2 Laptop arasında kaldım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
2 Laptop arasında kaldım
Merhaba arkadaşlar 2 laptop arasında kaldım
bu ve
bu
Sizce hangisini almalıyım ve neden ? Samsung'un ekran çözünürlüğü kötü gibi Asus'un ki HD olması cezbediyor. Samsung'un hdd'si de yavaşmış. Bunlar haricinde tavsiyede edebilirsiniz. Monster diyeceksinizde stoklar bitmiş çok geç geliyor :(

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
performans ıstıyorsan tartışmasız samsung..
Gt650m bomba gıbı ekran kartıdır...

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
İstiyorumda ondaki çözünürlük beni endişelendiriyor :( Başka tavsiyelerin var mı ?

.Murat.

.Murat.

Üye
ilk başlarda alışması zor gelir ama bir süre sonra o ekrana bayılacaksın

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
O zaman yarın sabah Samsung'u sipariş edeyim ben :) Ama siz yine tavsiyeleriniz varsa söyleyin :)

- - - Eklendi - - -

Birde ben Samsung'a SSD taktırabilir miyim ?

.Murat.

.Murat.

Üye
gündüz konuyu takip et pc,den anlayan arkadaşlar tavsiyelerde bulunursa daha iyi olur

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Tamam teşekkürler iyi geceler :)

- - - Eklendi - - -

Hadi beyler heyecandan uyuyamıyorum. :)

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
O fiyata GTX 660M alabilirsin...

veya biraz daha yüksek bir bütçeyle,

Ekstra Disk yuvası (SSD+HDD kullanabilirsin.) 17.3" geniş ekran. Metal kasa sayesinde daha yüksek soğutma başarımı :) Yalnız Stoklar tükendiği için Teslimat Temmuzda :)

Veya biraz daha güçlü bir ekran kartı(GT 650M) ve daha uygun fiyata

Yine 17.3 inch, 2 Disk yuvası, Aliminyum kasa var. Fiyatta 2500TL :) Bir de Özelleştire tıklayarak 330 TL ye MAT Ekran ekle ve Kampanya'da KDV Dahil 2750 TL üzeri 1 adet notebook siparişi vererek ekstra indirim kazanma fırsatı [Çıkar -100,00 TL] bunu işaretle. Notebook sana 2730TL'ye gelecek. MAT ekran önemlidir :) Ya da İşlemciyi de güçlendirebilirsin. RAM'de kullanabilirsin. SSD veya ekletebilirsin.

Ayrıca TeknikServis konusunda da için rahat olsun. Fokus Bilgisayar Türkiye'deki en ilgili en iyilerinden biridir. Dell'e nasıl çok iyi diyorlarsa Fokus Ondan daha iyidir :)

EDIT: Ayrıca çoğu firmanın vermediği Sıfır Pixel Hatası Garantisi var. (1 Ay) Bu arada En son tavsiye ettiğim cihaz stoklarda var. Sadece 15-20 gün sonra gelecek :)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
benmde tercıhım monster tabıkı ama konuda monster stokları tukenmıs yazınca bakmadım bıle...
Voldemort un dedıgı gıbı monster en ıyısı...

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
O fiyata GTX 660M alabilirsin...

veya biraz daha yüksek bir bütçeyle,

Ekstra Disk yuvası (SSD+HDD kullanabilirsin.) 17.3" geniş ekran. Metal kasa sayesinde daha yüksek soğutma başarımı :) Yalnız Stoklar tükendiği için Teslimat Temmuzda :)

Veya biraz daha güçlü bir ekran kartı(GT 650M) ve daha uygun fiyata

Yine 17.3 inch, 2 Disk yuvası, Aliminyum kasa var. Fiyatta 2500TL :) Bir de Özelleştire tıklayarak 330 TL ye MAT Ekran ekle ve Kampanya'da KDV Dahil 2750 TL üzeri 1 adet notebook siparişi vererek ekstra indirim kazanma fırsatı [Çıkar -100,00 TL] bunu işaretle. Notebook sana 2730TL'ye gelecek. MAT ekran önemlidir :) Ya da İşlemciyi de güçlendirebilirsin. RAM'de kullanabilirsin. SSD veya ekletebilirsin.

Ayrıca TeknikServis konusunda da için rahat olsun. Fokus Bilgisayar Türkiye'deki en ilgili en iyilerinden biridir. Dell'e nasıl çok iyi diyorlarsa Fokus Ondan daha iyidir :)

EDIT: Ayrıca çoğu firmanın vermediği Sıfır Pixel Hatası Garantisi var. (1 Ay) Bu arada En son tavsiye ettiğim cihaz stoklarda var. Sadece 15-20 gün sonra gelecek :)
Ustam biliyorum Monster'ı ama en erken geleni 16 temmuz-31 temmuz arası :/

- - - Eklendi - - -

Çok çok çok sağ ol evet gördüm 20-30 Haziran arası tamam bunu alayım mı ? ama ekran kartı 1 gb :(

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
1 veya 2gb olması senın ıcın pek fark etmez... 2gb nın + sı onlıne bf3 oynayacaksan artı saglar.. Cunku 64 kısılık harıta ve onlıne oldugu ıcın tum harıta yuklenıyor... Bırde yuksek cozunurluk ve ultra ayar gelınce 560ti nln bıle sıkntıya dustugu yerler var :oke:

ayrıca onlıne oynlarda 60 fps nın altında onlıne oldugu ıcın sıkntı yaşanabılıyor :oke:

hangı monterı alıyorsun ?

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
benim alacağım bu yani stoklarda tek kalan bu :(

- - - Eklendi - - -

Özelliştirden 2750 TL veren 100 tl indirim var. SSD ve Mat ekran yapıcam birde 3500 TL'ye geliyor

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Yüksek belleğin faydası L-LumieRe'nin dediği gibi kaliteli dokulara sahip oyunlar işe yarayacaktır ama bu demek değiki bellek 1.5 veya 2 GB olmazsa oynatmaz. Bir de Anti Aliasing için etkisi olur. Ben Masaüstümde problemsiz oynuyorum. Sorun çıkmaz.

- - - Eklendi - - -

benim alacağım bu yani stoklarda tek kalan bu :(

- - - Eklendi - - -

Özelliştirden 2750 TL veren 100 tl indirim var. SSD ve Mat ekran yapıcam birde 3500 TL'ye geliyor

O zaman 250 TL lik indirimi seç :)

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Laptopun özellikleri:
Intel® Core™ i7-3610QM
1GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GT 650M 128-Bit
17.3" HD ( 1920 x 1080 ) Mat LED Ekran
8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz CL9 SODIMM
500GB Seagate® 3GB/sn 7200RPM 16MB
120GB Kingston HyperX 6GB/sn ( Okuma : 555 MB/s - Yazma : 510 MB/s )
Hepsi 3255 TL sizce nasıl ?

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Güle güle kullan :)

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Tüm oyunları filan ultrada oynayabilir miyim ? :)

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
High da oynarsın. Ultra için GTX 675M SLI gerek :) (30 fps+ oynamak için)

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
Benim masaüstü bile Ultrada oynuyor BF3'ü :(

foreverthe

foreverthe

Üye
    Konu Sahibi
1400x900 Nvidia 9800 GT 1 Gb 256 Bit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...