Galaxy W i8150 Wonder [ROM][4.4.2] SamKat REGULATE v2.0.0 [Plus] & KhaN Kernel 3.4.84v2.0 + 3.4.89 by MeeksTR

Sponsorlu Bağlantılar

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Bu romda Bluetooth ile kulaklık bağlantısı kurabilir miyiz ?
Ses kayıt yaptıktan sonra listesine o ekrandan ulaşabilecek miyiz [ Orjinal romdaki gibi ]
Tuş kilidi düğmesine basılı tutunca çıkan ekranda neler var acaba ? [ yeniden başlat , ekran görüntüsü al .... vs ]
Son olarak bildirim ekranındaki barda bulunan wifi torch mobil data 2G/3G .... vs ayarlamaları değiştire biliyor muyuz. bazı romlarda bu mevcut.
* Bluetooth ile :
- kablosuz internet paylaşımı
- bluetooth klavye
- bluetooth kulaklık
- bluetooth araç bağlantısı
- Multiplayer Blutooth oyunları
Desteklemektedir.
* Ses kayıdı için ROM ile kurulu gelen "ASR" uygulaması ile yüksek kalitede ses kayıtları yapabilir, yaptığınız kayıtları uygulama içerisinde görebilir oynatabilirsiniz. Call Recorder Pro ile telefon konuşmalarınızı da kayıt altına alabilirsiniz. Aktif olması için uygulamayı açın ve kayıt formatını"MPEG4" olarak değiştirin. Böylelikle telefonunuzdan da kayıtları dinleyebilirsiniz.
* Kilik Düğmesine uzun basıldığında çıkan bazı özellikler siz aktif etmediğin sürece görünmezler. (Ekran Görüntüsü & Genişletilmiş Masaüstü & "Gelişmiş"Yeniden Başlatma)

* Statusbar bölümündeki ksayolları Arayüz > "Bildirim çekmecesi ve Hızlı ayarlar paneli"nden ekleyebilir, yerlerini değiştirebilir, kaldırabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: enenengin

manyakk_cocuk

Üye
mübarek pc ye win kurduk ha

yarenefe

Üye
Ya ben hafiza sorunu yasiyorum. Sd kart islemini dedigin gibi yaptim fakat uygulamalari dahili bellege kuruyor ve 5 6 uygulamadan sonra depolama sorunu veriyor..

Ayrica rom cok basarili stabilite ve akicilik olsun cok iyi.

• Beğen
Tepkiler: enenengin ve MeeksTR
MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben hafiza sorunu yasiyorum. Sd kart islemini dedigin gibi yaptim fakat uygulamalari dahili bellege kuruyor ve 5 6 uygulamadan sonra depolama sorunu veriyor..

Ayrica rom cok basarili stabilite ve akicilik olsun cok iyi.
Uygulamalar ilk kurulumda çoğunlukla sistem belleğine kayıt edilir. Data kullanan uygulamaların yalnızca data dosyaları kendinize ait olan hafıza kartına kayıt edilir (değişimden sonra dahili depolama olarak görünen). Yani Android/data&obb klasörlerinde bulunur. Data kullanmayan uygulamalar ise dahili depolamaya kayıt edilir (değişimden sonra SD kart olarak görünür.) Sistem belleğini rahatlatmak için Ayarlar > Uygulamalar > indirilenler'in yanındakı "SD KARTTA" bölüme geçin ve taşımak istediğiniz uygulamaya dokunun ve "SD karta taşı" seçin.

Kısa bir süre sonra uygulamanız (1.7GB lık hafızaya) taşınacaktır.

Uygulama data'sı mevcut ise dahili depolamada kalacaktır( örn: 32GB'lık hafızada) fotoğraf veya video çektiğinizde, dosya indirdiğinizde yine Dahili depolamaya kayıt edilir(örn: 32GB hafıza kartınıza)

ayvalıkonur

ayvalıkonur

Üye
çok iyi anlatım sorunsuz yükledim teşekkürler. bu hafıza kartına attığımız 2 zipli dosyayı silebilirmiyiz?

enenengin

Üye
cevap için teşekkürler, eline sağlık.

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
çok iyi anlatım sorunsuz yükledim teşekkürler. bu hafıza kartına attığımız 2 zipli dosyayı silebilirmiyiz?
İleride yeniden kurulum yapmayı düşüüyorsanız silebilirsiniz. Yinede bir bilgisayarda yada flash belleğinizde saklamanızı öneririm. Kurulu gelen birçok uygulamaları silme hakkınız olduğu için yanlışlıkla sildiğiniz yada geri yüklemeyi istediğiniz uygulamar olursa tekrar indirme ihtiyacı duymazsınız.
cevap için teşekkürler, eline sağlık.
:rica:

dilarm

Üye
selam emeginize sağlık çok güzel bir rom ama tek eksiği bence arama ekranında arayanların isimlerini görememek renk düzeni güncellenmesi lazım arka plan rengi veya yazı rengi tesekur ederimmmselam emeginize sağlık çok güzel bir rom ama tek eksiği bence arama ekranında arayanların isimlerini görememek renk düzeni güncellenmesi lazım arka plan rengi veya yazı rengi tesekur ederimmm

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
selam emeginize sağlık çok güzel bir rom ama tek eksiği bence arama ekranında arayanların isimlerini görememek renk düzeni güncellenmesi lazım arka plan rengi veya yazı rengi tesekur ederimmmselam emeginize sağlık çok güzel bir rom ama tek eksiği bence arama ekranında arayanların isimlerini görememek renk düzeni güncellenmesi lazım arka plan rengi veya yazı rengi tesekur ederimmm
Kurulu gelen temaları kontrol ettim ancak böyle bir sorun bulunmuyor? Kullandığınız tema ismini ve uygunsa bir ekran görüntüsü alabilirmiyiz

powerader

Üye
Öncelikle ellerine sağlık. Gerçekten çok kullanışlı bir rom olmuş. Bir ay sonra yeni telefon alıcam ancak idarelik bir rom gerekliydi. Hiçbiri tatmin etmedi. Görsellik, performans ve 4.4 olması çok çok iyi. Romu yüklemeyi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Bu arada tek sorunum Bilgisayardan usb depolama çalışmıyor acaba kerneldan kaynaklı mı?

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle ellerine sağlık. Gerçekten çok kullanışlı bir rom olmuş. Bir ay sonra yeni telefon alıcam ancak idarelik bir rom gerekliydi. Hiçbiri tatmin etmedi. Görsellik, performans ve 4.4 olması çok çok iyi. Romu yüklemeyi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Bu arada tek sorunum Bilgisayardan usb depolama çalışmıyor acaba kerneldan kaynaklı mı?
Telefonunuzu Depolama olarak bağmalak için "Ayarlar > Depolama bölümünden listemeye dokunun ve USB Bilgisayar bağlantısı'nı seçin.

Yığın depolama (UMS) 'yi seçin

Ardından bilgisayarınıza bağlayıp tanımasını bekleyin. Taktıktan sonra telefonunuzun bildirim çubuğunda "USB bağlandı" yazısına dokunun. > "USB belleği aç"a dokunun.

Kısa bir süre içinde bağlanacaktır. Yinede görmüyor ise bilgisayarınıza Samsung USB Driver'ı kurmanız gerekebilir

Son düzenleme:
sir mordred

sir mordred

Üye
Yada build.prop'tan aşağıdaki satırın sonunu ums olarak değiştirip daha sonra kaydedip telefonu yeniden başlattıktan sonra bilgisayara bağlanılabilir
Değiştirilecek satır

persist.sys.usb.config=mtp

mtp yerine ums yazıp kaydettikten sonra telefon yeniden başlatılmalı

Bu şekilde telefon usb mass storage(ums) olarak bilgisayara bağlanıcaktır bu sebeptende samsung usb driver'larına gerek kalmayacaktır

• Beğen
Tepkiler: enenengin ve MeeksTR
ayvalıkonur

ayvalıkonur

Üye
tekrar teşekkür ederim emeğiniz için çok güzel bir rom..
telefonun güç düğmesine basıldığında ekran görüntüsü alma sekmesi nasıl ekleniyor yapamadım. bende kapat-yeniden başlat ve uçak modu var sadece.

birde benim kullanmadığım bi sürü uygulama var bu romda. bunlardan kesinlikle silmemem gereken bir uygulama var mı?mesela : dropbox - flipboard - kernel tunel - performance control -s health - s suggest - s wiew - seeder - snap n go - teslaunread plugin - wallet .... bunları silsem mi

• Beğen
Tepkiler: enenengin
MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
tekrar teşekkür ederim emeğiniz için çok güzel bir rom..
telefonun güç düğmesine basıldığında ekran görüntüsü alma sekmesi nasıl ekleniyor yapamadım. bende kapat-yeniden başlat ve uçak modu var sadece.

birde benim kullanmadığım bi sürü uygulama var bu romda. bunlardan kesinlikle silmemem gereken bir uygulama var mı?mesela : dropbox - flipboard - kernel tunel - performance control -s health - s suggest - s wiew - seeder - snap n go - teslaunread plugin - wallet .... bunları silsem mi
Güç menüsü sekmeleri için Ayarlar > Tuşlar > Güç menüsüne dokunun ve isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Konuda belirtmiş olduğum stabilite ve performans ayarları için kullanılan uygulamaları kaldırmamanızı öneririm (Kernel Tunel, Seeder, CPU Pro, Greenify)

• Beğen
Tepkiler: sir mordred
sir mordred

sir mordred

Üye
Güç menüsü sekmeleri için Ayarlar > Tuşlar > Güç menüsüne dokunun ve isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Konuda belirtmiş olduğum stabilite ve performans ayarları için kullanılan uygulamaları kaldırmamanızı öneririm (Kernel Tunel, Seeder, CPU Pro, Greenify)

Khan kernel romda geliyor ise(ki öyle görünüyor) seeder kaldırılabilir çünkü seeder ile aynı işi yapan frandom özelliği khan kernelde mevcut(hatta kaldırmanızı öneririm çünkü çatışma oluşturabilir dolayısıyla stabilite,performans sorunları yapabilir)

• Beğen
Tepkiler: MeeksTR

powerader

Üye
Yardımınız için teşekkürler ancak depolamadan zaten ums seçili, ayrıca build.probu da düzenledim hala görmüyor. Bilgisayarımda gerekli driverlar da mevcut

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Yardımınız için teşekkürler ancak depolamadan zaten ums seçili, ayrıca build.probu da düzenledim hala görmüyor. Bilgisayarımda gerekli driverlar da mevcut
Sanal ram oluşturmadığınızdan emin olun. (Sd kart içinde swap adlı dosya var ise silin) tekrar deneyin

ayvalıkonur

ayvalıkonur

Üye

tesekkürler.. peki bu uygulamaları gizleyebilir miyim,

+Furkan

+Furkan

Üye
Rom hakkında bilgi verir misiniz? ( Sarj / oyun / performans)

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Ekran görlntülerinde belirtilenleri yaparak istediğiniz uygulamayı gizleyebilirsiniz

Rom hakkında bilgi verir misiniz? ( Sarj / oyun / performans)
Konuyu inceleyerek şarj veya performans isteğinize göre sonuç alabilirsiniz. Kullanıma bağlı olarak sayısal değerler değişebilir. Ortalama bir kullanım için rom idealdir.

Üst Alt