5800 gps sorunu yaşayanlar toplanın çözüm burda (alıntı)

Sponsorlu Bağlantılar

nic39.41

Üye
    Konu Sahibi
5800 gps sorunu yaşayanlar toplanın çözüm burda (alıntı)
Arkadaşlar 5800xm cihazınıza format attınız yada güncelleme yaptınız veya sim kart değiştirdiniz.
ama birde baktınız hiç gps çekmemeyemi başladı.acaba telefon arızalandımı yada anten bozuldumu diye düşünmeyin.

Ben aşağıdakini yaptım düzeldi:

1.Öncelikle uygulamalar> yer>konumlama>konumlama yöntemlerinde bluetooh gps hariç hepsini işaretleyin.zaten işaretliyse burdan çıkın

2.Daha sonra konumlama sunucusuna gelin konumlama sunucusunu matikte bırakıp erişim noktasını kullandığınız gsm operatörünün wap yada internet ayarını tanımlayın(Wlan tanımlamayın) sunucu adresi ise aynen kalsın(supl.nokia.com)

3.Uygulamardan çıkıp HARİTALAR'ı çalıştırın Dikkat yardımcı gps açık olduğu için kontor gidecektir yaklaşık 2 yada 4 kontor gider

4.biraz bekleyin cihaz hemen konumlama yapacak ve sinyal alacaktır.sinyali yakaladıktan sonra haritalardan çıkın.

5.Tekrar Uygulamalar>Yer>konumlama>konumlama yöntemlerinde Tümleşik Gps hariç diğer tüm yöntemleri kapatın.

6.Konumlama sunucusuna gidin ve onuda kapatın. Böylece şebeke desteğini kapatarak kontorunuz gitmeyecektir.

7.Tekrar Uygulamalardan çıkıp HARİTALAR'ı çalıştırın.dışarda değilseniz evdeyseniz pencereye yakın bir yerde durun ve 10 saniye içinde gpsin bağlandığını görün

Neden bu şekilde düzeldiğini bilmiyorum ama bende bu şekilde düzeldi sorun.
yani önce şebeke üzerinden yardımlı gps ile bağlanarak sorunum düzeldi.
hatta yardımlı gpsi kapatsam bile sadece tümleşik gps ile yinede sinyal çekiyor.

arkadaşıma teşekkür ederim...:oke:

• Beğen
Tepkiler: 00017, alioguzhan, theend0304 ve 11 diğerleri

uluzatt

Üye
ya pekı bu konumlama sunucusunu kapatmamız ne kazandırır ne kaybettırır bılgın var mı acaba. bu arada anlattıklarını yaptım uyduya baglanması hızlandı sankı.

last-shoot

last-shoot

Üye
Teşekkürler sayenizde sorunu çözdüm

delikanli006

delikanli006

Üye
gercektende ise yaradı cok tesekkurler arkadasım

mafiaxer

mafiaxer

Üye
arkadaşım Allah razı olsun. nasıl buldun bu çözümü hayret ettim ama süper işe yaradı. kib.

qaan

Üye
yardımcı gps konumun hata payını azaltmaya yardım ediyor. operator un sistemine de sinyal yollayıp ordan kordinat alırak daha hızlı bir sekilde konumlandırmayı saglıyor. en azından yardımcı gps acık olduıgunda anında konumu veriyor.

aa-tolga

aa-tolga

Üye
buradaki mantık şu telefon ilk defa konumlama yaparken geç yapar daha sonra ki baglantılar hızlı olur.

talha999

talha999

Üye
çok saol işe yaradı

haltie

haltie

Üye
faydalı bilgiler olmuş teşekkürler:oke:

lawmaker2009

Üye
ya lutfen ingilizcesini anlatin bunun..lutfen benim telefonun turkce dili yok.,sebeke cekmiyo agliycam yaa..lutfen yardimci olun..ingilizce anlatirsaniz cozerim llutfeenn

richarddufour

Üye
abi yuh ya enteresan ama oldu sadece nokia değil diğer navigasyon programlarıda cekıo hemde şu anda kapalı iş hanındayım helal valla :)

ModiFix_TR

Üye
harbi işe yararı dostum çok sağol ya

frowell

frowell

Üye
Allah Allah ben bunların hepsini yapıyordum olmuyordu ama şimdi gene yaptım oldu =) teşekkürler.

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Gerekli bilgiler teşekkürler :oke:

carpediem81

Üye
arkadaşlar bu bağlandığımız uydular devamlı yer değiştiriyor.şebekeye bağlandığımızda yeni koordinatlar yüklendiği için daha çabuk bulunuyor...

ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
arkadaşım symbian destek bölümünde telefonu istediğin dile nasıl çevireceğini anlatan konular var önce bak oraya Türkçe yap sonra gel burdaki komutları uygula

ModiFix_TR

Üye
telefonu kapatıp açtığımda bi tekrar bağlanma sorunu yaşadım bi türlü yapamadım şu navigasyonu ya :(

23palulu23

23palulu23

Üye
abi bende v31 yaparsak hızlı olur die dudum ama ben v20 den direk v50 ye çevirdim :ağlarım:
şimdi versionu düşersem bişey olurmu

realdjferdy

realdjferdy

Üye
aslında sorun çözülmüyor, verileri sadece çerez olarak saklıyor... geçmişi ver çerezleri sil bak bakalım hala varmı ölçekler....
ovi mapstan çare bulamadıysanız google maps kurun canavar gibi 50-60-200 metreyle konum tespiti var

Badem21

Üye
allah razı olsun bnde işe yaradı:D