Avea PAKET5 ( 5mb Gprs paketi ) Kaç MB kaldığını öğrenmek!

Sponsorlu Bağlantılar

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
    Konu Sahibi
Ben değil kız arkadaşım avea müşteri hizmetlerini aradığında ona sorgulamada 1 kontör kesileceğini söylemiş.Bu aveanın müşteri hizmetleri de bir tuaf o zaman.Görüşmelerdeki fiyat bakımından kat kat daha iyi Avea ama kalite ayrıntılarda gizlidir derler ya Turkcell internet konusunda oldukça iyi ardından Vodafone geliyor sonrada avea. Müşteri hizmetlerine bahsettim internet olayını.Bırakın istediği kişi istediği paketi alsın ücretiyle değilmi neden faturasız hatlara böyle davranıyorsunuz diye e-posta attım yuvarlama bir cevap geldi.muhtemelen hazır bir cevaptı.Kopyala/yapıştır hesabı;)

haklısınmüşteri hizmetleri çok berbat birçok soruya cevap veremiyorlar veremedikleri gibi yanlış bilgilendirme yapıyorlar.

hem sen kotanı öğreneceksin hensenden ücret kescek varmı böle saçmalık :D avea işte ne yapsa yeridir. buda müşteri hizmetlerinde çalışan insanlara ne kadar az ve yanlış bilgi verdiklerini gösteriyor.

siz korkmayın kota sorgulamada kontor gitmiyor :) giderse dava ederim valla

nevaeh

Üye
bu pakedi nasıl iptal edebiliriz? kendi kendini yeniliyor..

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
    Konu Sahibi
IPTAL PAKET5 yazarak 9495 e gönderip iptaledebilirsiniz

srcela

Üye
arkadaşlar sadece bu paketle kankamsne giren avr mı ne kadr yetiyor ne kadar giriyor bilgilendirebilir mi beni acaba ?
birde bu 5 mb paket haftalık , yani hafta bitince ben tekrar istemedikçe gelmez tekrar iptal gerekir mi?

şimdiden Teşekkürler .. ;)

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Peki arkadaşlar paket 5 yerine 3G hoşgeldin paketi alsak 100 mb data yı 3G olmadan da yine kullanabılırmıyız.Yani bulundugum bölgede 3G yok ama 40 kontor verim interneri kullanmak istiyorum hiç olmassa.Bu mümkün mü yoksa 3G paketi sadece 3G olan bölgeler için mi

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar sadece bu paketle kankamsne giren avr mı ne kadr yetiyor ne kadar giriyor bilgilendirebilir mi beni acaba ?
birde bu 5 mb paket haftalık , yani hafta bitince ben tekrar istemedikçe gelmez tekrar iptal gerekir mi?

şimdiden Teşekkürler .. ;)

ben kullanıyorum kanka msn ile bu paketi bitirmek için sabah akşam bağlanman çatır çatır yazışman gerekir. ortalama 15 kişi online ise 1saatte 40 kb ın gider o da paketten çok az birşey götürür. ;)

Her hafta otomatik günceller güncellememesi için hafta sonunda iptal ettirmelisin.

Peki arkadaşlar paket 5 yerine 3G hoşgeldin paketi alsak 100 mb data yı 3G olmadan da yine kullanabılırmıyız.Yani bulundugum bölgede 3G yok ama 40 kontor verim interneri kullanmak istiyorum hiç olmassa.Bu mümkün mü yoksa 3G paketi sadece 3G olan bölgeler için mi

bu konu benimde aklımda ama bilmiyorum 3g olmadan kullanılabiliyormu

ama aveanın sitesinde aynı paket 100mb 49 knt normal şekildede var yani 3G ayrı GPRS ayrı paket var.

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
ben kullanıyorum kanka msn ile bu paketi bitirmek için sabah akşam bağlanman çatır çatır yazışman gerekir. ortalama 15 kişi online ise 1saatte 40 kb ın gider o da paketten çok az birşey götürür. ;)

Her hafta otomatik günceller güncellememesi için hafta sonunda iptal ettirmelisin.

bu konu benimde aklımda ama bilmiyorum 3g olmadan kullanılabiliyormu

ama aveanın sitesinde aynı paket 100mb 49 knt normal şekildede var yani 3G ayrı GPRS ayrı paket var.
Olurya 3G olan bir bölgeye gidersek diğer hizmetlerinden de yararlanmış oluruz diye düşünüyorum :)
49 kontorede çok yaw :(

tberias67

Üye
çok teşekkürler hatırlatma artık 3g ye ücretsiz üye olup 49 kontore 100 mb yapabilirsiniz birde hoşgeldin paketiyle 40 kontore 100mb vs verio ben yaptım çık gzl

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürler hatırlatma artık 3g ye ücretsiz üye olup 49 kontore 100 mb yapabilirsiniz birde hoşgeldin paketiyle 40 kontore 100mb vs verio ben yaptım çık gzl

merak ettiğimiz birşey vardı aveaya yazsak cevap gelmez.

3G deki 100mb paketini aldığımızda 3G çekmeyen yerlerde gprs olarakta kullanabiliyormuyuz acaba

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
Ya şu iptal şeyini yapıp yollluyorum cevap gelmiyo

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
merak ettiğimiz birşey vardı aveaya yazsak cevap gelmez.

3G deki 100mb paketini aldığımızda 3G çekmeyen yerlerde gprs olarakta kullanabiliyormuyuz acaba

çok çok önce yazmıştım hala cevap yok kumar mı oynasak ne :D

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
    Konu Sahibi
yok sonra çalışmıycak kalcaz ortada :D sonra sokak sokak 3G ara

İzmitblue

Üye
bu avea 3g hosgeldin paketinden internetin ne kadar mb kaldıgını ogrenmek ıcın ne yapmalıyım

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
    Konu Sahibi
KALAN 100MB veya KALAN 100 olma ihtimali var bunları mesaj göndererek bir deneyebilirsin bir ihtimal öğrenilebilir müşteri hizmetlerini ara diycem bilmiyorlardır. Eğer bunlardan biri olursa yazarsan herkes bilgilenmiş olur.

9495e gönder

456456

Üye
bu paketi nasıl alabiliriz

thebigpower

Üye
Ben AVEA 3G Hoşgeldin Paketine Üye oldum. 100 MB kotalı olduğu için serviste felan eve giderken internete bağlandım. Bir süre sonra kontörümün düşmeye başladığını görünce önline işlemlerden GPRS kullanım bilgisine baktım. 3GGPRS olan yerlerde 100Mb lık kotadan kontör düşürmeden bağlantı sağlamışlar ama; Ne zaman ki 3G desteklenmeyen baz istasyonuna geçtiğimde GPRS tarıfesi üzerinden şakır şukur kontörlerimi düşmüşler. Buna dikkat etmek lazım 3G ' yi sabit bir noktada baz istasyonu değiştirmeden kullanmak gerekiyor. Ne anladım bu işten daha 3G 'ye geçmemize çok var o zamana kadarda cepler yanacak.

sethaa

sethaa

Üye
Telefon ayarları - şebeke seçiminde; Bağlantı şekli olarak sadece UMTS 'yi seçerseniz sadece 3G olan baz istasyonundan hizmet alırsınız..

Ama bildiğim kadarıyla 3G ya da EDGE bağlantı şekli sadece hız farkıdır. 100 mb paket alındığı zaman hangi bağlantı şeklini kullanırsa kullansın kontör süşmemesi lazım. Ulaşmayı başarabilirseniz müsteri hizmetlerini arayın derim (eger hala saçmasapan bir operatör olan Avea kullanmakta ısrar ediyorsanız)

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
    Konu Sahibi
Ben AVEA 3G Hoşgeldin Paketine Üye oldum. 100 MB kotalı olduğu için serviste felan eve giderken internete bağlandım. Bir süre sonra kontörümün düşmeye başladığını görünce önline işlemlerden GPRS kullanım bilgisine baktım. 3GGPRS olan yerlerde 100Mb lık kotadan kontör düşürmeden bağlantı sağlamışlar ama; Ne zaman ki 3G desteklenmeyen baz istasyonuna geçtiğimde GPRS tarıfesi üzerinden şakır şukur kontörlerimi düşmüşler. Buna dikkat etmek lazım 3G ' yi sabit bir noktada baz istasyonu değiştirmeden kullanmak gerekiyor. Ne anladım bu işten daha 3G 'ye geçmemize çok var o zamana kadarda cepler yanacak.

benim tavsiyem acilen aveayı bırakın bu deneyiminizin cevabını bir süre önce meraketmiştik ancakmüşteri hizmetlerinin bilmediğini düşünerek aramadık.

buyrun bir saçmalık daha ne yani müşteri iki ayrı internet paketi mitın alacak hoş alsanızda kontor düşürecek bi yer bulur avea hazretleri.

örnek operatör vodafone: paket alın veya almayın 3G şebekesi varsa 3G kullanırsınız 2G varsa gprs ancak aldığınız paket her iki şebeke içinde geçerlidir. Ayrıca paket almasanızda aynı ücreti ödersiniz. 150kb - 1knt dir ve tam anlamıyla hacim bazlı sözkonusudur. Nasıl: 15kb harcarsanız 1 kontor değil 0.1 knt düşer.

-----

ayrıcamüşteri hizmetlerini arayıp boşuna vakit kaybetmeyin derim kendilerii haklı çıkarmak için bir tomar saçmalık savururlar

juliette

Üye
ABONE 5MB yazıp 9495 e gönderiyorum fakat ''isteğiniz kaydedilmiştir.İşlem sonucu size bildirilecektir.Avea'' yazıyo ama geri dönen kimse olmuyo kayıt olamadım ben bu kampanyaya

Üst Alt