yok artık 41mgpksel nokia

Sponsorlu Bağlantılar

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Diger özelliklerin nesi kötü hala anlamadım ama vardır bi sorununuz sizinde?

1.3 Ghz islemci frekansı az mı yani yada çekirdek mi yetersiz?
512 mb ram az mı yada baska soru o kakara kikirici arkadaslara ram ne demek?
İçinde dünyanın en iyi grafik islemcilerinden biri var ve bu grafik islemci cpu yani normal merkezi islemciye düsen yükü oldugunca azaltır çogu uygulamada performans olayını tamamen üstlenir.
CBD amoled gibi kaliteli ve büyük bi ekranda var.

Siz deyin ki; (benim için tek eksik olan)
'Nokia bu telefonlara oyun uygulama çıkarsın'
Bizde adam gibi tartısalım.Tek eksik budur bunun dısında kalan hersey için sürüsüyle model mevcuttur nokia'da.
Kamera var baska bisey yok diyerek saçmalamayın.O boyutlarda görüntüyü işlemek de kolay bisey olmasa gerek degil mi?
Bunun için cihazda amiyane tabirle hayvan gibi güçlü grafik islemci var.Ama sizde haklısınız GHZ VE GB görmediginiz her telefon sıradan size.

Ama tekrarlıyorum..

• Beğen
Tepkiler: FastBreaker, pRime. ve Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Diger özelliklerin nesi kötü hala anlamadım ama vardır bi sorununuz sizinde?

1.3 Ghz islemci frekansı az mı yani yada çekirdek mi yetersiz?
512 mb ram az mı yada baska soru o kakara kikirici arkadaslara ram ne demek?
İçinde dünyanın en iyi grafik islemcilerinden biri var ve bu grafik islemci cpu yani normal merkezi islemciye düsen yükü oldugunca azaltır çogu uygulamada performans olayını tamamen üstlenir.
CBD amoled gibi kaliteli ve büyük bi ekranda var.
Siz deyin ki; (benim için tek eksik olan)
'Nokia bu telefonlara oyun uygulama çıkarsın'
Bizde adam gibi tartısalım.Tek eksik budur bunun dısında kalan hersey için sürüsüyle model mevcuttur nokia'da.
Kamera var baska bisey yok diyerek saçmalamayın.O boyutlarda görüntüyü işlemek de kolay bisey olmasa gerek degil mi?
Bunun için cihazda amiyane tabirle hayvan gibi güçlü grafik islemci var.Ama sizde haklısınız GHZ VE GB görmediginiz her telefon sıradan size.

Ama tekrarlıyorum..

+1 Katılıyorum :oke:

Aege

Aege

Üye
En önemli eksikte oyun ve uygulama değil mi zaten ? Aylardır ne doğru düzgün yeni bir uygulama ne de oyun görebildik.

Navy Blue

Navy Blue

Üye
Tartışmaya gerek yok arkadaşlar... Herkes biribirinin yorumlarına saygı göstermeli ve yapıcı eleştiriler yapmalıdır...
Konuya gelecek olursak pc sektörünün kalbinde çalışan biri olarak işlemci, ram ve grafik kartları ile ilgili bilinen yanlışları dile getirmek istiyorum...

Yüksek boyutlardaki işlemciler, garfik kartları ve ramler bazen düşündüğünüz kadar iyi olmayabilir...
Mesela 1.5 ghz hızındaki bir işlemci başka bir markanın 1 ghz'lık işlemcisi kadar performans vermeyebilir aynı şekilde bu grafik ve ram içinde geçelirdir...

Siz 4 çekirdekli bir işlemci, 6 GB ram, 1 GB ekran kartı ve 1TB harddiski bir kasada toplarsınız...
Bir başkasıda 2 çekirdekli bir işlemci, 4 GB ram, 1 GB ekran kartı ve 1 TB harddisk bir kasa içerisinde toplar...
Ama bu yazdıklarım herkesin anlayabildiği bir dildendir birde bunun daha ayrıntılı arka yüzü vardır...
Asıl olanda bu ayrıntılarda gizlidir... 4 çekirdekli bir sistem 2 çekirdekli bir sistem kadar performans veremeyebilir...
Çünkü donanımın ayrıntılarına baktığımızda 2 çekirdekli sistemin çekirdek özellikleri daha güçlüdür...
Diğer bir önemli noktada donanım uyumudur...

Yani konuyu özetlersek tek çekirdeki bir telefonun browseri çift çekirdekli bir telefonun browserinden daha hızlı ve iyiyse buna şaşırmayın... Birçok kıyaslama böyle durumlarla karşılaşılmıştır...

Symbian donanımı yormayan bir işletim sistemi olduğu için bu donanımlar yeterlidir...
Sizin bahseetiğiniz 4 çekirdekli telefonlar her ne kadar tanıtılsada piyasaya bu yılın son çeyreğinde çıkacak...
Çünkü bu işlemcileri üreten firmalardan yapılan açıklamalarda bazın sorunların giderilemediği görülmektedir...
Takıla takıla, sorun çıkara çıkara 4 çekirdek yada çift çekirdek kullanmaktansa sorunsuz tek çekirdek kullanmayı tercih ederim...

Son olarak 600 mhz işlemcili İphone 3gs'nin neler yaptığına bir bakın derim...

• Beğen
Tepkiler: Tuba ve Silinen Üye 737108
punisher123

punisher123

Üye
Nokia 41mp kamerayı Ne için Yaptı sanıyorsunuz? Devasa çözünürlükte resim çekmek İçinmi? Eleştirmeden önce bi araştırın,Oversampling denen birşey var,O kamerayla düşük çözünürlükte çektiğinizde Görüntüler cam kadar keskin ve net olacak,Peki Şimdiki 8mp cepler? %100 zoom yaptığınızda bulanık görüntüler elde edersiniz ancak..
Nokianın tanıtımında var, hd videoda 4 kata kadar kayıpsız zoom yapabiliyor,Peki 8mp ceplerde Bu kadar Zoom yapmak,En önemlisi kaliteden kayıp vermemek Mümkünmü?

Diğer taraftan cebin donanımına laf edip Durmayın,Sizde biliyorsunuz aslında O kadar önemli Olmadığını,Yılların cebi İphone 3gs,4 o düşük donanımlarla nasıl hızlı çalışıyor,Her Os android kadar Donanım özürlü değil..

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Başka bir başlığa da yazmıştım.
Bir teknoloji sitesinde şu satırlar yer alıyor.

Sizin de tahmin edebileceğiz gibi PureView 808 gerçek anlamda 41 megapiksel boyutlarında fotoğraflar çekmiyor. Bunun yerine yedi farklı komşu pikselden aldığı bilgiyi belli bir algoritmayla çoğaltıp tek pikselde toplayarak yaklaşık 5 megapiksel büyüklüğünde fakat detaylı fotoğraflar ortaya çıkarıyor.

Telefonun diğer teknik özellikleri ise kamerası kadar etkileyici değil ne yazık ki. Standart bir akıllı telefon donanımından öteye gidemeyen 808 PureView, Symbian işletim sisteminin en yeni sürümü Belle’yi kullanıyor. İşlemcisi tek çekirdekli ve 1,3 GHz hızındaçalışıyor. 512 MB RAM’e sahip telefonun dahili hafızası 16 GB ve bu hafıza microSD kartlarla artırılabiliyor. Böylesine bir kameraya sahip telefona pek yakışmayacak şekilde, 4 inçlik ekranının çözünürlüğü yalnızca 360×640 piksel.

punisher123

punisher123

Üye
Başka bir başlığa da yazmıştım.
Bir teknoloji sitesinde şu satırlar yer alıyor.

Sizin de tahmin edebileceğiz gibi PureView 808 gerçek anlamda 41 megapiksel boyutlarında fotoğraflar çekmiyor. Bunun yerine yedi farklı komşu pikselden aldığı bilgiyi belli bir algoritmayla çoğaltıp tek pikselde toplayarak yaklaşık 5 megapiksel büyüklüğünde fakat detaylı fotoğraflar ortaya çıkarıyor.

Telefonun diğer teknik özellikleri ise kamerası kadar etkileyici değil ne yazık ki. Standart bir akıllı telefon donanımından öteye gidemeyen 808 PureView, Symbian işletim sisteminin en yeni sürümü Belle’yi kullanıyor. İşlemcisi tek çekirdekli ve 1,3 GHz hızındaçalışıyor. 512 MB RAM’e sahip telefonun dahili hafızası 16 GB ve bu hafıza microSD kartlarla artırılabiliyor. Böylesine bir kameraya sahip telefona pek yakışmayacak şekilde, 4 inçlik ekranının çözünürlüğü yalnızca 360×640 piksel.

Nokianın sitesinde Öyle yazmıyor ancak,41mp sensörle 16:9 modunda 38-yada 34 mp foto çekebildiği yazmış,Eğer siz ayarlardan 5mp yada 8 mp seçerseniz 7 pixeli 1 pixele sıkıştırıyor..

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Nokianın sitesinde Öyle yazmıyor ancak,41mp sensörle 16:9 modunda 38-yada 34 mp foto çekebildiği yazmış,Eğer siz ayarlardan 5mp yada 8 mp seçerseniz 7 pixeli 1 pixele sıkıştırıyor..

evet arkadasım dünkü tanıtımdan sonra türkiye saatiyle 16:00da nokia kamerayla ilgili bir bilgilendirme toplantısı yaptı ve 41mp sabit resim ve video kaydı yapabildigi ayrıca ayarlardan çözünürlügün degiştirilerek 5mp kadar çekim yapılabildigi belirtildi

pRime.

pRime.

Üye
Bu arada cihazdaki rami yetersiz bulan şahsiyetler iphone 4s'te de 512mb ram olduğunu unutmasın. ;)

klongs

klongs

Üye
videoda donan telefon gördün mü sen hiç diyosun da o videoları çekip yayınlayan sadece nokia değil ki fuara katılan birçok kullanıcı video çekip paylaşmış bu noktayı es geçme ;)ayrıca bu 4 çekirdek sevdsına da anlam veremiyorum telefonda photoshop tarzı programlar çalıştıramayacağına göre ne gerek var fazladan güç sarfiyatina?? Nokia çift çekirdek koymayı mı bilmiyo yoksa teknolojileri mi yetmiyo? bunların hepsi pazar stratejisi hiçbir zaman 4*4 lük bir cihaz çıkmaz sürekli bi yerlerden kırparak verirler. 4*4 lük bir cihaz yapıp diğerlerinin ellerinde patlamasına izin verecklerini sanmıyorum.

nokia bu yüzden bu halde bir şeyi iyi yapıyor diğerlerinden kısıyor

Uqur5445

Üye
    Konu Sahibi
donanımhaber de tanıtımı var bakabilirsiniz inceleme yapmıslar

Uqur5445

Üye
    Konu Sahibi

esatgelmedi

Üye
nokia nın üst seviye bir telefonda yine symbian tercih etmesi ilginç ve bir o kadar da sevindirici. bu symbian desteğinin belirtilen süreye kadar süreceğini bir bakıma garantiye almış oluyor.

FlaxLy

FlaxLy

Üye

41mpx 640x360 Çözünürlükde nasıl olur ya :hmmm

.Murat.

.Murat.

Üye
elalem telefon pazarlıyor kavgası bize düşüyor ilginç:D

mstf_l

mstf_l

Üye

41mpx 640x360 Çözünürlükde nasıl olur ya :hmmm

Anlayamadım bir etkisi olmaz ki ekran çözünürlüğünün kameraya sadece daha çok ayrıntı için zoom yapmak gerekir o kadar

FlaxLy

FlaxLy

Üye

Anlayamadım bir etkisi olmaz ki ekran çözünürlüğünün kameraya sadece daha çok ayrıntı için zoom yapmak gerekir o kadar

41mp ye gitmedi ama :) Ekranı büyük yapsa güzel sonuçlar alınabilirdi.

NUD

NUD

Üye
Haber gerçek beyler bir kaç ay sonra satış a çıkıcak bu cihazlar Nokianın Symbiandan vazgeçmeyeceginin kanıtı

Üst Alt