Haber Android 6.0 M Muffin(Marshmallow) Tanıtım Tarihim Açıklandı

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
Diyen kişi kaç yaşında acaba

• Beğen
Tepkiler: parberk99

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
kan gövdeyi götürür bu konuda :ehe beyler biraz sakin olun :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Google saçmalamaya başladı güncelleme işini sadece Nexus serilerine verip işin içinden çıkıveriyor, Cyanogenmod kadar bile uğraşmıyor ne yaptığını sanıyorlar anlamış değilim. Daha piyasadaki çoğu cihaz 5.1 güncellemesini bile almamışken 6.0 hazırlığı yapıyorlar peki kitkat 512mb ramli telefonlarda çalışacak deniyordu , eski cihazlara neden güncelleme vermiyor bu Google? Açık kaynaklı ücretsiz bir işletim sistemi olabilir ancak bu işi firmaların elinden alması gerekir yoksa her cihaz sadece çıktığı andaki yazılımında stabil çalışıyor olacak... Mesela Z3'ün mis gibi giden şarjı lollipop ile berbat olması gibi..
Merak ettiklerinizi sorun cevaplamaya calışayım?

Kim dedi 512mb ramlı cihazda kitkat calışacak? böylebir konu görmedim.!

lollipop taki sitill geregi cihaz direncli degilse işlemci ters frekansta calışıp bataryayı sömürür.

Google sadece android icin sınıf atlatır, geliştirir ve geliştirici sürümü ile dagıtır, eski veya yeni cihaz nexus degilse güncelleme vermesi gereken google degil bu iş cihaz üreticilerin işi

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
vegatablo

vegatablo

Üye
Google samsungu androidden kovsa yada sony felan büyük pazar kaybı yaşar malesef karisamiyor onlara

Luck Star

Luck Star

Üye
Merak ettiklerinizi sorun cevaplamaya calışayım?

Kim dedi 512mb ramlı cihazda kitkat calışacak? böylebir konu görmedim.!

lollipop taki sitill geregi cihaz direncli degilse işlemci ters frekansta calışıp bataryayı sömürür.

Google sadece android icin sınıf atlatır, geliştirir ve geliştirici sürümü ile dagıtır, eski veya yeni cihaz nexus degilse güncelleme vermesi gereken google degil bu iş cihaz üreticilerin işi
Google yöneticisi sen misin? Kitkat, 512mb ramli cihazlarda çalışacağını google söyledi.

• Beğen
Tepkiler: dragonmhmt
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Google yöneticisi sen misin? Kitkat, 512mb ramli cihazlarda çalışacağını google söyledi.
cevap istemiyormuydun? aklınızda soru işareti kalmasın diye cevaplama geregi duydum. hatamı ettik?
evet 29 mayıs itibari ile google yöneticisi olduk, ozamana kadar buradayım, savunucu degil yardımcı olmak icin.

byAndroid

byAndroid

Üye
Arkadaş doğru söylüyor kitkat 512 mb çok rahat çalışıyor ve jeally beanden çok daha performanslı

Luck Star

Luck Star

Üye
cevap istemiyormuydun? aklınızda soru işareti kalmasın diye cevaplama geregi duydum. hatamı ettik?
evet 29 mayıs itibari ile google yöneticisi olduk, ozamana kadar buradayım, savunucu degil yardımcı olmak icin.
Aklımda soru işareti yok benim, her şeyin cevabını biliyorum. Yazdığımı okumamissin anlaşılan. Google tüm 512mb ramli cihazlara kitkat vermesi gerekiyor dedim madem öyle bir şey dedi işin ucundan tutmalı. Yeni çıkan cihazlar hariç lolipop ile düzgün çalışan cihaz yok onu geçtim 5.1 güncellemesi gelmemişken 6.0 çıkıyor...

byAndroid

byAndroid

Üye
Google sadece kitkat in stabil calisabilecegini söyledi. Yani kendi öyle bir cihaz çıkarmadı. Firmalara kalmış birşey kitkat verip vermemesi. Ace 4 mesela 512 mb ramli ve kitkatli çalışan bir cihaz. Hatta haberlere göre lolipop ta verilecek

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Aklımda soru işareti yok benim, her şeyin cevabını biliyorum. Yazdığımı okumamissin anlaşılan. Google tüm 512mb ramli cihazlara kitkat vermesi gerekiyor dedim madem öyle bir şey dedi işin ucundan tutmalı. Yeni çıkan cihazlar hariç lolipop ile düzgün çalışan cihaz yok onu geçtim 5.1 güncellemesi gelmemişken 6.0 çıkıyor...
Diyelimi google verdi, angry birds bile oynatamayan cihazlar ile neden boşyere ugraşsın, galaxy ace kullanan kişi lollipop alsa ne olacak, tamam diyelimki aldı sorunları kim düzeltebilir samsung veya lg mi? Yeni cihazlar ile ugraşamıyorlar
haklısın fakat google hicbir şekilde kimseye yazılım vermez, google nin işi ota güncellemesi olarak dagıtmak
devamını üretici firmaların geliştiricilerine kalmış

google size 512mb ramlı cihazlara kitkat veya lollipop verecegiz dediyse kusura bakmayın sizi kandırmış

Luck Star

Luck Star

Üye
Diyelimi google verdi, angry birds bile oynatamayan cihazlar ile neden boşyere ugraşsın, galaxy ace kullanan kişi lollipop alsa ne olacak, tamam diyelimki aldı sorunları kim düzeltebilir samsung veya lg mi? Yeni cihazlar ile ugraşamıyorlar
haklısın fakat google hicbir şekilde kimseye yazılım vermez, google nin işi ota güncellemesi olarak dagıtmak
devamını üretici firmaların geliştiricilerine kalmış

google size 512mb ramlı cihazlara kitkat veya lollipop verecegiz dediyse kusura bakmayın sizi kandırmış

Verecek demedi vermesini biz istiyoruz. Google 512mb ramli cihazlar kitkat ile daha hızlı çalışacak dedi olayı farklı açıdan bakıyorsun ve yazdıklarımı tam okumuyorsun. Google zaten şuan cihazlara yazılım vermiyor bunu herkes biliyor benim yazdığımı okusan benim istediğimin Google'ın tüm cihazlara yazılımı kendisinin vermesini istediğimi anlardın...

Angry birds ya da oyunlar kimsenin umrunda değil en önemli uygulamalar artık android 4.0+ istiyor 2.3 ile çalışan cihazlar çöp demek oluyor umarım bu sefer anlamışsındır.
Google sadece kitkat in stabil calisabilecegini söyledi. Yani kendi öyle bir cihaz çıkarmadı. Firmalara kalmış birşey kitkat verip vermemesi. Ace 4 mesela 512 mb ramli ve kitkatli çalışan bir cihaz. Hatta haberlere göre lolipop ta verilecek

KitKatı google verecek dedi de vermedi demedim ben , yazılımları google versin dedim defalarca yazdığım şeyi tekrar yazmaktan yoruldum...

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Verecek demedi vermesini biz istiyoruz. Google 512mb ramli cihazlar kitkat ile daha hızlı çalışacak dedi olayı farklı açıdan bakıyorsun ve yazdıklarımı tam okumuyorsun. Google zaten şuan cihazlara yazılım vermiyor bunu herkes biliyor benim yazdığımı okusan benim istediğimin Google'ın tüm cihazlara yazılımı kendisinin vermesini istediğimi anlardın...

Angry birds ya da oyunlar kimsenin umrunda değil en önemli uygulamalar artık android 4.0+ istiyor 2.3 ile çalışan cihazlar çöp demek oluyor umarım bu sefer anlamışsındır.
Tamam diyelimki anlamadım fakat aynı konuyu konuşuyoruz
Diyorsunki google yazılımları versin, google günahını vermez.
Gelelim digerlerine gene aynı durum vermezler alt modeller ile ugraşırsa kâr nasıl elde edecek
Bizim ortak noktamız onların zararı

Luck Star

Luck Star

Üye
Zorla versin, verecek , vermezse Google ürünü almam demiyorum sadece bir istek veya öneri olarak görülebilir benimkisi. 3-5 sene sonra Google yok olur bu gidişle.

0MG90

0MG90

Üye
Bence de vermeli. Güncelleme alamıyoruz diye firmalara suç atıyoruz ama suçlulardan biride Google. Firmaları zorla güncelleme verdirse eminim daha çok kazanır her iki tarafta. Apple her cihaza 4 yıl güncelleme veriyor, son güncellemeler de kasıyor ama yinede güncelleme.

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
Bence de vermeli. Güncelleme alamıyoruz diye firmalara suç atıyoruz ama suçlulardan biride Google. Firmaları zorla güncelleme verdirse eminim daha çok kazanır her iki tarafta. Apple her cihaza 4 yıl güncelleme veriyor, son güncellemeler de kasıyor ama yinede güncelleme.

Demek istediğim buydu ancak anlamak istemeyen anlamıyor yapacak bir şey yok malesef. Ortada kâr durumu fAlan yok rekabet var ios yükselirken android yerlere düşüyor ...

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
google savaş actı haberiniz yok anlaşılan
siz istediginiz kadar konuşun hicbirşey malesef degişmeyecek
iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Luck Star

Luck Star

Üye
Doğru kendine savaş açtı :)