[4.4.2KİTKAT] DN3 v5.5 04-09-2014 NOTE 2 [S5 Tema s5 Uygulamaları Note 3 özelliği] [360DPI]

Sponsorlu Bağlantılar

mks740

mks740

Üye
Arkadaşlar telefonu satmayı düşünüyorum. Bu knox falan sayaç 1 olmuştu diye hatırlıyorum. Yapılacak bişey var mı? Satarken orjinal rom içinde olacak. Yeni sahibi telefonu aldığında atıyorum samsung androidin 4.8 sürümünü dağıtmaya başladı. Yeni sahibi bu güncellemeyi ayarlar yazılım güncelleştirmeden yapabilir mi vs vs. Kısaca telefonu en son hangi hali ile bırakayım sizce?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
alır ama garanti sıkıntı olabilir

mks740

mks740

Üye
Garanti sorun değil. Peki ne yapmam gerekiyor. Sammobile dan son 4.4.2 yi yüklesem yetiyor mu daha sonra kendi kendine güncelleme alması için?

AHKE

AHKE

Üye
kendi kendine guncelleme alması için tel rootlu ve wanam xposed yuklemelisin sistem durumu resmi olması lazım oda anca wanam la oluyor

• Beğen
Tepkiler: mks740
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
eğer root yoksa ve cihaz durumu normal yada resmi ise güncelleme alır
sammobileden 4.4.2 (türkiye romunu indirmeye özen gösterin eğer farklı ülkenin romunu indirirseniz dil desteği ve içinde yüklü olan uygulamalar değişebiliyor) romunu indirip odinle kurun sonra telefon açılınca recovery moda (ses açma + home tuşu + güç tuşuna ekran note 2 yazaısı gelene kadar basılı tutun ve bekleyin) girin ve bir defa daha orada fabrika ayarlarına alın (bazen eski romdan kalıntı kalıyor uygulamalar falan root kalkmayabiliyor)
ve açılınca csc ne ise ona göre romlar ister OTA isterseniz Kiesden pc ile güncelleme alır ama eğer csc fransa,almanya falan ise fransa,almanyaya da çıkmasını beklesiniz bazen türkiye romunu kurduğunuz halde değişebiliyor onun sebebi bir romun birden fazla csc içermesi buyüzden birazda şans işi

• Beğen
Tepkiler: mks740 ve AHKE
mks740

mks740

Üye
Teşekkürler. O zaman sammobiledan indirip kuracağım. Ardından fabrika ayarları. Güle güle Galaxy Note 2 :(

eyetkin

eyetkin

Üye
slm arkadaşlar bu dn3 5.2 de yazı stili nerden degiştiryoruz bulamadım veya nasıl indiririz...

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Note 3 stili ayarlardan büyüteçe bas ve yazı diyerek arat çıkan sonuçlardan birinden değiştiriliyordu

eyetkin

eyetkin

Üye
Not 3 ayarı yok S5 ayarından yazdığım da ekran ayarları geliyor orda yok bulamadım
Not 3 ayarı yok S5 ayarından yazdığım da ekran ayarları geliyor orda yok bulamadım
Tamam buldum ayarlarda üsteki secenekler tıklıyorsunuz hızlı ayar ordanda yazı tipi işaretle ayarlara geliyor...

safolduk

Üye
Selamunleykum hocam konuda belirtilmiş ama bir daha sorayım dedim içim rahat etsin, şuan kayıtlı n7100 cihazımda 4.1.2 stock rom kullanıyorum ve v5.2 yüklemek istiyorum.Direkt yükleme yapabilir miyim yükseltme yapmadan(4.3 e) ya da tecrübe eden var mı?Hangi durum daha sağlıklı olur?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Selamunleykum hocam konuda belirtilmiş ama bir daha sorayım dedim içim rahat etsin, şuan kayıtlı n7100 cihazımda 4.1.2 stock rom kullanıyorum ve v5.2 yüklemek istiyorum.Direkt yükleme yapabilir miyim yükseltme yapmadan(4.3 e) ya da tecrübe eden var mı?Hangi durum daha sağlıklı olur?
farketmez ama bootloader ı güncellersenizniz odinden iyi olur

• Beğen
Tepkiler: safolduk
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
eyvallah, hangi bootloaderı yüklemem lazım ve knox aktifleşirmi?
eğer hata vermez ise yani wifi açılmaz ise dr.ketan ın knoxu devreye sokmayan bir bootloader i var onu yükleyin

Kontrol

Kontrol

Üye
Beyler, V5.5 de kamera veya internetten yeni resim geldiği zaman;
Galeri de o albümün üstünde "YENİ" etiketi çıkıyordu. Bunu farkeden oldu mu ?
5.5 den 5.2 ye geçtim tekrar 5.5 e geçince bu özellik kayboldu.
Geri nasıl gelir bilen var mı?

safolduk

Üye
eğer hata vermez ise yani wifi açılmaz ise dr.ketan ın knoxu devreye sokmayan bir bootloader i var onu yükleyin
çok teşekkürler,bayağı uğraştım ama oldu elhamdulillah.
4.1.2 üzerine xda da konuda verilen mj5 bootloaderi flashladım ardından twrpden verdim ayarı.Sadece note 3 ve s5 seçenekleri biraz düşündürdü beni biraz o kadar sorunsuz kullanıyorum şimdilik...
Selamunaleykum birkac gundur kullaniyorum romu ve bir kac hata ile karsilastim yardimci olabilirseniz sevinirim;
Wifi kendiliginden aktiflesiyor
Karalama defter,yardim ve birkac uygulama kullanirken kapaniyor

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
çok teşekkürler,bayağı uğraştım ama oldu elhamdulillah.
4.1.2 üzerine xda da konuda verilen mj5 bootloaderi flashladım ardından twrpden verdim ayarı.Sadece note 3 ve s5 seçenekleri biraz düşündürdü beni biraz o kadar sorunsuz kullanıyorum şimdilik...
Selamunaleykum birkac gundur kullaniyorum romu ve bir kac hata ile karsilastim yardimci olabilirseniz sevinirim;
Wifi kendiliginden aktiflesiyor
Karalama defter,yardim ve birkac uygulama kullanirken kapaniyor
evet özellikle scrapbook çok üzücü şekilde kapnıyor ama wifi sorununu ilk defa duyuyorum

safolduk

Üye
Simdi fazla olmuyor wifi sorunu dikkatimi cektide electron-team yani bu romun gelistiricileri sanki bu DN4 ciktiktan sonra bu romu sakliyor kendi sitelerine koymamislar falan ne diyorsunuz bu konuda Dn4 ü denediniz mi geçelim mi ona?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Simdi fazla olmuyor wifi sorunu dikkatimi cektide electron-team yani bu romun gelistiricileri sanki bu DN4 ciktiktan sonra bu romu sakliyor kendi sitelerine koymamislar falan ne diyorsunuz bu konuda Dn4 ü denediniz mi geçelim mi ona?
ben daha beta olduğu için yüklemedim

safolduk

Üye
Scrappbook için çözümü buldum.Linkteki zip dosyasını recoveryden flashlayin olsun bitsin.

Üst Alt