5800 gps sorunu yaşayanlar toplanın çözüm burda (alıntı)

Sponsorlu Bağlantılar

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
çok sagıol o kadar program işeye raramadı annemden 1 tl atıp yaptım artık gps çalısıo sitede rep sistemi olsa hepsini veriridim

psychopaht

psychopaht

Üye
allah razı olsun böyle bi yöntemi nasıl buldun hayret ettim çok saol google haritalar hata payını en az 1800 mtre gösteriodu şimdi 40 metreden yukarı cıkmıyor garmin uyduları 5 sn de buluyor cok saol.. :D

cezass_

Üye
nasıl yapılıyor anlatırmısınz

deadlydesire

deadlydesire

Üye
snn yaptıklarının aynısını yaptım yine kontur gidiyor lanet olsun

theend0304

Üye
ellerine sağlık güzel bir çözüm denedim bendede sorun haloldu fakat gps kapatıp aradan belli bir zaman aralığı geçtikten sonra yine aynı şeyi yapmak durumunda kalıyorum buda her defasında para ödemem demek.Acaba benim telefonımdamı bir sorun var?

SilentOne

SilentOne

Üye
bnde wi-fi olmayan yerde hala kontor gidiyor

simaros

simaros

Üye
saol

erkantas749

Üye
arkadaşlar benimde bi harita sorunu varda çözemedim gitti gps ye bağlanıyor hatta kordinatıda gösteriyor amma velakin harita da sadece dünya yı gösteriyor caddeler filan hiç bişe yok sadece boş bi beyaz sayfa gösteriyor.Bi bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz.

HeaDSHoTeR

Üye
Arkadaşlar 5800xm cihazınıza format attınız yada güncelleme yaptınız veya sim kart değiştirdiniz.
ama birde baktınız hiç gps çekmemeyemi başladı.acaba telefon arızalandımı yada anten bozuldumu diye düşünmeyin.

Ben aşağıdakini yaptım düzeldi:

1.Öncelikle uygulamalar> yer>konumlama>konumlama yöntemlerinde bluetooh gps hariç hepsini işaretleyin.zaten işaretliyse burdan çıkın

2.Daha sonra konumlama sunucusuna gelin konumlama sunucusunu matikte bırakıp erişim noktasını kullandığınız gsm operatörünün wap yada internet ayarını tanımlayın(Wlan tanımlamayın) sunucu adresi ise aynen kalsın(supl.nokia.com)

3.Uygulamardan çıkıp HARİTALAR'ı çalıştırın Dikkat yardımcı gps açık olduğu için kontor gidecektir yaklaşık 2 yada 4 kontor gider

4.biraz bekleyin cihaz hemen konumlama yapacak ve sinyal alacaktır.sinyali yakaladıktan sonra haritalardan çıkın.

5.Tekrar Uygulamalar>Yer>konumlama>konumlama yöntemlerinde Tümleşik Gps hariç diğer tüm yöntemleri kapatın.

6.Konumlama sunucusuna gidin ve onuda kapatın. Böylece şebeke desteğini kapatarak kontorunuz gitmeyecektir.

7.Tekrar Uygulamalardan çıkıp HARİTALAR'ı çalıştırın.dışarda değilseniz evdeyseniz pencereye yakın bir yerde durun ve 10 saniye içinde gpsin bağlandığını görün

Neden bu şekilde düzeldiğini bilmiyorum ama bende bu şekilde düzeldi sorun.
yani önce şebeke üzerinden yardımlı gps ile bağlanarak sorunum düzeldi.
hatta yardımlı gpsi kapatsam bile sadece tümleşik gps ile yinede sinyal çekiyor.

arkadaşıma teşekkür ederim...:oke:

Abii heLaL vallaha ya olaya gel ya :yuru:yuru:yuru:yuru:yuru ALLAH RAZI OLSUN. Evin içinde bile 3 çekiyo dışarı çıkınca en az 4 en çok 5 çekiyor :megafon::megafon::megafon: süperrr teşekkürlerrr :hmmm

usta5800

Üye
Kardeşim bnm şöyle bi sorunum var telefonumda hiç internet yok mesela 0.facebook giriyorum veya herhangi bir siteye [ Geçersiz Sunucu İsmi ] hatası veriyor.
Ama Wifi de bir sorun yok onda bağlanıyor..
Vodafone müşteri hizmetlerini aradım ayarları gönderdi yükledim kapatıp açtım yine aynı hatayı verdi [ Geçersiz Sunucu İsmi ] bu dediklerinide yaptım aynı hatayı yine verdi ne yapmalıyım yardımcı olabilir misin ?

Deleted.

Üye
arkadaşlar benimde bi harita sorunu varda çözemedim gitti gps ye bağlanıyor hatta kordinatıda gösteriyor amma velakin harita da sadece dünya yı gösteriyor caddeler filan hiç bişe yok sadece boş bi beyaz sayfa gösteriyor.Bi bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz.

Haritayı çok yaklaştırıyor olabilir misin? Mesela aramaya ılgın yaz. Konya ılgını seç. Orasıda bembeyaz. Sadece ana yollar var. Ama erzurum veya istanbul gibi buyuk sehirleri ara caddeler bile gözüküyor. Ama harita modunda tabi. Ama uydu görünümü diyosan. Onda belli bir yakınlaştırmadan sonrası dediğin gibi beyaz oluyor bendede öyle :oke bide turkiye haritasını yüklemeyip Çevrimiçi kullanırsan o zaman istediğin kadar yakınlaştır. Görebilirsin. Ama maalesef yuklemesi uzun surebilır... :oke

ahmetc503

bikere kontör götüren yardımcı gps değil şebeke tabanlı olan