli okuyun
iki ihtimalden birisi : ya MADE IN CHİNA yada MADE IN PRC ( people's republic of china )
ben de benzer hatta cok daha fonksiyonel bir ürünü neden 1/4 - 1/5 lik fiyata almayayım diye düşünüyorum.kamera hakkında diyecek bir sey yok , cidden tatminkar değil
zaten cep de fotograf cekmek için de w810 kullanıyorum
bu arada alakasız bir konu acmak istemem ama resim performansı istiyodanız sony ericsson dan vazgeceyceksin arkadasım . adamların 2 mp si inanın samsıngun 5 mp sinden daha tatminkar sonuc veriyor
ama kullandıgım tel benim beklentimin çok üstünde cıktı

bir kere çift sim aynı anda aktif
çift bluetooth
ekranda bir sorun yasamadım , kalibre edersen sorunsuz çalışıyor
ses rahatsız edecek kadar iyi kALİTEDE ve de yüksek çıkıyor
televizyon mükemmel randıman veryr ve de sorunsuz çalışıyor
webcam olarak kullanabiliyorsun
kutudan 2 batarya cıkıyor
radyo verimi mükemmel , tam stereo ve de en nemlisi kulaklıksz da çalışıyor

--------------- Ekleme ---------------

arkadaslar bu telefonlarda hangi programları kullanabilirim ?????
açıkçası e book u kullanamadım , hangi formatta okuyor

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar
ben de trident benzeri çinmalı orite tel kullanıyorum
ademaltıntas arkadasın da dediği gibi siz milyarlar verip de satınaldıgınız sony ler , nokia lar , samsung lar nerede yapılıyor sanıyorsunuz ????
isterseniz çin malı ürünlere laf atmada önce arka kapağı çıkartıp batarya ve anakart üzerinde ne yazıyor dikkatli okuyun
iki ihtimalden birisi : ya MADE IN CHİNA yada MADE IN PRC ( people's republic of china )
ben de benzer hatta cok daha fonksiyonel bir ürünü neden 1/4 - 1/5 lik fiyata almayayım diye düşünüyorum.kamera hakkında diyecek bir sey yok , cidden tatminkar değil
zaten cep de fotograf cekmek için de w810 kullanıyorum
bu arada alakasız bir konu acmak istemem ama resim performansı istiyodanız sony ericsson dan vazgeceyceksin arkadasım . adamların 2 mp si inanın samsıngun 5 mp sinden daha tatminkar sonuc veriyor
ama kullandıgım tel benim beklentimin çok üstünde cıktı

bir kere çift sim aynı anda aktif
çift bluetooth
ekranda bir sorun yasamadım , kalibre edersen sorunsuz çalışıyor
ses rahatsız edecek kadar iyi kALİTEDE ve de yüksek çıkıyor
televizyon mükemmel randıman veryr ve de sorunsuz çalışıyor
webcam olarak kullanabiliyorsun
kutudan 2 batarya cıkıyor
radyo verimi mükemmel , tam stereo ve de en nemlisi kulaklıksz da çalışıyor

arkadaslar bu telefonlarda hangi programları kullanabilirim ?????
açıkçası e book u kullanamadım , hangi formatta okuyor

kardeşim öncelikle yaptığın bilinçli ve doğru yorum için teşekkür ederim. sizin gibi tüketicilere ihtiyacı var bu milletin. sony ericsson dediğin gibi kamera konusunda bir numara. sony kameradaki deneyimini ericssonun mobil teknoloji deneyimiyle birleştirdikten sonra mükemmel ürünler ortaya çıkardılar. soruarına gelince şu an telefonlarımızda msn haricinde program kullanamıyoruz. ama inanıyorum 1 - 2 ay içinde kullanabileceğiz. e-book a gelince de ben txt dosyasını okudum ama pdf denemedim senin için deneyip burada yine deneyimimi paylaşacağım. tekrar teşekkür ederim. cihazını sorunsuz ve iyi günlerde kullanman dileğiyle.

ANYCAAL

Üye
ademaltintas bu konuya ne diyorsun...????? riskli ülke çin olmasın sakın

Piyasadaki çift sim kartlı ceplerin büyük kısmı toplatılıyor; satın alanlara iade imkanı doğuyor...

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, piyasada satılan 8 çift sim kartlı cep telefonunun teknik özelliklerinin standartlara uygun madığını tespit ettiklerini bildirerek, kısa sürede adlarını açıklayacakları bu ürünlerin iade edilebileceğini ve toplatılacağını kaydetti.

Çift sim kartlı telefonların son dönemde çok yaygınlaştığını pazar paylarının yüzde 15'e ulaştığını ifade eden Acarer, sektörde 53 markaya ait 70 çift sim kartlı telefon modeli bulunduğunu söyledi.

Teknik Düzenleme Daire Başkanlığı bünyesindeki "Piyasa Gözetim ve Denetim Laboratuvarı"nda yapılan testlerle telefonlardaki teknik değerlerin kontrol edildiğini bildiren Acarer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaklaşık 2 ayda 13 çift sim kartlı telefonun testi yapıldı. Diğerlerininki de devam ediyor. Ancak piyasadaki 1,2 milyon çift sim kartlı telefondan 800 bini bu 13 modelden. Bu da pazarın yüzde 60'ı ediyor. Bunların 8'inin teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettik. 4 tanesinde de sorun var. Bir tanesi ise yapılan uyarı ile uygun hale geldi. Ürünlerimiz Avrupa Birliği standartlarına uygun olmalıdır. İthal edilen bu ürünler, Avrupa Birliği standartlarına uygun değil. Baz istasyonları sağlık açısından tartışılıyor ama üzerinizde taşıdığınız telefonları kafanıza dayıyorsunuz. Bunların standartlara uygun olmaması durumunda sağlık açısından önemli etkileri olur."

Mevzuata göre, bu ürünlerin marka ve modellerini 2 ulusal kanal ve gazete aracılığıyla duyurmaları gerektiğini belirten Acarer, uygunsuzluk tespit edilen ürünleri ithalatçılarına da bildireceklerini söyledi.

Testleri yapılan ürünlerin istenilen standartları sağlamadığına ilişkin ilanın ardından hem ürünün ithalatının yasaklanacağını hem de bu ürünleri kullanan tüketicilere iade hakkı doğacağını kaydeden Acarer, diğer çift sim kartlı telefonların da aynı laboratuvarda inceleneceğini belirtti.

Acarer, çift sim kartlı telefon piyasasının kalite yerine rant ağırlıklı olduğunu belirterek, "Vatandaş ürün alırken teknik özellikleri sorgulamalı. Tüketiciler faturanın yanı sıra teknik özelliklerine de bakmalı. Biz bu firmaları ilan edince tüketici gidip ürünü iade edebilecek fakat sağlık açısından zarar görebilir" diye konuştu.

Test sonucunda teknik özellikleri standartlara uygun olmayan ürünleri belirleyerek sektör için "riskli ülke, riskli ürün ve riskli markaları" tespit edeceklerini kaydeden Acarer, bunları da AB üyesi ülkelerde uygulandığı gibi Dış Ticaret müsteşarlığına bildireceklerini söyledi.

kaynak hürriyet.

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle şunu belirteyim meyve veren ağaç taşlanır dolayısıyla yüzde 60 gibi bir pazar payı oranına sahip olan bu ürünleri ne nokia pazarda ister ne sony ericsson ne de samsung. bizi de yöneten israil olduğuna göre bu olaya en çok tepkiyi nokia gösterecektir. çünkü aldığımız her nokia ürünü israilin cebini dolduruyor. bu noktada öncelikle bu markaların açıklanmasını beklemek gerekir. çünkü nokia kendi adının kullanılarak örneğin n99i ya da n95 gibi modellerin satılmasını istemiyor ve bu araştırmaya öncülük yapıyor olabilir. ben hürriyet gazetesini kesinlikle okumuyorum. sebebini de açıklayayım. bundanyaklaşık 3 ay önce hürriyet gazetesi bir bulmaca ekiydi sanıyorum türk bayrağını vermişti. buraya kadar herşey normal ancak buradan sonrası hiçbir milliyetçinin kaldıracağı cinsten değil. GÜNEYDOĞU ANADOLUNUN TAMAMI HARİTADAN ÇIKARILMIŞTI. bu hürriyetin danışıklı dövüş politikasıdır. bu gazetenin yazdığı hiçbir şeye güvenmiyor ve dikkate almıyorum. ayrıca çin üretimiyle çin malını karıştırma diyenlere de sözüm var. İŞÇİLERİ İKİSİNİN DE AYNI ARKADAŞLAR. bir zamanlar devrim otomobilini üreten bu ülke adi bir cumhurbaşkanının bir cümlesiyle sadece iki adet otomobil üretmiş ve proje sonuçlanamamıştır. bu otomobil üretilebilseydi şu anda 5000 ytl ye mercedesimiz olabilirdi. size tavsiyem 24 ekimde bu otomobilin hikayei sinemaya aktarıldı gidip izleyin. yani bu ülke iyi ve ucuz olan herşeyi eleştirir pahalı ve daha düşük özellikli olanı da ayyuka çıkarır. şu anda sony ericsson cihazımı, nişanlımın n73 cihazı arızalandığı için ona verdim geçici olarak ve ben trident ck2008 imi aktif olarak kullanıyorum. her akşam 2 saate yakın telefon görüşmesi yapıyorum ne başım ağrıyo ne de başka bir sorunum var. savunuyorsanız deliller ortaya çıkınca gelin arkadaşlar. deyinki bak çin malı budur bu kötülükleri var. bu markalar riskli deyin. ben tekrar tekrar söylüyorum. sizin merdiven altı diye tabir ettiğiniz ürünleri savunmuyorum burada trident anycool orite gibi TELEKOMİNİKASYON KURUMUNUN bu ülkeye girerken inceleyip onay verdiği ve vatan bilgisayar gold gibi büyük yerlerde satılan ürünleri savunuyorum. kendinize n99i yi hedef alıp karşıma çıkmayın. delil gösterin. ben çift sim kartlı telefonları övmedim burada eğer konuyu dkkatle okursanız. ben tek sim kartlı ve tv li ÇİN MALI telefonlardan bahsediyorum

ANYCAAL

Üye
:):oke:tamam o zaman....bu TELEKOMİNİKASYON KURUMUNUN testlerinden yanlızca general mobilenin geçtiği söyleniyor.....onun dışındakiler gecememiş...

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
:):oke:tamam o zaman....bu TELEKOMİNİKASYON KURUMUNUN testlerinden yanlızca general mobilenin geçtiği söyleniyor.....onun dışındakiler gecememiş...

bunu nerden öğrendiğini anlayamadım yukarıda verdiğin metnin aynısı cnn türk sitesinde var buldum orada böyle bir metin yok. ayrıca böyle olsa bile normaldir amerika ve amerikaya hizmet eden ürünler geçecek tabi bu onaydan bundan doğal ne var. aldığınız her nokia ürünü veya işte bu general mobile vs hepsinin parası israile gidiyo. siz almaya devam edin :megafon: israil size teşekkür eder.

212men86

212men86

Üye
Sen Bu Çin Malı Telefonların Ya Avukatısın Yda Seni Misyoner Seçmişler Herkeze İnceden Bi Laf Sokma Durmadan Telefonları Övme Anlayamadım Seni... Madem Çok Öneriyosun Eşine Dostuna Öner He Çok Ucuz Diyosanda Al Birertane Bize Dağıt Hayrına Bizim Tenekeye Vericek Paramız Yok... Bütün Yorumlarını Ve Cevaplarını Okuduktan Sonra Yazma Gereği Hissettim Kusura Bakma...

TAŞ

Üye
:oke::oke::oke:
Sen Bu Çin Malı Telefonların Ya Avukatısın Yda Seni Misyoner Seçmişler Herkeze İnceden Bi Laf Sokma Durmadan Telefonları Övme Anlayamadım Seni... Madem Çok Öneriyosun Eşine Dostuna Öner He Çok Ucuz Diyosanda Al Birertane Bize Dağıt Hayrına Bizim Tenekeye Vericek Paramız Yok... Bütün Yorumlarını Ve Cevaplarını Okuduktan Sonra Yazma Gereği Hissettim Kusura Bakma...
Başka söze gerek...yok...Bu arkadaş övmeyenlere eleştirenleri şikayet ediyor.Övenleri alkışlıyor.Bu sonucu çıkarman gayet güzel arkadaşım.

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi

rica ederim cehaletini anlıyorum canım kardeşim bence iyi bir eğitime ihtiyacın var benim karşıma çıkmadan önce. sokabiliyorsan sende inceden sok. haa sokamıyorum diyorsan o da senin yeteneksizliğin oki. ben eşime dostuma da aldım merak etme ailemde dört kişi kullanıyo.

:oke::oke::oke:
Başka söze gerek...yok...Bu arkadaş övmeyenlere eleştirenleri şikayet ediyor.Övenleri alkışlıyor.Bu sonucu çıkarman gayet güzel arkadaşım.

bu durumda sende 212 bilmemneyin avukatı oluyorsun canınız sıkılıyorsa burnunuzu karıştırın

asicetin

asicetin

Üye
arkaslar suan dünyayı etkisi altına aldı çin size soru vestel diorlar sony diorlar arkaslar bunlar nerenein üretimi 2 soru nokia ceolarını arastırın mail youyla sorun nokia parçalrının %650ını hangi ülkenden tedarik ediyor 3 nokianın çindede fabrikası varmı yokmu bunları arastırın suan dünya devi şirketler bile çinden parça alıyor çin malı kötü denemez ama 1. sınıfıda var 5 sınıfıda var sen beşinin problemlerini 1. sınıf mala atamzssınız

Nemros

Nemros

Üye
Arkadaşım çin malı telefonları sen mi sağlıyorsun anlamadım tabu kırmak değil bu.Ayrıca şu an piyasada toplatılan çift sim hatlı telefonlar piyasadan kaldırılıyor ve bunların geneli çin malı telefonlar buna ne diyorsun.Yaydığı radyasyon için garantin var mı,belli değerleri var mı ? Tamam savunuyorsun haklısın telefon 1000 ytl verilmez normalde ama çin modeli olan hiçbir telefonda 1000 ytl lik telefona ulaşamaz bu dediğin ancak ekonomik yönden rahatlık sağlar geriye kalan hiçbir yanında bir artı yok.Burada eleştiriye açık olmak lazım herkes dile getiriyor.Çin malının savunulacak bir yanı yok.Saygılarımla

asicetin arkadaşım dediğin doğru 1.sınıfta var 5.sınıfta var peki şunu sorayım bu çin malı telefon bu kadar ucuzsa 1.sınıfmıdır ? bence değildir 2.si her firmanın kendini geliştirdiği noktalar vardır.Nokia multimedya ya yönelip yarı bilgisayar,yarı telefon özelliğine yöneldi.Samsung ise telefon tasarımına daha çok meğillendi,sony ses ve müzik işine daha çok önem verdi telefonlarında.Bu büyük firmalara bakarsak kaç senede yol kat ettiler ve bir anda bir çin malı telefon üretilipte tutupta bunların kalitesiyle karşılaştırılması imkansız.Çin malı telefonlarda TV var diyosunuz peki ben Allahın dağına çıktım ne bir tv alıcısı ne bir radyo alıcısı var ama olduğum bölgede telefonum çekiyor.Şimdi o tvsi olan telefon bir işime yaramayacak.Yani kalite açısından bakarsan kaliteden maalesef pekte bir eser yok.Ben 10-11 senedir bilgisayar üzerine uğraşıyorum,çin malının sektöre girmeside pek kısa değil bayağıdır var aslında;fakat birçok üründe bu yoktur.Telefonlarda bilgisayardan farklı değiller neticede programlanan cihazlar prensipler aynı dediklerinize saygı duyuyorum tekrar tekrar amacım burada kimseye laf atmak veya kalp kırmak değil sadece ortadaki görülmesi gereken şeyleri belirtiyorum.Saygılarımla

zahid12

zahid12

Üye
Arkadaşım çin malı telefonları sen mi sağlıyorsun anlamadım tabu kırmak değil bu.Ayrıca şu an piyasada toplatılan çift sim hatlı telefonlar piyasadan kaldırılıyor ve bunların geneli çin malı telefonlar buna ne diyorsun.Yaydığı radyasyon için garantin var mı,belli değerleri var mı ? Tamam savunuyorsun haklısın telefon 1000 ytl verilmez normalde ama çin modeli olan hiçbir telefonda 1000 ytl lik telefona ulaşamaz bu dediğin ancak ekonomik yönden rahatlık sağlar geriye kalan hiçbir yanında bir artı yok.Burada eleştiriye açık olmak lazım herkes dile getiriyor.Çin malının savunulacak bir yanı yok.Saygılarımla

asicetin arkadaşım dediğin doğru 1.sınıfta var 5.sınıfta var peki şunu sorayım bu çin malı telefon bu kadar ucuzsa 1.sınıfmıdır ? bence değildir 2.si her firmanın kendini geliştirdiği noktalar vardır.Nokia multimedya ya yönelip yarı bilgisayar,yarı telefon özelliğine yöneldi.Samsung ise telefon tasarımına daha çok meğillendi,sony ses ve müzik işine daha çok önem verdi telefonlarında.Bu büyük firmalara bakarsak kaç senede yol kat ettiler ve bir anda bir çin malı telefon üretilipte tutupta bunların kalitesiyle karşılaştırılması imkansız.Çin malı telefonlarda TV var diyosunuz peki ben Allahın dağına çıktım ne bir tv alıcısı ne bir radyo alıcısı var ama olduğum bölgede telefonum çekiyor.Şimdi o tvsi olan telefon bir işime yaramayacak.Yani kalite açısından bakarsan kaliteden maalesef pekte bir eser yok.Ben 10-11 senedir bilgisayar üzerine uğraşıyorum,çin malının sektöre girmeside pek kısa değil bayağıdır var aslında;fakat birçok üründe bu yoktur.Telefonlarda bilgisayardan farklı değiller neticede programlanan cihazlar prensipler aynı dediklerinize saygı duyuyorum tekrar tekrar amacım burada kimseye laf atmak veya kalp kırmak değil sadece ortadaki görülmesi gereken şeyleri belirtiyorum.Saygılarımla
kardeş nokianın tvli telefonları var onlardan almak istiyordum n77 misal n92 misal bu tellerin fiyatları 1500 ile 2000 ytl arasında değiştiği için sadece fiyat için alınıyo bu telefonlar

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi

Bu şekilde etik kurallar çerçevesinde mesaj yazdığınız için teşekkür ederim. Ben Çin malı telefonların ve dağıtıcısı ve de avukatı değilim. Eğer konuyu baştan sonra okuduysanız benim savunduğum telefonlar çift sim kartlı ve merdiven altı diye tabir edilen telefonlar değil. Gerkeç Çin üretimi ve distribütor irmalar tarafından getirilen kayıtlı, garantili telefonları savunuyorum. Bu telefonlarla tanıştıktan sonra bu konuyu açma isteği duydum. Çünkü gerçekten gençlerde markaya olan eğilim ülkemize zarar vermekte. Şöyle düşünelim sizlerin 1000 YTL ye aldığınız bir telefonu almak yerine 350 - 400 ytl sini böyle bir telefona yatırıp tüm özellikleriyle multimedya dünyasını cebinizde yaşayıp geri kalan kısmını bir ihtiyacı olana yardım yapmayı düşündünüz mü. Ben düşündüm ve yapıyorum. İşte gençliğin kaybettiği nokta bu. Ben en iyisine en pahalısına sahip olayım. Üniversitedeki arkadaşlarıma şekil yaparım artistlik olur. En kralı bende olsun geri kalanlar beni ilgilendirmiyor demek bizi Amerika'ya ve İsrail'e muhtaç ediyor. Evet kardeşim muhtaç ediyor. Buna üzüldüğüm için bu şekilde savunmalar yapıyorum ve yanlış anlaşılıyorum. Herkes benim bu işten para kazandığımı sanıyor. Hayır. Ben kazanmıyorum. Ülkemin kazanmasını istiyorum. Anlaşıldığımı düüşünüyorum. Mesaj yazdığın için tekrar teşekkür ederim.

TAŞ

Üye
Garantili,faturalı olarak satılan vergisi verilmiş malları almamız yurtaşlık görevimizdir.Bu nedenle kaçak olan ve nereden geldiği belli olmayan malları aldığımızda ülkemizin kaybı büyük olur.İmzana yazdığın gibi (TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR. TABİ DTP'Lİ AHMET TÜRK ŞEREFSİZİ HARİÇ) davranmalısın....Bu kaçak telefonların nasıl geldiği ve bu telefondan kazanılan paraların malesef gittiği yer..Türklere düşman olanlardır.Bu nedenlere onlara para kazandırmayalım.Kaçak olarak mal almayalım...Düşmana para kazandırmayalım....Son söz olarakda:Garantili yasal ve devlete vergisi verilmiş malları alalım.ademaltintas kardeşim bu konuda anlaştık diye umuyorum

Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
hayır anlaşmadık güzel kardeşim. hala anlamıyorsunuz ben KAÇAK ÇİN MALLARINDAN BAHSETMİYORUM. Garantili ve faturalı olanlardan bahsediyorum. Hayret yani anlamıyorsunuz galiba. Ben milliyetçiyim Amerikaya İsraile para vereceğime Çin'e para kazandırırım isterse iki günde bir servise gitsin ama Amerika kazanmasın İSRAİL KAZANMASIN. İmzamda belirttiğim gibi bi adamım ben işte

OlmazOlmazDeme

Üye
bende garantisiz vergsiz sahte cin malı telefonlarını savunmuyorum benim sahsen almayı düşündüğüm letus t808 her eve lazım programından.. 2 yıl garantili :)

zahid12

zahid12

Üye
Odysseus

Odysseus

Üye
    Konu Sahibi
elbette garantili ve faturalı olduktan sonra bütün modeller iyidir. uygun taksit koşullarıyla satış yapıyorlar o programda.

Nemros

Nemros

Üye
Cevap verdiğin için teşekkürler ademaltintas arkadaşım :)

Üst Alt