Ay'a Hiç Ayak Basılmadı .

Sponsorlu Bağlantılar

jublomo22

Üye
AY'A YAPILAN SON İNSANLI UÇUŞ HAKKINDA BİLGİ
Uzay Aracı İsmi:Apollo 17
Mürettebat:Eugene Cernan,Ronald Evans,Harrison Schmitt
Uzay Aracı:America and Chllenger
Süre:12 gün, 13 saat

2000 li yıllarda Nasa nın LROC gözlem yörünge kamerası (Lunar Reconnaissance Orbiter) tarafından elde edilen yüksek çözünürlüklü ay fotoğrafları görevin kurmaca değil gerçek olduğunu ispatlamıştı.Fotoğraflarda apollo 11 mürettebatının iniş yaptığı noktada hiç bozulmadan kalmış ayak izleri açıkça görülmekteydi.
yukarıdaki yazıların tamamı popular scıence dergisinin ekim sayısından alıntıdır orda öyle yazıyor BEN BÖYLE KAFADAN YAZMADIM YANİ!
ama belki aya çıkılmıştır fakat o zamanın teknolojisiyle fotoğraf çekilememiştir fotoğraflar dünyadaki st7dyoda çekilmiştir buda olabilir?

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

2000 li yıllarda Nasa nın LROC gözlem yörünge kamerası (Lunar Reconnaissance Orbiter) tarafından elde edilen yüksek çözünürlüklü ay fotoğrafları görevin kurmaca değil gerçek olduğunu ispatlamıştı.Fotoğraflarda apollo 11 mürettebatının iniş yaptığı noktada hiç bozulmadan kalmış ayak izleri açıkça görülmekteydi.
yukarıdaki yazıların tamamı popular scıence dergisinin ekim sayısından alıntıdır orda öyle yazıyor BEN BÖYLE KAFADAN YAZMADIM YANİ!
Niye görmedik biz? :hmmm

jublomo22

Üye
neyi niye görmedik biz?

Ekşi Erik

Ekşi Erik

Üye

ama belki aya çıkılmıştır fakat o zamanın teknolojisiyle fotoğraf çekilememiştir fotoğraflar dünyadaki st7dyoda çekilmiştir buda olabilir?

maşallah günümüz teknolojisi ile dünyanın hemen yanındaki uydu, dünyanın fotoğraflarını bile o kadar net çekmez iken (bkz. Google earth), bundan 12 yıl önceki teknoloji ile, dünyadaki uydu aydaki ayak izini görüntüleyecek fotoğraf çekmişler.

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
maşallah günümüz teknolojisi ile dünyanın hemen yanındaki uydu, dünyanın fotoğraflarını bile o kadar net çekmez iken (bkz. Google earth), bundan 12 yıl önceki teknoloji ile, dünyadaki uydu aydaki ayak izini görüntüleyecek fotoğraf çekmişler.
Tabi :hmmm

video su filan var mı elinde bu ay uçuşuna dair.

jublomo22

Üye
yav dergide öyle yazıyo ben mi yazdım bunları? uyduların net çekemediği bi tane fotoğraf göstersene?12 yıl önceki teknolojiyi beğenmedin ama ona bakarsan ipad de 12 yıl önce icat edilmişdi fakat tutmamıştı (kalınlığı 1 cm i bile aşıyordu:) (

- - - Eklendi - - -

video şöyle var derginin bunun yazılı olduğu sayfada augmented reality yani arttılışmış gerçeklik var tel i sayfaya tuttuğunda video oynamaya başlıyorda oradaki videonun içeriği ne onu bilmiyorum

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
yav dergide öyle yazıyo ben mi yazdım bunları? uyduların net çekemediği bi tane fotoğraf göstersene?12 yıl önceki teknolojiyi beğenmedin ama ona bakarsan ipad de 12 yıl önce icat edilmişdi fakat tutmamıştı (kalınlığı 1 cm i bile aşıyordu:) (

- - - Eklendi - - -

video şöyle var derginin bunun yazılı olduğu sayfada augmented reality yani arttılışmış gerçeklik var tel i sayfaya tuttuğunda video oynamaya başlıyorda oradaki videonun içeriği ne onu bilmiyorum
:ehe boşver uğraşmaya değmez. Ben inanmıyorum böyle bir şey olduğuna zaten :D

jublomo22

Üye
maksat yeşillik yani :)

serinaga

serinaga

Üye
Haydi bakalım ayıkla pirincin taşını, Bu ufo meselesi de Balon o zaman ?

alaStar

alaStar

Üye
Kardeşim yok öyleymiş böyleymi ayak izi duruyormuş :zuhaha: adamlar sanki bi ayak ozi yapıp foto çekemiyolar :)

MrExpert

MrExpert

Üye
Mytbustersta bu iddalara karşın 2008 de bi bölüm çekildi onu izeyin aya çıkıldığını ispat ediyor deliileriyle ...

msy2017

msy2017

Üye
Adamların ayda kaç metre yürüdükleri belli.Ayrıca tek bir kere gidilmedi ki 12 tane filan apollo görevi var.Yani bu iddalar teoriden öte gitmedi.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
kadir.ozel2

kadir.ozel2

Üye
heee gidilmedi.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Beyleeeer :D Haberleri izler misiniz?

Bir zamanlar NASA'da görev alan özel bir ekip 2020 yılında 2 kişiyi Ay'a götürecek :) kişi başı 700Milyon $ karşılığında Ay'a turist olarak gidilecektir :) nasıl ama :sirit:

zombaka

zombaka

Üye
Beyleeeer :D Haberleri izler misiniz?

Bir zamanlar NASA'da görev alan özel bir ekip 2020 yılında 2 kişiyi Ay'a götürecek :) kişi başı 700Milyon $ karşılığında Ay'a turist olarak gidilecektir :) nasıl ama :sirit:

öf 700milyon ha bende 70 lira bile yok

___kaptan___

___kaptan___

Üye
öf 700milyon ha bende 70 lira bile yok

hehe :D düşün yani Ay'a götürcekler seni ama kişi başı 700Milyon $ - 2 kişi götüreceklermiş ettimi sana 1.4Milyar $ :ehe ölme eşşeem ölme :D :D

codblackops2

codblackops2

Üye
benim de merak ettiğim şey şu : aya en son 40 yıl önce gidildi ve o günden bugüne teknoloji coştu.peki günümüzde niye gitmekten dahi bahsedilmiyor? Bir de şunu merak ediyorum tamam dünyadan roketlenip gittiler aya.peki ordan nasıl geldiler?ateşleyecek birşey yok ki orda

- - - Eklendi - - -

bu konuda hiç araştırma yapmadım o yüzden cahil soruları mi mazur görün :ehe

Üst Alt