2 Laptop arasında kaldım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
benım sana dıyecegım.. SSD yı dahıl etme.. Cunku normalde 550 lıra degıl o SSD....
Sen maıl at... Benım 1 adet SSD var. Getırsem takarmısınız dıye sor...
Evet takarız felan derlerse pıyasadan daha ucuza ssd yı alabılırsın.
Mesela ocz vertex 3 ınventusta 380TL
170 tl ucuza gelır....

Ayrıca ekran konusunda ben sana kesınlıkle parlak ekran almanı onerıyorum... Sebebı ıse o fıyat farkına degmez parlak ekranda renkler daha canlıdır...
Mat ekranın + sı acık havada veya gunes vuruyorsa yada dogrudan ekran ısık alıyorsa parlak ekrana gore mat ekran yansıma yapmaz...
Benım dıyecegım parlak ekran al...

Bır teknolojı marketıne gıdıp mat ekran ve parlak ekranı ınceleyebılırsın :oke:
zaten mat ekran pıyasada az bulunuyor artık.. Uretıcıler ozellıkle daha canlı renk ıcın parlak ekran kullanıyorlar.....

• Beğen
Tepkiler: Hex4d0r

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
benım sana dıyecegım.. SSD yı dahıl etme.. Cunku normalde 550 lıra degıl o SSD....
Sen maıl at... Benım 1 adet SSD var. Getırsem takarmısınız dıye sor...
Evet takarız felan derlerse pıyasadan daha ucuza ssd yı alabılırsın.
Mesela ocz vertex 3 ınventusta 380TL
170 tl ucuza gelır....

Ayrıca ekran konusunda ben sana kesınlıkle parlak ekran almanı onerıyorum... Sebebı ıse o fıyat farkına degmez parlak ekranda renkler daha canlıdır...
Mat ekranın + sı acık havada veya gunes vuruyorsa yada dogrudan ekran ısık alıyorsa parlak ekrana gore mat ekran yansıma yapmaz...
Benım dıyecegım parlak ekran al...

Bır teknolojı marketıne gıdıp mat ekran ve parlak ekranı ınceleyebılırsın :oke:
zaten mat ekran pıyasada az bulunuyor artık.. Uretıcıler ozellıkle daha canlı renk ıcın parlak ekran kullanıyorlar.....

Mat ekranın avantajı daha çok. Çünkü Dışarı çıktığından ekran parlaklaığını istediğin kadar arttır. Yine okumakta görmekte zorlanacaksın. Mat ekran ile biraz canlılıktan fedakarlık yapabilrsin ama kesinlikle o fiyata değer :) Tabi seçim sana o paraya işlemci de alabilirsin. Bir de cihazı nerde kullanacağına bağlı. Sık sık dışarıda kullanacaksan mat al. Yok Genelde kapalı alanda kullanırım diyorsan parlak al.

SSD Konusu ise bencede öyle yap. Şimdi konfigürasyondan SSD'yi çıkar. HDD'yi Momentus seç.Son SSD'ni al ve taktır :) veya sen tak çok da zor değil. İnternette videoları mevcut.

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Tamam öyle yaparım 2700'e kampanya olmuyor :) Teknotask güvenlik yaptırdım kampanyayla 2685 alayım mı sizce ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Tamam öyle yaparım 2700'e kampanya olmuyor :) Teknotask güvenlik yaptırdım kampanyayla 2685 alayım mı sizce ?

bence parlak ekran ve mat ekran konusunda kesin kararını ver..
Dedıgım gıbı bımeks vatan pc gıbı teknolojı marketlerınden bırıne gıderek mat ve parlak ekranı ıncele bılgı al...

Şahsen ben olsam 3000 lıralık karizma bır oyun canavarıyla kafede veya bahcede felan oturmam, oturamam anca bodyguard tutmam lazım :kop2:
Cokcok evımın balkonuna cıkarım.. Ordada zaten dışarı dogru donuk oturdugunda ekran net bır sekılde gorunur :D..
330 lıraya mat ekranın hıcbır espırısı yok bence....
Az paramı yaa.. 120gb ssd parası.. Momentus XT parası... 3 adet orjınal oyun parası...parlak ekranı kırsan bıle 330 lıra cepte yenısını taktırırsın..

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Parlak kalsın ya evin terasına çıkarım en fazlaa :D Alayım mı yani beyler ?

ObsydıaN

Üye
Bide monster laptopda LINUX işletim sıstemı var o nasıl olcak alınca kendınmı yuklıceksın win-7 yi yada 185 lıra verıp orjınalmı alcan bu konuda benıde bı aydınlatırmısınız aynı 2.500 tl lık laptopdan bende almak ıstıyorumda ne yapsam atruyetten 185 lıraya win-7 yidemı alsam...

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
kendin yüklersın ya.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Parlak kalsın ya evin terasına çıkarım en fazlaa :D Alayım mı yani beyler ?
kafana yattıysa siparişi ver :oke:
Bide monster laptopda LINUX işletim sıstemı var o nasıl olcak alınca kendınmı yuklıceksın win-7 yi yada 185 lıra verıp orjınalmı alcan bu konuda benıde bı aydınlatırmısınız aynı 2.500 tl lık laptopdan bende almak ıstıyorumda ne yapsam atruyetten 185 lıraya win-7 yidemı alsam...
kendin dvd ile yükleyebilirsin. orjinale gerek yok :oke:

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Verdim siparişi :)

ObsydıaN

Üye
Peki siparişi nasıl verdin ben peşin vermek istiyorum parayı o nasıl olcak bide ilk aşamada paranın tamamınımı yatırmak gerekiyor.

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Ben kredi kartıyla direk yatırdım :) Bilmiyorum oralarını araştırmak lazım :)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ıyı etmıssın ssd ıcın 550 lıra cok para.

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Aynen, teşekkürler :)

astoncon

Üye
tabi kiii samsungggg :)

futbol123

futbol123

Üye
Samsung canavar ısınma sorunuda olmaz metal kasa :)

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
[QUOTE=" Tehlike ";4801836]Samsung canavar ısınma sorunuda olmaz metal kasa :)[/QUOTE]
adam monster sipariş etti kaçgun oldu sen ne yazıyorsun :kop2:

• Beğen
Tepkiler: " Tehlike "
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...