samsung i8910hd funclup(paylaşim ve destek)

Sponsorlu Bağlantılar

aydink_1903

aydink_1903

Üye
SPB Mobile Shell Modunu maalesef anlatamayacağım. Daha önemli işlerim ve araştırmalarım var. Mutlak birileri çıkacaktır, biraz sabredin.

Not: Bu yazı gelen 1-2 mesaja genel bir cevap için yazılmıştır.

Kolay Gelsin

orcunakyol

orcunakyol

Üye
hocam herkez "faenil n2o3 " ten bahsediyor,kurduk falan diyorlar.lütfen indirme adresi werin bizde indirip deneyelim olmazmı??? şimdiden teşekkürler...(h)(h)(h)

konuda tüm linkler mevcut sağ üstte başlıüın hizasındaki arama butonuna tıklayarak istediklerinizi bulabilirsiniz.
n2o3
hxv4 - 5 hepsi var.

ungood20

ungood20

Üye
mrb.boota aldım teli görmüyor
teli mavi ekranda bağlayınca dirver hazıır kullanıma hazır diyor
start aktif olmuyor gelmiyor

ahenk

ahenk

Üye
    Konu Sahibi
Tavsiyem şu dur ki şu aşamada benim gibi macera ve heyecanı sevenler dışındakilerin bu telefondan uzak durması, fakat yıl sonuna doğru çok sağlam donanımlı Bada lar geleceğini okuyoruz. Uygulama yok diye tutturmaya meraklı arkadaşlar şu an için fiyatının cazibesine kapılıp sakın almasınlar Wave derim.

@aydin abi

bahsettiginiz bunlarmıydı daha oncede gormüstük yoksa farklı bir bilgi varmı ayrıca waveden üstün donanımları hayal edemiyorum şu 2gb hafıza ile ilgili bana 16 gb fazla idi ama 2 gb az ve bu alan sadece C üzerindemi yoksa 2 ye bölük alanmı

iyi forumlar

--------------- Ekleme ---------------

mrb.boota aldım teli görmüyor
teli mavi ekranda bağlayınca dirver hazıır kullanıma hazır diyor
start aktif olmuyor gelmiyor

usb kablosunu cıkarıp tekrar takın ayrıca driverlerin tam yüklendiginden emin olun

iyi forumlar

ungood20

ungood20

Üye
binary %1 evet oldu =)
orjinal de uptade ettim denemek icin yapıyor

+

aydink_1903

aydink_1903

Üye
@aydin abi

bahsettiginiz bunlarmıydı daha oncede gormüstük yoksa farklı bir bilgi varmı ayrıca waveden üstün donanımları hayal edemiyorum şu 2gb hafıza ile ilgili bana 16 gb fazla idi ama 2 gb az ve bu alan sadece C üzerindemi yoksa 2 ye bölük alanmı

iyi forumlar
O fotoğraf bayağı eski okuduğum kadarıyla Wave den sonra çıkacak alt segment telefonları gösteriyor ve bildiğim kadarıyla bir fiyat tablosu, yani Wave in yarı fiyatına çıkacak Bada lı telefonlar bile olacak.

2GB ın hepsini de kullanamıyorsunuz. 1GB ı Wave in işletim sistemi uygulamalar ve oyunlar için rezerv edilmiş durumda. 550MB Mesaj mail vs için ayrılmış kullanıcının kullanacağı alan ise sadece 400MB. Yani Wave ile beraber 16GB lık Class 6 veya Class 10 bir MicroSD kart şart. Ben ebay den 1 tane sipariş ettim. Hafıza kartları gümrükten zor geçiyor geçmiş deneyimlerimden bildiğim kadar umarım bu sorunsuz geçer.

Kolay Gelsin

onekc55

Üye
rom patcher in hepsini yapayım mı onların herbiri ne işlevi görüyor
birisi uygulama icin?
installserver: unsigned ( sertifikasız ) uygulamaları telefonunuza yükleyebilmenizi sağlıyor.

open4all:= gizli ve sistem dosyalarına erişim yapmanızı sağlıyor.

c2z: C’ yi Z(rom) gibi algılamasını sağlıyor.

Switchoff2reboot: telefonu kapat’ı seçtiğinizde telefonunuzu kapatıp tekrar açar(restart).

iyi forumlar dilerim.

ungood20

ungood20

Üye
her seferinde tel acılınca aktif etmek mi lazım?

@onec55
oldu saolun

onekc55

Üye
rompatcher , "options-add to auto" seçerseniz her seferinde aktif etmenize gerek kalmaz.

iyi forumlar dilerim.

Jbak TaskMan v1.36 S60v3 v5 SymbianOS 9.x Unsigned

ungood20

ungood20

Üye
en ayrıntılı gps hangisi ?
ovi maps kurmak icin zaten costomda nokia görmesini sağlandımı hx v5 ile?

GREATS !
Vay! Vay! İphone 4 Tanıtıldı! Stiv Neler yapmış Öle!

İphone severler youtubeye koşmuş bende hepsini izledikten sonra paylaştım=)
Fanatikler steve jobs sun tanıtımını yaptığı ve cnetin upladığ konuşmanın altına yorum yapma yarışına girmişler.
Muhtemelen 1 yıl sürecek bu hevesleri.Cünkü seneye yenisi cıkacak yine bir yarış =)
Steve jobs o artık bizden biri ben stiv diyorum =)
Uzaya cıkmışta buluş yapmış gibi anlatıyor.Bir ilah ! =)
Ama genel olarak cok güzel bir cihaz.
Önce cıkan sızıntı görüntülerin tıpkısı.
Özellikleri izleyin zaten anlaşılıyorlar.
Devrim diyeyim sadece!
h ttp : // ww w. youtube. com/watch?v=wn3OCIcE8ds ( boşlukları kaldırın )
h ttp : // ww w. youtube. com/results?search_query=iphone+4+steve+jobs&=f
ayrıca Google a İphone 4 yazın cnnturk te herkesin merak etiği toplantının metne dökülmüş anlaşılır hali mevcut!
@orcunakyol
aşağıda verdiğin dnsler ceviri yapıyor.kullanın =)
cok saol.yalnışlıklamı engellnemiş yeni duydum yalnışlıkla olduğunu..
yalnız fan clup gereksizlerle doluyor.msj sayımı az tutmayacalışıyorum=)

orcunakyol

orcunakyol

Üye
andy v6 hakkında bişeyler yazmış birde anket koymuş 3d ve iconlar ile alakalı bişey ama tam anlayamadım.
yakında çıkar heralde : )

Telekomun beceriksizliği yüzünden yanlışlıkla engellenen ! translate için dns ayarınızı aşağıdaki gibi yapın.

156.154.70.22
156.154.71.22

aydink_1903

aydink_1903

Üye
GREATS !
Vay! Vay! İphone 4 Tanıtıldı! Stiv Neler yapmış Öle!

İphone severler youtubeye koşmuş bende hepsini izledikten sonra paylaştım=)
Fanatikler steve jobs sun tanıtımını yaptığı ve cnetin upladığ konuşmanın altına yorum yapma yarışına girmişler.
Muhtemelen 1 yıl sürecek bu hevesleri.Cünkü seneye yenisi cıkacak yine bir yarış =)
Steve jobs o artık bizden biri ben stiv diyorum =)
Uzaya cıkmışta buluş yapmış gibi anlatıyor.Bir ilah ! =)
Ama genel olarak cok güzel bir cihaz.
Önce cıkan sızıntı görüntülerin tıpkısı.
Özellikleri izleyin zaten anlaşılıyorlar.
Devrim diyeyim sadece!
Bu defa donanımı günün koşullarına ulaştırmış. 1GHz işlemci, 5MP flaş lı 720p 30fps video çeken kamera, önde videocall için ikinci kamera. Bir takım başka özellikler oldukça ince hoşuma gitti gerçekten ama o telefon için 2000 lira civarında para vermem.

Kolay Gelsin

onekc55

Üye
Bu defa donanımı günün koşullarına ulaştırmış. 1GHz işlemci, 5MP flaş lı 720p 30fps video çeken kamera, önde videocall için ikinci kamera. Bir takım başka özellikler oldukça ince hoşuma gitti gerçekten ama o telefon için 2000 lira civarında para vermem.

Kolay Gelsin
özelliklerinin yanında inceliği çok güzel.yazın şortun cebinde çok rahat taşınabilir.
turkcell uygun kampanya yaparsa ya da cihaz fiyatı makul olursa %90 bu cihazı seçebilirim.ama 2000'tl ye aslaaaa.....

billurben

Üye
Merhabalar,

şu an elimde wave var. 8910'dan hızlı. ekran parlak. ekran büyüklüğüne alıştıktan sonra .4 inçlik fark ekranın küçük gelmesine neden oldu ilk bakışta.

telefonu arkadaşım amazon.de'den almanyadaki bir tanıdığına aldırttı ve elden geldi. başkasının olduğu için fazla kurcalamıyorum. ilk bakışıma göre 8910'a alternatif olarak düşünmüyorum. Tabiiki amatör bir kullanıcı olarak.

Sevgi ve saygılar.

gncpls06

Üye
Arkadaşlar facebook da yada google video da video nasıl izleriz :hmmm

orcunakyol

orcunakyol

Üye
1. Facebook video için "snaptu" yükleyin. Bu konuda linki var.
2. En son versiyon çok genel bir kavram bu konuyu okursanız anlarsınız. En son Orjinal yazılım JC1 dir ve bu konuda yine download linki var birkaç sayfa geride.
3. Yine konuyu okursanız başlarda bulabilirsiniz.

Burada aynı sorulara tekrar tekrar cevap verilmiyor. En azından ben vermiyorum.

iyi forumlar

gncpls06

Üye
Çok teşekkürler.

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Merhabalar,

şu an elimde wave var. 8910'dan hızlı. ekran parlak. ekran büyüklüğüne alıştıktan sonra .4 inçlik fark ekranın küçük gelmesine neden oldu ilk bakışta.

telefonu arkadaşım amazon.de'den almanyadaki bir tanıdığına aldırttı ve elden geldi. başkasının olduğu için fazla kurcalamıyorum. ilk bakışıma göre 8910'a alternatif olarak düşünmüyorum. Tabiiki amatör bir kullanıcı olarak.

Sevgi ve saygılar.
i8910 dan çok daha üstün özellikleri olan bir telefondur.

i8910 550MHz işlemciye sahipti o 1GHz yani yaklaşık 2 katı. (Ayrıca Bada Symbian farkından dolayı bu hız farkı daha da büyüktür)
i8910 256MB RAM e sahiptir Wave 512MB tam 2 katı (Yine hız)
i8910 Amoled Ekrandır. Wave SuperAmoled yani Amoled e göre 5 kat daha fazla parlaklık güneş ışığını %20 daha az yansıtma. Yani her ortamda ekran farkı oldukça fazla.
i8910 da Web browser da flash desteği yoktur.(Skyfire yaraya sadece bandajdır ve kanamaya devam etmektedir yara). Wave de Web Browser Dolphin dir ve flash desteklidir. Şu anda çıkan telefonlarda Flash 9.x vardır. Kısa zaman sonra Flash 10 desteği de geleceği tahmin edilmektedir. (Normalde Default olarak Dolphinde Flash desteği off tur, açmak gerekir ayarlardan)
i8910 720p 24fps video çekmekte fakat ses kayıt kalitesi çok kötüdür, Wave 720p 30fps video çekmekte ve ses kalitesi i8910 ile kıyaslanmayacak seviyede iyidir.

Daha bunun gibi irili ufaklı bazı farklar var 2 telefon arasında. i8910 unda Wave den iyi olduğu yönler var tabii.

Kolay Gelsin

nacaram

Üye
merhaba arkadaşlar i8910 kullanıyorum ve şöyle bir sorunum var telefonumun 3g si daha önce sorunsuz olarak çaılışıyordu ama sonradan kardeşim telefonun gizli menüsüne girerek (*#1546792*#)burdaki menüde bazı değerleri değiştirmiş ve şimdi telefon 3g şebekesine geçtiği gibi şebeke gidiyor bir müddet sonra 3g şebekesi geliyor ondan sonra hiçbir şekilde arama yapamıyorum ve başkasıda bana ulaşamıyor ama 3g şebekesini dervre dışı bıraktığımda herhangi bir sorun yok normal şebekede sorunsuz kullanabiliyorum yeni firmware yükledim olmadı fabrika ayarlarını yükledim olmadı ne yaptıysam olmadı gizli menüye girdiğimde umts rf nv alt menüsünde bulunan r_tx_comp_vs_freg_0 ve diğre alt değerleri hep sıfır bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim cihaz yurt dışından geldiği için garantiden yaptıramıyorum bakmıyoruz diyorlar bu arada 3g şebekesinde daha önce hiç bir sorun yoktu gayet iyi çalışıyordu taki kardeşim karıştırana kadar

Üst Alt